2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

BTW: Duhový most

Jen málokdo se opravdu smíří s tím, že by smrt měla znamenat úplný konec. Tělo může umřít, ale opravdu zmizí všechna láska, kterou dotyčný rozdával i přijímal?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Iva 24.5.2006 9:01

Re: Re: Tyno, Lenko, Tojefuku

jojo a teď už fakt budu hlavně na sebe hodná, dle všeho to byl srdeční kolaps ze stresu.

Iva 24.5.2006 9:00

Re: Re: Re: Já tam byla:-)

stydím a už jsem se setkala i reakcí, že mám patent na rozum, tak jsem se na to vykašlala s tím, že každý, až jednou překročí onu hranici tak sám pochopí.

Lída Š. 24.5.2006 8:59

Re: Re: Já tam byla:-)

Proč?

Lída Š. 24.5.2006 8:58

Re: Tyno, Lenko, Tojefuku

Tak. Zvířátka mají čistou dušičku a člověk by měl žít tak, aby byl s každým a se vším vyrovnaný a v lásce;-) Ivo, Ty mi rozumíš stoproc, viď?

Iva 24.5.2006 8:57

Re: Já tam byla:-)

Jsi statečnější, já jsem o svých zážitcích neměla odvahu takhle veřejně mluvit.

Lída Š. 24.5.2006 8:54

Já tam byla:-)

Jestli jste četli mojí povídku "Jelen", (když tak jí mám na svém webu ve všehochuťi), tak tam jsem svůj prožitek s Duhovým mostem popsala.

Nicméně se mi nechce věřit, že by se tam jen tak čekalo. Je mi bližší myšlenka vývoje, reinkarnace do vyšších forem;-)

Iva 24.5.2006 8:50

Tyno, Lenko, Tojefuku

myslím, že každý má za sebou už nějakou hodně bolavou etapu v životě, kdy nechápal, proč se to děje. Právě proto a tím spíš věřím a čekám, že až mi dohoří svíčka, tak se setkám s těmi, kteří opustili mě i s chlupatci

Je pravda, že teď jsem vyděsila své blízké já, ale toho co mě čeká se už nebojím.

Beňa ml. 24.5.2006 8:45

Krásný!

Akorát si nedovedu přestavit tu smečku, která tam na mě čeká, od dětství jsem totiž doma pytlíkovala pořád nějaký kočky, psy a zase kočky....

Vakandi 24.5.2006 8:41

Re: Duhový most

Možná, že se vracíme po nějakém čase zpět na Zemi a pořád dookola a doookola ...?

YGA 24.5.2006 8:33

Duhový most

mě dojal k slzám - normálně tu brečím, a naštěstí jsem tu teď sama, tak to ani nemusím skrývat. A přitom je to tak krásná představa, že naši milovaní se neztratili, jenom odešli na krásné prázdniny.

Já si to představuji ještě trochu jinak - ono to za Duhovým mostem je vlastně takové depozitum - naši zvířecí kamarádi tam na nás čekají a až si pro ně přijdeme, odchází s námi za našimi lidskými blízkými, kteří nás přeběhli na onen svět.

Jenom taková douška - na onom světě musí být pěkně přelidněno (nebo předušeno - jako že je tam hodně duší) - ještě že "tam" si bereme jenom tu nehmotnou duši a tělo necháváme na zemi, jinak bychom se v nebíčku dost strkali.

Lenka S. 24.5.2006 8:28

MILÁ TYNO,

MOHLA BYCH VYPRAVĚT A DLOUHO. A PLATÍ TO NEJEN O KOLECH NÁKLAĎÁKU A AUT VŠEOBECNĚ. I ŽIVOT MATKY DVOU KRÁSNÝCH A NEVINNÝCH CHLAPCŮ, KTERÝ  ZMAŘIL JEDINÝ DOKTOR, PROTOŽE NEPROFESIONÁLNĚ JEDNAL A ROZHODOVAL, TEN TAKY UŽ  NIKDY A NIKDO  NEVRÁTÍ. JE TO STÁLE VE MNĚ, I KDYŽ UBĚHLO UŽ 10 LET. CO TOMU PŘEDCHÁZELO, NIKDO  NEDOVEDE POCHPOPIT, PROTOŽE NEZAŽIL. VÍM DOBŘE, JAKÁ JE TO BEZMOC..... PROTO SICE  NEVĚŘÍM, ALE  DOKÁŽU POCHOPIT. MÁM Z A SEBOU UŽ MOC TĚŽKÉHO A NEDOKÁŽU POCHOPIT, ŽE SE TOHLE STÁVÁ DÁL A  NEUSTÁLE.

