27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

BTW: Dopis Ježíškovi

A už je to zase tady. Dny se zkracují, počasí je stále depresivnější a navíc je tu předpoklad, že to nějaký čas bude jenom horší. Ale přece je na obzoru jedno mihotavé světýlko plné příslibů - Vánoce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Myš 6.11.2006 16:12

Re: :-)

I my máme stejný sen, jen ještě o "maličko" vylepšený - malý roubený domeček na velikém pozemku, někde u lesa s pěkným výhledem v klidném místě, ale blízko do civilizace 8-o. No a to by mohl splnit asi opravdu jen Ježíšek, neboť takový se za peníze koupit asi nedá a navíc je ani nemáme a na dluhy jsme už moc staří a opatrní:-/. Ale sní se o něm nádherně!!!

Fallowa 6.11.2006 8:42

No,přání

říkám během celého roku,ale vzhledem k tomu,že mám dva syny,jsou dárky většinou technického typu:-) - jsem zvědavá,čím mě překvapí letos,protože co se týká technických vymožeností,mám už skoro všechnoR^.Naopak  když oni průběžně říkají,co by si chtěli pořídit, je to zase technika,které moc nerozumím,takže jsme pod stromečkem nakonec překvapeni všichni;-D.Naději na ,,ženský´´dárek ale mám - vnučceV je už 14let a jak můžu průběžně pozorovat,má cit pro to udělat radost a dobrý vkus:-).

Vave 6.11.2006 8:43

Re: No,přání

Milá Fallowo, je radost mít vnučku, které dělají radost "měkkoše", které zase vybírat dělá radost Tobě. :-P

Fallowa 6.11.2006 9:08

Re: Re: No,přání

Vave,vnučka je fakt moje zlatíčkoV - konečně ženská v rodině!Já mám bráchu,tři bratrance,dva synovce,já měla dva kluky,manžel je taky ze dvou kluků,až konečně s vnučkou přišly do bytu panenky místo fotbalových míčů,autíček,pistolí a  technických stavebnic:-).

Dee 6.11.2006 8:27

mimo mísu-ach jo

Dítko je ve třetí třídě a nastal velký problém. Začali se učit vyjmenovaná slova. Já v tom byla vždy levá,manžel si to nepamatuje a teď domácí úkol: dobý/ít hrad. pane bože, jaké i/y se píše? Pravidla jsou na houby, není tam význam slova, honem jsem hledala v knížkách o doby/ití hradu,nakonec to vyřešil telefonát kamarádovi přes celou republiku. A to jsme teprve u B,kolik nás toho ještě čeká...

Fallowa 6.11.2006 8:53

Re: mimo mísu-ach jo

Ale,vždyť by stačilo se podívat do mluvnice,tam to určitě je,nebo se zeptat tady:-).Vyjmenovaná slova dělají někdy dětem problémy - můj starší syn v tomto věku napsal pohled babyčce8-o.Když jsem se ho zeptala,proč tvrdé Y,odpověděl,že si myslel,že je to odvozené od babyky;-D.Na to se ho zeptala babička:,,copak jsem kus dřeva?!´´:-)

Dee 6.11.2006 9:06

Re: Re: mimo mísu-ach jo

Možnost zeptat se tady na Zvířetníku mě taky napadla,ale nechávala jsem si ji do zálohy,kdyby kamarád nevěděl. A určitě ji nekdy využiji, vždyť nás čeká ještě l,m,p,s,v,z, tak se těšte

tosca 6.11.2006 9:15

Re: mimo mísu-ach jo

Já bych napsala "dobýt hrad" (od slova "dobytek" ;-P) ;-D

Dee, jen pro zajímavost, jaká vyjmenovaná slova se teď děti učí? (my například babyku ve vyjmenovaných slovech neměli a děti ex-přítele už zase ano :-))

MaRi 6.11.2006 9:28

Re: Re: mimo mísu-ach jo

cheche, budu za chytrou;-P.  Ono je to opravdu tak! V obou případech jde přece o získanou věc.

