18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BTW: Jak se jezdí v Hobitíně

Až donedávna jsem znala anglický venkov jen z románů, takže když jsme konečně vyrazili prozkoumat, jak to vypadá v kraji jižně od Londýna, byla jsem opravdu zvědavá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Myš 24.6.2009 10:27

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Už jí píšu.

terra-san 24.6.2009 10:33

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

LuckoV., šel ti e-mail s telefonem.

Apina 24.6.2009 11:03

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Alespoň držím všechny palce, ať to dobře dopadneR^R^R^

Lucka V. 24.6.2009 11:15

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Telefouna už mám, jenže to nebere:-(. Jestli je v práci, tak třeba nemůže. Netušíte někdo, ve kterém Pet c. pracuje? Zkusila bych to přes pevnou linu, ale nechce se mi obvolávat celou Prahu!;-D 

Matylda 24.6.2009 11:25

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Pokud vím, tak na Chodově:-)

Lucka V. 24.6.2009 11:30

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Díky, oprskle jsem tam zavolala a sehnala jsem ji! Divila se i ušima, jak jsem ji vystopovala!;-D

Rpuť 24.6.2009 12:32

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Lucko, kdyby se ti to podařilo, to by byla paráda! Tak držím palceR^

terra-san 24.6.2009 12:32

Re: O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

R^Dobrá věc se podařila - kdepak, na Zvířetníku je to samý Nick Carter:-D

Vave 24.6.2009 9:56

Hobitín - jak výstižné!

Milá Dede VV, je to kouzelné čtení i pokoukání, Ty prostě umíš! R^

Začínám se těšit, až budeš přestěhovaná, protože zcela nepochybně Tě čeká mnoho zajímavých setkání a seznamovanání se, a já pevně věřím, že se s námi budeš o ně velkoryse dělit, s humorem a nadhledem Tobě vlastním. Mňam! Po norských (zejména ledových) střípcích budou anglické pohádkové bonbónky! ;-):-)VV

EvaŽ 24.6.2009 9:56

Jižní Anglie

a vůbec Británie má své kouzlo. Moc se mi líbí, že se nemažou s dopilováním všeho do dokonalosti (takové Rakousko mi připadá až nepřirozeně "vypiglované"), stačí jim,když to funguje a je čas na jiné rozumnější věci. Samozřejmě ve městech idylku už těžko pohledat, možní i na tom venkově bude víc problémů, než je vidět. Ale je fakt, že britové aspoň neskučí.

Podívat se tam bych moc ráda. Nevím, jak moc by se mi chtělo stěhovat.

terra-san 24.6.2009 11:13

Re: Jižní Anglie

:-DS tou přirozenou nedokonalostí si dovolím bouřlivě souhlasit - pamatuji se na svou první cestu přes část Rakouska do Bavor, na ty všechny stejné, stejně vymydlené a stejnými muškáty ( resp. karafiáty) obdařené domky, bylo to jako noční můra. Intenzivně jsem si přála spatřit alespoň trs kopřiv nebo uspořádaný kompost. Nebyly tam8-o Moje představa půvabu vždycky obsahuje trochu té nedokonalosti - takovou tu pikantní pihu, formální oblečení "shozené" šikovně vybraným doplňkem a tak...

Jakub S. 24.6.2009 14:06

Re: Jižní Anglie

Cítím naprosto stejně! Jak si jeden oddechne po přejezdu hranic do Netálie či na Moravu... to drobné kouzelné šlompáctví, nedokonalost, zanedbanost - to zahřeje u srdce!!

YGA 24.6.2009 9:54

Dede!

Tož totok mě nedělej - já se chechtala, až jsem chrochtala a všichni se na mě dívalali jako na nějakou degenere ;-)8-o.

