22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

BTW: Když člověk nevěří vlastním očím...

Terry Pratchett má dokonale rozpracovanou teorii o určující úloze mozku ve zpracování zrakových vjemů. Jinými slovy - vidíme pouze to, co mysl uzná jako skutečné. Brala jsem to jako zajímavou teorii, dokud jsem tuto cenzuru nezažila na vlastní kůži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hanča 14.11.2005 15:37

Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

ale vysvětlí mi nějaká inteligentní dobrá duše, proč Nazgúlové ???? Díky. Už mě to trápí delší dobu.
Heduš 14.11.2005 15:52

Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

nazgůlové jsou z Pána prstenů ty šíleně děsivé potvory, které vozily 9 lidských králů :-))) Paní D. to používá jen přeneseně!!! Mně se to označení hrozně líbí :-)))
Hanča 14.11.2005 16:14

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

AHA ! Upřímně řečeno jsem si myslela, že to bude niečo také. Ale jsem ráda, Heduš, že jste mě dovzdělala.
Hela S. 14.11.2005 16:03

Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

Já mám pocit, že Nazgúlové jsou prstenové přízraky, původně lidští králové, nositelé 9 prstenů - tedy nikoliv jejich koně. Ačkoliv, oni se bez koní neobjevují, ani v knížce, ani ve filmu, takže možná to označení přísluší celeé dvojici - jezdec+kůň. Pokud mě paměť neklame, hafany paní Ruščákové takto pojmenoval její syn (v komentářích ho najdete pod nickem Finrod Felagund), velký fanda Pána prstenů a zvláště pak Elfů :-)) Finrode Felagunde, jak je to s Nazgúly?
Hanča 14.11.2005 16:18

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

No prosím ! Tak ani v informované veřejnosti nepanuje jednotný názor ! To bude muset opravdu rozseknout sám Finrod Felagund !
Heduš 14.11.2005 16:25

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

jé Helo, teď jsi mne fakt zmátla :-))))) a to se, já ostuda, považuji za znalkyni Pána prstenů a veleváženého pana Hobita :-)!!!
Heduš 14.11.2005 16:28

a je tu rozluštění

Sam se snaží Froda chránit, ale nemá šanci, nazgûl ho odhodí stranou, to samé s Pipinem a Smíškem. Nazgûlové jdou pomalu k Frodovi, který upadl na zem a plazí se pryč.Frodo vyndavá z kapsy Prsten. Nazgûlové se blíží k Frodovi, první z nich jde s dýkou v ruce. Přízrak se připravuje Froda bodnout, ale Frodo si v tu chvíli Prsten nasadí na prst a zmizí.Frodo teď Přízraky vidí v jejich pravé podobě.
D. R. 17.11.2005 11:25

Re: a je tu rozluštění

Nazgúlové jsou skutečně z Pána prstenů, jsou velcí, černí a děsně vřískají. Občas je to velice přesný popis našich psů... Název slouží jako hromadné jméno, když voláme na oba najednou. Stejně ovšem slyší na něžnější "pejsci".