17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

BTW: Proč byly počítače stvořeny pro ženy

Názor, že počítače byly stvořeny pro ženy a ony z jeho existence nejvíce těží, jsem již jednou napsala. Bylo to někdy v roce 1997, kdy jsem psala domácí zpravodajství na Mediaserveru a seděla jsem v redakci se čtyřmi mladými muži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Minda 20.9.2006 9:48

Já jsem si z něho

udělala špica pomocníka :-)))

Pracuji na útvaru reklamací velké stavební firmy. Každý den píšu reklamační dopisy s většinou stejným nebo podobným textem. A když už píšete šetej, osmej, desátej pořád se stejnými frázemi, začnete přemýšlet. A vymyslíte :-))

V opravách zadáte zkomoleninu, do opravy napíšete část věty, a pak to vypadá takhle - napíšete žžádáme, na obrazovce se vypíše - žádáme vás o vaše vyjádření včetně způsobu a termínu odstranění reklamovaných vad, a to nejpozději do - a napíšete datum :-)))))

Takhle mám zmechanizováno spoustu obdobných frází, takže napsání dopisu mi zabere podstatně míň času.

Zdena b.p. 20.9.2006 10:04

Re: Já jsem si z něho

Chytrá Minda, proč makat do úplného zblbnutí, když stroje pracují za nás. R^

jiný Honza 20.9.2006 11:59

Re: Já jsem si z něho

Tak přesně na tohle počítadlo je. Mindo smekám.

JoVo 20.9.2006 9:30

Počítač a JoVovi.

Do naší rodiny se počítač vloudil před cca třemi roky. Situace vznikla tím, že lepší část rodinné rady, již dlouhá léta paličkuje.V inkriminované době odebírala různé paličkářské časopisy. V těch se nalézaly různé odkazy na webové stránky. Pozvolna začala kroužit kolem mě a našeho syna. Padaly otázky, jako kolik takový PC stojí atd.. Já jsem zpočátku byl proti tomu.Nechtěl jsem za nějaký takový krám vyhazovat peníze. Situace se na nějaký čas uklidnila. Pak přišly vánoční svátky a pod stromečkem se objevila bedna s velkou červenou mašlí. Každému už je jasné, že v té krabici byl PC. Bylo to takové domádo, které zbastlil náš syn. Dal se na tom napsat dopis, poslat „emila“ a připojit se na internet. Co se dalo dělat jiného, než PC přijmout,  jako dalšího člena rodiny. JoVová si začala stahovat různé podvinky na paličkování. No, jó, ale tím to neskončilo, naopak začalo. „Hele JoVo, já bych potřebovala ten podvinek zvětšit o 2 cm.“ Já na to: „No a co já s tím ?“ „Víš kdybys to nějak přes ten počítač, abych to nemusela překreslovat,“ pravila s klidným výrazem. Nebudu to dále rozvádět. Pořídil jsem si, prostřednictvím našeho syna nějaké kreslící programy, začal jsem odebírat různé počítačové časopisy. U těch bývají přiložená CD, na nich zase různé programy. Jasné je, že během různých manipulací s PC jsem dost věcí smazal, pokazil.(To se mně občas stává ještě dnes.) Pochopitelně jsem vysílal SOS našemu synovi. Ten mně po telefonu dával pokyny , já se je snažil pochopit a provádět. Většinou ty moje zásahy končily slovy našeho syna: „Hele necháme toho, já přijedu v pondělí a něco s tím udělám. Hlavně už na to nesahej.“ Když se o tom bavil s JoVovou, tak jeho otázka zněla:„Mami, že se v tom táta zase šťoural.“ Odpověď byla: „Jó, něco s tím dělal.“ Postupem času jsme si pořídili trochu lepší PC. Dnes to u nás vypadá tak, že budeme muset vypracovat rozvrh hodin, kdy kdo bude čučet na PC. Faktem zůstává, že ty tři mozkové buňky, které bydlí v mé hlavě, se často opotí.

JoVo 20.9.2006 9:38

Re: Počítač a JoVovi.

;-DDodatek pro ty dříve narozené, já jsem začal pracovat s PC ve věku 69 let. Doporučuji každému, aby se nebál PC. I když jsem dodnes přesvědčen, že v té bedýnce se občas vyskytuje určitý druh trphajzlíků. Ti nám potom připravují různé nástrahy a mají z toho srandu.;-D

terra 20.9.2006 11:34

Re: Re: Počítač a JoVovi.

