30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

BTW: Domečky

Jako každý člověk žijící se zvířaty i já používám k domluvě se svými psy různé povely - standardní, i ty druhé. No a posledním hitem naší povelové soustavy se stal příkaz: hop do domečku. Proč zrovna tohle?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
terra-san 4.6.2008 16:33

Re: Včera jsem skučela, že tu nekáplo,

U nás to pokrývači stihli o prsa vietnamské maratónkyně - včera opravili, a dnes od rána leje jako z konve... Ani se mi nechce představovat tu potopu, kdyby to nestačili dodělat8-o

Xerxová 4.6.2008 16:40

Re: Re: Včera jsem skučela, že tu nekáplo,

Klika veliká, to je fajn, že je střecha opravená a zahrádka zalitá

Zdena b.p. 4.6.2008 17:11

Re: Re: Včera jsem skučela, že tu nekáplo,

HIP, HIP hurá juchachá, potopa se nekoná. Pokrývači sebou hnuli, aby taky nezmoknuli. Pokrývač má radši piví, nežli vodu za košilí. .... Konec chvilky pézie. Já vím co to je, když prší do odkrytého domu. Gratuluji ke klice převeliké.

zana 4.6.2008 17:30

Re: Re: Včera jsem skučela, že tu nekáplo,

No, sláva, vzpomínala jsem na vás. :-)

Pitrýsek 4.6.2008 19:59

Re: Re: Včera jsem skučela, že tu nekáplo,

Terrovi, to jsem ráda, že to hoši střecholezoví stihli. Před pěti lety, v době horkého sucháho léta, jsme začali s rekonstrukcí našeho domku. Sotva hošani strhli střechu, začalo tak lít, že dřevěný strop čůrkama protekl a stará elektroinstalace také šla k čertu. Tak vím, jakou kliku jste měli. Holt on ten  Terrový andělíček měl plné ruce práce.

Hanča 4.6.2008 15:51

Opožděné hlášení

o předání darů pro dobranovský útulek (za opoždění se omlouvám) : 2. várka předána, pan správce valil oči, když jsme opět z auta tahali tašky a pytle, a všem moc děkuje.V Má tam teď hodně velkých psů, takže se po granulích a konzervách jen zapráší. Mimochodem - upoutala mě tam kompletní rodina německých ovčáků (taťka, mamka, synek a dcerka) po zemřelém majiteli, hlavně proto, jak jsou povahově naprosto rozdílní. Táta je flegmatik, rozvážný, nijak zvlášť se  nekamarádí, ale reaguje klidně. Mamina prvotřídní fúrie, jakmile se někdo přiblíží ke kotci, ostře startuje a nadává. Tříletý syn zatím extrémně bázlivý, nejraději by byl neviditelný, v kotci se schovává anebo chodí přikrčený podél stěn, piškot sežere teprve tehdy, když se nikdo nedívá. Nejmladší z rodiny je ani ne roční fenka, veselá a mazlivá, s lidmi vychází bez problémů. Docela by mě zajímalo, jak tato rodinka fungovala, jaké byly jejich vzájemné vztahy, pokud se tedy spolu potkávali, ale to už se bohužel nedozvíme.

terra-san 4.6.2008 16:41

Re: Opožděné hlášení

Ha - psíci a jejich spřátelení lidé!! Vás potřebuji, mám dotaz: nechcete pro útulkové psíky (třeba nemocné nebo všelijak o srst připravené) teplé pletené oblečky? Tedy - spíš "psí dečky" - prostě kolem krku, přední tlapky v nohavičkách a pokryté bříško a záda (zadní tlapky volné), poutko na ocásek. Mohou nebo nemusejí být z jedné strany "šusťák" - přijde mi to jako účelné využití zbytků vlny - a že jich mám - pokud tedy člověk nemusí vytvořit zrovna model sladěný s odpoledními šaty paničky... Úplet je pružný, takže stačí základní míry konkrétního pséka, nebo prostě vyrobím pár různých velikostí... Teď tedy asi moc ne, ale zima bude dlouhá a ráda si zaměstnávám ruce :-) Co vy na to? Přijde mi nespravedlivé, aby všechny kočky v okolí měly moje proužkované deky a polštářky - a psíci nic...

