21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

BTW: O bezpečném psím setkávání

V sobotu se bude konat již třetí Zvířetnické setkání, kde se sejde spousta báječných lidí, v mnoha případech i se svými psy. Jenže psi Zvířetník nečtou a mohou mít na takovou akci svůj názor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Beda 12.5.2009 10:09

Re: tomu na vodítku totiž stoupne díky spojení s páníčkem výrazně sebevědomí.

HEK8-o8-o8-o8-o8-o

a já bych čekala, že právě ten na volno bude mít navrch, neb není uvězněn... joooo, je vidět má totální psí nedotčenost:-/

Vave 12.5.2009 10:59

Re: tomu na vodítku totiž stoupne díky spojení s páníčkem výrazně sebevědomí.

To bys někdy koukala, jak se vytahují na vodítku - alespoň čuby na vodítku jsou štěkny převeliké. Ale když jsme se domluvili s pánem od černé Ančiny konkurence (fenka hodně Ance podobná, stejně velká, jen mladší) a pustili je, tak na sebe poprvé hulákaly "voko na voko", ale nechaly se velmi hladce (a podle mého velmi rády) odvolat, ještě přes rameno obě hodily štěk "no to máš štěstí, že musím do služby, jinak by z tebe nezbyl ani chlup, ty mrcho!" ;-)  A napříště se na volno ignorovaly, odvrácená hlava, procházejí kolem sebe, jako by ta druhá byla vzduch, neexistovala. Ovšem setkání na vodítku, to je ještě stále jekot hrozný. :-/

Dede 12.5.2009 11:05

Re: tomu na vodítku totiž stoupne díky spojení s páníčkem výrazně sebevědomí.

Jojo, u nás je to skoro každodenní zkušenost z potkávání s Rickem. Rick je rafan, začíná si a Kazan se radostně zapojuje s naplno zapnutou svatozáří "já za to nemůžu, to von si začal" :-P Je holt vodítkovací období... Bez vodítek by se oběhli, naježili a dali pokoj :-)

EvaŽ 12.5.2009 13:32

Re: tomu na vodítku totiž stoupne díky spojení s páníčkem výrazně sebevědomí.

To je ta naivní lidská představa o svobodě a vězení, která je ale podle mého názoru spíše literární. Většina tvorů, významnou část spoluobčanů nevyjímajíc, žádnou svobodu ve skutečnosti nechce. Dává přednost "životním jistotám". Ať už je to "vláda silné ruky, která nám zaručí životní jistoty", nebo páníček a vodítko. Těch svobodymilovných moc není.

Ne, teď vážně. Tohle je pro mě jeden z důkazů, že výcvik a hierarchie smečky je pro psa strašně důležitá a pokud ji nemá je ve skutečnosti nesvůj až nešťastný.

Vave 12.5.2009 9:18

Tenhle článek je prima,

milá DedeVV, hlavně různá připomenutí, co důležitého si nezapomenout (očkovák už mám v pohotovosti!). R^;-)

Naše Andulka je spíš bambulka, v domácím prostředí je sice někdy svéhlavá, neodvolatelná od hnusů, ale v neznámém prostředí se na mě nalepí a sem tam i poslechne.:-) Není obvykle útočná a hádavá, neodbytné nápadníky umravňuje v mezích psích norem, ale má doma pár fenek, o kterých si myslí své (a ony o ní taky své), a tak jim to při setkání všechno pěkně od plic řekne. :-/

Ale s jemnými Zvířetnickými psími dámami Anka vždycky vycházela dobře, tak pevně věřím, že to tak bude i letos. VV:-)VV

EvaŽ 12.5.2009 7:46

Užijte si to hezky

bohužel bez nás. Měli jsme víkendovou klubovou výstavu, kde jsem dřela jak kůň (tedy asi ne jako kůň, protože kůň obvykle netlumočí). Ale chytli jsme výborné a milé rozhodčí. Ája ve velké konkurenci skončila třetí (to je nám letos souzeno). Ginny prošlapuje přední tlapy (zápasíme s tím už nějaký měsíc, chvíli je to lepší, chvíli horší. Nemá je křivé, jen má nezpevněné "zápěstí") takže jsme neměli nárok na lepší než velmi dobrou od špičkových zahraničních rozhodčí. Tento víkend si musíme "odpracovat" dva dny volna od domácích povinností a nikam nemůžeme. Ale musím se pochlubit. Náš odchov Ferda dostal druhé místo ve velmi těžké konkurenci mladých, oba dny to bylo o vlásek a mohl vyhrát. A u obou mladých rozhodčí velmi chválili povahu. Tak jsem měla radost.