Při vzpomínce na mého bývalého šéfa, který měl nevysvětlitelný odpor k PC stár něco přes 40 jar máte můj uctivý hlubokosklon. A to ne proto, že jste zvládl PC, ale že jste měl tu chuť a svěžest ducha. A jestli Vám ta předchozí věta připadá moc patetická, tak se omlouvám Vám i Vašim domácím trphajzlíkům - nic lepšího mě nenapadlo.

Vave 20.9.2006 11:40

Re: Re: Re: Počítač a JoVovi.

Podepisuju terru - s ucitvým dovolením. A dík za ten bezva humor!!VVR^:-)

terra 20.9.2006 12:00

Re: Re: Re: Re: Počítač a JoVovi.

Ale klidně i bez dovolení, Vave - když už se sem někdy dostanu, je mi tu dobře...

tosca 20.9.2006 11:46

Re: Re: Počítač a JoVovi.

JoVo, je to přesně tak, ta bedýnka je plná trphajzlíků, kteří v baťůžcích nosí 0 a 1 sem a tam. A občas se mezi nimi najdou lenoši nebo vtipálci a pak to dopadá třeba tak, že musím napsat příspěvek 2x, protože se mi zničeho nic zhroutí Firefox :-)

zana 20.9.2006 12:40

Re: Počítač a JoVovi.

Jovovi, souhlas s předřečníky, no a co se týče pořadníku - to chce prostě druhý stroj ;-).

Vím, o čem mluvím, synek - symbioticky propojený s počítačem do té míry, že v posledních etapách se už pojistil před mými krajně nevítanými návštěvami tím, že z woken přešel na jiný systém, z kterého jsem šilhala - mi nakonec sestavil podobného chcípáčka, jako ten, co jste na něm začínali. Po  chcípáčkově skonu jsem dostala pecko po synkovi, který si pořídil nové. No a taky to nějak geniálně propojil, takže jeho počítač je i serverem mého počítače, on mi dělá administrátora .. fuj, já jsem prostý uživatel.;-P

Bench 20.9.2006 9:26

Počítače vs. ženy

Jak tak čtu článek paní Ruščákové, napadá mě rozvedení jejích revolučních myšlenek:

Kdo je na administrativu nejlepší? No přece počítač! A v účetnictví? Taky počítač! A umí počítač i vařit? Nejen to - umí hlídat i potraviny v ledničce a řekne vám kdykoliv, když mu něco dochází. Ale na sex počítač není, že ne... A vy jste ještě neslyšeli o virtuální sexu? No to musíte jednou vyzkoušet!!!

Na co sakra teda ty ženský ještě potřebujeme??????

Zdena b.p. 20.9.2006 10:10

Re: Počítače vs. ženy

Tady se někdo hluboce mýlí. Otázka zní : "Na co vlastně teda ty mužský ještě potřebujeme ????

A já to víííííííííííím. Na chrápání, aby v noci zahnali divou zvěř. :-)

Kardiak 20.9.2006 10:28

Re: Re: Počítače vs. ženy

A taky byste se neměly proč parádit a my před kým vytahovat;-P

YGA 20.9.2006 10:58

Re: Re: Re: Počítače vs. ženy

Kardiaku, snad si nemyslíš, že se parádíme kvůli chlapům? Převážná většina parádnic se šlechtí kvůli ostatním ženským (aby jim vytřeli zrak - chichichi). Ovšem ne každé se to povede (já jsem toho zářný příklad - ale to bude proto, že mě parádění jako takové nebaví).

Vave 20.9.2006 11:12

Re: Re: Re: Re: Počítače vs. ženy

No jasně, YGO, máš pravdu. Kvůli chlapům, kteří proti ženám rozeznají mnohem méně odstínů, cítí mnohem méně vůní a když jsou zamilovaní, bývají skoro slepí, by stačilo parádit se tak na 12,5 - 15%. ;-P

YGA 20.9.2006 11:36

Re: Re: Re: Re: Re: Počítače vs. ženy

Jeje, Vave máš úplnou pravdu - je fakt, že když se někdy hodíme do gala, protože vyrážíme někam za kulturou, pravidelně se u nás odehrává následující hovor:

Já: "Jéééé - dnes ti to sluší, ta červená (zelená, modrá, béžová, atd. - dle potřeby) ti moc pasuje, budeš za šviháka lázeňského." On: "...................(ticho)" Já: "A co já, můžu tak jít?" (a nenápadně se nakrucuju, protože mám dojem, že mi to dnes obvzlášť sluší.) On: "Dobrý." (aniž zvedne hlavu od tkaniček od bot).

