4.7.2022 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

BTW: V plameni

Jsou pohledy, které mají moc nechat naše myšlenky volně plynout, bez napětí, ale přesto do hloubky. Klidná voda, modravý obzor, šumící les, plameny stravující připravené dřevo. Díváte se a pomaličku se noříte někam jinam.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alča 30.4.2007 12:57

Jak je již zvykem

opět moc chválím krásné povídání a báječné fotky na Betynčiných stránkách...V

Alča 30.4.2007 7:41

Moc zajímavé téma

také si občas říkám, jestli bych bylo schopna přežít třeba ve středověku. Patřím k těm, kteří jsou přesvědčeni, že jim nikdo nevezme jen to, co mají v hlavě  a co dokáží svýma rukama - i tak si myslím, že bych tam žila velmi těžce ...

Fallowa 30.4.2007 6:40

To je krása!

Milá Dede,ty snímky z divoké přírody jsou úžasnéR^!Nevím jak vy,ale já na takovýchto místech zjišťuju, jak je člověk proti přírodě nicotný, jak samozřejmě přijímá její dary, jak jí často (nejen) z neznalosti škodí.Přitom je proti jejímu hněvu bezmocný - zemětřesení,povodně,hurikány,sopky, ještě že žijeme v klidné oblasti.Takový výlet do civilizací nenarušené přírody člověku pročistí mysl a přiměje ho aspoň trochu k pokoře před přírodními krásami a jevy.Já to tak cítím.Díky za článek s krásnými snímky!VVV

zana 30.4.2007 16:48

Re: To je krása!

ano, ano, anoVV

Vave 30.4.2007 6:02

Milá Dede,

některé Vaše úvahy mi připomínají barevný oblak zamotané vlny, v dětství jsem ho často dostala na rozmotání. Otáčela jsem ho v rukou a hledala alespoň jeden z mnoha konců, abych vysvobodila první klubíčko, malé, pevné a kompaktní.  I tohle Vaše vyprávění o výletě do krásy na rozhraní je plné myšlenek, zas přemýšlení na kolik dnů, než vymotám všechny konce.

Tak pro dnešek si půjdu po té niti, co mě vede cestou záchranných sítí. Snad pod dojmem útržku filmu Den poté, který jsem viděla o víkendu, si říkám že za každou takovou sítí je člověk, tou sítí, co druhého zachytí při pádu, co mu pomůže přežít, je zase jen člověk, jeho ruce, srdce, důmysl,  ochota a vůle.

Milá Dede VVVVVV, děkuju Vám.

Přeju všem krásný a klidný den!

jiný Honza 30.4.2007 8:56

Re: Milá Dede,

a já děkuji tobě, Vave, za tvé povídání o městě. Takové lidské, milé, hřejivé, něžné. Místy úplně vidím tu malou holčičku ve velkém městě (i když teď ti asi připadá spíš malé) jak tam chodí a objevuje svět.

Velká kočka 30.4.2007 5:08

Budoucnost, žaly a radosti

    Paní Dagmar, děkuji za tohle pripomenutí. To co popisujete je vlastně jakási meditace. Jsem jeden z těch nevděčníků, kteří pro stálou zimu v této zemi někdy nevidí tu krásu kolem. Nemám auto a mám k dispozici jen nejbližší okolí a to bohužel není moc povzbuzující. Silnice, vedle dálnice, železnice a spalovna odpadků právě naproti mého radového domku. Na druhou stranu kopeček s kouskem lesa a asi 1km odtud jezera obklopená lesem, ale to je spíš takový park. V budoucnu se musíme postarat o to, abychom měli krásu ve svém blízkém okolí a nemuseli za ní někam daleko odjíždět. Desetiletí jsme nechtěli slyšet varování a teď je naspěch, je opravdu velice naspěch. Ale to všichni moc dobře víme.

    A dál o radostech a žalech. Byla jsem si vybrat mého miláčka, což mezi třítýdeními ospaláky nebylo lehké. Ale můj žal po Einteinovi vyplaval zase na povrch, protože maminka štěňátek Subat jakoby Einsteinovi z oka vypadla. To jsem sice věděla podle fotografií, ale nebyla jsem připravena na to, že se bude chovat naprosto stejně. Není divu,  je to vnučka Einsteinovy matky. Ten pocit bolesti přerostl všechno a já jsem najednou nebyla schopná si vybírat. Nakonec pro mne vybrala štěňátko chovatelka a tu volbu jsem musela po dvou dnech uklidnění zmenit. Takže abyste to věděli, můj budoucí pejsánek  nebude tříbarevný ale bude sobel a s bílými ponožkami na nohách, jeden z těch dvou co tam po mně lezli. Měla jsem sebou takovou tu kameru na jedno použití, ale jestli budou  nějaké fotografie zatím nevím.

   Čičurína lulinka Laila, moje kočičí černá noc už je na dovolené u mého syna a zatím to vypadá, že jí to není proti mysli.

   Ve středu odjíždím do Prahy a to co zažívám není cestovní horečka, ale cestovní šílenství. Pět let jsem nebyla na cestách, jistě si to dovedete představit do jakých nejistot se propadám.

    Je pět hodin ráno, ani spát nemohu, ale to já vlastně mohu málokdy. Přeji vám krásný den.

Myš 30.4.2007 5:52

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Milá Velká kočko, moc na vás budu myslet, aby cestování proběhlo hladce a abyste byla v Praze spokojená a užívala si krásných dnů. A k výběru chlupatého kamaráda gratuluju a ať vám roste a dělá samou radost a sem tam nějakou neplechu, o které se tu dočteme VV.

