5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

BTW: Kočičí muž

On si myslí, že má dvě kočky. Ony jsou přesvědčeny, že on je jejich bezvýhradním vlastnictvím. Jak to tedy je?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jana Bu. 6.12.2006 14:59

Re: Zpráva z bojiště

jestli vás to uklidní - atb dává většina veterinářů po kastraci kočiček - je to preventivně a dává se synulox, což je "nejšetrnější" atb. Jinak pokud se kočička nemotá po narkoze, tak ji nechte skákat jak chce, když jí to bude bolet, tak se tomu bude sama vyhýbat. Nebezpečné je odeznívání narkozy, kdy je kočka "oblblá" a někdy chce vyskočit atd a přitom ještě nemá pohyby pod kontrolou a mohla by spadnout. Bude to dobré, uvidíte :)

tosca 6.12.2006 15:12

Re: Re: Zpráva z bojiště

Jen pro upřesnění ... to "nechte ji skákat jak chce" platí pokud vím pouze v případě, že kočička nedostává léky proti bolesti. :-)

Už jsem byla označena za "tyrana", když jsem lidem doporučila nedávat léky proti bolesti kočce po kastraci preventivně ... jsou lidé, kteří je chtěli dávat, aby ji to náááhodou nebolelo chudinku maličkou. Rozumní lidé většinou slyší na argument, že pokud ji to bude trošku bolet, bude opatrnější  a nebude dělat to, co ji může ublížit. Jéééé, jak já byla podle některých lidí zlá a nelidská, že nechám ubohou kočičku trpět bolestí po operaci.  No jo, to jsme my "tyrani", zastávající názor, že léky proti bolesti patří jen tam, kde je bolest opravdu veliká a deptá psychiku a pak se musí pacient o to víc hlídat, aby si neublížil. :-)

Jinak se přidávám k Janě Bu. - bude to dobré! :-)

Jana Bu. 6.12.2006 15:34

Re: Re: Re: Zpráva z bojiště

jojo, ty léky proti bolesti mě nenapadly - "naše" veterinářka je nedává a v článku o nich nic nebylo, ale to je fakt - kočka nesmí být utlumená.  Já jsem taky "tyran", při naražení nohy třeba kočce taky léky nedávám. protože pak má tendenci běhat místo toho, aby byla v klidu :) 

D. R. 6.12.2006 18:08

Re: Re: Re: Re: Zpráva z bojiště

Nic proti bolesti nedostaly, ale Čitino buzení z narkózy bylo dost dramatické. Poslechla jsem dobré rady a holky byly od večera (kdy byly operovány) až do rána v přepravkách. Nejdřív pod sebou měly takové ty jednorázové pleny, takže když se počůraly, tak jsem to jen vytáhla a dala jim suché. Po prvním pokusu pustit Čitu (pokus o šílený útěk, nohy nefungovaly, vyděšená až na půdu) jsem usoudila, že noc v přepravkách skutečně nebude trápení, ale pomoc. Byly ve vytopeném pokoji a potmě. Zkoušela jsem jim nabízet vodu, ale neměly zájem. No a ráno vykráčely rovnou na záchůdek a k misce. Čita potom polehávala až někdy do tří odpoledne, Mia začala chodit a potom popobíhat asi do dvou hodin. Vet je teď odpoledne pochválil, dostaly injekci a tabletky na další dva dny. Takže to všechno stihnu do odjezdu a na Andyho zbudou jen ty stehy. Pokud si je ovšem nevykousají samy, jako Mia po té kýle. Chudinka, už má na bříšku jizvy dvě. Ne, že by jí to nějak zpomalilo...:-):-):-)

Xerxová 6.12.2006 18:48

jsou to holky šikulky

určitě se brzy z nejhoršího vylížou a "domů" půjdou už v plné síle...

Vave 6.12.2006 15:22

Re: Zpráva z bojiště

Určitě to bude dobré !!R^VV Zvířátka jsou chytrá,dělají jen to, co jim nevadí. Tedy pokud nejsou moc utlumená, jak říká Tosca. Tělo ví nejlíp, co a jak; jen kdybychom ho uměli poslouchat jako Mia a Čita. :-)

KláraS 6.12.2006 15:34

Re: Zpráva z bojiště

kočenky budou určitě brzo v pořádku :-):-)

ad zuby - soucítím s Vámi - asi je to opravdu nějaký Zvířetníkový mor, ale včera se mi podařilo si ulomit půlku zubu 8-o Takže mě čeká to samé...;-( Že by ten měsíc v úplňku? Takže držím palce, ať to všechno dobře dopadne. :-)

Eva 6.12.2006 15:49

Re: Re: Zpráva z bojiště

teda kočky neznám, ale Chelsea dostala léky na bolest až druhý den, na kontrole, když jsem se zmínila, že nežere. Dostala jen jednorázový pigáro a skutečně pak dlabala jako mlejn. ATB na překrytí případné pooperační infekce jsme taky nafasovali.

Takže držím palec s těmi zuby.R^

Han 6.12.2006 17:46

Re: Re: Re: Zpráva z bojiště

Naše číča se po kastraci pořád motala, asi den. Vet mi neřekl, že by jí dával léky proti bolesti a tak, když vyskočila na stůl, jsem zareagovala moc pomalu a číča místo, aby seskočila, upadla ze stolu rovnou na bok. Strašně jsem se lekla, ale ona to brala lehce. Letěla jsem s ní na veterinu, tam ji prohlédli, uklidnili mě a pak už se hezky zotavovala.  Za týden byla absolutně v pořádku, ale ty nervy  pro paničku, pořád jsem se jí omlouvala.