štětinka 4.6.2008 17:58

Re: Re: Opožděné hlášení

terro-san, ještě nedávno jsem četla na různých útulkových stránkách, bylo to na podzim, že prosí lidi o svetříky..

Hanča zná Dobranov líp, ale pokud vím, tak malí psi bydlí uvnitř a velcí venku. Nevím, zda je oblíkají, ale mám pár známých po útulcích, určitě bych se ti mohla poptat? Nebo třeba mě tak moc blízký Útulek Tibet (jeho filosofií je mi blízký), tak ve svůj prospěch dělají dražbu, určitě by tvé výrobky rádi přijali do aukce...

pudlíková 4.6.2008 21:55

Re: Re: Re: Opožděné hlášení

Ano, hlasuju všema deseti pro Útulek Tibet R^:-)VV Když jsem si četla jejich stránky, tak jsem si připadala, že ty lidičky znám, i když jsem je ještě nikdy neviděla. Moc jim fandím !!R^

Hanča 4.6.2008 21:00

Re: Re: Opožděné hlášení

Milá terro-san, jsi moc hodná. Zatím jsem v Dobranově žádného oblečeného psíka neviděla, ale třeba je to jen tím, že oblečky prostě nemají. I když je fakt, že - jak píše Štětinka - je tam dost vnitřních kotců a přes zimu bývají venku jen velcí huňáči. Určitě se zeptám, další návštěva je plánována na příští pátek, potom dám vědět.

terra-san 5.6.2008 11:00

Re: Re: Re: Opožděné hlášení

Díky za zájem, za nápady a zprávy. Na ten Tibet se určitě kouknu:-)

štětinka 4.6.2008 14:28

já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

ani tam nikdy být nechci, ale z filmů jsem nabyla přesvědčení, že  psíci cestují v těch kovových - výstavních klecích??? Netušila jsem, že mají kočičí ;-D  přepravky. Tohle mi příjde opravdu malinký, vždyť se ani neposadí!  A to jsou nazgúlové střední kalibr, co teprve kosatky, leoni, vlkodejvové???

Teda já koulím voka

Xerxová 4.6.2008 14:44

Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Ty fotky asi zkreslují;-D. Pokud by vedle nich někdo stál, překvapilo by nás, že asi tak mrňavé nejsou. Podle předpisů se musí pes  pohodlně postavit, otočit i ležet. Tyto "kočičí" přepravky jsou modernější a hlavně lehčí. Jinak se lítá i v těch "kovových", ale platí se za výslednou hmotnost... S přepravou obrpsů je to složitější. Tam musíš požádat o povolení nadměrného zavazadla - zatímco Kazan se ještě vejde do standardu letecké přepravy. A přepravky na mamuty se taky tak snadno koupit nedají, i když existují...

LA 4.6.2008 14:49

Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Prostě je jednodušší zůstat doma.

Mimochodem: u některých lidí by také stálo zažádat o povolení přepravy nadměrného.... člověka?

Xerxová 4.6.2008 15:03

Re: Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Někdy doma zůstat nejde :-). Rodina má u někoho vždy přednost a pokud se "musí"  do světa, musí se něco oželet a něco překousnout. A tak se třeba kluci Nazgúlí budou učit lítat... Ne vždy jednoduché řešení je to správné...

Bláža 4.6.2008 21:27

Re: Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Každý podle svého gusta...

štětinka 4.6.2008 17:53

Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

stejně, už by taky v dnešní době, kdy zvířata jsou často i rovnocenní lidští kamarádi, mohli zavést letoun, kde by psíci cestovali stejně komfortně, jako páníčci;-D;-)

Teda kvůli mě ne, mě se motá hlava i když koukám na film, kde je výškový záběr, ale umím si představit sedadlo číslo 36 Daník, 37 Dede, 38 Kazan, 39 Andy, 40 Lucka, 41 Murphy. Na jídelníčku svíčková, řízek, Pro Plan, Hill´s,...lůžková a pelíšková úprava. Promítá se Lasie a Bílý Tesák,... co říkáte?

Pitrýsek 4.6.2008 20:05

Re: Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Štětí,8-o8-o, Ty máš nádherné nápady;-D.  Nevím, já jsem na tom s létáním jako Ty, neznám pravidla, ale Murpík by snad do kabiny, při své naličkosti, ještě mohl? Jdo to ví, odpoví...?

