3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

BTW: Dopis Ježíškovi

A už je to zase tady. Dny se zkracují, počasí je stále depresivnější a navíc je tu předpoklad, že to nějaký čas bude jenom horší. Ale přece je na obzoru jedno mihotavé světýlko plné příslibů - Vánoce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 6.11.2006 9:30

Milý Medvídku,

třeba se ti pejsek jednou splní!

Eva 6.11.2006 8:48

Dobrá zpráva!

Domluvila jsem se s Evou Tjf, aby jsme neublížily Marťovi, přijedu já s dětma k nim. Uděláme nějaké vejlety, koupím mu nějaké dárky, .. Moc se mi ulevilo, byl to trapas

tosca 6.11.2006 8:57

Re: Dobrá zpráva!

Tak jestli je tohle řešení pro Tebe schůdné, je to BEZVADNÉ! :-)

A možná je to i lepší. Eva cestovala tento víkend, bude cestovat i ten další, možná je lepší, když teď budou doma a přijede návštěva k nim.

Eva 6.11.2006 9:02

Re: Re: Dobrá zpráva!

moc se mi ulevilo, ani nevíš, jakej kámen ze srdce mi spadnul. Teď jen aby kluci nemarodili a pak to bude už jen fainR^

WWW 6.11.2006 8:48

Dopis Jeziskovi

Mily Jezisku !

Nikdy jsem Ti nepsal . To proto, ze nez jsem se naucil psat, tak jsem pristihnul babicku jak peclive bali darky a uklada pod stromecek. To ale neznamena, ze jsem prestal verit, ze existujes . Zmocnila se mne strasna pycha ! Tak moje babicka, se zna osobne s Jeziskem. A Jezisek, kdyz toho ma moc, tak babicka mu vypomaha . No, to da rozum, ma u nej urcite velky slovo ! Vice nez na darky jsem se tesil do skolky. Touhle novinou ohromim kazdeho ! Tonda  co mi nechce pujcovat pistoli na gumicky mi ji dozajista pujci a jeste si to bude povazovat.

Nikomu jsem neprozradil na co jsem v ten stedry den odpoledne prisel . Z darku jsem mel radost ale jeste vetsi jsem mel z toho,  ze jsem objevil, jak vyznamnou mam babicku.

Byla ten rok krasna zima, jaka byvala v tom pohranici.Maminka mne poradne oblekla, tatinek mne vzal za ruku a sli jsme spolu do naseho kostelika na pulnocni msi. Bylo to na pocatku padesatych let, ale ty si jiste Jezisku pamatujes, ze kostel byl plny.  Na strane u steny prekrasne jeslicky . Ozarene . Ja nevim, co mne to napadlo. Zdvihl jsem oci nad ne, do stinu , az skoro tmy. A tam jsem Te Jezisku uvidel jinak !  Zatahal jsem tatinka za rukav.  Kdo to je ?! Ukazoval jsem na  obraz z krizove cesty, kde jsi zrovna s korunou na hlave klesal pod krizem. To je on, odpovedel tatinek a ukazal na jezulatko v jeslickach. Vytrhl jsem se tatinkovi a sel pozpatku po obrazech, az k Pilatovi. To jsem jeste Jezisku nevedel jak se ten pan jmenuje a kdo to je . Ale vycitil jsem, ze se deje nejaka velika nespravedlnost.  Sel jsem s tebou celou tu cestu. Obesel jsem jeslicky a dosel az na Golgotu. Nic jsem z nabozenstvi neznal, ale tou detskou dusi jsem pochopil, ze ty darky pod stromecek, ze to je jen tak bokem, ze jsi prisel k vuli necemu jinemu.

A tak jsem Ti nikdy nepsal. Az dnes. Nechci toho moc. Na stavbe mam pod plastikovou nadrzi ulomenou nasadu od krumpace. Zarid prosim, at s ni nekdo utluce zenickeho mistra M.K z Karlovych Varu a jeho dva pomocniky !

Vave 6.11.2006 8:51

Re: Dopis Jeziskovi

Milé wéwéwéčko, tak si říkám, jestli nejsou Vánoce už teď, když ses tu ocitl jako dáreček.VV:-)VV Jsi takový Zvířetníkový anjelíček. ;-)

I když Tvé Vánoční prání se jeví být na první pohled maloučko bezbožným. :-P

WWW 6.11.2006 9:11

Re: Re: Dopis Jeziskovi

Zdravim mila Vave.