Dee 6.11.2006 10:02

Re: Re: mimo mísu-ach jo

abych pravdu řekla, teď nevím,myslím, že ne. Ono se mi pletou moje vyjmenová slova,já neměla ani babyku,ani Bydžov,manžel (o dva roky mladší)Bydžov měl, u Ondry Bydžov už zas není.

YGA - neanonym 6.11.2006 12:29

Re: Re: Re: mimo mísu-ach jo

Za mne byla babyka, Bydžov i Přibyslav a ještě Hrabyně (do 1. třídy jsem nastupovala v jedenasedmdesátým).

Fallowa 6.11.2006 13:44

Re: Re: mimo mísu-ach jo

Ano,správně je dobýt hrad,ale od slova dobývat,dobyvatel a p.I když uznávám,že dobyvatele bych taky radši odvodila od ,,dobytka´´ - na druhé straně dobít je odvozeno od:někoho bít,zabít,ubít,atd.,ale ten,kdo někoho nebo něco ubije,zabije,dobije,by si taky zasloužil odvození od dobytka...

Jakub S. 6.11.2006 10:25

Re: i - y

Má maminka, entuziastická, tvůrčí, nadšená zlínská kantorka češtiny jednou přišla domů a říká: Děcka (byli jsme tři), poďte sem! Dneska mě jeden klouček dostal. - Tebe?! - Nó: měli jsme v diktátu slovo zmije a on, jinak s nejlepším mozkem ve třídě, napsal: zmyje. Tak jsem se ho dnes vyčítavě v kabinetě ptala: prosím tě, můžeš mi to nějak vysvětlit? - Paní učitelko - přece - ona je přece zlá! - No, měl vlastně recht... A já teď, z nadhledu půl století a profesionála přes jazyky: nu - prostě poctivý subjektivní solidně selský přístup ke všemu, tedy i k jazyku... Škoda, že se nedovím, co je z něj dnes!

Eva 6.11.2006 7:32

Musím se moc omluvit,

je mi to opravdu děsně trapný, stydím se za to, ale včera jsme se do krve pohádali s manželem, nemůžu si Evu a Marťu vzít k nám. Je to ostuda, věděl to celou dobu, ale včera udělal dost ošklivou věc a do toho, já je sem vzít nemůžu. Ještě jednou se omlouvám, je to ostuda. Jestli mě někdo můžete zastoupit... Promiňte Eva

julča 6.11.2006 7:52

Re: Musím se moc omluvit,

Evi, nám se přece vůbec neomlouvej, já myslím, že už samo pozvání pro Tojefučata bylo od Tebe moc hezké a prostě zapracovaly vnější okolnosti. Tak držím palce, aby napjatá nálada u Vás přešla jako letní bouřka a vysvitlo zase sluníčko R^

Lucka V. 6.11.2006 8:11

Re: Re: Musím se moc omluvit,

Evčo, to přeci není tvoje chyba, tak se neomlouvej. Problémy se nevyhnou nikomu a zásadně přicházejí v tu nejpitomější chvíli. Hlavně to zvládni bez ztráty duševního zdraví!

Vave 6.11.2006 8:48

Re: Musím se moc omluvit,

Evi, hlavně aby doma bylo co nejdříve lépe !!R^VVVVVV

Eva 6.11.2006 9:08

Re: Re: Musím se moc omluvit,

Vave, já na to jsem zvyklá, to je Ok, jen jsem nechtěla ublížit Tojefučatům

Xerxová 6.11.2006 7:11

chodící kasárna

Když byl můj manžel špunt předškolák, toužil po chodících kasárnách8-o. A nikdo se nikdy nedozvěděl, co že to vlastně chce. Jedno velké dětské nesplněné přání.:-(:-( Vysvětlení jsou dvě - buď ho inspirovala chodící panenka, po které toužila jeho starší sestřička, nebo druhá možnost - z okna bytu koukali na Dolní kasárna....a chtěl nějaký realistický model. Problém je v tom, že dodnes na otázku, co by chtěl (pod stromeček, k svátku, k narozeninám...) tvrdošíjně opakuje - no přece chodící kasárna;-D;-D;-D

Jinak zrovna včera u dopolední kávičky jsme seděli a dumali, čím komu udělat radost - u někoho je to jasné, jinde to je vymyslet obtížnější.