Xerxová 4.6.2008 21:35

Re: Re: Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Bojím se bojím, že i Murphy by byl přerostlý... Různé společnosti mají tyto limity různé, ale ČSA mělo myslím (je to ze staré diskuze) předpis : přepravka o maximálních rozměrech nepřesahujících délku 48 cm, šířku 32 cm a

výšku 29 cm. Celková hmotnost schrány se zvířetem nesmí překročit 8 kg. tyto bedničky se totiž musí vejít pod sedadlo v letadle...

Pitrýsek 5.6.2008 1:35

Re: Re: Re: Re: Re: já osobně jsem nikdy v letadle nebyla

Dík za doplnění znalostí. Jak jsem dříve uvedla já a letadlouhá spolu neee. Pitrýsek lítal s čápem.

 Hm, jest to otřepané, ale zda víte v které české opeře se zpívá o letadle??

No přece v Jakobínu, jak tam zpívají to myci   (myci zinoujsme bloudili a letadlo uhá...)

LENKA S 4.6.2008 11:26

DEDE, DÍKY, MOC JSEM SE TU BAVILA

STÁLE  VZPOMÍNÁM NA  TO, KDYŽ  NÁŠ  HOKIN  SVOU  PŘEPRAVKU  TAKY  DOSTAL.  TO   SE  JEŠTĚ  MUSELO  VE  VLAKU  PLATIT  ZA  PSA  POLOVIČNÍ JÍZDNÉ  A  ON   NEBYL  JEŠTĚ    VŮBEC  ZVYKLÝ  NA  NÁHIUBEK, KTERÝ  JE PŘI  CESTOVÁNÍ  MIMO PŘEPRAVKU POVINNÝ. LETOS, KDYŽ  JSME  VLAKEM  CESTOVALI  NA  SRAZÍK  DO  DAŃKOVIC, MOHLE  JET  POPRVÉ  ZCELA  VOLNĚ,  BEZ  BEDNY. PODOTÝKÁM, ŽE  HOKIN  TU   BEDNU  NEMÁ  VŮBEC  RÁD.  JAKMILE  S E ZA  NÍM  ZAVŘOU DVÍŘKA,  KŇUČÍ  A  SRDCERYVNĚ  PLÁČE. A  DOVEDE  SKUČET  PO  CELOU CESTU. KDYŽ  JSME  BÝVALI VE  VLAKOVÉM KUPÉ  SAMI, OTEVŘELA  JSEM  DVÍŘKA  A  HOKINA JSEM  HLADÍVALA.  TO  ZMKLNUL  VŽDY.  JAKMILE   JSEM  ALE   MUSEL A   MŘÍŽKU   KLECE   ZAVŘÍT, OPĚT  NAŘÍKAL  A  ŽALOVAL. OD  LETOŠKA ZA   NĚJ  VE  VLAKU   PLATÍM JEN  20 KČ  NA  CELÝCH  24 HODIN( AŤ  PŘESEDÁM  KOLIKRÁT  CHCI  A  JEDU  TŘEBA   Z  JEDNOHO  KONCE  ZEMĚ  NA  DRUHÝ).  POPRVÉ  SI  HOKIN  UŽIL  CESTOVÁNÍMIMO  BEDNU. MY  JI  ANI  S  SEBOU  NEBRALI.  SBALILI  JSME  JEN JEHO  POLŠTÁŘ  A   DEKU. NÁHUBEK  SICE   V NĚKTERÉM VLAKU  ANI   NEPOŽADOVALI-  JELI  JSM E  V JEDNIČCE A  BYLI V KUPÉ  SAMI, AVŠAK  V  AUTOBUSU  HO MĚL  A  MOC  URAŽENĚ  A  POHORŠENĚ  SE   NA  NÁHUBEK  TVÁŘIL.  A  POVEL  :" DO  BEDNY NEB  BEDNA"UŽ  ZNÁ DOBŘE  TAKY.  CESTOVALI  JSME  A  CESTUJEME  S  NÍM  HODNĚ. NYNÍ   NÁS  ČEKÁ   OPĚT  DELŠÍ   VLAKOVÁ  TÚRA.23. JEDEME  NA  VĚRČINU PROMOCI  DO  BUDĚJEK  A  PES  MUSÍ  S  NÁMI. NEMÁM  HLÍDÁNÍ PŘES  NOC, TAKŽE  POCESTUJE. NAŠTĚSTÍ  PŘI  PROMOCI  ASISTOVAT  NEBUDE.  BUDE  U  VĚRKY  NA  PRIVÁTĚ. SNAD   BYT  NEZBOŘÍ A  NEBUDE  TAM MOC  NAHLAS  VÝT  A NAŘÍKAT, JAK  TO  RÁD   V  DOBĚ  NAŠÍ NEPŘÍTOMNOSTI  RÁD  DĚLÁ SNAD  VŠE  ZVLÁDNEM BEZ  ZTRÁTY  KYTIČKY A PES  BUDE  V POHODĚ. TAKY  BYCH  SI  NEDOKÁZALA  PŘEDSTAVIT  HOKINA  V BEDNĚ, JAK  CESTUJE  ZCELA   SÁM LETADLEM.  ASI  Y  OBSLUHUJÍCÍ  PERSOVÁL ZCELA  OCHLUCHNUL . ON  NA  TU  BEDNU   RÁD  A  HÓÓDNĚ HLASITĚ  ŠTĚKÁ   PŘEDEM. KDO   NAŠEHO ULIČNÍKA  SLYŠEL,  DOVEDE   SI  RÁMUS  ŽIVĚ  PŘEDSTAVIT.  ZDRAVÍM VŠECHNY.