Dojeli jsme vcera pred pulnoci. Magda uz zarezava v praci , pomalu vybaluji a nakukuji na Zviretnik !  To prani se muze sice jevit jako "malounko " bezbozne, ale vzhledem k tomu, co mi ti darebaci vyvedli, jsem k nim nesmirne milostivy

MaRi 6.11.2006 9:25

Re: Re: Re: Dopis Jeziskovi

Můj milé WWW, už jako malé www jsi poznal, proč se Pán Ježíš narodil na svět, že to nebylo jen kvůli dárkům. Moc ti přeju, abys teď, jako velké WWW, mohl prožít poznání toho hlavního, proč se narodil, totiž že přišel, aby přinesl odpuštění. Odpustit ovšem neznamená schlípnout uši a nechat si dál ... na hlavu, ale rozloučit se s nepoctivcem a přát mu, aby se polepšil a přestal být nepoctivcem. Není to snadné, ale jde to.

WWW 6.11.2006 9:57

o me zmatene vire

Mila MaRi !

Drive, nez zapomenu. Objevil jsem dodatecne, jak jsi mi tuhle pomohla, kdyz jsem odeslal povidani jinam. Tak jeste jednou, dekuji !

Nepatrim mezi klasicke verici ! Presto mam Bibli na nocnim stolku. Jsem spise " tusici" . Tusim, ze to vsechno krasne , co je kolem nas, to nemuze byt blba nahoda nejakeho TRESKU a nejake prapolevky.

V tom mem tuseni je uz od te navstevy kostela jeden pevny bod. A tu Bibli mam, k vuli tomu nadhernemu pribehu Krista  Tohle se neda vymyslet !!

A uz nikdy, to me detske poznani nebylo prekonano. Ani potom, kdyz jsem si vsechno precetl podrobne !

Jakub S. 6.11.2006 10:37

Re: o me zmatene vire

Ale to je nádherné, www! Tak Vy jste si -a z vlastního popudu - prošel svou první křížovou cestu v devíti: kdo to může říct?! Blahopřeju!

Krásná (Stádník) KC je v olomouckém dómu. A venkovní, krásná pískovcová - 2000 restaurovaná - ve strmém lese, z té první nejhorší války, je nad Provodovem, poutním kostelem na Maleniskách. Kde to je, neřeknu - trochu se namáhejte, vy z Čech a z Evropy.

WWW 6.11.2006 13:43

Re: Re: o me zmatene vire

Ba Jakube, nebylo mi ani sest let.  Do dnesniho dne je to jeden z nejsilnejsich zazitku v mem zivote !

A tu krizovou venkovni cestu si najdu. Od ceho ze mame internet?! Diky !

Vave 6.11.2006 10:37

Re: Re: Re: Dopis Jeziskovi

:-) Je pravda, že se říkává "zabít je málo!". Co Ti vůbec ti zločinci provedli ?

Fallowa 6.11.2006 8:56

Re: Dopis Jeziskovi

R^R^R^!

WWW 6.11.2006 9:12

Re: Re: Dopis Jeziskovi

Zdravim te pekne mila Fallowa !

tosca 6.11.2006 9:18

Re: Dopis Jeziskovi

Ťukám se slovy "Vánoce - svátky klidu a míru ;-P"

:-)

WWW 6.11.2006 9:49

Re: Re: Dopis Jeziskovi

Zdravim pekne mila tosco! V praci si proctu ( pokud to pujde ) zviretnik, uz ale i tak, jsem zaregistrova krasna temata a ja tu nebyl.

Jake to nestesti pro grafomana ! Ano, ja placi !!

dalmatin 6.11.2006 9:21

Re: Dopis Jeziskovi

V kostele na vsi, kde žila moje babička, byla taky krásná křížová cesta. Jen jsem tam jezdila pouze v létě a jesličky jsem neviděla. Děkuji Ti WWW za hezkou vzpomínku. Jsem ráda, že jste se v pořádku vrátili v tom psím počasí.

Nezabíjej ty šmejdy, třeba jsou šikovní na jinou práci (hm, snažím se o přímluvu, ale sama cítím, že u Tebe asi nepochodím, bude to asi pustá lež - t o té šikovnosti).  

WWW 6.11.2006 9:59

Re: Re: Dopis Jeziskovi

Ahoj mila dalmatin.