Alena 24.5.2006 8:21

Duhový most

Je to pravda.

D. R. 24.5.2006 8:08

Re: Do očí semi tlačí slzy,

Milá Alčo, já tam ty lidi mám také! Křesťanská teorie posmrtného života mě nikdy neoslovovovala, tak jsem si tak nějak neuvědoměle hledala vlastní představu. Nenazývala jsem to Duhový most (neznala jsem), ale prostě to existovalo... a existuje!

Fallowa 24.5.2006 7:55

Kéž by to

byla pravdaV!

Vakandi 24.5.2006 7:26

No to je ráno ;-(

slzím tu jak želva a na mysl mi přišli všichni, co na mne čekají za Duhovým mostem ;-(

Alča 24.5.2006 7:12

Do očí semi tlačí slzy,

napsala jste to, paní Dagmar, moc hezky a to Medvídkovo povídání je moc dojemné.

Já si to jen představuji trošičku jinak - že za duhovým mostem na mě nečekají jen milovaná zvířátka, ale i lidé. Takže naší Týně tam vůbec není smutno, protože je tam moje babička, která si s pejskou rozuměla už za svého života. Také se mi chce napsat, že se na takové místo moc těším, ale oni psychologové mají pravdu, když nazývají tyto představy útěkem od reality ...

K-k. 24.5.2006 7:06

Medvídku,

kdysi, když mi odešel pejsek Kubík,  jsem od tebe tohle vyprávěné dostala - a moc mi pomohlo. Od té doby jsem ho i já poslala lidem, kteří ho potřebovali a vyprávění taky pomohlo. Nevím, jestli je to pravda, ale je to krásná představa, která dává naději. Medvídku, moc děkuju! :-)VV

tojefuk 24.5.2006 6:41

Naděje,

že někde potkám zvířata, která prošla mým životem, je krásná! Jinak - jsem na tom jako LenkaS.

Tyna 24.5.2006 6:09

SNAD

je neco takoveho pravda. Bohuzel jako utecha ve chvilich nejtezsich to nestaci. Mlady zivot z pod kol nakladaku nikdo nevrati

Omlouvam se za svuj pesimismus, ale ztrata hodneho cloveka je hrozna a nemuzu to porad nejak skousnout ;-(;-(;-(

Mirka - Houston 24.5.2006 3:39

Hezke a k zamysleni....

DIKY pani Dagmar a hlavne Medvidku  !!

Nechci se rouhat, ale asi to tak je .... a ja se tam tesim  :-)

, LENKA S.! 24.5.2006 0:59

VŠICHNI MILÍ ZVÍŘETNÍCI, MÁM OČI PLNÉ SLZ,

PROTO ANI NEVIDÍM NA KLÁVESY. TO JE NÁDHERNÁ, ALE MOŽNÁ DOCELA PRAVDIVÁ LEGENDA. I JÁ BYCH SE MOHLA S NAŠÍ MILOU  VASKOU TAKTO NĚKDY SEJÍT. MOC BYCH SI TO PŘÁLA. ŠKODA, ŽE TAKOVÁ LEGENDA NENÍ O LIDECH. JSEM TVRDOŠÍJNĚ  NEVĚŘÍCÍ ČLOVĚK. MÁM ZA SEBOU NEMNOHOU ,A VĚŘTE MI, ŽE HODNĚ TVRDOU , ŽIVOTNÍ ZKOUŠKU. NEMOHU PROTO UVĚŘIT, ŽE NĚCO PODOBNÉHO OPRAVDU EXISTUJE. ALE PŘECE MNE TO MOC DOJALO. DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ PŘÍBĚH POMOHLI NAJÍT A DALI HO NDOHROMADY.