17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

BTW: Proč byly počítače stvořeny pro ženy

Názor, že počítače byly stvořeny pro ženy a ony z jeho existence nejvíce těží, jsem již jednou napsala. Bylo to někdy v roce 1997, kdy jsem psala domácí zpravodajství na Mediaserveru a seděla jsem v redakci se čtyřmi mladými muži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Beda 20.9.2006 22:50

Re: Re: Re: Re: mimo mísu

je to na pytel :-( ... fakticky to vypadá, že výška je tak 69,5 cm  (a ty jsou kolem těch 3,5kg prádla) - a pak ďoura, až zas 82,5 cm ... hmmmmm, teda jednu jsem našla, je "ideální" - 80 cm, 6kg prádla ... akorát maličkost, stojí 16,5 litru... :-/

Beda 20.9.2006 12:51

POKUS - pokud to proleze, bude to pro toscu, i když já asi do 17h mizím

Re: Re: Ono by to ještě na Hadopasech chtělo nějakou filmovou rubriku,:

Autor: tosca IP: 212.158.158.xxx Datum: 19.09.2006 22:10

S videem je jiný problém. Pro přehrání videa je třeba další SW. Ne každý používá IE a jeho pluginy. Takže těžko se hledá formát, který by byl vhodný pro všechny. Dalším problémem je velikost souboru, ale v případě Hadopasů ani ne tak s prostorem na serveru, jako s rychlostí připojení jednotlivých uživatelů, kteří si pak musí velké video stáhnout. Ale pokud by někdo byl schopen videa přeformátovávat do šikovného formátu (třeba WMF, případně avi) a přijatelné velikosti (s tím souvisí snížení kvality, ale pro naše účely to zas není tak velký problém), není zas tak velký problém dávat videa na Hadopasy. Jenom to přeformátovávání po mě zatím nechtějte, nestíhám ... ale je to námět pro případnou pomoc ... kdyby se toho někdo ujal ... 

POKRAČOVÁNÍ

Jinak, jen pro informaci, Hadopasi běží z velké části na placené doméně hadopasi.org, takže prostor je celkem dost velký. Jsou rozloženi mezi free-hosting (hadopasi.profitux.cz) s omezením na 300 MB a placený hosting (doména hadopasi.org spravovaná u Profituxu), který je teoreticky bez omezení. Teoreticky proto, že samozřejmě žádný poskytovatel nebude tolerovat neúměrné množství dat, ale zatím limitováni prostorem nejsme. Mnohem větším limitem je můj čas. :-/

Beda 20.9.2006 12:53

Re: POKUS - pokud to proleze, bude to pro toscu, i když já asi do 17h mizím

Re: Re: Re: Ono by to ještě na Hadopasech chtělo nějakou filmovou rubriku,:

Autor: Beda IP: 86.49.7.xxx Datum: 19.09.2006 23:10

teď se zeptám jako blb :-( ... je to teda otázka prohlížeče nebo operačního systému?

já jen že např. to video co o něm mluví Rpuť je sice v dost "přiblblém" formátu WMV (ale zas wokna má asi dost lidí...) a jsou to daný dohromady tři AVI-čka velikosti bratru 14 MB plus ještě přimíchaná muzika, no a výsledkem je v uvedém formátu asi 6 MB ;-) ... což se ale mně právě ještě pořád zdálo teda dost hodně

před WMF jsem kdysi kdesi četla nějaký docela varování (ale už bohužel nevím, o co šlo) a ty AVI jsou fakt velký, ovšem kdyby to nevadilo, do těch by to asi šlo... co MPG? ty jsou myslím menší, ne? ale asi je neumím udělat :-( ...zatím ;-) ... já ty WMV dělala jakožto "cestu nejmenšího odporu", tzn. pro okamžitý účel postačující Movie Maker :-)

