19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BTW: Dopis Ježíškovi

A už je to zase tady. Dny se zkracují, počasí je stále depresivnější a navíc je tu předpoklad, že to nějaký čas bude jenom horší. Ale přece je na obzoru jedno mihotavé světýlko plné příslibů - Vánoce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tosca 6.11.2006 13:06

Re: Re: Tosco

No, ono toho moc k povídání není. Přijeli v sobotu před polednem a odjížděli v neděli ve dvě odpoledne. Počasí nám nepřálo (sněžo-pršelo), takže jsme byli doma. S Evou si rozumíme a protože ona si potřebuje popovídat, tak my dvě jsme prostě sobotu a neděli prokecaly :-). Martínek je moc hodný a byla jsem opravdu překvapená, že je velmi poslušný. Marťa je hyperaktivní dítě, ale umí si hrát i sám, poslouchá, neodmlouvá (spíš zkouší s maminkou diskutovat :-)), trucuje opravdu vyjímečně. On je takové sluníčko usměvavé :-). Má moc pěkný vztah ke psům. Měla jsem trošku obavy, protože Žany je v bytě u nás (Ogar a Ronyša bývají u rodičů dole), no a Žany má rád svůj klid. Marťa Žanyho naprosto bez problémů respektoval. Naprosto nemá tendenci psa tahat nebo mu něco vnucovat. Zkoušel si s ním hrát, což nešlo, protože Žany si hraje opravdu vyjímečně, tak za ním několikrát zašel a akorát ho chvilku hladil. Klidný, bezproblémový přístup měl i k Ronyši s Ogarem. Takže (hlavně pro Li :-)), Martínek se ke psům chovat umí a to velmi pěkně. Marťa si zahrál na počítači nějaké hry, my jsme povídání prokládaly brouzdáním po Zvířetníku, psaním komentářů, skládáním puzzle, které Marťa dostal od Bláž. Pro mě byl ten víkend moc příjemný a Tojefučata si snad také nestěžovala :-)

P.S. Eva Tjf. se pokusí dostat na internet aspoň 1x týdně u kamaráda, ale bude to spíš odpoledne. Uvidíme, zda se ji to podaří :-)

tosca 6.11.2006 13:29

Re: Re: Re: Tosco

Puzzle bylo od Bláži ... nevím, co ti trphajzlíci s tím i udělali ;-)

Ještě doplním něco, co mě opravdu mile překvapilo.

Marťa nezkoušel striktní zákazy obejít. Jeden zákaz se týkal přístupu k Ronyše (bála bych se ho nechat s Ronyšou o samotě, přece jen, už je to spoustu let, co u nás bývaly děti tohoto věku), druhý manželova počítače. Ani jeden se nepokusil porušit. A když mi posolil podlahu (korek v obýváku), když zkoumal solničku, tak bez odmlouvání nebo "nafučeného obličeje" šel pro smetáček s lopatkou a uklidil to. Je poznat, že je vedený opravdu k samostatnosti, ale zároveň k respektu z dospělých. Jasně, občas něco vyvede, jako každé dítě, není to malý dospělý (a to je dobře), ale rozhodně to není problémové dítě. Hodně věcí ho děda naučil. A naučil ho to opravdu dobře! :-)

Eva 6.11.2006 15:41

Re: Re: Re: Re: Tosco

To vypadá, jako bych se ptala kvůli obavám z Marti.;-D Nikoliv, já jsem zvyklá, můj menší nzbeda je nezkrotnej i přes veškeré výchovné apelace. Ptala jsem se proto, že mě zajímalo, jak jste to ztrávili a co jste dělali;-)

tosca 6.11.2006 19:33

Re: Re: Re: Re: Re: Tosco

To je právě to, že vlastně nic. Teda nic nebylo naplánováno. Oni tu byli fakt krátce, když si to spočítáš, tak 27 hodin, včetně noci. To je tak na to trošku povykládat, trošku si pohrát a už jeli domů :-)

Jinak, já byla Marťou opravdu velmi mile překvapena. Pár dětí jsem u nás zažila, málokdy to byla byť jen poloviční pohoda, jako tento víkend. My děti nemáme a v nejbližší rodině taky nejsou, takže nejsme na děti zařízení. To, že se tady nějaké dítě objeví je opravdu vyjímka. :-)

Eva 6.11.2006 11:05

Tak jsem zpátky

od zubaře.:-)Jestli se mi to prý nezlepší, tak mi vyndá nerv.Nevím, co to je, ale zní to děsně8-o

Eva 6.11.2006 11:07

Re: Tak jsem zpátky

jakek anonym? jako já??? 8-o

Li 6.11.2006 11:10

Re: Tak jsem zpátky

No, ve čtvrtek mi ukradli dva nervy :-/ Znamená to, že zub bude mrtev 8-o Ale huba mě bolela jako by mi je přidali ;-€ 

Eva 6.11.2006 11:36

Re: Re: Tak jsem zpátky

šiš, já než našla slovo REAGOVAT,tak jsem hnedle zapomněla, co sem chtěla říct.

