20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Spinaway

Úzká silnice se zařezávala do horského úbočí a pozvolna stoupala, peleton však nezpomaloval. Pozor, pokus o únik! Srdce buší ve snaze udržet tempo, krev šumí ve spáncích, svaly se napínají. Teď! Únik se nepovedl a stále sevřená skupina se přehoupla přes hřeben a sjíždí do mělkého údolí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fallowa 15.1.2007 17:26

Re: Re: Re: PRO ZÁHADOLOGY

No,já díky svým životním zkušenostem si vysvětluju všechno spíš realisticky,než romantickejma záhadama:-D - nevím,co si mysleli ostatní,ale taková přišlápnutá žvejkačka;-)taky udělá problém;-D!

evam 15.1.2007 20:24

Re: Re: Re: Re: PRO ZÁHADOLOGY

.....ale záhada, to je opravdu něco pěkného......................:-D

Bláža 15.1.2007 9:11

Re: PRO ZÁHADOLOGY

Já to vím! Protože se ti ten šátek vůbec neztratil a celé se ti to jen zdálo :-P

zana 15.1.2007 9:14

Re: PRO ZÁHADOLOGY

Tak vidíš Vavísku - samý pěkný a rozumný vysvětlení ;-).

Vave 15.1.2007 6:42

Teda, milá Dede,

zase jednou píšete tak sugestivně, že jsem začala přemýšlet, kde mám tenisky a kde tepláky! ;-) A připomněla jste mi švagříčka, on má spinningové středisko a je taky velmi žádaný, protože je to ten typ, který vás dokáže přesvědčit, že můžete ještě cokoli ve chvíli, kdy skomíráte únavou. 8-o Já to vím, dívala jsem se na to při jeho hodině - právě proto, že ho znám, tak jsem mu na kolo neskočila. ;-P

Ale když Vás tak poslouchám .... hmmmm .... kde asi tady u nás jsou taková šlapadla ... :-):-PVV

Eva Š. 15.1.2007 2:12

Foto

Tedy ta fotka, jak leží na sněhové pláni je úžasná R^.

Tělohýbání je super v jakékoliv podobě ;-P . Co třeba taková Věrná garda Sokolů - vždycky jsme si z nich dělali srandu, ale zároveň obdivovali jejich vitalitu.

A k těm těhulím, že se to bere jako nemoc - to mi připomnělo, když moje kamarádka čekala potomka, jak odmítla podepsat nějaký formulář u doktorky, protože tam bylo uvedeno - jméno pacientky a ona přeci nebyla žádná pacientka :-).

Lucka V. 15.1.2007 8:32

Re: Foto

Taky jsem doktory doháněla k šílenství tím, že jsem ignorovala těhotenské problémy a odmítala jsem tento stav uznat jako patologický. Na kole jsem jela naposledy asi 18 hodin před tím, než se narodila Péťa, běhat jsem chodila denně do lesa. Výsledek? Přibrala jsem cca 6 kilo, porod v pohodě, potomstvo zdravé jako řípa a týden po porodu jsem už zase lítala jak foton.  Norský přístup k životu se mi strašně líbí a vyprávění paní D. je nádherné! 

