29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

BTW: Nerušit, spím!

Podzim nám přináší vedle velkolepé symfonie barev usínající přírody, plískanic a četných nachlazení i syndrom nemožného vstávání. Nikdy není postel tak měkká, teplá a útulná jako ve chvíli, kdy musíme vstávat. A pokud musíme vstávat do tmy, je boj o poslední vteřiny v zachumlaném přímí doslova bolestný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PetraK 26.10.2007 8:27

ááááá to je moje současný věčný tééma

SPÁÁT! SPÁÁT! Nutně potřebuju spát a nejde to! Jak jsem byla díky, tomu incidentu s napadením Ešusa a následným chováním páníčků toho útočníka, celá s nervama hyn, tak od té doby mám rozhozený spaní a jsem v háji. Buďto nemůžu usnout - což občas ještě podpořím mohutnou četbou - mohutnou proto, že bohužel, nejsem ten typ, co nad knížkou usne. Ne, já musím vědět co je na další stránce, na další, na další, o čem je další kapitola..... hergot! to už je jedna????? .....ano je jedna a já jdu ráno do práce s vizáží - alá kromě vaků pod očima nemám jiných zavazadel;-D. No a když už usnu, případně si odepřu knížku, tak se zase zničehož nic vzbudím v noci a na dlouho nemůžu usnout. A když nepadne ani tahle varianta, tak pro změnu se zase vzbudím moc brzo a nemůžu usnout a... takhle furt dokola. A když už nááhodou není chyba na mojí straně příjímače a já bych i spala, tak přijde něco o čem píše Dede - buďto kořala, který nutně musí opilecky cosi sdělovat celému světu, nebo šílený soused, který V NOCI!! zatlouká nějaký hřeby či co, do své dřevěné podlahy a případně Zrzavý Štrachal Obecný, který má nutkavou potřebu si zatřepat ušoplachtama, přestěhovat si pelíšek, nebo si jen tak hezky zívnout.  NEJSEM JÁ CHUDÁK?? Jo a na chalupě?? Kde se těším, že se na samotě vyspím?? Houbeles, přesně jak je to v článku - "příšerná" zvířena dělá bordel !!;-D

Rpuť 26.10.2007 8:42

Re: ááááá to je moje současný věčný tééma

Petro, to chce uvolnit ty nervy - takže takovej šláfrtuňk by nebyl k zahození;-)

Myš 26.10.2007 8:45

Re: ááááá to je moje současný věčný tééma

Petro, přijeď do Pejřimova, Vysočina ti spraví spaní! Rády tě uvidíme :-D.

Yezi 26.10.2007 10:04

Re: ááááá to je moje současný věčný tééma

tak to je popsáno ouplně přesně všechno i za mě... s tím rozdílem, že nemám zrzavce, ale o to akčnější sousedy, buď se hádají nebo hrají kolem půlnoci hokej;-P 

PetraK 26.10.2007 10:36

Re: Re: ááááá to je moje současný věčný tééma

zabít, takový sousedy jedině ZABÍÍÍT!!!;-€

Yezi 26.10.2007 10:54

Re: Re: Re: ááááá to je moje současný věčný tééma

Takhle v půl jedné ráno uvažuji často o koupi revolveru,  hoši rozumějí jen fyzické síle, mají kolem dvaceti let a 120kilo ... nic jiného asi nezabere ;-O

terra 26.10.2007 10:38

Re: Re: ááááá to je moje současný věčný tééma

Ale s tím "šláftruňkem" to má něco do sebe, doporučuji uvážit například: 2 lžičky cukru a 1 žloutek utřít do pěny a přidat velkého panáka rumu. Znova promíchat a dolít asi do 2 deci horkým mlékem. Pořadí nepřehodit a třít poctivě, jinak se mňamka srazí;-). Pokud má člověk spaní rozhozené stresem, funguje to. A popsaná dávka stačí pro dva nespavce, vyzkoušeno...