tosca 20.9.2006 14:41

Re: Re: POKUS - pokud to proleze, bude to pro toscu, i když já asi do 17h mizím

Je to problém SW, který slouží k přehrávání videa. Takže potažmo OS i prohlížeče :-) Je to poněkud komplikované (i pro mě, videa, fotky apod. nejsou zrovna moje silná stránka) K přehrání videa je třeba mít na PC nainstalovaný SW, který daný formát videa přehraje. IE obsahuje části, které umožňují někdterá videa přehrávat přímo v prohlížeči. Pro Mozillu, Firefox a další existují tzv. pluginy, které to umožňují také. Za WMF se omlouvám, mělo to být samozřejmě WMV ... AVI se mi zatím osvědčilo, ale zase ... není AVI, jako AVI. Na Hadopasech má nějaká videa Ešusek a Andula od Kačera. Ešus má AVI, Andula WMV. Kdosi mi hlásil (mám dojem, že to byla Rákšasí), že ji kterési video nejde přehrát. Už jsem to nedořešila. Bylo by vhodné najít formát, který umí přehrát SW, který je běžnou součástí MS Windows (Window Media Player) a není pro něj třeba nic stahovat a instalovat a zároveň nezabírá několikaminutové video desítky MB. Převáděla jsem některá videa z formátu MOV, protože nemohu po uživatelích chtít, aby si instalovali Quick Time. Mnoho lidí brouzdá na netu v práci a tam nemohou instalovat kdejaký SW. Pokud se někdo touto oblastí zabývá a dá mi tip na vhodný formát a případně na SW, který umožňuje převést jiné tipy souborů do tohoto formátu a je FREEWARE, budu ráda.

Jinak, klidně můžeme dávat na web WMV, pokud lidé budou schopni ho přehrát

Beda 20.9.2006 17:50

Re: videa

no, čáááástečně ;-D už tomu rozumím ... já se ozývala jednak proto, že ten filmik, o kterém psala Rpuť v souvislosti s tím, že by na hadopasech mohla být "filmová rubrika", byl ode mě ... druhak proto, že čas je asi tak to jediné, co mám ;-)

vlastně ale vidím, že sice nikoli jako rubrika, leč přece tam nějaká videa jsou, tak možná ani není co řešit?... jo a koukala jsem na ty zmíněný videa a je fakt, že ani mně nejdou přehrát ty AVI-čka 8-o, resp. nejdou přímo z netu, uložené do počítače už potom ano... hmmmm... :-/

Kardiak 20.9.2006 18:30

Re: pokud lidé budou schopni ho přehrát

Myslím,že ano.Umí ho jak Winamp,tak Win.Media Player.

Medvídek 20.9.2006 12:13

Re: uprostřed velína jaderné elektrárny a šéf velína jí ho předal, že si potřebuje odejít na poštu...

;-D;-D;-D;-D;-D

No to bych si asi taky sedl na podlahu a rozbrečel bych se.;-D

tosca 20.9.2006 12:22

Re: Re: uprostřed velína jaderné elektrárny a šéf velína jí ho předal, že si potřebuje odejít na poštu...

Proč?

Já teda neviděla velín jaderné elektrárny, ale viděla jsem velín uhelné elektrárny. Věř mi, že když se začne něco dít, obsluha na velíně pouze zvedne telefon a hlásí na příslušná místa, že se jim odstavuje blok. Ono totiž ten řídící systém ani nic jiného dělat neumožňuje. Musí se to celé bezpečně odstavit a pak to lze zkusit znovu najet (občas bývá dobré odstranit poruchu, kvůli které se to odstavilo). No ale to už by byl éf z pošty zpátky ;-) Takže, pokud jí to šéf předá i s příslušnými telefonními čísly ... proč ne ;-P

Medvídek 20.9.2006 12:26

Re: Re: Re: uprostřed velína jaderné elektrárny a šéf velína jí ho předal, že si potřebuje odejít na poštu...

Proč...no protože tohle jsem nevěděl.;-D

Medvídek 20.9.2006 12:02

Finrode

Klid Finrode, jsou uživatelé pomalejší až nejpomalejší a jsou uživatelé o kterých nevíte jak je rok dlouhý. Tak to prostě chodí, bez ohledu na pohlaví. Vím co říkám, radění uživatelům je součástí mojí práce už přes 15 let a to si teprv vychutnáte když dotyčný uživatel není váš kolega nýbrž váš klient - to je teprve balanc nad propastí.;-D

Finrod Felagund 20.9.2006 12:05

Re: Finrode

právě :) ono je to kolikrát okořeněné i o to, že chlap, který neví, tak je pak ještě na mě nepříjemný a dělá, že to vlastně věděl, ale potřeboval se "ujistit", že měl pravdu :) sice z tohoto přístupu mám srandu, ale upřímně ho chápu :)

Hanča 20.9.2006 13:07

Re: Finrode

Klientů pomalých, ba nejpomalejších je třeba si vážit a hýčkat si je. Taky takové mám, byť v jiném oboru. Jsou nejistí a vyžadují konzultace i kvůli prkotinám, z nichž dělají obrovské problémy. No proč ne, aspoň se člověk tolik nenadře. Snažím se k nim přistupovat trpělivě a laskavě. Horší jsou ti, co mají pořád nějaké špeky (a pokládají je za prkotiny).

tosca 20.9.2006 11:31

O.T. Všem Zvířetníkům

mám vyřídit pozdravy od Tojefukovy dcery Evy a malého Elementa. Mají se v rámci možností dobře. Eva se všem, na které má telefonický kontakt, moc omlouvá, že se jim teď neozývá. Není to proto, že by s vámi mluvit nechtěla, spíš naopak. Důvodem je finanční stránka (účty za telefon dosahují výše, která je nad rámec její peněženky) a částečně nedostatek času. Zůstalo na ní veškeré vyřizování a zařizování týkající se pozůstalosti. Takže prosí, abyste se na ni nezlobili, že by ráda v kontaktu zůstala, ale momentálně není v její moci ho udržovat.

