7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

BTW: Kočičí muž

On si myslí, že má dvě kočky. Ony jsou přesvědčeny, že on je jejich bezvýhradním vlastnictvím. Jak to tedy je?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
terra 6.12.2006 11:04

Re: Test

Kouzelné, už to přímo vidím. Rozšířím veršíky mezi své kočkomilné přátele. Dík.:-)

Bláža 6.12.2006 9:18

Včera, při rozbalování Mikulášské nadílky

se tlačili, aby byli u toho co nejblíž pes Krejg a kočka Mařka. V jednu chvíli to náš chamtivec pes nevydržel a začal vystrkovat kočku čumákem pryč. Nešťastně nesl, když jsme ho okřikli a kočka využila situace a s nadhledem si lehla na tu nadílku, přivřela oči, jako že to je celé její a bylo to vyřešeno. Je s nima legrace, to vám povím.

jiný Honza 6.12.2006 10:49

Re: Včera, při rozbalování Mikulášské nadílky

Jo, jo, to je jako v životě - ženské chlapa štenkrují a když vypění, tak mu stejně seberou všecko. 8-)))

Zdena b.p. 6.12.2006 9:12

Mám dojem, že bych měla přijít se svým názorem.

Ano, milí Zvířetníci. Kočky mají svého muže a nikdy jinak! :-) Jak už nadnesla Rpuť, ony vás milují  a to tak, že moc, ale jsou hrdé, velmi žárlivé a velmi solitérní. :-) Co se týká živitisprávy, přestala jsem jim vyčítat a vzala jsem na vědomí, že mám během roku 2 velikosti koček. Okolo adventu jsou to krásně kožíškové koule, které se dokáží cpát přímo děsně a koncem ledna se rozhodnou , že budou hubnout do plavek. Spotřebují tak třetinu papů. Protože máme kočky napůl venkovní, tak ty kulicózní tvary vyběhají. A opakuje se to každý rok.

terra 6.12.2006 10:00

Re: Mám dojem, že bych měla přijít se svým názorem.

Zdeno b.p., souhlas souhlasovitý. Jsem majetkem svých koček a snažím se chovat způsobně. Největší období rozežranosti mají tak od září do začátku adventu, teď už brzdí. S tím hubnutím do plavek jsi mě dostala:-D. Ty moje s ním taky začínají koncem ledna a protože současně vyrážejí na zálety, jsou za chvilku jako proutek. Podivné je, že stejně snadno hubne do plavek i můj domácí (kocour), který nevytáhne paty z vyhřátého 3+1 s plnou penzí... Jsou chvíle, kdy mu tu schopnost upřímně závidím - např. když zjistím, že obtížně dopnu smoking (protože to není můj "pracovní oděv", obleču ho tak dvakrát za sezonu, ale zato se nestíhám divit. Zřejmě si mě kočenky už natolik přivlastnily, že i já na počátku zimy zakládám na sádlo. No, děkuju pěkně...)

Beda 6.12.2006 10:05

terro

vždyť ono se to říká, že při delším soužití se člověk začíná podobat svým zvířecím kamarádům:-) ... ale - kočky si taky před zimou "vyrábějí" krásný hustý kožiíšek...;-P

julča 6.12.2006 10:11

Re: terro

jasně Terro! nemůžeš dopnout smoking přes hustý kočičí kožíšek!!! ;-D;-D;-D

terra 6.12.2006 10:41

Re: Re: terro

Tedy, dámy - proč tolik ohledů? Mám pocit, že tomu mému "kočičímu kožíšku" se říká jinak:-(. Ještě že na jaře taky většinou zmizí.

Zdena b.p. 6.12.2006 11:09

Re: Re: Re: terro

Má poznámka dychtí po tom, abych se jí na veřejnosti zdržela. :-)

terra 6.12.2006 11:16

Re: Re: Re: Re: terro

Děkuji :-)

PetraK 6.12.2006 8:45

ááá mám hubu kolem celý hlavy

Z obou čičin vyzařuje ženská rafinovanost a umění omotat si chlapa kolem packy;-D;-D Jdou kouzelný.

Ještě,ž e jsem sem skočila, včera jsem psala paní Ruščákové SOS a říkala jsem si, jestli jsem to poslala na dobrou adresu. Její dnešní P.S. mi to vysvětlilo. Nejsu tedy úplný debil :-) , neposlala jsem to jinam. Potřebuju totiž pomoci - nevím, které články jsem poslala a které ne a Zvířetníkový archiv nefunguje:-(.

Zdena 6.12.2006 7:46

Úplná domácnost

Majetnické vztahy koček jsou úžasné. Se dvěma kočkami je domácnost úplná, tak na co další...

Náš kocour je přesvědčen, že naše postel je jeho. A to už nejmíň devět let. Psová si to sice nemyslí, ale respektuje to. Když se jí podaří do naší postele proniknout, chová se jako způsobný host a nemá snahu kocoura jakkoliv omezovat nebo pokoušet - asi proto, aby se neprozradila a nebyla vypakována - narozdíl od kocoura. Když se čubizna Bony snaží o průnik do postele a páníček jí vyhodí, tak kocour, který už obvykle spí na mé peřině, má náramně spokojený výraz a chybí jen, aby dělal: heč heč...

