9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

BTW: Na holičkách aneb nordic walking očima začátečníka

Prý to poprvé napadlo Finy – pomáhat si při chůzi lyžařskými hůlkami. Zjistilo se, že se tímto způsobem chodí snáz, rychleji a nebolí přitom klouby a záda. Já bych k tomu dodala – a jeden si tak snadno nenatluče na zledovatělé cestě. Přišli na to přece ve Skandinávii, ne?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
štětinka 27.9.2008 9:17

Re: Jo, hůlky ....

nekuř a bude toho odpadávat míň;-);-DR^

dalmatin 27.9.2008 10:49

Re: Jo, hůlky ....

;-D;-DMít Ronyho u pasu, je ze mě maratónský běžec a sbírám medaile na Golden League

LA 27.9.2008 15:40

Re: Jo, hůlky ....

U nás by to myslím dopadlo podobně. A když k tomu připočtu, že Anežka ráda probíhá křovím (pokud je v přízemí řidší), tak bych si určitě nedoporučila.

Navíc, já už od dětství pořád vyžaduji volné ruce. Když už to bylo potřeba, tak za jednu ručičku jsem se s někým vedla, ale ta druhá musela zůstat volná za všech okolnosti. Až se na mě někteří dívali jako na blázna.

Matylda 27.9.2008 7:47

Včera na Noci vědců

mi nordic walking zrovna doporučili. Byli jsme v planetáriu na Kraví hoře, prolezli ho, věděli všechny dalekohledy a zavítali na přednášku o sportovním lékařství. Kuba si nechal před publikem změřit nohy, jestli je má zdravé, a za odvahu dostal tričko, a já jsem pak vlezla na takový přístroj,  ale až po přednášce, co měří svaly, tuk a jejich rozložení v těle. Do té doby jsem toho obsluhujícího odoborníka na rozpacích neviděla, ale mně se to povedlo. Mám tuku samozřejmě víc, než bych měla mít, ale v horní polovině těla. A tak po bádání vymysleli Nordic walking, abych to odbourala.

Jakub S. 28.9.2008 0:15

Re: Včera na Noci vědců

Teda paní kolegyně... vona uvádí ctihodné vědecké pracovníky do rozpaků svalama - já nevím!

Xerxová 27.9.2008 7:46

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-). I na českých kopečkách (i ve městech u starších lidí) jsou hůlky vidět. A těch hůlkověpostižených narůstá ;-P. Já zatím vzdoruju, moje tělesná schránka zatím neprotestuje a představa Kosatky a hůlek mě děsí... Občas (viz. včerejší zvony) potřebuji IHNED obě ruce a to v momentech bohužel zcela nepředvídaných.

Dneska razím s Betkou obejít asi 15 kilometrové kolečko Lužických hor kolem Malevilu. Páník jde golfové mistrovství klubu (mě neukecal - výmluva na Betku - turnaj je dvoudenní a co chudák maličká dva dny doma s babičkou ;-D;-D - jóó výmluvy já umím) a tak máme spoustu času pocourat podzimními lesy. Psí pas a svoji občanku beru pro jistotu s sebou - pokud se ztratíme, je snadné skončit v Německu 8-o. Takže opět kombinace cest značených a neznačených... snad to vyjde.

Jinak naše střecha i trávník hlásí přízemní mrazík, ale sluníčko už maká na nápravě ;-) 

štětinka 27.9.2008 9:16

Re: hezký den

a nezapomeň na světlici! ;-DR^

Xerxová 27.9.2008 9:46

Re: Re: hezký den

náhodou ... orientační smysl mám slušný, většinou i bez mapy tuším, kam jít ;-). Světlici neberu, i tak mám nějak těžký ruksáček. Za chvíli jedem - mějte se krásně, snad se večer ozvu a nebudu bivakovat kdesi u Oybína ;-D;-D

KláraS 27.9.2008 11:00

Re: hezký den

to vám oběma trošku závidím - tam je mooc krásně :-):-) Užijte si to.

Pitrýsek 27.9.2008 14:50

Re: hezký den

 vzkaz pro kandidáty nordic walkingu : Možná dělám chybu, ale při chůzi s hůlkami (po vzoru mnohých běžkařů) nenavlékám poutka na zápěstí, pouze je svírám. Snadno je, v případě potřeby upustím. Navíc, holky si rychle zvykly chodit na vodítkách přicvaknutých do opasku (a věřte, že  1x9kg, 1x7,5kg a 1x 6,5kg vydá rozhodně za víc, než 1x 23kg).  Ani ta vodítka nezamotávají. Poprve před hůlkami uskakovaly, ale potvrzuji Dede, že teď vidí hůlky = jdeme na dloooohouu procházku. Už neuskakují a ani je nevnímají. Navíc si myslím, že hůlky mohou působit jako odstrašující a také mírně obranný prostředek vůči všelijakým psím seladonům, kteří občas mají chuť se holkám dvořit z menší vzdálenosti, než si přejeme. Jinak  pokud hůlky nepotřebuji, jsou složené v šusťákovém futrálku s popruhem na zádech. A batůžek stejně nosím prakticky stále neboli furt. V Háju není nikde voda na napití, tak nosím láhev, mobil, foťák, a pochoutky a nějakou hadérku a kapesníčky a......... no malý cirkus na pochodu.

Pitrýsek 27.9.2008 2:07

S hůlkami na podzim

Tak k tomu článku nemám co dodat, snad, že souhlasím do puntíku. Jen, že jsem si zatím nezkusila chůzi po vrstevnici (není myšlena stejně stará kamarádka, nýbrž geografický pojem).  Jinak pofňukávám u PC, když vidím tu nádheru barevného podzimu. Tady, na ÚJM je sychravo a bojím, že až vyleze sluníčko, bude všechno nádherné barevné listí už pod stromy. Viděla jsi naši letní vodu, tak je snad nad slunce jasné, že průzračná voděnka v Norsku mi přímo vzala dech. Ale ta je zase  určitě strašně studená.  Já snad nikde, než v lednickém brouzdátku vodu na koupání nenajdu;-(

štětinka 27.9.2008 9:15

Re: S hůlkami na podzim

 chůzi po vrstevnici (není myšlena stejně stará kamarádka, nýbrž geografický pojem)

;-D;-D;-Dto je za 100 bodů!!! ;-D;-D;-DR^