17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

BTW: Proč byly počítače stvořeny pro ženy

Názor, že počítače byly stvořeny pro ženy a ony z jeho existence nejvíce těží, jsem již jednou napsala. Bylo to někdy v roce 1997, kdy jsem psala domácí zpravodajství na Mediaserveru a seděla jsem v redakci se čtyřmi mladými muži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 20.9.2006 12:53

Re: Pracuji teď přes léto na IT helpdesku jedné banky

Já znám termín "prostý uživatel" a mám ho moc ráda. Ale taky se lišej:-P - u nás v práci se tradovala historka o paní, co žádala opravit ten vysouvací podšálek ..... ano, opravdu se jednalo o tu věc, co se do ní vkládá CD. Ona tam vkládala kafe.;-D

Medvídek 20.9.2006 10:37

Bedo, jsi tu ?

Zkoušel jsem vyrobit toho Míšu. Pointa je v tom že tvaroh do toho asi vůbec nepatří, spíš nějaký bílý jogurt - s tím jsem dosahoval výsledků velmi se blížících Míšovi.

Beda 20.9.2006 10:45

Re: Bedo, jsi tu ?

nárazovitě tu jsem ;-) ... ten popis vypadá na (minimálně) několik absolvovaných pokusů ;-D, je vidět, že pravá závislost dokáže divy! ... jogurt??? to by mě nenapadlo 8-o, ale možné to je a... nejen možné, hlavně NEPODSTATNÉ, pokud je výsledek lahodný, hlaďoučký, dobřoučký, mňamózní a vůbec Míšózní !!R^R^R^ ... úplně jsem chytla slinu ;-P (ono totiž ho papká nejen Nyny, ale i jááááá :-) )

Medvídek 20.9.2006 11:51

Re: Re: Bedo, jsi tu ?

Tři pokusy. Mám prázdný mrazák.;-D;-D

terra 20.9.2006 11:57

Jejda, něco jsem přehlíd?

Medvídkovy experimenty s Míšou - patří do něj bílý smetanový jogurt a trochu ušlehané šlehačky... A kdo může, jeden žloutek utřený s cukrem. Když se po umrazení vnutí do vhodných formiček a přidá se dřívko, dá se i polít čokoládovou polevou a pokud je dost zmrzlý, vůbec nevadí, že je poleva teplá... Tedy - potud mé vlastní experimenty, třeba budete mít dojem, že to není ono. No, upřímně řečeno, je to trochu jako s tou hospodskou gulášovkou a znojemskými okurkami. Taky jako by tam bylo něco...něco...znáte to. Prostě něco míšovatého (nemyslím chlupy). Hodně zdaru vašim experimentům - a dobrou chuť člověkům i Neo:-) 

Medvídek 20.9.2006 12:07

Re: Jejda, něco jsem přehlíd?

Až tak moc jsem ho nezmrzl, abych ho mohl polévat čokoládou. Pravda, kdysi ještě na gymplu kamarád přinesl kryostat ale tam byl problém že se zmrzlina udělaná ráno dala jíst až večer, měla -70 stupňůch. ;-D;-D

terra 20.9.2006 12:12

Re: Re: Jejda, něco jsem přehlíd?

Jejda, to ne - mrazáčích 25 pod nulou stačilo. Já jsem sice původním povoláním krysa laboratorní, ale kryostat doma taky nemám, aniž termosku s tekutým dusíkem:-).

Beda 20.9.2006 12:16

HA !!!!!

- skrytý zmrzlinář !!!!!! ... ten recept vypadá dobře :-) .... no, já se vlastně pak ještě chtěla Medvídka zeptat, co že to má za zmrzlinový strojek a - jestli by to nešlo jen tak v mrazáku ;-P

a k té polevě - mně by tam celkem nechyběla, ale vzpomněla jsem si na zajímavou věc ... jednu dobu (bylo či nebylo to krátce po listopadu 89?) se objevil Míša s nechutnou mléčnou obalovaninou, i takový divně světlý to bylo 8-oRv ... a najednou pak - kde se vzal, tu se vzal, byl tu Míša jako dřív, s tou tmavou hřkočokoládovou polevou VVVVVV

Medvídek 20.9.2006 12:19

Re: HA !!!!!

Nešlo Bedo, ono se to musí pořád míchat současně s mražením. Resp. v mrazáku si to zmrazíš, ale pak to musíš pořád míchat - to už mimo mrazák - ale teplota nesmí klesnout - proto je na to potřeba speciální mašinka.

Eva 20.9.2006 13:12

Re: Jejda, něco jsem přehlíd?