YGA 6.12.2006 8:12

Já to pořád říkám

že kocourovi se ve tvé domácnosti nadržuje - a je to nespravedlivé. Jenom proto, že kocour je menší a relativně skladnější, mu víc povolujete. Vsadím se, že ho ani necvičíte sedni, lehni, zůstaň jak slečnu Bony. Úúúúboháááá oooodstřčenááááá slečna Bony ;-D!

Zdena 6.12.2006 15:54

Re: Já to pořád říkám

No jo, je to tak! Stáří vpřed!

Budu muset napsat článek o psí žárlivosti a o kočičí mazanosti, protože ti dva chlupatci někdy vytrářejí takové situace, že vůbec nepochybuji o jejich žárlení, majetnických pocitech, výsměchu a urážlivosti. A schopnosti těžit ze situace. JSOU prostě jako MY.

Fallowa 6.12.2006 7:21

Číči zjevně

nechápou,proč by si pán měl vodit domů kočku dvounohou,když má přece doma dvě kočky čtyřnohé:-)!

Rpuť 6.12.2006 7:14

To je krásný důkaz toho, že pověsti o falši koček a o tom, že lpějí víc na domě než na člověku jsou úplný nesmysl.

Kočky jsou velmi majetnické. Ale mají na to právo - ony svou dušičku taky dávají celou:-)

Alča 6.12.2006 6:55

Moc děkuji za zprávy o kočenkách

já byla přesvědčená, že se s Andym vypořádají.;-P

Nějak jsem vyrozuměla, že jste teď  tady a dohlížíte na kočenky po zákroku. Máte už jasno, jak to bude o Vánocích? Přijede Andy za vámi na sever, budete všichni tady, nebo každý bude s prožívat svátky u sebe? Zajímá mě to, protože tuším, že Vánoce budou zase jedním z témat k báječnému zamyšlení a povídání, tak jak to Vy umíte. V

Finrod Felagund 6.12.2006 10:18

Re: Moc děkuji za zprávy o kočenkách

Jedu do Norska a už se na to těším :-)

Alča 6.12.2006 10:43

Výtečně

to je báječné a, mohu-li se ptát, copak slečny Mia s Čitou?

Finrod Felagund 6.12.2006 13:28

Re: Výtečně

bude se o ně asi starat babička -> nemají ještě europas, tak nemohou se mnou...

Mirka - Houston 6.12.2006 4:40

On si mysli, ze ma dve kocky.....

Pani Ruscakova, snad mu to neverite !  Urcite jich ma daleko vic.....VV 

Finrod Felagund 6.12.2006 2:42

No s tím žrádlem...

to je spíš zvyk - dávám jim jako nazgúlům plnou misku s tím, že to mají na celý den a netřeba se o žrádlo dalších 24 hodin starat - takže žádná manipulace :) a než jsem se dozvěděl (předevčírem), že se jim má dávat jen malá hrst žrádla, tak mi to přišlo normální - celá miska pro psa jako pro kočku, zvíře jako zvíře :)

Zkumavka 6.12.2006 7:56

Re: No s tím žrádlem...

:-D:-D:-DR^

KláraS 6.12.2006 9:03

Re: No s tím žrádlem...

       8-o;-D;-D;-D;-D

Beda 6.12.2006 9:15

Re: No s tím žrádlem...

vůůůůůbec žáná manipulace, jasně;-P ... naše micnky jsou taky kulatý - teda Nyny už je a Zuzu nejspíš bude;-DVV

Vave 6.12.2006 9:20

Re: No s tím žrádlem...

Rozkošné! A tak mužsky neochvějně logické! :-) Proto miluju chlapy, i když je to jinak sebranka všelijaká. :-P VVV

Zdena b.p. 6.12.2006 9:28

Re: No s tím žrádlem...

Nic si z toho nedělej. Můžeš si vybrat mezi kočičími koulemi (ony to v předjaří zase zhubnou), nebo uječenými plyšáky, kteří ti budou dávat najevo, že  to nemáš v hlavě úplně vpořádku, když dokážeš chudinky tak moooooc trápit hlady.

terra 6.12.2006 9:50

Re: No s tím žrádlem...

Finrode, rád vás tu "vidím". Vaše čičiny jsou naprosto normální a Vy taky:-). Ještě nikdy se mi nepodařilo žádnou kočku (ani kocoura) zničit za pomoci žrádla, a krmím je celá léta podle Vašeho vzorce - co kus, to miska. Asi bude záležet na tom, jak veliká. Myslím miska. Kočka vlastně taky, že. A k tomu žárlení - můj domácí (kocour) žárlí strašlivě a trvá na své přítomnosti i ve chvílích, kdy opravdu nestojíte o třetího. Občas tak vytvoří komické situace, které bych tu raději nerozebíral:-). Vždycky mu vyhrožuju, že bude zastřelen na úsvitu před nastoupenou jednotkou, ale oba víme, že to nehrozí. Chvíli dělá, že se stydí, a pak to jde zajíst granulemi. Přeji úspěšné krocení domácích tygrů.

Zdena b.p. 6.12.2006 9:56

Re: Re: No s tím žrádlem...

:-D:-D:-D;-D;-D;-D8-o;-D

YGA 6.12.2006 10:05

Milý terro,

a tak to má být - všechno musí být pod kontrolou.