22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

BTW: Mráz

Venku mrzne až praští, už je - 18. Zamrzají věci. Auto, zámky... Včera večer jsme měli jet do města, abychom vrátili lyže, které měl Marek půjčené na lyžák. A odehrál se následující rozhovor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 23.1.2006 13:25

Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

Kačere, neříkej že jsi dneska šla prakticky nahá, jen v silonkách  Huhuhuhu! nemáš rozum! Mrznu jen při tom pomyšlení! 
Prosím, napiš mi, jestli je Andule ten svetr?
Kačer 23.1.2006 13:53

Re: Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

Já musela! Vlastním sice 3 kalhotové kostýmy, bohužel 2 z toho jsou letní a ten jeden mám už týden v čistírně :o)) Andule jsem svetr vyzkoušela, a padne jí jako ulitý, ráno jí ho dokonce Brian oblékl, ač je proti psím svetrům, ale prohlásil "ven je jako sběř" čímž myslel, že je tam jako na Sibiři a odkráčel ještě za tmy do lesa. Já s Andulou půjdu ještě za světla a schválně kolik lidí jí bude obdivovat :o)
Lída Š. 23.1.2006 14:04

Re: Re: Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

Mám už nějaký unavený oči:-(((  Chvilku jsem teď přemýšlela proč  Brian zabavil Andulce svetr, navlékl se do něj a šel do lesa:-))) 
Kačer 23.1.2006 14:58

Re: Re: Re: Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

teda Lído :o))))))) teď si představuji Brioše ve psím svetru :o))) doufám, že mně ta představa opustí a nevyplave v tom nejnevhodnějším okamžiku!
psiman 23.1.2006 22:55

Re: Re: Re: Re: Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

to jste celý vy, smát se v nejnevhodnějším okamžiku !!!!!!!!!!
Lída Š. 23.1.2006 13:49

Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

Kačere, Ty s fakt vyšla jen v silonkách? Brrrrrrrr:-( To já mám punčocháče, džíny a u pesů jsem měla ještě přes ně teplé prošívané gatě! A stejně mi byla zima:-(((((
Kačer 23.1.2006 13:55

Re: Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

Na mou duši, na psí uši! Chtěla jsem si vzít na sebe kalhoty co mám na snowboard, ale ráno jsem musela jet tlumočit do hotelu Radisson a asi by neprošlo, kdybych jim řekla "já jedu rovnou z hor" :o))
Iva 23.1.2006 14:31

Re: Tak konečně se mi zobrazují příspěvky!

Kačereee, neee. Já nosím ty oteplováky i když jdu za dámu, Pak je akorát sundám na záchodě, buď mám pod nimi ještě gatě anebo si tu nešťastnou sukni obleču, ale odmítám mrznout
Hela S. 23.1.2006 12:41

Vzkaz od Kačera

Vzkazuje, že se na NP dostane ke článkům, ale nedaří se ji dostat se do komentářů. Bude to zkoušet dál, ale kdyby se to nepodařilo, tak na nás nezanevřela, pouze se sem nemůže dostat. Snad se to umoudří. :-)
Lída Š. 23.1.2006 12:44

Re: Vzkaz od Kačera

Kačer je chytrá holka - určitě se umoudří 
Kačer 23.1.2006 12:49

Re: Vzkaz od Kačera

děkujuuu! a huž sem tu! musela jsem restartovat počítadlo a teď už to funfuje :o)
psiman 23.1.2006 12:27

Když auto, tak japonce.

Mám staré Mitsubishi Pajero z minulého tisíciletí (1988) a chytá na "ťuknutí" a na normální ježdění jsme měli Toyotu Corollu, ve které byla originílní baterka 8 let a startovala i v mrazech, teprve pak klekla. Ráno tady bylo - 18,2°C a syn zdárně Corollou odjel do práce. My jsme si koupili Yarisku a nemáme žádný problém. Říkám, když auto, tak japonce!
Lenka 23.1.2006 13:01

Re: Když auto, tak japonce.

