9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

BTW: Na holičkách aneb nordic walking očima začátečníka

Prý to poprvé napadlo Finy – pomáhat si při chůzi lyžařskými hůlkami. Zjistilo se, že se tímto způsobem chodí snáz, rychleji a nebolí přitom klouby a záda. Já bych k tomu dodala – a jeden si tak snadno nenatluče na zledovatělé cestě. Přišli na to přece ve Skandinávii, ne?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 28.9.2008 14:55

Hin se hukáže, ha kdo ví -

Hana W 27.9.2008 19:46

Uplne OT- Paul Newman

Jsem si pustila televizi a slysim, ze umrel Paul Newman.Normalme mi nezari mi oci pri pohledu na filmovou hvezdu, ale Paul Newman byl jiny. Druhe nejkrasnejsi modre oci na svete - po tech co mel muj otec.  Pamatuju si, kdyz jsem studovala na zaverecne zkousky na pravech, byla jsem doma v Olomouci a protoze jsem nocni mura, tak jsem studovala po nocich. Nad ranem jsem se vyspala, a jednoho dne odpoledne sla do kina Mir na Podraz. Pak jsem zas studovala. Podraz mne tak fascinoval, ze jsem na nej chodila kazde druhe odpoledne.Jakej pan herec a muyzskej obcan zemekoule

Doma tady si kupujem zalivky na salaty a salsu Paul Newman - veskery zisk z prodeje jde na charitu. Odesel jeden dobry clovek

Hana W 27.9.2008 19:50

Re: Uplne OT- Paul Newman

Jakej pan herec a muyzskej obcan zemekoule

To se mi zas povedly preklepy. Chtrela jsem rict a "muzskej A obcan zemekoule."8-o

Jakub S. 27.9.2008 23:27

Re: Re: Uplne OT- Paul Newman

No dyť mužskej občan zeměkoule se mi velice páčí!

A páčí se tobě putovní pejřimovský tyjátr na představení v Troji?

Kastan 27.9.2008 19:57

Re: Uplne OT- Paul Newman

Ach, to je mi lito.... Zalivky nam vozili prijevsi z Ameriky jako darky. Jsou vynikajici... V Cechach prakticky nezname, kdyz, tak jen v delikates obchodech za premrstene ceny. Ted mam doma jednu, je na ni vyobrazeny sam maestro V, s rozcaklym rajcetem na hlave - zalivka je rajcatova. Stejne lito mi bylo Gregory Pecka. Mela jsem tu moznost si s nim potrast rukou. I v osmdesati prekrasny clovek.... 

Pitrýsek 27.9.2008 20:33

Re: Re: Uplne OT- Paul Newman

 Také mi bude chybět, vždy, když dají nějaký jeho film, vzpomenu ho. Vážím si ho také za  to, jak svým životem dokazoval,  že i velká hvězda může žít bez skandálů a trapným zaměstnáváním bulvárních šmejdilů.  Tento pán je celebrita. Zrovna se mu v pravé liště  NPdívám do tváře.

tapuz 27.9.2008 22:15

Re: Re: Re: Uplne OT- Paul Newman

Je to smutné, už v podvečer jsem to četla ve zprávách na Seznamu. Zrovna nedávno jsem zase už pokolikáté viděla Podraz a zase šla do kolen při tom modrém pohledu.

Za poslední dobu tahle nemoc skolila několik lidí, po kterých zůstalo na jevištích divné prázdno a ticho. Ještě mohli žít. Shodou okolností i oni žili bez skandálů a bulvár si jich začal všímat až na prahu smrti a po smrti.

R.I.P.

Jakub S. 27.9.2008 23:56

Přesně. Bez rozvodů, hysterie, neustálého jukání z obálek bulváru...

zana 27.9.2008 21:19

Re: Re: Uplne OT- Paul Newman

Tohle byl pan NěkdoV.

Jakub S. 27.9.2008 23:59

Bodejť, zvlášť pro tebe. Můžeš říkat, že jeho matinka byla příbuzná s těma Novákovýma, co ses dostala do mišpoche.

Každý neví, že byla východňarka.

Hana W 28.9.2008 1:48

Re: Re: Uplne OT- Paul Newman

Potrast si rukou s Gregory Peckem - pravidim. To taky byl krasnej clovek.

RenataE 27.9.2008 23:20

Re: Uplne OT- Paul Newman

Byl to krásnej člověk. Chlap, člověk i herec. Zrovna nedávno jsem synkovi naordinovala na videu Podraz, aby se naučil etiketě při kartách. A taky aby věděl, proč mám už léta tu melodii jako vyzváněcí v  telefonu.

R.I.P.

