17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

BTW: Proč byly počítače stvořeny pro ženy

Názor, že počítače byly stvořeny pro ženy a ony z jeho existence nejvíce těží, jsem již jednou napsala. Bylo to někdy v roce 1997, kdy jsem psala domácí zpravodajství na Mediaserveru a seděla jsem v redakci se čtyřmi mladými muži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WWW 20.9.2006 14:19

Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Ahoj mila YGO, tady v Savojsku porad pekne, budu muset jit neco delat !

YGA 20.9.2006 14:27

Ahoj milý WWW,

tady na jihu JIžní Moravy taktéž pořád pěkně - sice trošku pod mrakem, ale hóórko. Dělat půjdu v sobotu, jsa pozvaná na tovarych (čti na námezní práce) - švagr se rozhodl, že začne s vinobraním - jojo, doufám, že počasí vydrží, když leje za krk a zebou ruce, je to hodně těžká a nepříjemná práce - těžká práce je to i když svítí sluníčko.

WWW 20.9.2006 14:30

Re: Ahoj milý WWW,

Ja vino mila YGO miluji ( daleko vice nez pivo ), pracuj pilne, jak vznesene poslani brat do ruky ten bozi dar !

jiný Honza 20.9.2006 14:12

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Teda, ty jedeš - co z tebe ještě vypadne?

WWW 20.9.2006 14:20

Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Aho jiny Honzo , ja ti ani sam nevim !

Medvídek 20.9.2006 13:44

Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Kristepane.;-D;-D;-D

WWW 20.9.2006 14:24

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Medvidku ? to "kristepana" je nad tou babou Vackovou, nebo nad tim svagrem bez k......?

Ty  na me prispevky skoro nikdy nereagujes a tak te nemam jeste "precteneho" !!

Medvídek 20.9.2006 14:49

Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Nad tím švagrem. Prostě jsem si tu jeho situaci jen intuitivně představil a polil mně mráz.;-D

Vave 20.9.2006 14:01

Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Milené Wéwéwéčko, já už jsem se k té drezíně ani nedostala, mě zahubil už ten strejda, co ho "prejela prej nejdriv helikoptera, pak kone, labute a nakonec sanitka".

Tož tak!

A už mi ani tak moc nevadí - pozor, je to k tématu - že jsem dělala od dopoledne za kolegyni pracně něco, co moc neumím, a pak jsem se nějak zasnila či co a na otázku "uložit změny" jsem neochvějně odpověděla NE! :-/

jiný Honza 20.9.2006 14:11

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Vavísku, to je ještě dobré. Já se takhle skoro celou šichtu dřel s asi 3 tabulkami (každé číslo odjinud, ověřovat metodiky, no síla. A těsně před koncem - chyběly asi 2 čisla mi zničeho nic KLEKNUL EXCEL. Já myslel, že ten vergl vyhodím z okna... Tak to chci znovu otevřít dokud si alespoň něco pamatuju a ono mi to nadávalo že prý ne, že to už má někdo otevřené a že prý já. No, před náhradou škody za zničené PC mě zachránilo jen to, že máme v oknech mříže....

WWW 20.9.2006 14:22

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Ahoj mila Vave ! To je k vzteku vid, ktyz neco ulitne do hajzliku . Jo, to ja znam dobre !

jiný Honza 20.9.2006 14:25

Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Myslíš exkrement nebo mobil? 8-)))

YGA 20.9.2006 14:23

Jé, Vavi,

to mi pripomělo mého kolegu - odjel na dovolenou s fungl novým digifoťákem. Při návratu na otázku, kdy ukáže fota odpověděl nikdy. "Proč?" - ptám se. "Protože, když jsme měli do konce dovolené asi jeden den, tak jsem se chtěl podívat, co jsem nafotil - no moc hezké fotky to byly, ale pak jsem něco zmáčkl, ono se mě to optalo YES, já řekl YES, znovu se to optalo, jestli doopravdy YES, já řekl, že fakticky YES, zmáčkl jsem čudl a fšecky fotky fčudu. Z toho si beru ponaučení - jak je to dvakrát YES, tak je to v prkvančicích.

helikoptera,koně.... 20.9.2006 14:31

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

To je skoro jak ten pán , co se doma sprchoval a spadlo mu mýdlo. Jak se tak pro něj ohnul,  viselo mu to" tělo" ,škrábl ho jejich hravý kocourek,do oněch míst, pán se tak lekl, že se prudce zvedl , čímž si přivodil   bouchanec  do umyvadla ,včetně omdletí s otřesem  mozku.Když ho saniťáci snášeli se schodů a řekl jim jak se to stalo, začali se tak chehchtat až jim ten zraněný spadl z nosítek a zlomil si nohu.;-D

jenny 20.9.2006 14:35

Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

To se mi  nějak  přehodilo.;-P

WWW 20.9.2006 14:37

Re: Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Nevadi mila jenny, pekny !

jenny 20.9.2006 14:51

Re: Re: Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Tož děkuji ,milé wwwéčko.

jiný Honza 20.9.2006 14:44

Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

To nebylo mýdlo při sprchování, ale ten pán opravoval odpad umývadla a jsa kapánek ovíněn, nepřioděl se. Vím to, neb se stalo poblíž a v nemocnici, kde byl ošetřován jsem měl jakýsi kontakt.