Ano, poslechnu te ! nebudu je zabijet ! Ale daleko jsem k tomu opravdu nemel !

YGA 6.11.2006 9:26

Milý WWW,

jako vždy - dopis pro Ježíška je krásný a dojemný - málem mi už i slzy tekly, ještě jsem je ze všech sil zadržela, než jsem se dostala k tomu poslednímu odstavci. Tam mi už ale vláha z očí vytryskla nezadržitelně - smíchy.  Ale chápu tě - někteří lidé si zaslouží umlátit zaživa!

Jinak - proč si necháváš domeček stavět od mistra zenu (to víš - ten bude více meditovat než dělat rukama) a nepozveš si obyčejného zedníka - chichich (to jenom, že v tom krásném článečku máš i moc krásný překlepek - v poslední větě).

WWW 6.11.2006 10:04

Re: Milý WWW,

Mila Ygo.

Mam radsot, ze jsi se ozvala. Ted si predstav, ze jsem snad deset minut vejral na tu posledni vetu. A porad ne a ne, ten preklep objevit. Ctu strasne rychle, vlasne vnimam cela slovni spojeni naraz. Musel jsem si to hlaskovat pekne slovo po slove. Systemem: "Ema ma misu" a pak jsem na ten preklep prisel.

Hezky den !

JoVo (anonym) 6.11.2006 12:02

Re: Dopis Jeziskovi

:-DMilé WWW, ať už zenického mistra, nebo zednického mistra, ani jednoho nešetřit.;-D Ještě k tomu kostelnímu tématu. Jednoho dne šel náš, tehdy malý, syn s babičkou do kostela. Po návratu nám oznámil: „Byl jsem s babičkou v kostele, ale Pánbůha jsem tam nikde neviděl.“ Malému děcku se takové věci velmi těžko vysvětlují.:-/

Lucka V. 6.11.2006 15:59

Re: Re: Dopis Jeziskovi

WWW, díky za krásný příběh. Nedávno mě naše nejmladší dítko zaskočilo sérií dotazů, jak je to s vírou v Boha a musím říci, že tyhle věci vysvětlovat je opravdu těžké. Nedalo mi to a zhruba jsem tenhle rozhovor sepsala, jen nevím, jestli je publikovatelný. Došlo to totiž do neuvěřitelných konců...;-D

WWW 6.11.2006 21:17

Ahoj mila Lucko ! Ani nevis, jak jsem na ten rozhovor zvedav. Jen ho napis !!!

Li 6.11.2006 12:23

Re: Dopis Jeziskovi

WWW, s tou babičkou mě to vzalo u srdíčka VVVVVV;-)

WWW 6.11.2006 13:34

Re: Re: Dopis Jeziskovi

Ahoj mila Li !

Doufam, ze to nejhorsi u zubare uz mas za sebou. Pozdravuj Jirku !

Mirka - Houston 7.11.2006 0:13

Re: Dopis Jeziskovi

Ach WWW, ze zedniku si nic nedelejte. Mame to same. S vysnenym domem v horach, pokracujeme velice zvolna..... Jinak s vasim velkym citem, pekne napsane !  Nejlepsi, co jsem o detskem  obrazu,  jak vypada Jezisek, cetla... Maly synek Peta / maminka Blaza / " Videl jsem Jeziska, byl takovy malicky,  mel malicke zoubky a  kousal  TATRANKU " !!!!!!  ;-D;-D;-D

tosca 6.11.2006 8:45

:-)

Mohu upřímně říct, já bych ten seznam napsat nedokázala. Sen by byl, ale je z oblasti snů, který není finančně dostupný ani pro dospělé a navíc jeho splnění je dlouhodobý úkol. Takže zůstávají obvyklé potřebnosti, jako mýdlo se vždycky hodí, ponožek není nikdy dost, kapesníky se ztrácí, takže další sada není od věci ....:-)

Li 6.11.2006 9:26

Re: :-)

Hmmm, u mě by byl ten seznam velmi krátký a velmi nereálný 8-o Malý domeček s obrovskou zahrádkou ;-)

tosca 6.11.2006 9:34

Re: Re: :-)

No, Li, můj sen je ze stejné oblasti. Domeček není nezbytně nutný, to mi celkem stačí ten, co mají rodiče (a není teda zrovna malý), ale ta zahrada ....

Vave 6.11.2006 10:40

Re: Re: :-)

Domečkový a zahrádkový sen mám taky !!