LENKA S. 6.12.2006 18:35

R KLÁRKO, TY TAKY?!

NEJSI MOC MLADÁ NA TO, ABY SE TI ZUBY LÁMALY UŽ NYNÍ? U MNE TO DĚLAJÍ  ZEJMÉNA  LÉKY ATAKY TO, ŽE MÁM TU PARADENTÓZU DĚDIČNOU. ŠTĚSTÍ, ŽE TOHLE MOJE KOČKY  ZATÍM NEZDĚDILY. MOJE MAMI UŽ V PETŘINĚ SOUČASNÉM VĚKU(24 LET)  MĚLA OBĚ PATRA ZUBŮ FALEŠNÁ. ALE DIV SE, SVĚTE! MOJÍ  MAMI TA JEDNA JEDINÁ PROTÉZA VYDRŽELA  DOSLOVA AŽ DO SMRTI. KDYŽ SE JÍ ASI MĚSÍC PŘED SKONEM JEDNO PATRO NALOMILO, VYHLEDALA JSEM UŽ TEHDY 82 LETÉHO ZUBAŘE. ON NEJPRVE VYTŘEŠTIL ZRAK A ZVOLAL: " TO JSOU MOJE ZUBY!!!" A PAK  PROTÉZU MAMCE OPRAVIL. TO MU SE ŘÍKÁ  OPRAVDU ODBORNÁ A PERFEKTNÍ PRÁCE. DNES UŽ TO NIKDO NEDOVEDE.

YGA 6.12.2006 19:20

MILÁ LENKO,

TOMU SE ŘÍKÁ FORTELNÁ PRÁCE A ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY. PAN DOKTOR BYL MACHR.

LENKA S. 7.12.2006 2:20

YGO, MÁŠ OBROVSKOU PRAVDU. JÁ ALE MUSÍM DODAT,

ŽE MAMINKA ZEMŘELA PŮL ROKU PO SVÝCH 65. NAROZENINÁCH!!!

Zkumavka 6.12.2006 13:53

Od kočičáků zase trochu vánoc..

Slunce mi svítí do oken,muškáty kvetou za okny a já mám péct cukroví?? Vidim to spíš na setí mrkvičky. :-D:-D .To mi nějak nejde pospolu.Datum a to počasíčko.;-DR^

jiný Honza 6.12.2006 14:06

Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

Jednoho by napadlo vyhnat kozy v háj. 8-)))

Eva 6.12.2006 14:38

Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

šiš, jaký kozy????8-o8-o;-D

jiný Honza 6.12.2006 14:51

Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

No přece máj - vyženeme kozy v háj. Tys myslela něco jiného? 8-)))

Vave 6.12.2006 15:23

Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

Nemám máj, háj ani kozy, tak nevím, co mám dělat. ;-)

Eva 6.12.2006 15:54

Re: Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

no, já bych jedno měla a dost velký, kdo poskytne to druhý? ;-D;-D;-D

Beda 6.12.2006 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

cožeeeeee, Evo?8-o ... chápu to dobře?8-o;-D;-D

Eva 6.12.2006 16:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

Tož to já nevi, jak to chápeš, Bedo! ;-);-D;-D;-D

Eva 6.12.2006 16:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

*nevim:-/

jiný Honza 6.12.2006 19:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

Jasně, je majitelkou lesa. 8-)))

Eva 6.12.2006 19:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od kočičáků zase trochu vánoc..

obřího!;-D;-D;-D

julča 6.12.2006 13:18

Tak!

Tisknu dnešní prima článek a celou diskusi své sestře jako dáreček na povzbuzení. V práci je od nevidím do nevidím a doma dvě kočinky...(její Přednosta kočičky moc nemusí a několikrát měl v botách kočičí nadílku;-D;-)) Zvířetník nečte, zatím, tak jí to dnes nadělím od čerta, Mikuláše a anděla. 

terra 6.12.2006 15:38

Re: Tak!

A přednosta možná pochopí, že kdyby kočenky mohl, neměl by vlhko v botách. To je tak, ,dyž člověk zaměňuje příčinu a následek.

julča 6.12.2006 15:40

Re: Re: Tak!

já mu to říkám pořád, ale on ne a ne a tuhle měl na*cáno i v klávesnici ;-)

Eva 6.12.2006 15:56

Re: Re: Re: Tak!

teda to musel být odér. Mně to tuhle v práci upustil kocour do místnosti, kde se nejčastěji nalézám. Ke konci směny už jsem padala na....

terra 6.12.2006 16:27

Re: Re: Re: Re: Tak!

Tedy, když už jsme u těch detailů - prostě to tam počůral, nebo to byla kocouří značka - pižmo? To je totiž sakra rozdíl... 

Eva 6.12.2006 16:38

Re: Re: Re: Re: Re: Tak!

A voni to huměj rozlišit???? 8-o8-o8-oTeda myšlim tim ty kocoury

terra 7.12.2006 10:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak!

No jeje! Ale rozliší to i člověk - na ty pižmové značky mají páni kocouři zvláštní žlázku a používají je většinou jen v říji. Kočkové (kastráti) pak vůbec ne. Je to nářez, s tím se nedá žít nejen v jedné místnosti, ale možná ani na stejném katastru8-o