18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BTW: Podvojníci

Jsou to dvě psí duše ve dvou huňatých psích tělech. Jenže po letech téměř absolutního soužití a sdílení snad každé myšlenky ty jejich chlupaté dušičky tak nějak prorostly. A stali se z nich podvojníci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pája 16.3.2007 11:11

NITRA - výstava

jen připomínám pro  zájemce, v neděli jedem na výstavu do Nitry, vystavovat se bude Frogášek a Terrásek se bude seznamovat s výstavním ruchemR^

takže k případnému seznámení a oslovení, u berňáků bude asi jediný kerrýčí dorostenec a asi bude mít zabandážovaný ocásek modrou  bandáží. Kdyby ne, tak bude určitě vřístkat a ječet;-D

PetraK 16.3.2007 11:20

Re: NITRA - výstava

Pájoooooooo Pájooooooo ahooj, jak se daří? Já jsem teď doma na neschopence, tak jsem tady každý den! To zas bude absťák až půjdu do práce:-/. Co klucí? jak se mají?  Co se starlo Utěrkovi s ocáskem?

Pája 16.3.2007 11:26

Re: Re: NITRA - výstava

ahooooooj, ale ani nic moc, v práci všelijaké, sice jsme měla 2 dny dovču,ale moc jsem si neodpočinula:-/ Terrymu se ocásek i přes usilovné masírování nechtěl rovnat tak jsme mu ho před měsícem šmikl,ale  furt to není to pravé ořechové, tak má ocásek v bandáži, teda nemá, protože je to potvora a rve si to dolů  a přitom mu to tak sluší.;-D

PetraK 16.3.2007 11:28

Re: Re: Re: NITRA - výstava

že vy se mu Pájo smějete? Musíš mu říkat jak je v tom mooc krásnej chlap!V

YGA 16.3.2007 11:55

Dotaz

- a když jste mu ocásek šmikly, může vůbec na výstavy? A proč jste mu ho ušmikly - jemu nějak vadil nebo byl nemocný nebo proč. Doufám, že ne jen proto,že se vám zdál neestetický.

YGA 16.3.2007 11:56

Jo,

a Frogáškovi držím palce, ať dobře dopadne R^

Pája 16.3.2007 12:26

Re: Dotaz

ocásek byl ušmiknut veterinářem;-D na výstavvy může, ocásky jsou zakázané jen v Německu, Finsku a Švédsku, tam se nesmí vystavovat psi s kupírovanýma ušima i ocáskem.

Kerrýkům se ocásky krátí asi tak o třetinu, ale protože chovatalé nevěděli kam budou prodávat štěňata nechali ocásky dlouhé s tím, že pokud bude ocásek moc zatočený - náš případt, tak se prostě šmikne i později. Terry to zvládl na 1s*R^,ael už to byla operace s plnou narkozou.

YGA 16.3.2007 13:09

Re: Re: Dotaz

Aha - nevím, jak je to u kerrýků, ale třeba u kníračů je kupírování ocásků zakázáno už několik let (o uších ani nemluvě). Měla jsem za to, že kupírování je v České republice zakázáno u všech ras.

Li 16.3.2007 11:26

Re: NITRA - výstava

Pájo, držím všechny R^R^R^VV Koukejte tam  dobře dopadnout a v pondělí prosím hlášení !!;-) 

Kačer 16.3.2007 11:32

Re: NITRA - výstava

Pájo! Taky držím a budu čekat hlášení R^R^R^

Pája 16.3.2007 11:41

Re: NITRA - výstava

děkuji za R^R^R^R^, hlášení podám

Štětinka 16.3.2007 12:48

Re: Re: NITRA - výstava

to jsem zvědava,já už si myslela, že to ocáskování platí i u nás,Slyšela jsem hodně nadávajících chovatelů na dlouhoocasé kokříky a boxery. Upřímně řečeno si myslím, že ocásky ani tak problémy nedělaly jako ty uši, ty se často zanítily. Jinak se ale musím "pochlubit", že během své vetpraxe jsem jich ustříhla a zašila 8 dobrmanských

Kačer 16.3.2007 11:00

Milá paní Dé,

díky za krásné povídaní, je to úžasně vypozorované a napsané, takhle podvojně se mi jeví i Andula s Majorem, i když tam je ten věkový rozdíl a někdy se Andula tváří velice otráveně, když okolo ní hopsá gumový Major "babibabi, pojď si hrát...pojď se kousat" a Andula si nachvilku něco pomyslí a pak si povzdechne "co mám s tebou dělat" a jdou se okusovat. Nejúžasnější jsou, když leží na sluníčku u balkónových dveří, vzorně vedle sebe a pokládají si na sebe hlavy. Major stejně tak jako vítá po ránu nás, vítá i Andulku...akorát v lese, tam nastávají majetkové spory o klacky :-)Za 45 minut odcházím domů, vyzvednu holky a jedu na veterinu, tak se přihlašuji ještě jednou o palce! Děkujemeeee V

Fallowa 16.3.2007 11:07

Re: Milá paní Dé,

Kačírku,držíme palce i tlapkyR^R^R^VVV!