YGA 4.6.2008 11:38

Re: DEDE, DÍKY, MOC JSEM SE TU BAVILA

JÉÉ - TAK TŘIADVACÁTÉHO BUDE VELKÁ SLÁVA! VĚRCE VIRTUÁLNĚ POTŘEPÁVÁM PRAVICÍ A POSÍLÁM VELIKANÁNSKOU PUGÉTU.

Dede 4.6.2008 10:44

OT - hlásání

Tak poslušně hlásím, že dnes přiletí Andy s taťkou do Norska (Va Lucka si bere Bertíka ;-)) a zítra vyrážíme (my tři bez kluků a psů - tato osádka zůstává doma) na čtyřdenní výlet na sever.

Doufám, že nasbírám plno zážitků a fotek, nicméně pro Zvířetník to znamená, že do soboty vycházíme v omezeném režimu - jeden článek na den. Ale abyste nebyli ošizení, tak slibuju, že v sobotu vyjde další úžasná pohádka od našeho dvorního pohádkáře (nenechal mě ve štychu - díky WWW! V), takže si ji nenechte ujít! :-)

No, snad všechno zabalím a nic nezapomenu. Jinak jedeme na Geiranger, k nahlédnutí třeba tady :-)

Xerxová 4.6.2008 10:49

Re: OT - hlásání

Tak vám přeju krásné počasí na výlet a Lucce klidné učení s Bertíkem. Však on to odloučení kluk kudrnatý přežije :-) (teď myslím Bertíka pudlíka, aby si to někdo špatně nevyložil;-D)

Zdena b.p. 4.6.2008 10:52

Re: Re: OT - hlásání

;-D;-D;-D;-D;-D, jak jinak? ;-) A upoutávka je skvostnááááá. Už se těším a přávidíííím.

YGA 4.6.2008 11:46

Re: OT - hlásání

Přeju Vám všem moc vydařenou dovolenou a hlavně hezké počasí a dobrou viditelnost - a ať si starý pán Dede (nóóó starý - starší, dříve narozený, pokročilejšího středního věku nebo jak to říct ;-D) Norsko pěkně užije. A Lucka ať si užije Bertíčka - doufám, že si najde čas mezi učením a napíše, jak se Bert a Murphy spolu snaží ;-) a snáší ;-);-).

Emteska 4.6.2008 12:24

Re: OT - hlásání

Dede, všichni si to užijte, určitě to bude nádherný výlet :-D, při koukání na fotky jsem pomyslně slintala :-P

Bláža 4.6.2008 13:09

Re: OT - hlásání

Nádhera! Užijte si to!:-)

Matylda 4.6.2008 13:25

Re: OT - hlásání

Hezky si tam odpočiň a taky naber inspiraci, ať nám můžeš zase psát tak hezké povídky:-):-)

baty 4.6.2008 13:54

Re: Re: OT - hlásání

Šťastnou cestu a dobrý návrat. Andy má ne NP vedle dneska moc hezký článek o těžkém životě slušných lidí v téhle kotlinceR^