Vy jste můj člověk...japonci vítězí...už jsem to tady někde, ten náš antikvární kousek by podle mě startoval i pod ledem.
MInulý týden jsem vezla domů naše kamarády, v noci, zima jak v psírně a když jsem nastartovala na první otočení, kamarád, hrdý to majitel škody 105, závistivě poznamenal, že tohle jeho auto tedy neumí :-)).
D. R. 23.1.2006 13:03

Re: Když auto, tak japonce.

Mám škodovku (octavii), ale jsme spolu teprve první zimu a nevím, jaká baterie v autě je - jestli ta původní nebo ji už předchozí majitel měnil (spíš se přikláním k první verzi). Rozhodně nemá tak opečované šrouby a uchycení, jako měla moje stará Felicie, ale počítám, že dnes odpoledne dáme baterii i uchycení natolik "do pucu", že Thor bude radostně startovat i v horších mrazech...:))
Lída Š. 23.1.2006 14:11

Re: Když auto, tak japonce.

Hmmmmmmmm. Já jezdím Formanem - Škodou a vůbec si nestěžuju:-) Leda na zamrzlé dveře:-(
jenny 23.1.2006 14:52

Re: Když auto, tak japonce.

Můj Swvištík šikmosvětlý taktéž na ťuk startí, mám ho téměř pět lez bez  jakékoliv závady, Bohouš(manžel) se v něm moc rád vozí a naše Ájuška v něm moc ráda cestuje (Dnes ráno
 - 25).
Přeji všem teplý pelíšek.
Iva 23.1.2006 12:14

Jo, vzpomněla jsem si na vánoční prázdniny před dvěma rokama

To mrazem praskl teplovod k našemu paneláku. Jak se mu to povedlo, netuším, ale stalo se. A tak 2 dny jsme bydleli pouze v kuchyni, topili sporákem a svíčkama :-( Ale dětem se to líbilo, mně poněkud méně a manžel prohlašoval, že se stěhuje do skladu, že tam má tepleji.
aster 23.1.2006 11:19

havaj

Žádný problém.Syn volal nejede mi auto, odvez mě do práce.Jo hochu ,v létě jsem ti říkal "až se zima zeptá".Auto mi jede ,ale neotevřu dveře od garáže.Teče po nich zevnitř sražená voda a hezky zamrzly. Sedím s Fredym za oknem,díváme se na kosáky jak makají, aby našli něco k snědku a je nám fajn.Teď jsme se právě domlouvali ,že by to chtělo něco dobrého na zub,ale panička se zasekla,že jsme prý líné lemry.Nevím co je to za hrozné zvíře ,ale ten výraz je přiléhající.
Vave 23.1.2006 12:29

Astere a Fredy,

jen Vám tiše závidím! Není nic krásnějšího než koukat se spolu s pejskou oknem na zimu!
Iva 23.1.2006 11:06

Teď už je jen -16°C

vezla jsem tejom céru na vlak do Prahy, na který vstavala ve čtyři ráno a on ta "sviňa" má6 hodinek spoždění, stihla jsem zapadnout, dveřenešly ani otevřít ani zavřít (zadní) a auto odmítlo topit. Fukéř dveřmi úžasný, kosa taky, odmítla jsem si sundat rukavice a kulicha a připadala jsem si, že přimrzám k sedačce auta :-)
Iva 23.1.2006 11:07

Re: Teď už je jen -16°C

jo a omluva za chyby, rozmrzám a mám prsty přimrzlé k sobě, z obličeje mám jen nějakou zmrzlou hmotu
krmič 23.1.2006 10:47

Ve Vsetíně

bylo v noci až -30°C, i když jen na krátkou chvilku - viz http://www.chmi.cz/PR/praha/grafy/os/grafy-ams.htm U nás v Ostravě bylo ve středu města tepleji, ale žádná Havaj, kolem -20°C. Jak to asi přežijí venkovní kočky? Kocourci se mohou schovat v prázdné místnosti v domě, ale kočka tam nechce, kdoví kde přespává a jestli se večer objeví... :-(
Hela S. 23.1.2006 11:01