Teda ty chlupy mě dostaly! Vylítnulo ze mě huronské zařehtání;-D;-DR^

Eva 20.9.2006 12:47

Re: Re: Bedo, jsi tu ?

Já Míšu taky moc ráda, ale nějak mám pocit, že jako malý mi chutnal víc. Ani ne tak ten tvarohový obsah, jako ta čokoláda. Neni možný, že za totáče ta čokoláda bylo mléčná? Jinak manžel už několikrát navrhl, abychom si koupily stroj na točenou zmrzku, všichni ji milujem a ty trošky do kornoutku absoulutně nestačí.. ;-D

YGA 20.9.2006 13:33

Re: Re: Re: Bedo, jsi tu ?

Ad čokoláda na nanucích - jako dítko si pamatuji, že čokoláda byla tmavě hnědá (teda ne mléčná) a byla výborná. Jenže jak šel čas, soudruhům zřejmě doslo kakao a čokoládovou hmotu nahradil hnusnou (z mého hlediska) sojovou náhražkou. Naštěstí je teď Míša zase ve tmavém kabátku.

Ještě ke zmrzkám - já, jsa dítko z chudších poměrů, pojídala pouze Ledňáčka (byl za korunu), jenom ve svátek si dala Míšu (protože ten byl za dvě káčées). Jó, a když jsem byla mimořádně při penězích, dala jsem si s kamarádkou Polárku v kelímku (ta byla za čtyři kajdy).

Hanča 20.9.2006 14:40

Re: Re: Re: Re: Bedo, jsi tu ?

Asi jsem byla ještě chudší, já chudinka malá, protože jsem si kupovala Eskymo a to stálo 0,50 Kč. Ba ne, náhodou mi chutnalo, mělo kokosovou příchuť.......a zrovna teď bych si ho dala, jenže ani nevím, jestli se ještě dělá.

terra 20.9.2006 15:11

Re: Re: Re: Re: Re: Bedo, jsi tu ?

Tak dobře, ještě o nanucích: Eskymo dělá Algida, kupodivu se jmenuje Eskymo, nemá dřívko, má kokosovou příchuť a je polité tmavou čokoládou. Je to ale hranol asi 5x tak velký než to původní a stojí kolem 15 korun. Doznávám, že jsem zmrzlinář nejen skrytý, ale dokonce jaksi z nouze, protože mám v zimě v létě dost nehoráznou spotřebu. A nemám to moc na koho svést, jsem bezkonkurenčně největší žrout nanuků (nikoliv Nanuků) v širém okolí. Mějte se tu dobře, přeju krásný konec týdne a mizím do terénu:-)

RenataE 20.9.2006 15:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bedo, jsi tu ?

Eskymo dělají i jiní výrobci, akorát se to jmenuje Kokosáček nebo tak ňák, je to nanukového formátu na dřívku.

Já jsem měla nejradši zmrzlinu Nšoči a pak takovou ovocnou dřeň, která byla v plastové hrací kostce o hraně cca 5 cm, s víčkem. Ta kostka se po sežrání zmrzliny dala použít jako kostka nebo krabička, víčko dobře těsnilo. Ale jak se to jmenovalo?

Medvídek 20.9.2006 10:31

.

Re: Myslíte, že na výpočty drah kosmických těles? Nebo na modelování klimatických jevů? Omyl - počítače jsou geniální (nejgeniálnější??) v oblasti administrativních prací.

Nechci snižovat přínos počítačů v administrativě, všechno co jste napsala je pravda. Ale v této větě myslím pravdu nemáte. Výpočty drah kosmických těles a modelování klimatu je pro něj nesrovnatelně náročnější. :-)

YGA 20.9.2006 10:52

Medvídku,

Výpočty drah kosmických těles a modelování klimatu je pro něj nesrovnatelně náročnější, ale ruku na srdce, kolik běžných uživatelů svůj počítač na toto používá? Určitě nesrovnatelně míň, než na běžnou administraci - např. na psaní dopisů, posílání i-mailu nebo nahlédnutí na internet. Já se přiznám, že počítat dráhu kosmického tělesa mě dodnes nenapadlo - ať už s počítačem nebo bez (chichichi - to by to dopadlo), ale na úkony, jež vypsala paní Dagmar, používám počítač dnes a denně a je to úžasný vynález.

tosca 20.9.2006 11:18

Re: Medvídku,

YGO, možná se budete divit, ale veeelmi mnoho. Exsitují totiž projekty, které využívají distribuce výpočtů na počítače naprosto obyčejných lidí. A tyto výpočty predikují klima, zpracovávají ignály z dalekého vesmíru, pomáhají při výpočtech v oblastech biochemie ...