Jinak vám držím palce, ať si k bydlení vyberete ten správný baráček ve správné vesnici či městečku a ať jsou k vám místní vlídní a vůbec, ať vám jde ta Anglie k duhu.R^

PetraK 24.6.2009 9:02

jééé, Dede

asi se nevzmůžu než ta to vydechnout to jééé! Věřím, že přes všechny peripetie s Huge-m - jak jsem si auto obratem pojmenovala;-D;-D;-D;-D

Přiznám se, že vynalézavost konstruktérů od Mercedesu mě poněkud

zaskočila - netušili byste, co všechno takové sedadlo umí! Zvenku to

muselo vypadat neodolatelně .......  že jsem si ale poplákla;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

nicméně věřím, že přes to všechno sis to užila a že se tam brzo zabydlíte a bude se Ti tam líbit:-)

Alex 24.6.2009 8:40

MIlá Dede,

díky za zprostředkovaný výlet do Jižní Anglie. Je to krásná, udržovaná, kulturní krajina, kde historie čiší z každé Tvé fotky (mimochodem bezvadné kompozice). Pročítaly jsme článek a prohlížely fotky s kolegyní. Musela jsem to všechno „strávit“, jak na mne atmosféra zapůsobila. Jenom ty upravené a udržované aleje stromů. U nás až stromy přerostou do neúnosné a nebezpečné velikosti – tak se jednoduše pokácí.

Přeji Tobě a celé rodině, aby se Ti v novém „domově“ líbilo, nám všem přeji další krásná povídání ;-).  Jsou to netušené prožitky, které máš před sebou. A kluci chlupatí, Ti budou žít ve společnosti, která pejskům vysloveně fandí R^.

Snugi 24.6.2009 8:24

Nádhera :o)

Dede, máš můj obdiv :-D Já jsem trochu procestovala Severní Irsko, tam je krajina malinko jiná, ale bydlet bych tam nechtěla. Ta usilovná zeleň nevyrovná možnost jít se projít do přírody. Tam to nejde. Samý plot, samá pastvina, les je neprostupný. Ale kapučíno tam tedy umí báječně :o)

zana 24.6.2009 8:22

O.T. Pražení

už je jasno - sem;-)

terra-san 24.6.2009 11:18

Re: O.T. Pražení

Tak si to pěkně užijte, my vám tentokrát věnujeme několikero zamávání vaším směrem, ale bohužoužel...:-(

Apina 24.6.2009 12:10

Re: O.T. Pražení

Užijte si krásně celé pražení, já jsem mimo, tedy já osobně nejsem mimo ;-P, ale budu se vyskytovat mimo naši krásnou zemičku, ale bohužel ne na dovolené.

zana 24.6.2009 8:16

No Dede

před tebou se rozprostírá úúžasná budoucnost;-)R^V.

Moc jsem se nasmála a fakt věřím, že se ti nakonec bude v Anglii líbit. Jižní je určitě kouzelná (zbytek neznám;-P).

Matylda 24.6.2009 7:54

Jéé, to je fakt jak vystřižené z románu!

Tam bych se chtěla spoň podívat, když už ne na nějakou dobu bydlet. Jenže to by můj drahý musel změnit zaměstnání- firma, co zaměstnává hendikepované, ho do Anglie holt nevyšle... No jo. Mimochodem, mně se ty anglické školní uniformy dost líbí, hned bych je zavedla v moderní verzi i tady- ušetřila bych si nervy. A zuřivě zelená krajina je veeelmi lákavá:-)

Jestlipak se tam může stát, to co mě včera. Chlapci jeli na trénink do jedné zapadlé vesničky cca 25 km za Brnem. Jela jsem s Borůvkou s nimi a zatímco oni do sebe spokojeně třískali v kulturáku, my jsme si vyšly za dědinu. Borůvka očuchávala čísi vrata a ta paní vykoukla zpoza rohu a říká- Jdete k nám? Já jsem odpověděla, že ne, že jen psová jim čuchá k vratům. Paní se na mě zadívala a říká- vy jste z Husovic, že? A máte dvě děti? Asi jsem se tvářila hodně šokovaně, tak mi vysvětlila, že před mateřskou prodávala ve Zdravé výživě u nás u náměstí a lidi si pamatuje dobře. Borůvka následně její malé holčičce předvedla aport tenisáku a ještě jsme stihly probrat přestěhování jejich prodejny. Což jsem v dědince, kam ani nejezdí autobus, fakt nečekala...:-)

Karolína 24.6.2009 8:25

Re: Jéé, to je fakt jak vystřižené z románu!