Re: Ve Vsetíně

Nemá čična někde venku zateplenou "boudičku"? Pokud se může někam schovat, zvládne to, nebojte se. A pokud má přístup do místnosti v domě, nebála bych se o ni. Určitě by se schovala, pokud by ji hrozilo, že venku zmrzne. Na to jsou kočky moc chytré, aby si neporadily, když je zle.
krmič 23.1.2006 16:41

Re: Pardon, Šumperk

ve Vsetíně naopak bylo "teplo". Člověk si ty barevné čáry někdy poplete...
Zdena bez psa 23.1.2006 10:42

Já jsem hrdá polabanka, a proto jsem ještě neslezla z kola.

Ne, je to trochu jinak. Na cestu do zaměstnání bych musela pěšky vyrazit už někdy v 5 hodin. Auto nevlastním a na kole to za normálních okolností zmáknu za 12 - 14 minut.  Ale dnes ráno jsem to měla přímo ozvláštněné. A) zámek od kůlny, ve které jsou kola ustájena, byl apartně zamrzlý. Rozmrazila jsem ho a dmula se vítězným pocitem. B) Přehazovačka na horáku byla tak zatuhlá, nebo co, že mi ani zadní kolo nezabralo. C) Zvolila jsem hodobóžové kolo - silnicové. (nemám ho do tohoto terénu ráda a ještě jsem ho musela dopumpovat) D) Zamrzly mi baterie v červeném blinkátku, které mám na báglu, abych byla trochu viditelná na silnici. Odmítla jsem v rámci duševního zdraví kouknout na teploměr, který potkávám u kanceláře.
 
Zdena bez psa 23.1.2006 10:47

Re: Jo, a ještě od pátku funím fénem na kočičí dvířka

a mažu magnety jedlým olejem, aby se číči mohly probojovat ven. Ale raději jsem pro jistotu do koupelny umístila zelený lavorek s kočkolitem. To bývá WC pro marody. Ujišťuji Vás, že jim to ani nemusím vysvětlovat. Včera se Mouryn okénkem neprobojoval a WC z nouze neváhal použít.
Ela 23.1.2006 10:11

Mrzne...

Ahoj všichni,
závidím Medvědovi, i kdyby to měly být jen halucinace. U nás bylo ráno mínus 15, a moje auto taky vypovědělo poslušnost - inu frajer Ital, v zimě odpočívá, v létě tančí, a v mrazech rozhodně nestartuje. Chvíli jsem ho vztekle kopala do pneumatiky, než jsem si uvědomila, že jsem na nejlepší cestě si takto umrzlou končetinu hladce odlomit. Vrátila jsem se domů převléct a vyrazila jsem pěkně po svých. Psi se ne mě ráno dívali jako  na nebezpečného šílence, a celou dobu venku brblali, a ke koním jsem se včera vůbec nedostala, neb se tam nedá projet přes hromady částečně roztátého, a teď zase umrzlého sněhu, tvořícího koleje nebezpečné i pro traktor. Už aby mrzlo normálně ! A taky přeji všechno nejlepší !
Medvídek 23.1.2006 10:36

Re: Mrzne...

Tak to jsem na tom dobře, já jsem se jen málem zabil na přechodu pro chodce, ty bílé pruhy když jsou ještě čerstvě namalované a neochozené tak kloužou jak kdybych šlápl na slimáka. Chodníky sice jsou potažené ledem, ale takovým tím hrbolatým takže rozkmit při potácení se jsem měl jenom asi 45 stupňů od své vertikální osy.
Lenka 23.1.2006 11:12

Re: Mrzne...

Jo, Ital..japonce na vás :-)). Naše starožitná, 15 let stará Honda dneska ráno nastartovala na první ťuknutí.
 
Jo Medvídku co jsi dělal na přechodu pro chodce ? Zelená nádhera to nezvládla ??
Medvídek 23.1.2006 11:30

Re: Re: Mrzne...

Šel jsem po něm. Co jiného bych na něm asi tak dělal ????