Vave 30.4.2007 6:04

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká Kočko, dobrý vítr do plachet a šťastný návrat! R^VV:-)

A udělala jste dobře, že jste se vrátila  a změnila volbu svého pejska, když Vám to srdce velelo! VVVVVV

Fallowa 30.4.2007 6:20

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko,tak pejsánek je vybraný - určitě to bude zlatíčko,které Tě přivede na jiné myšlenky,bude si chtít hrát,mazlit se,bude prostě s TebouV.Přeju cestování bez problémů a  krásné zážitky se štěňátkemR^;doufám,že budeš mít čas o tom všem napsat:-)!V

veram 30.4.2007 8:31

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká Kočko, pejsek přinese určitě jen radost, bude to prima. A před cestou si vezmi tak půlku aspirinu nebo acylpyrinu nebo co tam máte a na cestě o přestávkách se vždycky projdi, pořádně zadupej,zhoupni se špičky - paty,trošku si zacvič, prostě obnov krevní oběh .

Beda 30.4.2007 8:40

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko, tak už máš vybráno?:-)R^VV ... tak to ti teď dny jen poletí jako blesk a ty se budeš těšit, až ten mrňousek přijde domů:-):-) ... přeju ti šťastnou cestu (no, třeba se do středy ještě ukážeš) - ty to zvládneš a pak se vrátíš ke svým chlupáčůmVVVVVV

jiný Honza 30.4.2007 8:53

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko, je moc dobře, že sis vybrala pejska jiného - budeš mít menší snahu je srovnávat. A co se výletu týče: držím palce, aby se vydařil a líbil. Tedy palce... Palec, na ten druhý, zasádrovaný si prsty nedosáhnu. 8-)) Ale myslím na tebe.

Lucka V. 30.4.2007 9:04

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko, díky za skvělé zprávy! Ten mrňous se určitě narodil proto, aby vyspravil to prázdno, které zůstalo po Einsteinovi! Taky mě ještě někdy píchne u srdce, když se na mě Buffinka podívá očima svého dědy! Moc vám oběma držím palce, ať je vám spolu dobře. A cesta do Prahy ať se povede, je tu teď moc krásně!

terra 30.4.2007 10:01

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Jé, Velká kočko, takové kolie se mi líbí ze všech nejvíc... Tak ať je vám spolu dobře, a šťastnou cestu do Prahy přeju. Všechno bude v pořádku, uvidíš.VV

alimo 30.4.2007 10:18

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko, přeju šťastnou cestu a příjemný pobytR^. Určitě sis vybrala dobře, uvidíš jaký bude štěník nádherný sluníčkoR^VV. Moc se těším na povídání.....VV

baty 30.4.2007 11:21

Re: Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko, šťastnou cestu, nezapomeň na radu od veram. Velice Tě chápu, s léty mi narůstá cestovací fóbie, čím větší přestávka, tím víc to s náma cloumá. Ale jak za sebou zavřeš dveře, tak to spadne(nezapomeň zamknout) a bude před tebou širá Evropa odshora až doprostředka k nám. Gratuluju k pesovi a těšíme se, co budeš psát.:-DR^>-

Kačer 30.4.2007 11:22

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko :-) štěník byl vybrán dobře, moc se těším až bude s tebou a něco nám o něm napíšeš. Přeji krásnou cestu, užij si to tady a šťastný návrat! V

kocourová 30.4.2007 11:50

Re: Budoucnost, žaly a radosti

Velká kočko, gratuluji  k výběru pejska a věřím, že vám spolu bude dobře a přestaneš být smutná. A přeji šťastnou cestu!

Velká kočka 30.4.2007 13:50

Poděkování všem

   Tohle bude to nejlepší cestování mého života. Po tolika přáních šťastné cesty to ani nemůže jinak dopadnout. Pokusím se referovat přes počítače mých příbuzných. Všem tisíceré díky!!!!!a pac a pusuVV

dalmatin 30.4.2007 13:52

Re: Poděkování všem

Tak pro jistotu přeju i krásné počasí - aby bylo po cestě na co koukat.

zana 30.4.2007 16:47

Re: Poděkování všem

Šťastnou cestu a ať ti chlupáček pěkně vyroste, než se vrátíš.VV:-)

Myš 30.4.2007 0:29

Zamyšlení

Milá Dášo, moc mi mluvíte z duše. Člověk se naučí brát všechno tak nějak samozřejmě, máme kde bydlet, máme práci, máme kolem sebe své blízké a přátele, jsme relativně zdraví, můžeme jít do obchodu a nakoupit si to, co potřebujeme, ale musíme mít tohle všechno ještě i zítra? Nebo za hodinu? Mávnutím kouzelného proutku nebo řekněme osudu se nám život může moc změnit. Je moc dobré se občas jen tak zastavit někde v přírodě a zjistit, že vlastně nic není samozřejmé a že to kolem nás je tak trochu zázrak pro nís připravený a na nás je, jak s ním naložíme. Všem přeju, aby zázraky potkávali v dostatečné míře a hlavně aby si jich uměli vážit a dobře s nimi nakládat.

 Krásný pracovní i odpočinkový týden všem, zvířátkům hodné páníky a páníkům hodná zvířátka a spoustu lásky a radosti u vás doma a marodům rychlé uzdravování a a a... Je toho ještě hodně, co bych vám chtěla popřát, protože cítím obrovský vděk za to, že tu s vámi můžu být a že je mi tu mezi vámi moc dobře. Mám vás ráda a děkuju za to, že jste VV.