19.2.2020 | Svátek má Patrik


Diskuse k článku

BERNSKÁ SMEČKA: Expedice Brusel - část první, výstavní

Jako pro chovatele psů pro nás byla cesta na evropskou výstavu, která se letos koncem srpna konala v Bruselu, vlastně cestou pracovní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 11.10. 2016 15:11, přehled diskusí

Z. Matylda 10.10.2016 11:02

Re: Dík za nakouknutí na výstavu

Mně se na výstavách líbí, jak jsou tam psi nadšení, že se můžou předvést. Světluška v kruhu předvedla ukázkové- ježíšmarjá a mohli bychom už vypadnout?- jinak jako divačka se chová vzorně :)

E. Žampachová 10.10.2016 13:50

Re: Dík za nakouknutí na výstavu

No, natěšený - jak kdo. Naše Derča byla zaprdlá, Eda je otrávený (když náhodou je ochotný se předvést, tak je to vždy na dobré umístění). Jen Fleur je pro každou špatnost, ale ona je mladá. Obecně - psi, kteří jsou výstavní specialisti se předvádějí lépe. Oni totiž mají výstavy jako hlavní zábavu v životě, tak ji milují. Ti, kteří pracují, berou často výstavu jako nutné zlo. Ale je to jedinec od jedince. Ája se předváděla většinou ráda. Ginny to nenáviděla, Derče se tam nelíbilo, Fleu je po letech "předváděcí". Pes, který se rád předvádí i pracuje je poměrně ceněná kombinace.

E. Žampachová 10.10.2016 8:07

Výstavní úspěch

na takovéhle výstavě už je něco. O tom si v početném plemeni můžeme jen nechat zdát, fleti patří mezi ta početnější plemena a tak jsme vděční i za lokální CACIB, když náhdou kápne. (Fleur v sobotu dostala res. CACIBa, Eda jen res. CAC). Takže moc gratulujeme. Na odchov je to úplný sen. Mladá Meira musí být dost šikovná, když zaujala. Hodně rozhodčích hodnotí "show jiskru".

Ovšem pes na frekventované silnici, to je zlý sen. Ještě že to dobře dopadlo.

R. Menšíková 10.10.2016 8:48

Re: Výstavní úspěch

Máte pravdu, početnost plemene hraje velkou roli. Ve vedlejších kruzích jsme sledovali dalmatince a ridgebacky a když nastoupila třída - asi dvanáct jedinců a rozhodčí ukázal na pět z nich, aby tam zůstali a s ostatními se rozloučil, bylo mi jich líto. Uvědomila jsem si, že třeba jedou přes celou Evropu a rozhodčí o ně málem okem nezavadí... U Meiry to asi byla ta jiskra, ona je hodně temperamentní a zvídavá. My jsme větší úspěch čekali u stálice Candy, ta je ovšem taková klidná a ukázněná.

Z. Lika 10.10.2016 9:02

Re: Výstavní úspěch

No prosím, tady je názorně vidět, že sedávej panenko atd. neplatí :-)

E. Žampachová 10.10.2016 13:31

Re: Výstavní úspěch

Naše Derry je moc hezká v typu. Ale ta jiskra jí vždy chyběla a tak ji porážely feny o dost horší. Ale na druhé straně i výborná bez titulu od specialisty rozhodčího potěší. A to, že si tam rozhodčí nechá jen 4-5 psů, to je na větších výstavách běžné. U nás jim ještě napíše posudek, jinde ani to ne. Výstavy sice absolvujeme, ale tolik neprožíváme. Na to jsme jich zažili dost. A když dostanete na stejnou fenu jeden den dobrou (z hlediska výstavního skoro to nejhorší) a druhý den ve stejné sestavě máte výbornou 3., tak to člověk nedokáže brát úplně vážně. Vím, co mám, a vím, že žádný pes není dokonalý.

