26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

BTW: Nastojato

Tak se vám milé dámy musím s něčím svěřit - pánové prominou. Přestože je mi z teorie i dlouhodobé praxe ledacos známo o rozdílech v uvažování mužů a žen, byla jsem opět překvapena, jak odlišně se dá přistupovat ke zdánlivě jednoduchému úkolu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Finrod Felagund 10.11.2005 0:39

kola

No tak zase nebylo to tak žhavé, létalo jen jedno kolo ;))) dvě jsem dal naležato, jedno nastojato tak, že bylo po směru jízdy a jedno kolmo k jízdě a to létalo ;) to ale bylo tím spěchem a tou tmou, co byla všude kolem přeci :)
pecka 9.11.2005 14:29

Letní gumy

přes zimu a naopak ve větších nóbl servisech uskladniti lze. Dají vám místo nich lístek od šatny a při příštím zlomu ročních dob vám je zas namontují atd. furt dokola Dělá to tak i můj kočkomil, ale samozřejmě to není jen tak. Jemu například posledně namontovali jiné gumy, než si tam schoval. Protože ale podle toho, jak si to pamatoval, byly tyhle lepší, tak nic neříkal. Ale co chudák ten druhej??
Přepravě nastojato se věnuju já, když někam vezu oba psy. Oni si makovci nelehnou a nelehnou. Stojíce v prostoru kufru střídají se v oblemtávání zadního opěradla a zadního okna. Proto na ně mám své psí Uno a fešákovo služebákem nejezděj. :-))
Vakandi 8.11.2005 14:56

Jo jo

to jsou prostě muži  brečím tu smíchy, když jsem měla kombíka, dělali to v mém pneuservisu také  teď mám pidiauto a musím sklopit sedačky když chci přemístit pneumatiky.
Lenka 8.11.2005 14:21

jo, ty chlapi

vždycky mají takovou nějakou vychytávku :-)))
Olga Kapkova 8.11.2005 12:39

Halo, halo

pani Ruščáková... Nevím jestli jste dostala ode mne článeček :o( Mám ho poslalt ještě jednou, anebo je vše jinak jako tady? Nějak se musím rozkoukat. Jinak Vás všechny zdravííím. Tristánek řááádí a aportuje. Bessy je v poho :o)
D. R. 8.11.2005 13:11

Re: Halo, halo

Paní Kapková, mám to a zítra to vyjde - stála jste frontu. Jinak bez vašeho příspěvku mám v zásobě ještě pět článků, takže vzkaz pro ostatní přispěvatele: už zase můžete začít psát :)))
PetraK 8.11.2005 12:26

Ne až tak úplně od tématu....

předměty v kufru a mužský a ženský náhled na věc: Já kupříkladu nepochopím, že mé drahé polovině ani za mák nevadí, když jedeme na chalupu a vezeme lahve v kufru - volně ložené v přepravce, ne v base. Lahve tam poskakují, ťukají si na zdraví, houfují se, rozcházejí, prostě PŘÍŠERNĚ HLUČÍ!. Jedu-li já a mají-li být lahve volně loženy, dochází k tomu, že po pár metrech zastavím a jdu milé lahv ukáznit a utěsnit je vším co je dostupný, protože jinak by mi cestou slezly kožní deriváty. Potěšila mě má milá sestra, která jednou udělala přesně totéž co já, zastavila a šla lahvím vysvětlit, že pokud ještě ceknou, budou to muset dojít pěšky
Heduš 8.11.2005 15:00

Re: Ne až tak úplně od tématu....

Petro, to já vždycky říkám, že "zásobování jede" :-))) s lahvema od píva nechodím průběžně, takže se většinou po čase nějaký nashromáždí. V neděli jich bylo 26 kousků, tak jsem je naložila do auta, odvezla k Delvitě, kde nebylo místo jen děsně daleko od vchodu, vzala si teda vozík, naložila do něj všechny ty fláděry a jela ke vchodu. Kdybych měla na hlavě orangutana a vedle mně šel slon - nevzbudím víc pozornosti. To byl takovej kravál, že se na mne dívala snad celá planeta :-))))
PetraK 8.11.2005 15:05

Re: Re: Ne až tak úplně od tématu....