Li 12.5.2009 8:07

Re: Užijte si to hezky

Letí k Tobě gratulace R^;-)VV

Xerxová 12.5.2009 8:11

Re: Užijte si to hezky

Gratulace Áje i Ferdovi. U Ginny je hlavně důležité, aby jí tlapátka správně nosila - jinak velmi dobrá je pěkná známka :-)

Kamarádů akiťátka jsou výstavní hvězdy - jen dorostla věku juniorského - sbírají tituly jak na běžícím pásu. Do Německa prodaná feňule byla BIS junior velké výstavy v Lipsku. Jinak možná budou další mimísci - mají nově nakryto...

EvaŽ 12.5.2009 9:08

Re: Užijte si to hezky

Naštěstí to není ani genetická vada, ani zdravotní problém. Prostě nám holčička příliš narostla. A v pohybu ji to vůbec nijak neomezuje a nemělo by ani ve vzdálenější budoucnosti. Jen nebude výstavní modelka, což nám zase tolik nevadí.;-) Daleko důležitější byla výslovná pochvala povah obou mladých.

Vave 12.5.2009 9:25

Re: Užijte si to hezky

Taky si myslím, milá EvoŽVV, že povaha je mnohem důležitější než nějaká kosmetická odchylka. Blahopřeju Ti, Tvoje ... ééé, Ájina mrňata jsou skvělá!  R^VV

Li 12.5.2009 9:41

Re: Užijte si to hezky

No, Ela to má taky a v ničem jí to nevadí ;-) I rezavýho CACe s tím dostala ;-D

zana 12.5.2009 9:11

Re: Užijte si to hezky

šikovný:-)R^R^

Bubu 12.5.2009 9:47

Re: Užijte si to hezky

Škoda, že nebudete.... A moc gratuluju. Pokud Ginny packy dobře nosí a budou i v budoucnu, je daleko daleko důležitější ta pochvala povahy. No s takovými páníčky snad ani jiná být nemůže (i Ferda).

Beda 12.5.2009 10:26

Re: Užijte si to hezky

gratulace!!!!!!R^R^R^

Dede 12.5.2009 12:33

Re: Užijte si to hezky

Skvělé! Víš milá Evo, ty jsi přesně ten chovatel, od kterého je radost si vzít štěně V:-)

EvaŽ 12.5.2009 13:43

Re: Užijte si to hezky

Dík, na přelomu roku plánujeme další;-);-D. Možná bude jiný otec, ale matka určitě stejná. Ostatně to pometlo mladé bude sice rok a půl, ale na vlastní štěňata určo NEEE. Až další rok.

Rpuť 12.5.2009 7:40

Dobré ránko!

Tak vám všem přávidím a držím palce na to počasí!:-)

Li 12.5.2009 7:53

Re: Dobré ránko!

Já taky R^;-)

Bláža 12.5.2009 7:28

Díky za návodníček

Já bych ještě připomněla těm, kterým se rozhárá fenka, aby s ní pokud možno chodili mimo areál venčit, hlídali si jí, neboť nejen psi, ale i fenky se kvůli ní mohou poprat. Taková pejska, pokud je přihlášená do závodu, musí běžet až nakonec!  A co se týká coursingového startu, musíme vypouštět psy zásadně bez obojku, nebo kšír. Jednak je to nutnost vzhledem k bezpečnosti psa a vzhledem k nařízení Národního cours. řádu a jednak jsem si asi před 14 dny sama na svém vlastním psovi vyzkoušela, jak se za obojek chytil za lano. Takže buď zhotovíme z vodítka provizorní vypouštěcí vodítko (ukážu na místě) a z toho psa vypustíme a zase chytíme a nebo má pes přivolání a pak stačí slovní povel a nebo chycení za nohy, stejně tak za nohy či hruď držet na startu. Dede už tu zmínila, že pes si hlídá svůj pelíšek, proto raději obejděte psa ležícího třeba na dece. Díky za článek a věřím, že vše dobře dopadne, i to počasí! :-)

Bláža 12.5.2009 7:33

Re: Díky za návodníček

Ještě dodatek: nepodceňujte psa, který je navolno, že vám nevběhne do coursingového závodiště. Zejména hlídejte psy, kteří budou soutěžit v Každý něco umíme..., kdy zároveň bude probíhat cours.závod. Lovecký pud je silný a nebezpečí úrazu, zranění, či konflikru mezi psy je veliká. A letos se budou vybírat pokuty za vběhnutí psa do dráhy! :-P