Petra Phila 26.10.2007 18:19

Rady baby korenarky

Asi uz je pozde na konstruktivni zasah do diskuse, ale draha jmenovkyne - radim zkusit Trezalku. Cajicek nebo jednodussi a ucinejsi tablety (v Cechach Trezalka Kneipp nebo Jarsin). Nejen na vecer ale tak prubezne pres den podle doporuceneho davkovani. Krasne to srovna pocuchane nervy, snizi nervozitu a vrati spankovy rytmus do starych koleji. Ani se to moc s nicim netluce (ono neplati ze prirodni je automaticky neskodne), teda pokud neni jeden na chemickych antidepresivech a ted na podzim a v zime nehrozi ani ojedinela slunecni reakce:) radim zkusit:)

LFSH 26.10.2007 18:40

Re: Rady baby korenarky

Nevím, jak ostatní, ale čaje - vč. třezalkového - jsou strašně močopudné.

zana 26.10.2007 19:29

Re: Rady baby korenarky

PetroK, jmenovkyně ti velmi dobře radí. Znám to, taky jsem nervák, blbě usínám a přitom potřebuju spát poměrně dost dlouho:-/. Ano, čaje jsou bohužel močopudný, to není ono (některý nešťastníci už po vzbuzení neusnou, že:-P), ale ta Kneippova třezalka nemá chybu. Jak celkově na zklidnění, tak na spaní.

Fallowa 26.10.2007 8:19

Spaní,

to je něco,co se mi mění celý život.Jako dítě jsem spala ráda a dost.Ale jen co se mi pak narodil první kluk,budila jsem se při každém jeho pohybu a to byl fakt hodné mimi,spal až do sedmi do rána.Druhý kluk šest neděl nespal skoro vůbec - celé noci prořval a přes den toho taky moc nenaspal.Od té doby mě vzbudí jakýkoli zvuk v bytě.To mi vydrželo bohužel až doteď.Stačí,když se jde Ferda v noci napít a jak zachrastí drápky na linu,jsem vzhůru.V divadle ani v kině jsem nikdy neusínala,zato dlouhá přednáška profesora ve škole mě uspávala spolehlivě a zrovna tak mě 100% uspí byť jen sklenice piva:-).

Zdena b.p. 26.10.2007 7:55

V životě jsem dokázala usnout kdekoliv a kdykoliv.

Snad nejpamátnější spaní bylo talárové. A to je BOJ !! Byla to kausa s dvěma vozíky dokumentů a asi 30ti věřiteli. Všechno šlo ... no, jako u soudu. Tak během těch dvou ročků soudění jsme mimo paní předsedkyni senátu spali průběžně všichni. Od státního zástupce, přes obžalovaného a obhájce, konče zapisovatelkou a přísedícími. A pozor... i ostaraha si schrupla.:-)

Bláža 26.10.2007 7:26

Od té doby, co mám psa a kočku

musím vstávat brzy, i když moc ráda spím. Zvykla jsem si. Naštěstí nemám problém usnout a spát. Ale při jízdě autem jako spolujezdec, nebo autobusem nejsem schopná usnout, i kdyby to bylo celou noc.

Rpuť 26.10.2007 7:01

Byl jednou jeden starý pán

Tedy původně starý nebyl, samozřejmě a v oněch dávných dobách, pojal sobě za manželku milovanou bytost, která však měla dvě zásadní vady - nesnášela zvířata a kradla mu deku. Vše živé považovala za zdroj nemocí a špíny a nesmělo jí to do bytu. Pán naopak měl zvířátka rád, ale když mu v zaměstnání dovolili aspoň akvárium s dvěma křečky, s osudem se smířil. S dekou to ale bylo horší. Milovaná choť měla sice svou vlastní, ale během noci na sebe natáhla i tu manželovu a jeho zábly nohy. Jelikož tak činila ve spánku, domluvy nepomáhaly a manželovy pokusy spát na gauči v obýváku zatrhla choť poukazem na možný rozvod.

Se studenýma nohama a křečkama v akváriu prožil pán 35 let. Pak naplnil se čas a pán ovdověl. Nedalo se říci, že by si zrovna oddechl a po ženě se mu i docela stýskalo, ale nutno konstatovat že to teplo v posteli docela ocenil. Pak mu však začalo být doma smutno,  samotnému se mu nikam nechtělo a navíc mu pošli poslední křečci. A v hlavě mu začaly klíčit vzpomínky, jak to bylo báječné, když jako kluk měl vždycky doma nějakého pejska .

Byl už v důchodu, času měl dost a tak se tou myšlekou zabýval tak dlouho, až se jednoho dne sebral, zašel do útulku a přivedl si domů střapatou a veselou fenku Bobinku. Nastaly jim oběma báječné časy. Pán si chodil popovídat mezi ostatní pejskaře a to povídání a čerstvý vzduch mu náramně svědčili, takže jen kvetl a kvetla i fenka Bobinka, která pochopila, že lepšího páníčka nalézt nemohla.