Hana Williamson 15.1.2007 1:14

V zdravem tele zdravy duch

Mila D.R.: vas clanek o telocvikani a vitalite norcat je dobra prilezitost vzpomenout na mou 82 let starou pritelkyni pani J., vuci ktere si pripadam jak pecivalek. pani J. je z Cech, ovsem rodnou kotlinu opustila  v r. 1946, kdy ji rodice poslali na studia do Francie. Kdyz se to ve viteznem unoru 1948 sesypalo, tak ji rodice poradili, at se nevrati. Pani J. se provdala za Cecha, ktery mel byznys ve Venezuele. Tam si uzila - Tahle dama propadlovala Orinoko s Indianama, prosla nekolikrat dzunglema s macetou v ruce - naposledy, kdyz ji bylo asi 73. Zila si nadherne, obklopena sluzkama, jezdila po svete, az kdyz jednoho dne si jeji manzel narazil mladou sekretarku. Uz ji bylo pres 40, ale nedala se. Za penize, co dostala po rozvodu se prestehovala na Florodu a udelala si normalni americkou vysokou a jeste navrch postgradual a po dost dlouhou dobu byla vedouci mezinarodniho oddeleni knihovny pri jedne velmi slavne univerzite u New Yorku. Ale protoze je v N.Y. draho, tak se prestehovala sem do Karoliny a z tyhle univerzity pak sla na penzi. Pani J. ma pididomecek tady, kde si spoustu veci udelala nebo spravila, zahradku, kde pestuje ovoce - jeste letos na podzim jsem ji pristihla na zebriku jak trha hrusky. Do dobre 75 let jeste jezdila na sjezdovky do Colorada. V tomhle veku ujde kazdy den zhruba 6 kilometru, chodi na jogu, tai-ci a aerobiku pro seniory, je clenem nejakeho seniorskeho telocvikaciho klubu. Pred asi 15 lety mela naznak rakoviny prsu, tak si to nechala odstrihnout, zadna chemoterapie- poslal doktory do haje. To je snad nejveselejsi a nejpozitivnejsi clovek, co znam. A pritom ma svy problemy a Matterhorny a naprosto otevrene prizna, ze ma obcas uzkosti. Ale jde to rozchodit, vycvicit, a kdyz uz ani to nefunguje, tak jde zavarovat. Ja jsem pozehnana tim, ze mam spoustu pratel, ale s kym si nejvic pokecam na telefonu, je pani J. Dve hodiny v pohode a to to probereme od politiky pres muzsky, vareni a co jineho slina prinese.

Hana Williamson 15.1.2007 1:30

Re: V zdravem tele zdravy duch

Tak se pokracuju. ... Pani J. ma neuveritelne zive oci - tmave a smejou se - na Morave se tomu rika oci jak trnky. Dnes tady zrovna odpoledne byla u nas na venkove - jezdi sportovni Hondou a v poslednich asi dvou letech opravdu neprekracuje povolenou rychlost. Dali jsme si stamprlicku a divali se na Tri orisky pro Popelku. Proc to cely pisu je, ze tahle dama je k nezastaveni a i kdyz se ji nechce, anebo ji neni dobre, tak mi vola a rika musim jit na tu jogu, protoze ja kdybych si sedla a zustala sedet par dnu, tak uz se asi nepohnu. Cili to telohybani ma asi neco do sebe

RenataE 15.1.2007 2:07

Re: Re: V zdravem tele zdravy duch

Určitě to tak je, ale všeho musí být s mírou. Můj ex, který se potýkal s nejrůznějšími problémy (a nybyly fyzického charakteru), usoudil, že když bude mít skvělé tělo, bude skvělé i to ostatní. I začal chodit do posilovny, napřed jednou týdně, pak dvakrát, třikrát, čtyřikrát. K tomu přidal dva spinningy. A skutečně, za dva - tři roky shodil patnáct kilo (má dva metry, tak to není zas tak extrémní, jestli 120 nebo 105), nabral svaly... Ale ty základní problémy tu pořád byly a do posilovny s nima nešlo. A tak usoudil, že se s těma problémama prostě rozvede a bude. Hm, a bylo.

Bláža 15.1.2007 9:41

Re: Re: V zdravem tele zdravy duch

Hano, obdivuju na dalku tu tvou pritelkyni. To je tedy neco!

Jakub S. 15.1.2007 11:44

Hergot- to je b a b a !

Takové věci můžu číst imrvére. A poslóché, děvčico: bavíte se spolu česky nebo emericky nebo czenglish (teda z její strany)? To jest co mne eminentně zajímá. Jak překládají mé blbé (ale hrdé a velmi vydělávající) "kolegyně" překladatelky. - Až teda nad bažinama Karlova či Jiříkova Města bude od oceánu neodvratně svítat a stáda žab a hejna křižníků silnic svými zlověstnými zvuky probudí i Hanáky, budu se těšit. A vůbec: co takhle článeček o jazykových (ne)dorozuměních - s domorodci aji s emigr/exulantama? Jo, pí Dede?

