16.12.2019 | Svátek má Albína


Diskuse k článku

BTW: Kočičiny

Týden pobytu doma - tedy v Čechách - mi utekl jak voda. Ať jsem však dělala téměř cokoliv, mňoukaly mi k tomu kočky. A protože Mia tvrdí, že na lidi není spolehnutí a nic nechápou, nechala jsem dnešní povídání namňoukat těm dvěma chlupaticím. No nevím, jestli potom se mnou ještě ztratíte nějaké to slůvko...:)))

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
11.3.2007 22:59

Re: poraďte

 My to známe. Bydleli jsme postupně s každým dítětem, a bylo to pěkné. Ale jak stárneme,už bychom svůj klid těžko oželeli. Máte svůj zajetý řežim a velice vás chápu. Syn chtěl jít sám? Ohlédl se na vaše city? Ale to je vážná věc, v tom se nedá radit. No tak vám alespoň držím palce.:-(:-(:-D

10.3.2007 16:20

Re: Re: Re: poraďte

a omlouvám se za hrubice zase jsem za "češtináře" ach jo;-(

10.3.2007 16:15

Re: Re: poraďte

řešení u xerxových považuju za ideální  A vnoučatům to soužití více generací může jedině prospět (a to i těm pubertálním)

Pravda je, že za to století, kdy se rodiny rozbíjely a každá generace bydlela ve svém došlo k takovému ústupu tolerance a já myslím oboustranné (stále ještě patřím k té "mladší generaci"), že je poměrně složité se shodnout a třeba u nás v rodině je každej tak "samostatnej" že bydlení dvou generací v jednom domě přineslo vždy potíže netušené a rozhodilo roddinné vztahy na nějakou dobu. To co je mladším nablblým vejšplechtem může být pro starší zásadní urážkou, to co je pro starší dobře míněná rada je pro mladší otravování a buzerace atd. Já si myslím, že lze bydlet na jednom místě. Ale s naprogramovanou tolerancí tj. sepsat vše předem,  dohodnout co nejvíc různých řešení pro klasické potíže, jestli má někdo právo veta atd. Ne nadarmo, když na statku šel hospodář s paňmámou na vejminek  předával s hospodářstvím pomyslné žezlo následovníkovi a za to se mu mělo dostat péče maximální , neb dva kohouti na smetišti -prů__r na obzoru.  Určitě můžou hodně napomoci samostatné vchody do jednotlivých bytů a jednoznačně rozdělené povinnosti, předem uhladit budoucí třecí plochy. A pokoje pubertů co nejdál od pokojů seniorů.  Mít v bytovkách nájemníky , tak by asi nastal ten problém domovnictví, bez starostí se to neobejde, peníze to přinese, ale práci nějakou spotřebuje. Máte to složitý astere, přeju ať se rozhodnete dobře, držím palec

10.3.2007 15:37

Re: fredy

skvělá zpráva, jsem moc ráda tak teď ať se to přejde úplně a zbyde na chorobu jen blbá vzpomínka, magoráckému sousedu udělal-li to přeju aby nańho taky došlo, jo a dosažených pozic se pejsek prostě vzdát nemůže,  takže větrat a špunty do uší;-D

10.3.2007 15:20

Re: FŠEM, FŠEM, FŠEM - ZPRÁVA O LENCE S.

přidávám se ke všem palcodržníkům a dávám k dispozici 4 svoje i argo tlapky  Lence k uzdravení

10.3.2007 14:35

Re: KDO TO VÍ, ODPOVÍ.

Ona ta fotka dost mate, připomíná mi to voskovku, ta ale kvete bíle. Orchieje ale moc neznám, poptám se ;-)

10.3.2007 14:31

Re: ZPRÁVA Z DRÁČKOVA

Bodejď by se cpala nějakým obyčejným předním;-DR^

10.3.2007 13:10

Re: Re: poraďte

No právě,Xerxová,moje i tvoje "mladá generace" daleko častěji řešila a řeší problém způsobem, který jsi popsala. A bylo a je to pro nás samozřejmé, ale výjimky byly vždycky, i mezi našimi vrstevníky i mezi staršími. A jak tak mezi těmi mladými žiju a působím, nezbavím se pocitu až přesvědčení, že nynější mladá generace k těmto řešením  zas až  tak náchylná není, vždycky samozřejmě záleží na konkrétních osobách.

10.3.2007 11:55

Ahoj. Ale nejste škaredé holky,

já jsem před časem se synem (pro štěstí před ukončením školy na JUDra) navštívil v Parýzu stélu se Zákoníkem Chammurapiho a tam jsem si přečetl: Oko za oko, zub za zub. Však si to ověřte. Žádný s* aní. A tam byl pořádek! Zavést to dneska, ručím za poloviční pokles kriminality: někoho to odradí, někdo to nepřežije, někdo se radši odstěhuje, s tou dnešní vizualizací všeho v TV... a fertyk. Stejně na to časem zase dojde. Zabili ste mně strejčka, tady máte přes držku. Palicí.

10.3.2007 11:43

Ahoj spinsters aji nespinsters,

jojo, myslí to vážně. V britštině (aji v US? - don´t know) není spinster jenom emocionální pohrdavá/shovívavá/ dehonestující varianta něčeho oficiálního, jak si to u nás většina myslí, ale úplně oficiální dotazníkové/formulářové označení (ostatně níž o tom je) neprovdané ženy, dosud neprovdané, tedy svobodné. Bez ohledu na věk. Bez +/- přídechu. Ale stačí to po někom posměšně vyplivnout, a je to okamžitě o facku či žalobu. - Jak vidíte, už se zas pomály zapojuju. Jo? Soglásny? Co ste chtěli/y, to máte.