štětinka 28.9.2008 10:03

Re: Uplne OT- Paul Newman

mě zaujalo, že byl barvoslepej8-o

Ale jinak souhlas jeho oči a oči Terence Hilla, úžasné!VV

PITRÝSEK 27.9.2008 19:13

Sobotní odpoledne plné kouzel..

 tento víkend jsou u nás burčákové slavnosti. Včera jsem se vracela od Rejsny a celé náměstíčko u Křižáku (pozn.aut. Křížový sklep, pověstný svými rozsáhlými klenutými sklepy) bylo plné lavic a stolů obsazených návštěvníky. Stánky s pochoutkami, grilovaná masíčka a sýry. To aby se lépe pilo. Kolem chodníků a u domů sta a sta vydlabaných  dýní a podzimní větve a šlahouny viniča, semtam nějaký prastarý vinařský nástroj. A v pohárcích se matně leskl burčák. A voněl!! A svítila světla v hloubi pohostinně otevřených sklepů. A do toho dechovka: "Morava, krásná zééém.... a Valtice kráásné.."  No pohoda.             Dnes slavnosti pokračují. Chvíli, kolem poledne, obloha vypadala na déšť, ale pak větřík mraky rozehnal. Pročítala jsem si k odpolední kávičce, co nového Na Zvířetníku a přilehlých galaxiích. Holky chodily jedna za druhou a drápky mě tahaly ven. Pojď na procházkůůůů. Tak jo.  Nahodila jsem bundu Gappayku, hůlky nechala doma, protože jsem šla jen malý okruh. U rozcestníku v lese jsem odbočila  k sv. Hubertovi. Ušla jsem pár metrů a už jsem litovala, že jsem tikitálek nechala doma. Po cestě se ospale plazila užovka Žofffka. Pomohla jsem jí na kraj a doufám, že ji některý z těch šílenců na plechovém oslu nepřejel. Byla malá, jako tkanička, celá tmavá, jen ty půlměsíčky za hlavičkou jí svítily. Přišla jsou na palouček k Hubertovi a tam bylo lidí jako na jarmarku. Jen jsem polkla. Přišla jsem blíž a jeden z kolařů zvedl ruku na pozdrav. To sám Hubert sestoupil ze svého piedestalu a zdravil mě. Žel, kolem stáli jeho blízcí a tak nezbylo, než odmávnout na pozdrav a s úsměvem  jít dál. I tak den byl krásný a borovice voněly jako v létě.

zana 27.9.2008 21:16

Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

Pááni, Pitrýsku, to moc závidím. Já jsem v tom krásným počasí seděla doma a makala:-/. A to mám tak ráda burčák... A tak ráda bych na vejlet;-(

Pitrýsek 27.9.2008 21:21

Re: Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

To je mi líto, kamarádko. Představ si, že já si ani necucnu.  Jo, jsem ošklivý abstinent. Ani ten burčák nee. Ty nemůžeš a já nechci. No, jsem žába na prameni.

Jakub S. 27.9.2008 23:38

Re: Re: Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

Být abstinentem pod Pálavou - to je zvlášťní příznak...

Pitrýsek 28.9.2008 10:19

Re: Re: Re: Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

Máš pravdu, těžký je život abstinenta pod Pálavou!!

Hana W 27.9.2008 21:18

Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

No vidis, Pitrysku, to je prave co jsem s tou dovolenou prosvihla. A jak jsem se tesila. Ale neslo to jinak. Tak si o tom aspon rada prectuV

Pitrýsek 28.9.2008 10:23

Re: Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

Opravdu, Hani, to posezení u Křižáku, za  krásného zářijového podvečera, s výhledem na Rejsnu a s čichovým orgasmem grilovaného žrádýlka....  a chuťové pohárky se zmítaly rozkoší!!!!! To tedy máš smůlu. No, však není všem burčákovým slavnostem konec.

Matylda 27.9.2008 21:30

Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

To je nádherně poetické. Ale ten burčák bych si dala. Dneska jsem byla na chalupě a sbírala ořechy, konečně jsem vydrhla hnědou barvu z prstů. A už tam bylo barevně, něco jsem fotila, jen to zpracovat...

zana 27.9.2008 21:41

Re: Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

Barví se to. Včera jsem byla k večeru na vyhlídce nad Vltavou a ty stráně jsou už nádherný. Je tam hodně velijakejch křoví a ovocnejch stromů a ty žloutnou a červenaj ...

Jakub S. 28.9.2008 0:04

Re: Sobotní odpoledne plné kouzel..

Muselo to být krásné, poetické odpoledne... No, já jsem se teď kochal v Troji a v Počeunicích, zase.

štětinka 27.9.2008 15:32

odletňuji kytky

Nechtěl by někdo něco? Zjistila jsem, že už se sem nevejdem. Mám třeba dva fikusy 180-200cm, asi tři kvetoucí ibišky, tak pět velkých klívií a hromady zelenců a voskovek, dvě monstery, jedna je velikánská, několik sheffler a pár různých druhů dracen. Pro sukulentomilné se najdou i  2 kaktusy.

Nemusíte brát vše, ale i jedna pomůže, dřív většina bydlela v nynějším kočičím pokoji a tam jim dám tak maximálně zelenec, je to banda, všechno zničí

štětinka 27.9.2008 15:57

Re: odletňuji kytky

tak fikusy už nejsou;-)R^

Matylda 27.9.2008 20:28

Re: odletňuji kytky

Začíná mě mrzet, že nebydlím v Praze:-/

Jakub S. 28.9.2008 0:01

Nemyslel jsem, že tohle někdy napíšu - ale: i já, i já... iá...

Hanča 27.9.2008 15:29

Hůlky -

už jsem o nich jednou uvažovala, na dovolené v Rakousku, tam jsou docela běžně k vidění. Tak jsem teď krom článku pečlivě prostudovala i odkazy a vidím, že by se na naše horské dovolené mohly hodit. A nejen na ně. Asi o ně napíšu Ježíškovi.

štětinka 27.9.2008 11:44

OT - Hadopasi

Jdou Vám spustit?

MaRi 27.9.2008 12:05

Re: OT - Hadopasi

Hadopasi - galerie obrázků ano, ale u fóra píšou, že platnost domény skončila včera.