Matyldo mně to Tvé povídání připomíná, že jsem kdysi za pobytu v Pekingu v hotelu potkala člověka, který se na mne zahleděl a prohlásil, že mu strašně někoho připomínám. Posléze jsme seděli s celou partou dalších Čechů v hotelovém baru a slovo dalo slovo: s jedním z té party jsem slavila Silvestr-Nový rok u souseda v Krkonoších na chalupě. Akorát on byl nahoře s bráchou mého souseda a jeho partou zatímco naše parta seděla dole. Vůbec jsme se nepotkali, jen na to v Pekingu přišla řeč! A ten, co tvrdil, že mu někoho připomínám, byl žák mého otce, na což jsme přišli také až tím, jak řeč plynula. Ale prý ho zaujala podoba. Tatínka si prý moc vážil a velmi mu pomohl při studiu. A na to jsme se všichni museli rozjet až do Číny!

Alex 24.6.2009 8:44

Re: Jéé, to je fakt jak vystřižené z románu!

Matyldo, tak jako Karolíně i mě se přihodilo něco podobného. První prázdniny po maturitě  jsem v moři, v tehdejší Jugoslávii, potkala svou bývalou spolužačku. Ani jedna jsme přitom netušily, že se záhy setkáme tak daleko od domova a tak brzy po matuře:-D.

terra-san 24.6.2009 11:24

Re: Jéé, to je fakt jak vystřižené z románu!

Já se s dovolením připojím - aby tady to Norsko nechybělo, když už je Dede jinde... Vyrazili jsme na milovaný sever s tím, že tam alespoň nepotkáme nikoho známého - zachtělo se nám samoty. Sedím si takhle na úpatí malého sympatického ledovcového splazu, všude klid a mír, zima  a ani noha... když jsem si to nejvíc užívala a rozhodla se popojít zase kousek dál, vynořila se zpoza ledovce známá postava pána, se kterým jsme byli v občasném pracovním kontaktu - "Jé, to jste vy, co tady děláte, já jsem tu na rybách!" 8-o 

Karolína 24.6.2009 11:53

Re: Jéé, to je fakt jak vystřižené z románu!

;-D;-D a nedá mi to se nepřidat znovu: tatínek v roce 1966 v Holandsku hledal cestu kamsi k čemusi, jakési památce nebo co. Zastavil na ulici člověka a zkusil to nejprv německy, nic. Pak anglicky, zase nic. Pak francouzsky, italsky a všemi jazyky, které ovládal, nechytal se, dotyčný jen kroutil hlavou a zoufale na něj koukal. Otec se neudržel a utrousil: "Krucinál, já musím narazit zrovna na hluchoněmýho!" Okamžitě se pán rozzářil a pronesl bezchybnou češtinou: "Jéje, to jsem rád, že mluvíte česky, já bych potřeboval poradit............" Otce málem vezli domů naplacato!

Jakub S. 24.6.2009 14:01

Re: Jéé, to je fakt jak vystřižené z románu!

To je radost všecky vás tu číst. A na lačno - ale to musím friško jít změnit. U Vlžana dávají menu do tří... žádný odbývání žaludku.

Karolína 24.6.2009 7:48

Teď jsem doprohlídla fotečky

jsou nádherné! Ale obludka bylo docela malé autíčko!!! To my měli VW Transportera v provedení minibus, to byla obludka opravdu pořádná na poměry toho kraje! A tomu chroští z živých plotů říkala jedna naše spolucestující něžně "křáčí".

Xerxová 24.6.2009 7:35

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-), těm, co dneska něco slaví (třeba všem Janům, Jeníkům, Jendům, Honzům, Honzíkům, jiným Honzům), přeji vše nej nej VV

Dede - paráda ;-P. Anglický venkov mně učaroval - těším se, že díky Tobě se tam v dalších měsících podíváme často...

Ještě dneska nebudu - ale státnicujeme dneska naposled... Hurááá

Vave 24.6.2009 7:57

Re: hezký den

Všechno nejlepší všem našim Honzům, Jendům a Hanýskům. :-)VV

OT - prosím o palce pro Milčinu velmi příjemnou kamarádku, jde dnes pod gama nůž. Byla už před dvěma lety, ale teď se nádor v hlavě zase probudil. Se svým dlouholetým přítelem má rozestavěný dům a na konec července objednanou svatbu. Moc na ni dnes myslím. VVR^VV

Dede VV - přečtu si článek co nejdřív, velmi se na něj těším.

Karolína 24.6.2009 8:18

Ach jo!

Neznám tu kamarádku, ale R^ co to dá! Tohle je hrozné! Věřím, že to dobře dopadne!!VV