Vave 12.5.2009 9:00

Re: Díky za návodníček

Ach jojojojo!:-/ Ale už si balím velký kovový kolík, ten zabouchám metr do země, a Anku k němu přivážu jako kdysi kozu Lízu. Tak! A má to, závodnice jedna! ;-);-D;-D;-D

YGA 12.5.2009 9:19

Re: Díky za návodníček

Já to nechtěla říkat, ale hnedle jsem si na Anušku vzpoměla ;-);-D

zana 12.5.2009 9:37

Re: Díky za návodníček

taky mi to ňák naskočilo;-D;-D;-D

Bubu 12.5.2009 9:53

Re: Díky za návodníček

Jojo, já si beru normální vodítko, žádnou flexu. Prstík zalomený očkem z lanka flexy a mocným Bářiným škubem kvůli střapci už nechci opakovat. Bára nevyběhla jen proto, že se jí nepovedlo vysmeknout z obojku a měla na druhém konci vodítka docela slušný závaží ;-)

Louk 12.5.2009 7:27

Dede, díky moc!

S tvým a Xerxové článkem bychom měli být teoreticky vybaveni dostatečně :-). Téda, ale tolik psích rasistů, co se tu rojí - kdo by to byl řek´? ;-P. Pedro je neúnavný tulič a blízač a pozor, hrne se s vervou a člověka sedícího na bobku umí položit na záda ;-D.

Xerxová 12.5.2009 8:07

Re: Dede, díky moc!

musím se uculovat - jak může buldoček někoho povalit ;-P... Já vím, že to jde - ale pro nás, kteří jsme zvyklí na výrazně jinou hmotu čoklíka, je to úsměvné. To mě taky rozesměje, když mám někdy na vodítku temperamentní buličku našich kamarádů a oni mě vždy varují, že mě povleče a že má děsnou sílu... Chudinka snaží se snaží a se mnou ani nehne  ;-D;-D

Louk 12.5.2009 8:53

Re: Dede, díky moc!

Je jasný, že na tebe si nepřijde ;-D. Já jen, že u takového praštěného bambuly se občas někdo nechá jeho vehemencí zaskočit. Včera vrávorala panička roztomilé malé knírajdy. Je fakt, že s určitým typem pesa člověk ztrácí nějaké reflexy. Na mikulášském venčení mi málem vyrazil zuby boxík Charlie, když mi lehkým výskokem dal hlavou do brady a na palci se mi už dobu hojí štěnice od zubu jedné ovčandí pubošky - při aportíku jsem jaksi pozapomněla ruku v její tlamce. V době, kdy jsem měla ovčandu a boxinu by se mi takové drobné nehody asi nestaly, každodenní trénink udělá své :-).

PetraK 12.5.2009 9:31

Re: Dede, díky moc!

Louk,dneska koukám- máme nový přírůstek v okolí. Bombarďáka francouzskýho nějakýho, ještě zcela miniaturníhoR^R^

Fallowa 12.5.2009 7:26

Hezký a méně mokrý den přeju!

Pěkně a zkušeně sepsané radyR^ - je mi moc líto,že letos nemůžu přijet a že neuvidím známé lidské a psí tváře;-(.Stejně Ferda je teď od stěhování nervózní,např.sousedce hrozně vržou dveře a on okolo jde se staženým ocasem a utíká,abysme už byli pryč:-D.Z výtahu má velký respekt (není divu - psala jsem o té příhodě),tak ho mám přilepeného k noze,takže kombinace 4 tlapky + dvě nohy + hůl není zrovna ideální pro výstup a nástup.No,budu moc držet palce,aby bylo hezké počasí - hromada mokrých psů v jednom chumlu taky asi není to pravé;-D.

Alex 12.5.2009 7:12

Všem přeji hezké ráno!

Správná slova! Věřím, že vše proběhne hladce R^. Jenom to počasí, aby trošku bylo. Sleduji počasí na téhle adrese. Je to server německý, ale snad to přebírají z družic NASA a i programy jsou od nich. Už se těšíííím. Doufám, že Klérka nápor tří dnů vydrží.

Ještě jsem si vzpoměla - na ručníky pro pejsky, aby je bylo možno otírat, pokud by pršelo, aby byli v suchu, aby všechno nezačunčili.