6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

BTW: V poklusu

Než se pustím do líčení toho kousku norské přírody, který jsem měla tu čest změřit vlastníma nohama, musím vás upozornit na jednu důležitou okolnost: pokud tu jdete s domorodci na výlet a nejste zrovna aktivně trénující sportovci, tak doufejte, že váš norský průvodce bude starší šedesáti let. I tak budete nejspíš sotva popadat dech...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
KláraK 20.10.2006 15:34

Re: Krásné povídání

držííím moc :-)R^R^R^

Anezka Sejbalova 20.10.2006 10:25

Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (1)

Tyhle lidi co jsou vam aktivni i ve stari, ty ja mam moc rada. Ale kazdej sam od sebe nema tu naturu. Prednosta rika, ze von az pujde do duchodu tak si jeste vic  uzije gauce. Ze se nestydis povidala jsem mu. Podivej se na pana Leitnera . Pan Leitner je ten bejvalej namorni kapitan. Ja vam vubec nevim jak on se zamotal do panelaku, ale je tady . A my si to moc povazujeme. I ta protivna Mrackova, co ma jinak hubu na kazdyho. Ale nejvice si ho povazuje Lehecka, co bydli pod nim. Pan Lehecka je bejvalej holic a chodi  Leitnera holit a strihat,.Pan Leitner mu pak za to uvari namornickej grog a vypravi mu o morich a oceanech. Vono se poslouchat nema, ale kdyz sem na balkone a vedle jsou otevreny dvere do obyvaku, tak je slyset vsechno. A tak vim jak to zacalo.

Kdyz vas tak posloucham pane kapitane, povidal Lehecka, tak bych nad tim svym zpackanym zivotem brecel ! Co vy jste vsechno videl. A ja porad jen strihal a holil a jeste k tomu kolikrat takovy previty.

Tak to nerikajte pane Lehecka,  povidal Leitner, ja vas vobdivuju ! Jak kolem toho myho frnaku protahnete britvu. Jakou mate jistou ruku. Podivejte, tu bradavicku, co mam pod levym uchem, tu me fikli vsade na svete. At to bylo Jokahome, nebo na Havaji. Jedinej vy pane Lehecka ji mistrne vobjedete a pritom  tam nezbyde ani chloupek . Vas bych chtel mit na lodi, vy by jste byl panecku kormidelnik

To myslite vazne, vydechl stastne pan Lehecka. To by byla krasa  To bych si chtel jednou zkusit. alespon jen tak, ja bych vas za to naucil jak s tou britbvou.  Odpoledne zaklepali u nas Prednosta, ten je taky hravej jako kote, tak jim slibil a udelal kormidelni kolo a prisrouboval ho  Leheckovi na balkon . Leheckova sice brblala ale Lehecka byl stastnej. Pan Leitner stal na balkone nad nim a daval mu pokyny.   Pak vyvesil pan Leitner na dvere oznameni. "" V sobotu ma byt bourka, ja namorni kapitan Leitner s kormidelnikem Leheckou  predvedeme jak se ridi lod v  bouri na oceanu ""  Celej barak se chodil divat na to kolo  !  P; 

Rákšasí 20.10.2006 10:28

Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (1)

už se těšíííím;-D

Andula 20.10.2006 10:32

Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (1)

Nádhera. Chechtám se a představuji si to. ;-D

Mimochodem, taky jsem měla protivnou sousedku Mráčkovou - nomen omen.

WWW 21.10.2006 2:59

Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (1)

Mila Andulo, ja vas jeste neznam. Nezlobite se, ze jsem Andulu hned strcil do toho povidani ?