Naschvál: komu z vás brnkne, koho cituju v nadpisu? Kupodivu to není Moravák.

Bláža 15.1.2007 11:52

Re: Hergot- to je b a b a !

Není to z filmu: Kurvahošigutentág?

Jakub S. 15.1.2007 11:58

Re: Re: Hergot- to je b a b a !

N e e - ! Teda možná je a určitě by mohlo, ale zpopularizoval to jeden JUDr před 40 rokama... No to už ale pozná každej - - - ?

terra 15.1.2007 12:24

Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

A nebylo to náhodou: Hergot, to JE ženská? Pak by to byl pan Werich v pohádce Byl jednou jeden král (Sůl nad zlato), a pravil to při spatření té úžasné vdovy, která mu zfackovala komořího a nedala sůl. Dotyčná v tu chvíli prala prádlo u rybníka a o chvíli později společně odpluli doprostřed vodní plochy, aby se tam napolo potopili. Ale váhám, jestli řekl baba nebo ženská... Dostal jsi mě, Jakube.

Medvídek 15.1.2007 12:30

Re: Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

Řekl "ženská".:-)

Jakub S. 15.1.2007 12:31

Re:Hergot- to je b a b a !

Taky pravda, a taky né... Tož, lidi - !

zana 15.1.2007 12:36

Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

Šlitr?

Jakub S. 15.1.2007 12:46

Re: Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

Nó - kruciš! Za jedna! Tuhle sem se chlubil, že sem ho viděl při té první exhibici, kdy nikdo nevěřil, že udělá tři kroky od piána - a jak potom ženský prosily, ať skončí, nebo že se --- fakt! A to vše s akademickým vzděláním.

terra 15.1.2007 12:55

Re: Re: Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

No ju, tak to mám smůlu. Ten původní Semafor za dob pánů Suchého a Šlitra naživo jaksi pamatovat moc nemůžu (na světě jsem byl, ale s bídou bych se mohl dívat na tu Sůl nad zlato:-)), televize byla z dnešního pohledu v plenkách, video nebylo, tak jak si, u všech všudy, mám doplnit vzdělání, že? Anžto Byl jednou jeden král je pohádka filmová, viděl jsem ji asi tucetkrát, a můžu ji vidět zas - ale Semafor? Z let šedesátých trapné drobty, z let sedmdesátých nic... a pak už zase nebylo Jiřího Šlitra... Prostě některé věci člověka k jeho vlastní smůle minou, kráčejíce kolem s pohledem odvráceným.

Fallowa 15.1.2007 13:26

Re: Re: Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

Zmizel mi komentář:-/,kde jsem psala,že to byl Jiří Šlitr o Evě Pilarové,ale na název toho filmu si nemůžu vzpomenout;-€ - to je ten HOSIP:-)!

veram 15.1.2007 13:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hergot- to je b a b a !

Asi Dobře placená procházka, ne?

Hana Williamson 15.1.2007 13:49

Re: Hergot- to je b a b a !

Jakube: odpoved je nahore; respektive bude.

Zuzka 15.1.2007 1:11

Z toho budu mít smrt !

To jsou věci! Ani představovat si to nemůžu! Je mi z toho mdlo! Nejdřív do mě šťouchá babička, že když teda není žádná zima, tak snad už začnu rýt záhony na jaro !!8-o A teď takovéhle čtení ! Jen ze čtení mě bolí celý člověk. ;-D

Fotky jsou ovšem zcela úžasné, Nazgûlové nemají chybu!

Mimochodem, Dede, posílala jsem dnes - vlastně včera - emila.

Zuzka 15.1.2007 1:13

Re: Z toho budu mít smrt !

No fuj! Ten paznak má být u s vokáněm.