10.3.2007 11:27

Re: JEŠTĚ JEDNOU LENKA S.

LENKO! TAKHLE SE BAVIT, TI LIDI ZE ZÁPADU UŽ FAKT NEVĚDÍ CO BY. NECH PLAVAT DOCHTORY, NECH JE MLADŠÍM A ŠUP DOMŮ. JAK ZASE ZPÁTKY PŘEJEDEŠ TEN ÚŽASNÝ MOST, BUDE DOBŘE!

10.3.2007 11:13

A já to čtu teprvá teď a už zas mě to konspiruje!

- é inspiruje. Kdyby to mělo mít mezinárodní inpact, v první fázi (za Šumavu) doporučuju: Letztwochentoptippfehlerorden mit Lindenblattkettenverbesserung. S.h.! Taková jsem už zase já, matinko.

10.3.2007 7:19

Re: ZPRÁVA Z DRÁČKOVA

To je bájo! Že Boomince gratuluju! >>((:-)))<<

10.3.2007 7:00

Re: poraďte

Astere, já jsem ta "mladá generace". A rodičům manžela jsme přistavěli část domu (aby měli svůj vchod), ale máme i průchod vnitřní.... Chce to ze všech stran ústupky a tolerantnost, ale neměnila bych. A moji rodiče se stěhovali v létě do nového domku mojí sestry. Taky to občas zaskřípe, ale klady převažují.

A vnoučatům to soužití více generací může jedině prospět (a to i těm pubertálním)

Ale je to jen můj názor, vím, že spousta jiných by to takto neřešila.

10.3.2007 6:52

Re: ZPRÁVA Z DRÁČKOVA

Moc dobrá zpráva.....dík za ni

10.3.2007 6:52

Re: KDO TO VÍ, ODPOVÍ.

Nejprve mě napadla CATTLEYA, ale ta má velké květy. Velmi podobné listy má DENDROBIUM (a těch je hrozně moc hybridů). Takže asi bych se přiklonila k němu.

9.3.2007 23:50

Re: Re: Re: Re: NA DOBROU NOC.

To je dobře, je vidět, že ještě není nejhůř. Nerada bych zažila, aby vylezli. Jinak všem brumbrou noc a Jovíčko i Vavísku, bezva ftípky, děkuju VV.

9.3.2007 23:19

Re: Re: Re: Re: Vitam zpatky.

No to je jasňačka,jak uschne,už je to zase! Většinou nemaji rádi když ,voněji, ,tak šup šup do prvního bahna,hovínka,možná je nejlepší stara ryba v rozkladu ! No,to je něco ! Zdravím oba Huňáče !

9.3.2007 23:10

Re: Re: Re: NA DOBROU NOC.

 Budu je pozdravovat,tam je hodně buků,myslím stromů,krásných ! Uprostřed cesty je stůl kde podle pověsti sedávali rytíři..A furt nelezou a nelezou  !!! :-P

9.3.2007 22:50

Re: Re: fredy

to je dobře, že jste to vydrželi!!:-DR^!!

9.3.2007 22:47

Re: Re: poraďte

osamostatněné děti dokážou mít nároky a hlavně absolutně nemají na nic čas a to ještě nemám vnuky, kteří by se pomalu odebírali směr puberta. My jsme radši zvolili klid, i když jsme ve svém velkém bytě a mladí v malém a chtěli by velký. A sourozenecký ping-pong ve starání o rodiče je taky ke zvážení.  Každá rodičovská benevolence je samozřejmá a názor, že péče se oplácí dopředu budoucí generaci a ne rodičům  zpět, je dosti populární a z jisté části odůvodněný. Samozřejmě jsou to teoretické úvahy, nikoho ze zúčastněných neznám.Moc moudře to vyhodnotila alimo.Ty starosti vám nezávidím a budu prosit o dar dobrého rozhodnutí.

9.3.2007 22:35

Re: Re: NA DOBROU NOC.

;-DPozdravuj Blanické rytíře;-DR^

9.3.2007 22:26

Re: NA DOBROU NOC.

 Dneska jste všici naprosto výborní !! Díky !! Jen houšť !!;-DR^V

Dobrou noc ! Zítra lezu na Blaník,doufám už to vyjde !R^8-o

9.3.2007 22:21

Re: NA DOBROU NOC.

JoVo dobrýýýýýýýýýý;-D;-D;-D Raději si vemu ještě jednu deku, co kdyby se ochladilo;-P;-D Dobrou s kobrou

9.3.2007 22:09

Re: JOVÁSKU, MŮŽU?

;-D (dneska musím opatrně, abych se zas nepřeklepla;-P)

9.3.2007 22:07

Re: ZPRÁVA Z DRÁČKOVA

juuuu, do polštářů;-D;-D;-D ... už bude asi dobře!!VVVV

9.3.2007 22:07

Re: KDO TO VÍ, ODPOVÍ.

Já to tedy nevím, ale je moc pěkňoučká:-)

9.3.2007 22:05

Re: ZPRÁVA Z DRÁČKOVA

Hurááááá, tak to už je vyhráno?R^VV!!

9.3.2007 22:03

Re: fredy

tak to mám radost!R^:-)VV ... ať už je jen dobře!!!!!!

9.3.2007 22:00

Re: Sláva! Už jsem zase tady!

hola hoj, Jakube, ráda tě tu zase vidím:-)!R^VV