Tohle jsou klasické věci jako třeba že jednou z nejčastěji provrtávaných částí těla je šourek - není svěrák, tak si pán vrtaný předmět přisedne...

Nebo že nejčastějším doprovodným zraněním popálenin zadku je rozbitá hlava a týká se jen mužů (žena něco čistí benzinem, zbytek vyleje do záchodu, kam se v zápětí dostaví přednosta s cigaretou, usedne, dokouří a vajgla hodí pod sebe. A následuje start přímo vpřed - hlavou do dveří. Existuje i drsnější varianta - stalo se před cca 30 lety v Olomouci - byl tam jeden takový, no ne zrovna nešika, ale někdy mu to nemyslelo... A byl to gynekolog. I přišla pacientka s nějakým vřídky v těch místech, o kterých se nemluví... Vzal pan doktor ether a natíral a natíral kvůli desinfekci a pak vzal kauter a ..... (Kauter = zařízení na stavění slabých krvácení - cevka se prostě spálí odporovým drátem.) Prý (já u toho nebyl) dotyčná utíkala z ordinace, z oněch míst šlehaly plameny a za ní do čekárny vběhl lékař a volal: Paní, počkejte, to ještě není všechno.

A další zase jindy...

WWW 20.9.2006 14:48

Re: Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Paneboze, tohle bych chtel fakt videt !!!

jenny 20.9.2006 15:01

Re: Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

To muselo být jak " Eliášovo světlo" , jestli pak se jim taky zježily vlasy?:-D:-D:-D

terra 20.9.2006 15:28

Re: Re: Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Asi ne, při hoření éteru nevzniká elektrický výboj... Ale když už jsme u těch katastrof, tak jednu na konec: byli jsme na sportovním soustředění a jedním z pravidelně provozovaných doplňkových sportů byl softbal. Jeden z našich urostlejších trenérů "zašlápl metu" tak vehementně, že po plastové destičce uklouzl a natrhl si stehenní sval čtyřhlavý. I zavolali jsme sanitku, zatímco trenér úpěl (urvaný kvadriceps umí dost bolet). Než se k nám do lesů sanitka dohrabala a našla nás, nevydržel a vzal si prášek proti bolesti. Ten ho zvolna uspával, takže trenér si bohatýrsky zívnul - a vykloubil si čelist. Když doktor dorazil, kroutil trochu hlavou, ale ne moc, asi byl zvyklý. Tak ať vás nic podobného nepotká:-).

jiný Honza 20.9.2006 15:35

Re: Re: Re: Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

I kdepak. Ether je hořlavý až výbušný a přidání zdroje tepla - viz cigareta v záchodě. 8-)))

zana 20.9.2006 15:46

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

ano, to byl těžký kalibr

Alča 20.9.2006 14:12

Náhodou

konečně něco lidského bez techniky pro zasmání - tedy nepočítám-li ten výtah ...;-P

WWW 20.9.2006 14:28

Re: Náhodou

Dik mila Alco. Ja jsem ti to ani nechtel dokoncit. Vzdyt jses WWW pako, rikal jsem si, co si to zase zacal placet od vecil?!

Hezky zbytek dne !

zana 20.9.2006 15:43

Re: Re: Náhodou

WWW, ty píšeš zábavně, i když píšeš od věci.

A smích je prospěšná věc - dneska jste mě dostali ouplně všichni;-D;-D

tosca 20.9.2006 11:06

Počítače

"jsou k tomu, aby nám usnadňovaly a urychlovaly práci" - tak toto si opakuji pokaždé, když čekám, až ta moje potvora konečně nabootuje, nebo se vypne, až mi otevře všechny aplikace, které potřebuji, až dokončí komplilaci .... ale to už je zbytečně složité. :-) Na druhou stranu, cca před 14 dny jsme zjistila, že mám problém napsat dopis rukou (kde jsou časy přednášek na VŠ, kdy 4 stránky A5 byly považovány za rozcvičku, nikoliv celodenní výkon ;-D) a kdy mi strašně vadí, že v knížce nefunguje Ctrl+F, když potřebuji vyhledat popis konkrétního zvířete, který se ukrývá někde mezi 50 stranami textu :-)

Medvídek 20.9.2006 12:12

Re: Počítače

Nedávno jsem jednou z legrace napsal rukou několik vět, abych věděl jestli to ještě umím. To ti byla sranda....jak prvňáček.;-D

tosca 20.9.2006 12:23

Re: Re: Počítače

Já psala 4-stránkový dopis (4xA5)... u některých písmen jsem vzpomínala, jak se vlastně píšou ... a ruka mě bolela ještě dva dny :-/ ;-D;-D;-D

Medvídek 20.9.2006 12:28

Re: Re: Re: Počítače

Umíš napsat "Y" ?;-)