Pro zájemce, víc zde: http://boinc.berkeley.edu/ - anglicky

nebo jeden projekt v češtině: http://setiathome.berkeley.edu

Medvídek 20.9.2006 11:57

Re: Medvídku,

Ano, ano, ano - viz níže moje odpověď Vave. Nediskutuju vůbec o tom co je nejpoužívanější, ale co je pro počítač nejnáročnější - asi jsem si špatně vyložil poznámku paní Dé o tom na co je potřeba "geniálnost" počítače.:-)

Vave 20.9.2006 11:22

Re: .

Medvídku, to je snad poprvé, co s Tebou neosuhlasím. Ano, pro počítač jsou náročnější ta tělesa, ale pro většinu populace je to primárně nezajímavé, důležité jsou ty dopisy, fotky, maily, účto ... a v tom je počítač naprostá jednička.

(Pot mě polije při vzpomínce na samizdatové doby. Osm kopií, poslední nečitelná, plné (mých) překlepů, všude čmouhy od úhlového papíru ...)

Medvídek 20.9.2006 11:55

Re: Re: .

Jasně Vave, jistěže není tolik uživatelů kteří se snaží vypočíst jestli Apophis trefí Zemi nebo ne ale myslel jsem že diskuse byla o to co je náročnější a ne o to co se používá nejvíc.:-) Ale třeba jsem si jen poznámku paní Dé vyložil opačně než to myslela.:-)

jiný Honza 20.9.2006 12:12

Re: Re: Re: .

No, já bych řekl, že počítač je typickým příkladem mutace objevu (stejně jako třeba mikrovlnná trouba). Objeven pro výpočty a používá se na výrobu a posílání srandiček, v lepším případě na psaní dopisů. A co si budeme povídat - obě funkce jsou užitečné a v současné době využívají kapacitu zhruba stejně. 8-)))

Vave 20.9.2006 12:30

Re: Re: Re: Re: .

Medvídku, myslím, že článek byl myšlen tak, jak myslí jiný Honza. ;-P Totiž že počítač není hračička pro chlapy nebo slonovinová věž pro vědátory a počítací maniaky, ale pomocník pro mnoho ženských (ale i mužských), kterým odstranil spoustu mechanické práce.

P.S. ;-P;-P;-P A co je pro počítač náročnější, to já neumím jako radostný uživatel posoudit.

Alexandra 24.9.2006 11:17

Re: Re: Vave, také vzpomínám

a ještě teď mi naskakují pupínky z kopíráků a jemňounkých průklepáků. Pak také existoval ORMIG (já mu říkala fialový hnus) a také CYKLOSTYL , to se matlala černá pasta do jakéhosi malého tiskařského stroje. Ale napřed se musela písařsky vyplodit matrice-blána, kde se daly překlepy trochu zaflákat takovým spešl lakem a ten smrděl po éteru. Jo to byly časy administrativního temna, ale byly jsme o dvacet let mladší a zdravější.

Xerxová 20.9.2006 10:29

ještě jsem si vzpomněla..

Večer volal páník, že už se konečně řítí k domovu...a já na něj jen zařvala: "jedeš z toho stolu" a típla mu mobil. Beta totiž opravdu z toho stolu jela - smykem i s ubrusem po držtičce....chytila jsem ji a za strrrašného nadávání ji odstranila ze stolu na zem. Co tam dělala nevím, žádné jídlo tam nebylo. Ví, že na židle a lavici u stolu lézt nesmí, přesto to zkouší a z lavice to na stůl je kousíček. Asi si vzala za vzor ty výstavní pejsky, co se vystavovali na stolech - jen to hold byla trošku jiná plemena....

MaRi 20.9.2006 10:44

Re: ještě jsem si vzpomněla..

;-D chudák páníček! 

Vave 20.9.2006 11:15

Re: ještě jsem si vzpomněla..

:-):-D;-D !!VV

jiný Honza 20.9.2006 12:08

Re: ještě jsem si vzpomněla..

Nejedu ze stolu, zato jsem pod židlí. Šrapnely příště hlas předem. 8-)))

zana 20.9.2006 12:43

Re: ještě jsem si vzpomněla..

zatím jsem v kanclu sama, kolegyně, co už byla zvyklá na mé občasné nevysvětlitelné záchvaty smíchu, je na mateřské. Co já budu dělat, až mi sem posaděj něco novýho????

Kardiak 20.9.2006 17:50

Re: Re: ještě jsem si vzpomněla..

Vysvětli mu,že se musíš občas bezdůvodně zasmát,protože ti to nařídil doktor,že se tím masíruje bránice a lepší se zažívá.Možná,že s tím začne taky.;-D;-D