Jakub S. 6.11.2006 10:12

Re: chodící kasárna

Bože, to je úžasné - a (často užívám slovenská slova, vědomě i nevědomě)  d r v i v é ... To už nikdy nedostane? Celý život musí po tom toužit? - Ale copak mu nedáváte chodící kasárna každý rok, svému druhovi v tomto údolí? No vidíte.

Vave 6.11.2006 10:42

Re: chodící kasárna

Chodící kasárna, to je moc krásné přání. K=ž by nebylo nikdy splněno. :-)VVVVVV

rdu 6.11.2006 17:10

Re: chodící kasárna

Já tomu rozumím docela dobře. Na otázku "co to tam je?" dostal odpověď  "kasárna". On ale nemyslel budovy, ale to co se tam pohybovalo, tedy cvičící a pochodující útvary vojáků. Takže podle mne myslel vojáčky nebo nějakou bojovou hru. 

Dašulka 6.11.2006 6:05

dopis Ježíškovi

Už asi měsíc upomínám celou rodinu včetně babičky ať nezapomenou napsat dopis Ježíškovi, čímž se vyhnou nevhodným dárkům a pomůžou Ježíškovi vybrat ten pravý. A mimo jiné celý rok pozorně poslouchám kdo vysloví "Přání" a snažím se ho zapamatovat nebo ho hned koupím a schovám. A u nás také Mikuláš nosí všem, tedy i babičce " Mikulášské dárky ". Takže pište, pište a nestyďte se, že jste už na to staří. Jen tak pomůžete s výběrem Ježíškovi ( vždyť má na světě tolik lidí obdarovat  . . . . . .) A zdravím Dagmaru a spol. do Norska a přála bych si na příští vánoce ( 2007 )  její knihu o Norsku.

julča 6.11.2006 7:53

Re: dopis Ježíškovi

Paní Dé, vy máte nějakou knihu o Norsku? 8-o8-o8-o

Vave 6.11.2006 8:42

Re: Re: dopis Ježíškovi

Já myslím, že paní Dé teprve knihu mít bude - pokud vím, už jsme měli čest si tady přečíst pár prvních kapitol. :-):-):-)VVVVVV

Jakub S. 6.11.2006 3:13

Dopis Ježíškovi:

Realistický závěr dopisu mého nejmladšího v šesti letech: ... A JÁ TI SLIBUJU ŽE BUDU HODNÝ JAK BUDU MOCT. - V první třídě přišel za náma a říkal opovržlivě: Tatí, ti kluci sou TAK BLBÍ! - Proč, Tomi? - Představ si - oni říkali, že žádný Ježíšek není! -Podívali jsme se s ženou na sebe - A cos jim řekl? - Já sem jim řekl (dal si ruce v bok a nasadil výraz Mussoliniho): A kdo myslíte, že vám to dává?! SNAD NÉ RODIČE?!

A - Tomi - co oni? Sklesl a polohlasně: ...oni říkali, že su blbý...

Dee 6.11.2006 8:19

Re: Dopis Ježíškovi:

;-D;-D;-D tak to ste mě dostal, teda vaše dítko. Můj syneček má 9,už je na vážkách,jestli je Ježíšek nebo není. Dopis mu napsal už dávno,já připsala svoje přání, přidělali společně na okno a ráno se podíval a on tam ten dopis ještě byl. Tak jsem mu řekla: Ondři, ty si asi mooooc zlobil, když ten Ježíšek si ani dopis nevzal,Ondra se na dopis smutně podíval a málem mu vypadly oči z důlku. Bylo tam připsáno: a co si přeje tatínek? Takže letos ještě na Ježíška věří.