Vave 20.9.2006 11:56

Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Nepotřebuje Eva nějakou pomoc? Finanční injekci, než se všechny formality vyřídí? Ráda pomůžu.

tosca 20.9.2006 12:18

Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Vave, tohle nevím. Já s ní mluvila včera po telefonu a nějak jsem si netroufla se ji přímo zeptat. Víš, jestli je jen z 50% po otci, tak by se jí to mohlo dotknout. Uvidím se s ní v neděli (doufám, že to časově zvládnu), takže pak budu vědět víc.

Vave 20.9.2006 12:23

Re: Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Tak jí zkus nabídnou půjčku, to by vzít mohla. Ale vracet by ji nemusela, nějak by se to pak předalo Tojefučeti, resp. pro Tojefuče, třeba. Nevím, nic mě nenapadá. Ale výdaje teď měla jistě obrovské, něco bude refundováno, ale s časovou prodlevou, teď může být fakt v průšvihu.

Eva 20.9.2006 12:50

Re: Re: Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

A co jí nabít mobil přes bankomat???

zana 20.9.2006 13:09

Re: Re: Re: Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

k čemukoliv proveditelnému se hlásím. V;-(VV 

tosca 20.9.2006 14:44

Re: Re: Re: Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Má paušál. Na to jsem se ptala hned. Vydržte, v neděli s ní promluvím "z voka do voka" a uvidím, jak situace vypadá. Pak budeme vědět víc a můžeme se rozhodnout, co dál.

jiný Honza 20.9.2006 14:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Tak dej vědět,nějaká pomoc se snad spáchat dá, ne?

jenny 20.9.2006 15:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Taktéž, jenom dejte prosím vědět.

Kardiak 20.9.2006 18:20

Re: O.T. Všem Zvířetníkům

No to určitě.Jako pozůstalí máme své povinnosti!

zana 20.9.2006 22:56

Re: Re: O.T. Všem Zvířetníkům

Kardiaku, to je moc přesné - nevím,  jak ostatní, i když bych si tipla, ale opravdu to takhle cítím. Skoro bych tvrdila, že mám i právo s tím sakra něco dělat.

WWW 20.9.2006 11:25

Svagr kurev/nik

No jo, ja osobne tvrdim, ze mozek se ma prilivu nekterych informaci proste branit. Tak jako nektere informace potrebujeme, tak jsou druhe naprosto zbytecne. Navic zabiraji v mozku misto, nekdy zcela zaplni mozkovou kapacitu, neni tam pak misto pro ty krasne hovadiny, bez nihz je zivot sedivej. Potkate-li tedy cloveka, ktery se neumi usmat, nerozumi legraci je to presne ten pripad, ktery  regaly v mozku ma nacpany az po strop technickyma informacema a pro vtip nezbylo uz misto ani v supliku.

Zaujalo mne spise to, jak pani Dagmar sedela v kancelari se ctyrma mladikam. Hned jsem si predstavil v tom mem kamrliku v praci, jake by to bylo, kdyby tam se mnou sedely ctyri slecny . Dokonce jsem sundal nohy ze stolu sel pro hadr a otrel monitor.

Pajk jsem si take pomyslel, co by tomu rekla Magda, kdybych ji vecer rikal : hele ja musim pospichat holky na mne cekaji. Vzpomenul jak jsem za totace v nasi fabrice delal samostaneho technologa, abych pod sebou nemel lidi. Jenze, jednou jim jeden soudruh, co vedl dilnu se samyma zenskyma dlouhodobe onemocnel. Namestek si mne zavolal. WWW, musis to tam docasne vzit, technologicky to mas stejne na starosti. Uz jsem to projednal se  stranickym vyborem, souhlasi nez nekoho jineho najdem a zauciime.