Až takhle jednou vzbudil se pán uprostřed noci s tím, že ho zebou nohy. A deka byla pryč! "Záhrobní život existuje", vylekal se v prvním okamžiku a zděšeně se rozhlížel. V té tmě ale žádného ducha neviděl a rozhodl se, že si na to rozsvítí. Deka ležela u postele a na ní blaženě a spokojeně chrupkala Bobinka. Ani to světlo jí nevzbudilo...

zkumavka 26.10.2007 7:37

Re: Byl jednou jeden starý pán

:-)R^V

Zdena b.p. 26.10.2007 7:38

Re: Byl jednou jeden starý pán

Rputííííííí, (křičím souhlasně s LI ) ty zvííííře, budeš mne mít na svědomí. Já hlupaňa pila kafe a málem jsem se utopila. ;-D;-D;-D

Jakub S. 26.10.2007 7:44

Byl jednou jeden starý pán

Mo tohle ale prožívám speciálně...

Fallowa 26.10.2007 7:57

Re: Byl jednou jeden starý pán

Rputi,díkR^;-D;-D;-D!P.S.:Kafe jsem už naštěstí vypila:-).

YGA 26.10.2007 8:21

Re: Byl jednou jeden starý pán

Já to říkala, co Rpuť napíše, to má vždycky grády - chachajdy (už jste se někdy smáli nahlas bezhlesně? Je to docela fuška).

PetraK 26.10.2007 8:30

Re: Byl jednou jeden starý pán

Rpuť!!!! Jeeee, já měla štěstííí na Rputí povídání. Po tak dlouhý době - huž jsem měla absťák. Jak nemám čas sem zavítat, tak tohle je jedna z věcí, Rputi, po které se mi stýská moc! A dneska jsem si to vynahradilaaaa, lalaláááá!!

Rpuť 26.10.2007 8:32

Dodatek

Situaci vyřešil starý pán velmi jednoduše - prostě znovu povlékl deku své ženy a umístil na druhou stranu manželské postele. Přiznal se mi, jen šeptem ,za to však s piškuntálním úsměvem, že tak činil s pocitem jistého zadostiučinění...;-)

Rpuť 26.10.2007 8:38

P.S. - Moc mě těší, že se vám líbí!

Není nad to se hned po ránu zasmát ;-)

Myš 26.10.2007 8:42

Re: Byl jednou jeden starý pán

Rputi, to je moc krásné povídání. Ťukám R^;-D.

tosca 26.10.2007 9:22

Re: Byl jednou jeden starý pán

Rputi, nádhera! :-)

terra 26.10.2007 10:33

Re: Byl jednou jeden starý pán

Rputi, jsi kouzelná...:-D

Štětinka 26.10.2007 15:48

Re: Byl jednou jeden starý pán

Teda Rputi, to je jako WWWčkovy pohádky, krásné, milé a s dobrým koncem (teda až na to ovdovění)

zana 26.10.2007 19:31

Re: Re: Byl jednou jeden starý pán

R^

P i t r ý s e k 26.10.2007 22:56

Re: Byl jednou jeden starý pán

:-):-)Děkuji za krásné povídáníVR^:-)

Xerxová 26.10.2007 6:26

jsem ranní ptáče

a tak mi nevadí brzo vstávat. A když se vzbudím, jsem schopná hned vnímat a reagovat. Na rozdíl od mé polovičky... Proto jsem třeba milinké štěníky nosila ven čůrat v noci já - on to zkusil jen jednou a i s Aronkou v náručí padali ze schodů... Prostě se potřebuje dostat na provozní teplotu.

Je pravda, že večer nevydržím tolik, jako někteří jiní plšišáci, ale pokud jdu spát pozdě, stejně ráno straším.

Ale jinak - venku je dnes fakt hezky - vlhko, klidno... :o))

Myš 26.10.2007 5:27

Jak tě chápu

Přesně cítím svoje pocity před dvaceti lety. I Kačka byla nespavec a byla v noci vzhůru každou hodinu a v pět vstávala už načisto a já s ní. Celý den byla hodně čiperná, tedy jsem musela být i já, zato když usnula dopoledne na svou čtvrt až půl hodinku, ležela jsem vedle postýlky na zemi s rukou v postýlce a spala jak pařez. Mimochodem, to ponocování nám oběma zůstalo. Ale když usnu, spím tvrdě a intenzivně ;-D.