Li - nestraš, já už tam mám 3 výplň (nebo náplň??? 8-o) a po 4už bude ten nerv...

Vave 6.11.2006 18:00

Re: Tak jsem zpátky

Evi, jedničku nahoře mám bez nerva dobrých deset let.. Je jen trošinku tmavší než ostatní a malinko se kýve, ale ne z toho nerva, ale protože nad ním dutinu, při resekci vyplněnou amalgánem. :-/ Je to následek dávného úrazu v autobuse, kdy jsem si vinou prudkého zabrždění rozbila hubu a rozkývala zub a vůbec nic s tím, jouda, nedělala.

Li 6.11.2006 11:02

PODĚKOVÁNÍ LENCE PŘED NASTOUPENÝM ZVÍŘETNÍKEM

LENKO !! NA VÍKEND JSME MĚLI SVÍČKOVOU. MASO JSEM UPRAVILA DLE TVÉ RADY - NESOLILA JSEM HO !! BYLO KŘEHOUČKÉ A MĚKOULINKÉ JAK DORT, BEZ PROBLÉMŮ JSEM HO UHLODLA I S NOVÝMI ZUBY !!!!!! D Ě K U J U !!!!!!;-)

Hanča 6.11.2006 11:43

Re: PODĚKOVÁNÍ LENCE PŘED NASTOUPENÝM ZVÍŘETNÍKEM

Dovolím si připojit se k pochvale pro Lenku. My jsme měli svíčkovou už minulý týden a byla vynikající !!! Nevím, jestli to vůbec mohu napsat.....snad se mi zdejší zkušené kuchařinky nebudou smát - já jsem totiž svíčkovou ještě nikdy nedělala. Ale ten Lenky recept byl s prominutím tak blbuvzdorně napsaný a já jsem podle něj postupovala hezky krok za krokem, že se dílo podařilo. Navařila jsem kotel, zbylo i do druhého dne a to byla omáčka ještě lepší. Pánská část rodiny se při jídle tvářila, že tak nějak si představuje sedmé nebe.

WWW 6.11.2006 10:54

dotaz

Co to ma znamenat ta zmena ? A nez se prokousu - jak je Kardiakovi ? Prosim !

MaRi 6.11.2006 11:02

Re: dotaz

jen krátce: Kardiak se nějak zaviroval či čo, takže ho kardiologové nechtěli a přesunuli až někdy na konec listopadu. Nějakou dobu se neozývá.

WWW 6.11.2006 11:11

Re: Re: dotaz

Dik .

 Pevne doufam, ze je v poradku !

jiný Honza 6.11.2006 11:04

Re: dotaz

Ahoj WWW, taky na to zírám jako blázen - to to zase zpotvořili. 8-(((

Díky za povídání - moc pěkné, ťukám. A toho zedníka nech žít - ono se mu to jinou cestou vrátí, neboj. Co ti vlastně provedl?

WWW 6.11.2006 11:12

Re: Re: dotaz

Zdravim jiny Honzo. Jak budu mit trochu casu, tak ti napisi, co mi provedli. Vlastne blbost, je to o tom, co neprovedli !

jiný Honza 6.11.2006 11:25

Re: Re: Re: dotaz

Já tě varoval, WWW, bez stavebního dozoru (nebo alespoň kamaráda - bonzáčka) to bude průser. Čeští řemeslníci (tedy až na výjimky) jsou .... jak to říct slušně.... potvory líné.

JoVo 6.11.2006 11:10

Re: dotaz

:-/WWW vítám Tě. Naposledy se mně Kardiak ozval 1.11.2006 v 15:26, s tím, že má nějakou virózu a má odklad nástupu na Homolku dne 30.11.2006. Od této doby se už neozval. Tak nevím.:-/

WWW 6.11.2006 11:14

Re: Re: dotaz

Zdravim JoVo .