Vave 6.11.2006 8:48

Re: Dopis Ježíškovi:

Moje děti na Ježíška věřily docela dlouho. A když už do nich děti ve škole moc hučely, že Ježíšek není, že dárky dávají rodiče, tak jsem jim vysvětlili, že rodiče dávají část dárku sami sobě a svým dětem a děti zase rodičům a babičkám, protože se mají rádi a chtějí si udělat radost, ale že ty hlavní a nejdůležitější dárky nosí Ježíšek. A s tímhle jsme vydrželi ještě nějaký ten růček. A psaní Ježíškovi dodržujeme dodnes, nebo když už ne psaní, tak vyslovování přání nahlas, nejlépe víc přání, aby si Ježíšek mohl vybrat a bylo překvapení. :-)

Milá paní Dé, děkuju za krásný článek!!VVVVVV

RenataE 6.11.2006 1:06

Už pomalu začínají vyzvánět rolničky, naštěstí

jen v hypermarketech:-). Nosím v peněžence takový ušmudlaný papírek, na který si píšu, co kdo během roku vyslovil za přání. A někdy se mi pak podaří dotyčného opravdu překvapit tím, co si přál. Akorát jedno přání už tam nosím několik let - ale ta firma ty zapékací misky už přestala vyrábět. Tak čekám, kdy v rámci inovace sortimentu zase začnou:-) Letos jsem na první dotaz, co bych si přála od Ježíška, řekla, že výlet na Bahamy. Bohužel to všichni pochopili jako žert.

LENKA S. 6.11.2006 0:34

TOUŽ BUDE JEŽÍŠEK TAK BRZY?

 MILÁ DAGMAR, U ÁS SE TA PŘÁNÍ VŠECH ČLENŮ JIŽ NĚKOLIK LET ZAPISUJÍ A DÁVAJÍ NA VZKAZOVOU DESKU, KTERÁ JE UMÍSTĚNÁ V KUCHYNI. KŽADÝ ČLEN TAM MÁ  SVOU KARTIČKU. KDYKOL I HO NĚJAKÉ PŘÁNÍ NAPADNE, MŮŽE HO TAM PŘIPSAT. JE SIC  VŠEM ZCELA JASNÉ, ŽE BY KAŽDÝ  NEMOHL DOSTALÚPLNĚ VŠE, CO JEHO SEZNAM PŘÁNÍ OBSAHOVAL, ALE ASPOŇ  NĚCO SE MU SPLNÍ. DCERY JSOU UŽ DNES DOSPĚLÉ, TAKŽE UŽ DOBŘE SAMY VĚDÍ, CO BY CHTĚLY. JE ZCELA POCHOPITELNÉ, ŽE KAŽDÝ ČLEN NAŠÍ RODINY SE ALE SNAŽÍ, ABY  PŘEKVAPIL  NĚJAKOU ROBNŮSTKOU PRO RADOST, JIŽ DOTYČNÝ SEZNAM NEOBSAHOVAL.  ZDRAVÍM VÁS VŠECHNY DO NORSKA.

 A JEŠTĚ  DŮLEŽITÁ PŘIPOMÍNKA , KTERÁ JE ALE MMO MÍSU:

OD PONDĚLÍ AŽ DO STŘEDY TADY BUDU JEN SPORADICKY A SPÍŠE VEČER, KDY UŽ JE TU ZVÍŘETNÍKOPRÁZDNO. MILÁ  DAGMAR,  MOC SE OMLOUVÁM   , ŽE JSEM SVŮJ VZKAZ PŘIPÍCHLA ZROVNA POD  VÁŠ ČLÁNEK.