Heduš flanděráářka jedéé, Heduš flanděrářka jedééé  To znám. Jako dítě jsem občas byla nucena dojet s vozíkem pro plynové bomby. Bože ten randáááál. Kdyby to šlo, jela bych kanálama, klíďo přes Aljašku, ale hlavně ne po silnici
Heduš 8.11.2005 15:24

Re: Re: Re: Ne až tak úplně od tématu....

mí Pražané mi rozumějí :-)))))))))))
YGA 8.11.2005 11:02

Milá Heduš,

a ve Vašem pneuservisu není možno pneumatiky za mírný bakšiš uskladnit? Není to drahé a nemusíte řešit otázky odvozu (nastojato? naležato?), odnosu ani skladování. A na balkoně mohou býti kytičky.
Heduš 8.11.2005 11:23

Re: Milá Heduš,

na balkoně jsou kytičky i tak, je docela prostorný!! co se skladování v autoservisu týče, tak jsem nad tím, popravdě řečeno ani zatím nepřemýšlela. Nejezdím tam zas tak často, neznáme se zas tak dobře....nedůvěra, nedůvěra.... :-))))) takhle vím, že jsou na balkoně v pytlích přikryté starým prostěradlem. Ale odnosit dolů by se mohly samy. To jsem je ještě nenaučila :-)))))))
psiman 8.11.2005 12:10

Re: Re: Milá Heduš,

a co je takhle dokutálet nad schody a strčit do nich?
Heduš 8.11.2005 15:11

Re: Re: Re: Milá Heduš,

:-)) to je sice dobrý nápad, ale sousedi by mne asi sežrali za živa :-D
psiman 8.11.2005 16:57

Re: Re: Re: Re: Milá Heduš,

No jo, to jsem neuvážil a taky jak dostat ty druhý gumy nahoru, že yo?
Heduš 8.11.2005 10:25

Pročpak mi to připomíná

můj včerejší ranní a odpolední program?? Jelikož mám už dva týdny prošlou technickou (zjištěno o víkendu pohledem na značku, ano já vím, měla jsem si všimnout dříve :-// ) a zima je na dosah (dneska ráno VELMI na dosah), tak jsem autíko dala do servisu, takže už máme nové zimní botky a novou technickou :-)) jelikož nemám sklep, ani garáž, tak skladuji pneumatiky na balkoně a naprosto nesnáším, když je mám odnosit dolů a pak ty letní nahoru. Ach jo. Ale do Feldy se jinak než tři na sebe a jedna nastojato do kufru nevejdou, takže problém paní D. až tak zcela odborně posoudit nemůžu :-))))
Lenka K. 8.11.2005 9:58

Pneumatiky, které nejsou na disku

se mají prý stavět nastojato, s diskem naležato. Tolik informace od mého pana pneumatikáře. Všimli jste si odkazů v reklamě, to mě teda dostalo: havarijní pojištění od ČSOB pojišťovny, AZ-pneu a TOP pneu. Račte si vybrat.  Může mi to někdo vysvětlit?
 
Iva 8.11.2005 14:27

Re: Pneumatiky, které nejsou na disku

Lenko a nedělal si z vás srandu?:-) Páč, já v naši pneu vídám kola skladovaná tak i tak, podle prostoru a ne podle disku
Alexandra 8.11.2005 8:18

Nastojato,

 takhle se správně mají kola skladovat. Na ležato se ničí. Takže pánové odborníci mají toto pravidlo zatlučeno do hlavy a i na pár kilometrů postaví kola do kufru nastojato
Hela S. 8.11.2005 9:08

Re: Nastojato,

... aby pak kola mohla vesele putovat po kufru dopředu a dozadu, bušila do kufru, otloukala se a otloukala vnitřek auta a ničila kromě sebe ještě nervy řidiče ... Možná by měli občas i odborníci používat zdravý selský rozum a nikoliv příručky :-)))))))
Zdena bez psa 8.11.2005 7:43

Hezké, jen jednou jsem zažila řidiče,

byl to mladíček, ale když sedl do auta, tak on byl celý auto. Dala jsem do kufru meloun a ten se po startu posunul o 10 cm. Ten kluk o melounu nevěděl, ale okamžitě stál a šel se otevřít, protože mu zaškrundalo v kufru. Projela jsem s ním několik tisíců km. Byl úžasný. Jednou jsem myslela, že se uchechtám. Kulili jsme to před Blavou dost přes a on si v zrcátku všimnul mikrovlnky, která byla schovaná za nadjezdem. Okamžitě se přisápnul za ukašlanou, loudavou Avii. Policajti neměli šanci na nás mávnout, protože jsme byli viditelní až vedle nich.
Karolína Kroupová 8.11.2005 1:49

Hmm, řeba na tom něco bude...

mně by teda ani nějak nenapadlo tam ta kola postavit, to je nové řešení... oni jestli ti muži na to nebudou jaksi zatíženi - myslím jako co může, musí stát....:-))))))))))
Fallowa 8.11.2005 9:26

Re: Hmm, řeba na tom něco bude...

taky mám ten dojem...:-)))
Jindřich Sesi@Riki 8.11.2005 1:06

..hezký..

..a nedelaj to jen proto,abys te nezapomnela si ty kola zpocitat pozdejsi reklamace se neberou..
..pozdraveni,ode mne a spolunocležníků..