To je divne, ze se Kardiak neozyva! Ozval se mozna tosce .

tosca 6.11.2006 12:22

Re: Re: Re: dotaz

Neozval ;-( a to má na mě i mobil (ale já na něj ne-e)

Pája 6.11.2006 9:30

Ježíšek a Utěrka

tak napřed k ježíškovi:-) jako dítě jsem byla nejšťastnější když jsem pod stomečkem našla jak jinak než chlupatinu - náš rodinný výraz pro plyšové zvířátko, měly jsme jich se segrou nepočítaně, opici Pegynu, medvědy Brumlu a Brůču, kocoura Mikeše, mývala Korálka, mědvěda Tedyka, lva Samsona, modrou kočku Mindu, jezevčíka Babetu ...... dnes všeci spinkají v garáži a čekají na další generaci;-D

nová zpráva o Utěráčkovi - včera jsme byli zas na besedu, štěníci jsou krásní, i ten co byl posledně o fous menší už není, ale na omak je jemnější:-), jinak jsou všeci krásní a voňaví, a konečně na co čekám už 11 měsíců - 13.11. půjde Utěráček do nového domovaR^VVV -já se těším

a ještě tu "blbou" zkoušku Doprovodného psa jsme taky zvládli,pršelo nám do kožichu,ale máme ji a to je důležitéR^

veram 6.11.2006 9:35

Re: Ježíšek a Utěrka

Pájo, gratuluju Tobě i Frogimu, kterého se to zřejmě týká. A já vlastně nevím, co ta zkouška doprovodného psa obnáší, můžeš to napsat, prosím?

Eva 6.11.2006 9:35

Re: Ježíšek a Utěrka

Pájo gratuluji a těším se na vyprávění Utěrkových lumpáren!;-)

Xerxová 6.11.2006 9:48

Re: Ježíšek a Utěrka

Frogášek je šikula. Teď si užívá posledních jedináčkovských chvilek;-D a pak mu přibyde bráška.

Betka zírala v sobotu, když se u nás zastavili známí s 8 týdenní bullterierkou Alfou. To bude pěkné číslo, naše kosatka vypadá vedle ní jako mírná hodná vzorná holčička. Ten prťous je velmi dominantní (celému vrhu prý velela) a je to zvláštní, vidět 5-ti kilové pevné tělíčko s velkou klabonosou hlavičkou, jak se snaží sežrat svůj odraz ve skleněných dveřích. A před Betkou neměla žádný respekt, kousala jí uši a pysky. A tak ta raději vzala své uzené ucho a šla ho žužlat (bezzubce to jde blbě) na pelíšek....a nám nechala toho "potkánka" na muchlání....

KláraS 6.11.2006 10:30

Re: Ježíšek a Utěrka

gratuluju s celou smečkou R^R^:-)

Vave 6.11.2006 10:33

Re: Ježíšek a Utěrka

Blahopřeju Frogáskovi - i když přesně nevím, co je to za zkoušku. :-) VV  A taky se těším, až bude princátko doma, bo budeme mít přísun štěněcích historek. :-)VV

Li 6.11.2006 10:36

Re: Ježíšek a Utěrka

Pájo, letí k Tobě veliká gratulace R^VVVV A jeden dotaz, jaký jméno bude mít Utěráček v PP?;-)

Beda 6.11.2006 9:26

všem Zvířetníkům

absentuji teď u počítače, neb mě chytly záda tak, že prostě "neusedím":-( ... ale snad až bude líp, tak zvládnu letem dočíst zmeškané;-), zatím jen jukám na titulky ... všem marodům přeju rychlé uzdravení, Karolíně (co jsem stihla vidět) obrat k lepšímu, zubním trpitelům taktéž, Rákšasí klid, pozitiva a návrat sem... a dalším to, co si přejí a potřebujíR^!V

což ústí v mou aspoň krátkou dnes poznámku k tématu... moje dcera začla někdy kolem svých 22 let znovu Ježíškovi psát a je to celkem fajn;-) ... a někdy předloni (?) se taky objevil u nás dopis, nebudu ho zveřejňovat, cizí pošta se přece nečte, že?;-) ... ale pro představu, o čem asi byl, zhruba malý nástin "ducha" toho dopisu...

Milý Ježíšku! Už je to hodně dlouho, co jsem ti nepsala, nějak jsem na to pozapoměla a mnoho lidí má za to, že se to sluší jen u malých dětí... Moje máma má teď hodně starostí, tak jí prosím naděl trochu klidu, štěstí a naděje.... Taky by si mohla občas někam vyrazit, šlo by to? ...no a babičce zdraví, aby tu s námi ještě pobyla..  bráchovi... Kačence... Na závěr - a mně bys mohl dát rukavičky, ať mě tolik nezebou pacičky...

Takže ano, my u nás Ježíškovi píšeme - a posíláme to zaokenní poštou, kdo chce, ten čte:-)

Li 6.11.2006 9:30

Re: všem Zvířetníkům

Nevíš proč mám slzy v očích ?R^R^VV

tosca 6.11.2006 9:32

Re: všem Zvířetníkům

Hezké :-)

A držíme tlapky, ať Tě záda co nejdříve "pustí" R^