Jezis, to vam byly strasne krasny casy. Ten vyraz to presne vysrtihuje. Bylo to krasny i strasny. Byla to Havaj . Linka na konecnou upravu vyrobku, sikovnej serizovaz, sikovna predacka , pekna kancelar a nedelal jsem vlastne nic. Vsechny ty zensky jsem znal osobne, mestecko bylo male. Rychle jsem zjistil, ze beda, kdyz se usmeji jen na jednu a to zcela nezavazne, proste jen tak pri hovoru.  A tak jsem se bud cely den tlemil - WWW ma dobrou naladu, nebo jsem se celej den mracil - WWW je dneska protivnej, co mu zase je ? Ale slo to sborem a byl pokoj. Zacaly me nosit ochutnat co uvarily, aby se pochlubily. Ja blbec jsem se nevymluvil hned z kraje na zaludecni vredy a byl jsem v pasti !!.  

Pokracovani po obede ke kave

zana 20.9.2006 13:07

Re: Svagr kurev/nik

no, milé WWW, tohle vypadá na větší drama než Ánežka i detektivní kancelář. 

Jinak s prvním odstavcem totální souhlas, ale jak to probůh ošéfovat, abych měla v hlavě to, co tam potřebuju a né pitomosti. Kdysi jsem na kurzech angličtiny ohromovala kolegy komplexní znalostí lodních termínů v tomto jazyce. Aby ne, když jsme se na gymplu - pořádnou literaturu nemajíce - učili z Hemingwayova Starce a moře (děsný). Akorát že jsem tam už pak nedokázala přihodit ty bankovní termíny, co mě měly živit.

Medvídek 20.9.2006 13:33

Re: Re: Svagr kurev/nik

Ujedli ho k bezvědomí, vsaď se.;-D

WWW 20.9.2006 14:31

Re: Re: Svagr kurev/nik

Ale ja vim, ze jsi to mila zano dohnala. A k tomu mas tu nadhernou terminologii, muzes byt na sebe nahodou pysna !!

WWW 20.9.2006 13:34

Svagr kurev/nik - dokonceni

Doma jsem skoro nejedl , v jidle jsem se jen tak tak namral. A pri tom jsem zacal tloustnout. Magda mi rikala, ty mas WWW  spatnej metabolismus, bez prosim te k doktorovi, nez bude pozde ! 

Tak jsem sel k zavodnimu panu doktorovi Majerovi a vsechno jsem mu po pravde rekl. Jezismarja WWW, povidal pan doktor. Rychle vodtamtud zmizni, nez bude pozde. Ja jsem k vuliva tomu zdrhl z nemocnice. Me to delaly sestricky. Doma jsem poradne nejedl, a tak se jednou tchyne vloudila do nemocnice, dostala se nepozorovane az na moji cimru a ja ti zrovna WWW vytiral karbanatkama zbytek gulase !! Stal jsem si WWW na rozvod. Ja ti jako neco predepisu, aby Magdicka byla klidna, ale pospes si !

No  jo, to vam byly takove strapace s tema zenskyma. A pak, oni se nekdy mezi sebou nesnesly, ta nechtela delat s tou a ta zase s tou, no hrozny. Na konci te dilny byl vytah, co odvazel hotove vyrobky na palete do skladu. Vytaharka Vackova nemela co delat ( jedna paleta za pul hodiny ) a tak na konci linky porad hucela do pani Silhablovy.

WWW, dej mi prosimte nekam jinam, prosila me jednou pani Silhablova v kancelari. Nebo ja z tej Vackovej docista zmagorim. Kdyby to byly normalni drby, prosim, to ja jsem pripravena, ale vona ti baba prolhana uz nechala vymlatit celou svoji rodinu na Morave . A ja pitoma jsem WWW z kraje brecela, kdyz jeji bratr spadnul z komina a ztratil pamet. Potom me jeste bylo lito jejiho strejdy, co hlidal kluka na kolotoci, uklouznul a prejela ho  prej nejdriv helikoptera, pak kone, labute a nakonec  sanitka.  Doktori mu to nechteli verit a poslali ho na vysetreni k psychiatrovi? Hele WWW, ja si to vsechno pisu co ta baba mi vyklada.  Tuhle mi ale fakt hnula zluci. Svagr prej nedba, ze ma sest deti a taha se s zenskejma . Kterej ? Ptam se ji, ten z Hodonina.

Jo prave ten, povidala ta baba ! Ale jezismarja, vzdyt jste tuhle rikala, ze mu drezina ujela nohy a vzalo mu to i varlata !!A vis co ona na to WWW  ?No vidite Silhablova a stejne si neda pokoj kurevnik jeden !!!!!!!

WWW 20.9.2006 13:35

Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

Ja vim, tentokrate se to sem opravdu nehodi. Odpuste mi slabsi den. Polepsim se !!

YGA 20.9.2006 13:55

Re: Re: Svagr kurev/nik - dokonceni

JÓ - šohaji z Hodonína, těm nevadí ani to, že jsou beznozí a bez....tento. To je tou tvrdou slováckou náturou ;-D;-D