Vave 20.10.2006 10:43

Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (1)

Zlaté Wéwéwéčko, kus poezie při pátku, to je ono !! Já mám dneska zlodějskou, paní Dé kradu zákony, a Tosce asi ukradnu kus pohádky a strčím si ji pod polštář, abych měla létací sny. :-)

Anezka Sejbalova 20.10.2006 11:01

Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (2)

V sobotu navecer se vam od Chebu zatahlo, udelala se tma,!  Zvedl se vitr. A pak zacala  prava krusnohorska cina !!  Tma , blesky, privaly deste hnane sikmo vetrem. Celej panelak byl zhasnutej. Vsichni byli v plastenkach na balkonech. Jen balkon pana Leitnera byl osvetlenej a pod nim balkon pana Lehecky. Pan Leitner stal v uniforme na stokrleti a v nic nedbal toho deste.  --"Snizit rychlost o pet uzlu" , volal do trouby. Lehecka mel na sobe cernej gumovej plast . Pevne trimal kormidlo a predaval rozkazy. "Snizit rychlost o pet stupnu.""

"Kapitan kormidelnikovi" !! zmente kurs o tri stupne na sever.. "Provedu, kurs zmenen o tri stupne na sever". "Zvysit opet rychlost" ... To vam byla takova krasa. Najednou jsem videla sama, jak se ten nas panelak riti tou bouri. Pritislkla jsem se k prednostovi. Ale ne proto, ze bych se bala, ale stastne , ze jsem u toho.

A pak, jak ta bourka prisla, tak zase byla pryc. Prestalo prset a bylo najednou takove ticho.Ale jen chvilku a pak uz buracel z balkonu potlesk a vedle v panekalku votvirali okna.  Dekujeme, volal pan Leitner a pojdte vsichni do pradelny na grog.  Do tech pradelen pri bourkach zatejkalo, jak staly panelaky pod strani. Ale tentokrate tam bylo sucho a my jsme videli ze pan Leitner ie vopravdu trida, ze ten panelak mistrne tou bouri vedl, protoze to se jeste nestalo, aby v pradelne nebyla po takovej bource voda . 

Vsichni pana Leitnera chvalili, ale pan Leitner povidal. "Kdyby nebylo tady kormidelnika Lehecky a jeho pevne ruky, tak ty moje pokyny byly naprd a bylo tady mokro" !  Lehecka se stastne cervenal. Co koukas povidal Leheckovy, dones jeste flasku a neco k zakousnuti, to se musi oslavit !

!A opak ucil Lehecka Leitnera holit britvou. Jinak nedal, nez ze to musi se naucit na nem.  Ale panu Leitnerovi to neslo jako Leheckovi to kormidlovani. Vysel vzdy s nalepenyma papirkama vsude mozne a jeste ve dverich utesoval Leitnera. "Uz to bylo lepsi pane kapitane, uvidite ze to pujde. To ja jsem cuknul pitome hlavou.!  P

jiný Honza 20.10.2006 11:05

Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (2)

Jůůůů, paráda, ťukám, provést panelák bouřkou. 8-)))

Anezka Sejbalova 20.10.2006 11:08

Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Jednou vam vytiram schody a Lehecka zase slape od Leitnera  celej dorezanej. A Leheckova mu ve dverich povida. "Ten te zase zrychtoval" !!

Lehecka vam prasknul dverma a to vam byl rev. !! Jeste slovo Andulo a bude brajgl, jakej si jeste nezazila.

Ja nevim, co ty ses za semetriku. Jina by byla stastna, ze ma doma chlapa, co ho osobne holi namorni kapitan !!!

KONEC - HEZKY VIKEND !!!

jiný Honza 20.10.2006 11:16

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Člověče, jak to děláš? Mám hubu kolem celé hlavy a tak dobropu náladu jako málokdy.

Kačer 20.10.2006 11:20

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Hezký víkend i tobě Néžo :-D Já dneska měla opravdu zvláštní ráno, vytočil mně autobusák a pak jsem se nemohla dostat z tramvaje, východ zatarasili 2 důchodci a bavili se, a já se najednou slyším jak povídám "tak šup šup klucííí" otočili se, vyvalili oči, začali se smát a uskočili stranou jak jůrové! Jo, jo, pátek bláznů svátek - to myslím sebe.

Rákšasí 20.10.2006 11:32

Re: Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Kačere R^;-D

Vave 20.10.2006 12:37

Re: Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Kačírrrrrrr !! R^ VVVVVV

WWW 21.10.2006 0:47

Priste mila Kacer pekne po vojensky : "padam holubi, padam " a uvidis ten cvrkot !