No, a  s takto  pozvednutým sebevědomím vyrážím dobývat společnost - ještě že se tam vyskytují ženské, a ty mě semtam pochválí i bez vyzvání.

jiný Honza 20.9.2006 11:55

Re: Re: Re: Re: Re: Počítače vs. ženy

Omyl, pro nás se nemusíteparádit vůbec, stačí "zdůraznit" jisté partie a ostatní přijde samo. 8-)))

terra 20.9.2006 12:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Počítače vs. ženy

Sebekriticky přiznávám, že bych občas přehlédl i pytel přepásaný provazem... Výrazné nalíčení mi nic neříká (pokud mne přímo neodrazuje, protože předmětnou dámu začnu podezřívat, že pod tím obličejem schovává něco děsného). Ale s vůněmi je to jiné. Některé jsou mému nosu velice libé, jiné nemusím, ale vždycky si všimnu. Hmmm....:-)

Kardiak 20.9.2006 17:43

Re: Vave

Nojo,ale kdybyste nás neměly,tak by vás to přetahování tak nebavilo.;-P;-D

Vave 21.9.2006 8:58

Re: Re: Vave

Svatá pravda!!;-P

abyt 20.9.2006 9:01

Zřejmě záleží na přístupu

S PC jsem začínala hned po ´89 v novinách.Všichni mí kolegové, samí chlapi, byli počítačoví fíci a celkem vlídně mi říkali - neboj, to se naučí i vopičák. Vopičák ano, já ne, kvílela jsem a nenáviděla ho. Počítač. On to věděl a šel po mně. Několika letmými dotyky jsem dokázala napáchat nepředstavitelné příšernosti. A pak jednou, když jsem zase něco někomu smazala či kamsi, úplně jinam odeslala, jsem ho začla plačky nahlas prosit - prosimtě, probohaživýho proč mi to děláš, proč jseš na mě tak hnusnej? A on se usmál a rozhodl se, že teda budem spolupracovat.

JoVo 20.9.2006 9:43

Re: Zřejmě záleží na přístupu

8-o;-D;-D;-D8-oR^

Vave 20.9.2006 11:09

Re: Zřejmě záleží na přístupu

:-):-):-) Jo jo, na věci musí být jeden/jena hodnej/ná a mluvit s nimi zdvořile !!;-P Už dvakrát se mi podařilo dojet s autem, které chlapi (přednosta, opravář) prohlásili za zcela nefunkční a nepojízdné. To proto, že oni by např. neuměli celou cestu z Jičína do Prahy autíčku lichotit, povzbuzovat ho a příšerně falešně mu zpívat ukolébavky! ;-P

abyt 20.9.2006 11:44

Re: Re: Zřejmě záleží na přístupu

To zase naopak, jednou mi tak strašně kouřily jinak celkem poslušný kamna, že mě to rozlítilo úplně do nepříčetnosti, mlátila jsem do nich klackem a řvala- já tě zabiju, ty hajzle-, až přiběhl vyděšenej soused v domnění, že někdo chce zabít mě.

Vave 20.9.2006 12:57

Re: Re: Re: Zřejmě záleží na přístupu

;-D Zajímalo by mě, co všechno jsi podobným způsobem opravila.

abyt 20.9.2006 13:54

Re: Re: Re: Re: Zřejmě záleží na přístupu

Poslední dobou mám potíže se zalejvací hadicí. Vyloženě mně dělá naschvály. S tou taky hovořím dost nevybíravě. Tak asi změním taktiku a začnu ji rozmazlovat.

jiný Honza 20.9.2006 14:23

Re: Re: Re: Re: Re: Zřejmě záleží na přístupu

Na gumovou hadici se musí tvrdě, na tu pánskou raději jemně. 8-)))

abyt 20.9.2006 15:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zřejmě záleží na přístupu

Jo jo, jak jsem řekla, záleží na přístupu.

Alča 20.9.2006 13:10

Re: Zřejmě záleží na přístupu

Ba, ba, se mnou takhle už před strašnou spoustou let začal komunikovat počítač jen proto, že jsem ho začala nazívat BOŽSKÝM STANDOU (Standa bylo jméno našeho programátora). Od té doby si s PC celkem rozumím a když občas zlobí, tak ho oslovím a hezky poprosím a on je zase kamarád. Jenom je mi divné, že už jsem od doby Původního Standy v x-tém zaměstnání a původní počítač je již dávno ve virtuálním nebíčku....  přesto to funguje!R^

Alča 20.9.2006 13:13

Fujky, fujky

no přece NAZÝVAT jsem měla napsat ...