PetraK 16.3.2007 11:18

Re: Milá paní Dé,

držííííííííííííííííííííííím držííííííííííííííímR^R^R^R^R^ Včera večer ve velké psí společnosti potkal Ešus jednu pitbulí dámu, čekala jsem, že kolem ní bude provozovat tanečky, jako kolem Majora, leč měl tam vyhlídnutou jednu labinu a té zrovna vysvětloval základní lekce sexuální výchovy. Prasák starej;-D

Kačer 16.3.2007 11:31

Re: Re: Milá paní Dé,

uf! To bych Majorovi ani nemohla říct...to by se jí děsně dotklo. Další svedenou a opuštěnou doma nechci ;-D

PetraK 16.3.2007 12:02

Re: Re: Re: Milá paní Dé,

No šak já jsem mu taky mluvila do duše, ale nemělo to moc velkýho oučinku, páč jak on má ten průvan v hlavě, tak to bylo stejný, jako kdybych mluvila k tý duši, co vypouští zezadu;-D;-D;-D

Beda 16.3.2007 14:15

Re: k tý duši, co vypouští zezadu

8-o8-o;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Li 16.3.2007 11:27

Re: Milá paní Dé,

Držííííííííííííííííím R^R^R^VVVVVV

KláraS 16.3.2007 11:48

Re: Milá paní Dé,

držííííím R^R^VV

Vave 16.3.2007 11:49

Re: Milá paní Dé,

Držím, Kačírku! R^R^R^VVVVVV

Anka nebyla s Píďou zas tak dlouho, ale když se Píďa po operaci horšila před očima, umírala, Anka se o ni starala, chodila pro nás, když Píďa potřebovala z postele dolů, napít, na záchod, a pak, když jsem Píďulku musela nechat uspat, Anka přestala dočista hárat na několik měsíců, a hrozně se trápila. ;-(VV;-(

Dede 16.3.2007 12:06

Re: Re: Milá paní Dé,

To znám Vave. Když umřel Max, tam mi bylo hodně zle, ale koukat se na to, jak se ještě teplé tělíčku snaží Kazan oživovat, bylo mnohem horší. Daník utekl, ale Kazan se prostě nechtěl vzdát. A tak Martinovi asistoval až k zasypání hrobečku. No a proto má Max pískovcový náhrobek -- aby se ho Kazan nesnažil z té země vysvobodit...:-)

PetraK 16.3.2007 12:09

Re: Re: Re: Milá paní Dé,

kurňa a už mám zas morký voči. Zvířata nikdy nepřestanou překvapovat.V

Xerxová 16.3.2007 12:51

Re: Milá paní Dé,

Kačírku - moc na tebe myslím - jeden problém je až dost a tvoje mršky si vymyslí každá svůj .... Takže ať vám to dobře dopadne

Beda 16.3.2007 14:16

Re: Milá paní Dé,

už jsem tu asik pozdě:-/ ... ale aspoň myslím a doufám, že to dobře dopadloR^ , snad bude referátekVVVVVV

Zuzka 16.3.2007 10:18

Podvojníci

To je opravdu krásné slovo. A na Nazgúly pasuje skvěle. Nádherný článek a překrásné fotky! Díky.

Beňa st. 16.3.2007 10:11

hezké!!!!

Psí přátelství je nádherné a já jsem šťastná, že i já mám možnost být denně u toho. My jsme hodně váhali, zda našemu Sunnymu pořídit psího kamaráda. On jiné psy nemusí. Na jedné straně jsme mu chtěli dopřát právě to nenahraditelné psí kamarádství, na druhé straně jsme si nebyli jisti, zda by mu nebylo lépe jako jedináčkovi. Nebylo, dneska když ty dva pozorujeme, mají podobné projevy vzájemné lásky jako Kazan a Daník, tak jsme opravdu moc rádi, že mají jeden druhého, tuhle sounáležitost jim sebevětší lidská láska dát nemůže. Právě dnes má koliáček Gill narozeniny - jsou mu 2 rokyVV.

PetraK 16.3.2007 11:21

Re: hezké!!!!

joj a bude oslava? Dort, muzika, kostičky, fešný psí baby a tak?:-D

Beňa st. 16.3.2007 11:55

Re: Re: hezké!!!!

jasan že bude mejdlo a dortíček taky bude - rýžový s kuřátkem, jinak ještě dostane pískací žírafu a páníček mu slibuje vykutálený dáreček - stopovačku, páč puberťáčka nějak moc zajímají pachy divočiny...

PetraK 16.3.2007 12:16

Re: Re: Re: hezké!!!!

ááá takže oslavička se vším co k tomu patří, dokonce i nechtěný dárek bude;-D;-D;-D. Já jsem s Ešusem tu stopovačku používala takovým ne úplně standardním způsobem. Nechala jsem si vyrobit dvacku a za těma zvířátkama jsme záměrně chodili. Pořád (bože jak mě bolely tehdý hnáty;-P) no a když našel, tak dostal povel sedni - což díky té stopovačce šlo ukočírovat, já došla (časem pomaleji a pomaleji) až k němu, tam ho moooc pochválila, odměnila masíčkem (zpočátku byl tak na ty zvířata nadupanej, že ani tu odměnu nechtěl) a pak dala povel pomalu, měla jsem ho už nakrátko a šli jsme spolu, když se koroptev zvedla, bylo NE! nebo Zůstaň! obří pochvala a zas odměna. pak jsem to občas dělala tak, že někdy jsme za zvířetem šli, někdy jsme šli na opačnou stranu, aby nikdy nevěděl, jak ta naše "hra" bude pokračovat. A musím říct, že když jsem vzala stopovačku do ruky, byl vždycky Ešus hrozně nadšený, že se jde hrát hra se zvířaty. Hodila jsem to sem pro inspiraci, třeba si z toho něco vyberete. Já myslím, že u Gilla to bude v poho, že ho ty zvířata nebudou brát tolik jako lovečáky a ostatní.

Tak přeju příjemnou oslavu a žírafa ať se moc líbí.R^