Rákšasí 20.10.2006 11:31

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Teda WWW, já mám hubu okolo hlavy, a hned se člověku dělá oběd lépe ;-D;-D;-D

WWW 21.10.2006 0:50

To jsem rad, mila Ivo, ze jsi mela z toho cteni dobrou naladu. To clovek potrebuje nekdy vice nez medikamenty !!

aida 20.10.2006 11:39

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Díky Anežko, že jste se vrátila. A moc pozdravujte www!

WWW 21.10.2006 0:57

Uz mi to vyridila mila aido. Zdravim take !

YGA 20.10.2006 11:51

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Moje milý Anežko - toto bylo dneska krásný - až dojemný. Já úplně vídím před sebou to ztemělé sídliště - vítr sviští kolem uši, kapky buší do pláštěnek a váš panelák se v té bouři zmítá, ale šťasně proploupá nebezpečnými víry a proudy. Jojo, není nad dobrého kapitána a kormidelníka!

WWW 21.10.2006 1:00

Mila Ygo, nejak jsme se v poslednich dnech mijeli. Jsem rad, ze jsi mou pohadku cetla !

julča 20.10.2006 11:53

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

to byla úžasná povídka, beru do bloku, kopíruju, ukládám a přeposílám celé rodině! je to vážně pohlazení po duši...díky;-D

WWW 21.10.2006 1:06

Mila Julco. Mimo zviretnik, uz to neni ono. Jako cerstvej rohlik, co uz je vecer gumovej a nechame ho radeji na strouhanku. Ale potesila jsi mne, to jooo !

zana 20.10.2006 12:12

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Milý WWW, ta byla moc krásná. Panelák v bouři, lidi v pláštěnkách na balkonech, gog v sušárně ... tahle je asi nejvíc "obrazová"  z toho, co jsi tu napsal. Kdybych byla student na FAMU, vybrala bych si ji jako námět pro krátký film. 

Taky ti přeju příjemný víkend, ať stihneš všechno, co potřebuješ, a navíc ještě i něco hezkýho nedělního.

WWW 21.10.2006 1:09

Dik mila zano. Dny jsou cim dal tim kratsi. Nejak to venku nestihame. Mame uz jen tyden, pak jedeme na dusicky di Cech .

Beda 20.10.2006 12:27

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

moc pěkné povídání a souhlasím s tuším zanou výše, že je krásně obrazové - zavřu oči a přímo vidím to kormidelní kolo na balkoně:-) a panelák s napnutými plachtami, jak si to žene bouří a kýve se a naklání na vlnách:-)R^... jsem ryba a vodu mám ráda;-)

WWW 21.10.2006 1:13

To jsem rad mila Bedo, ze se ti to libilo. Nekdy si myslim, ze to moc rozmelnuji, ze by to chtelo trochu jinak, ale ja to umim jen takhle ! Potesila jsi mne !

Vave 20.10.2006 12:36

WÉWÉWÉČKO!

Tak Ti tady sedím celá naměkko, mám husí kůži a slzy v očích, protože to Tvoje vyprávění je tak strašně člověčensky krásný !!!!!!

WWW 21.10.2006 1:16

Mila Vave. Kdyby jsi mne ted videla, tak by jsi videla, ze ja starej blbec se cervenam jak ten kormidelnik Lehecka !!

Hanča 20.10.2006 13:10

Re: Re: Re: Kormidelnik Lehecka - namorni pohadka na vikend venovana tosce (3)

Milý WWW, námořní pohádka je nesmírně půvabná  a já bych ji doporučila všem, kteří jsou naštvaní, na vylepšení nálady. A souhlasím s tím, že mocně působí na fantazii - já jsem opravdu viděla ty lidi v pláštěnkách shromážděné na balkonech napjatě sledující počínání pana kapitána a holiče-kormidelníka. Díky a měj o víkendu tak příjemnou náladu jako já teď !

WWW 21.10.2006 1:20

No bodejd bych nemel prijemnou naladu mila Hanco, kdyz umis tak pekne pochvalit. Ty vlastne patris mezi me prvni ctenare. Pamatujes ? Byl to Brix ! At ti dobra nalada vydrzi cely vikend !!