R. Menšíková 10.10.2016 13:47

Re: Výstavní úspěch

Taky mám ráda posudky od specialistů, ale bohužel, často nebývají ani na klubových výstavách. My pravidelně jezdíme na klubovky do země původu (Švýcarsko). Naše plemeno má čtyři barevné variety, které se posuzují zvlášť. Ve Švýcarsku zdaleka ne každý rozhodčí má aprobaci pro všechny čtyři, takže těm, které posuzuje, fakt rozumí. A dostanu tam posudek na 3/4 stránky - rozhodně se nijak neliší od toho, co jsem dostala na stejného psa minule třebas od někoho jiného. Snažím se, aby se u nás taky na klubové výstavy zvali tito rozhodčí, ale není většinový zájem...

Ž. Petrs01 10.10.2016 13:47

Re: Výstavní úspěch

Když je to pokaždé od jiného rozhodčího, tak si řekneš, že holt každý preferuje jiný typ. Když ale jedna rozhodčí vždy na první místa nacpe své odchovance, ač sama dobře ví, že tam nepatří a na jiné výstavě, kam je dosazena na poslední chvíli, najednou posuzuje úplně jinak (protože ti její tam nejsou), to pak štve.

Z. Jenny 10.10.2016 14:14

Re: Výstavní úspěch

Takhle přesně to fungovalo u boxerů. Edna byla z našich fenek nejúspěšnější ( boxerka II. 80.leta) a přes to jsme byli leckdy zklamáni,v duchu Tvého příspěvku. Pak jsme na výstavy přestali jezdit.

Teď pojedu asi někdy v listopadu ale jen s Conny,uvidíme. Jenka by mohla taky ale nebudu ji pěstovat dlouhou srst, ona je sportovec,takže bude pořád nakrátko a běhat po lukách.

Ž. Petrs01 10.10.2016 14:37

Re: Výstavní úspěch

Mě víc štvalo, že mne stejná paní stejným způsobem připravila o vítězství na loveckých zkouškách. Bohužel to, že ona své dva psy mimo nástupy ani nevytáhla z auta, jsem se dozvěděla až zpětně (byla v jiné skupině). Ještě bych rozdýchala, že s nimi "udělá zkoušky", ale proč je potřebovala nacpat na první místa?

Z. Lika 10.10.2016 12:06

Re: Výstavní úspěch

Evo, blahopřeji Fleur i všem okolo! Edovi "jen"k CAC, to se taky počítá.

Ž. Petrs01 10.10.2016 12:42

Re: Výstavní úspěch

Bohužel jen res CAC a ten se často moc nepočítá. Ale tak už to ve výstavních kruzích chodí.

T. Zana 10.10.2016 12:44

Re: Výstavní úspěch

Evo, taky blahopřeju!

E. Žampachová 10.10.2016 13:37

Re: Výstavní úspěch

Reserve se právě nepočítá. Potřebuje poslední titul k šampionátu (na Grand šampiona) a na toho reserva nestačí. Ono to jednou klapne, ale ve třídě šampionů je dost konkurence. Já bych se na to vykašlala, ale majitelé fen to řeší a chtěla bych, aby se Eda aspoň trochu uplatnil v chovu. Má naprosto úžasnou povahu.

Z. Lika 10.10.2016 13:47

Re: Výstavní úspěch

Aha, tak to jsem se fakt utnula, "res" jsem vůbec neodhadla. Ale kdybyste to nezkusili, asi by vás to mrzelo. Jak jsem vyrozuměla, jde i o štěstí, a to se jednou usměje.

Z. Matylda 10.10.2016 7:47

Výstavy

nejsou můj koníček- a Karamel žádná šampionka nebude, protože se jí na bílých plochách objevuje pihování. A to je u kavalíra trikolora nežádoucí a bude za to penalizovaná. Nevadí, my žampionku nepotřebujeme :)

Ve středu to bude dva týdny, co hárá, už se všichni těšíme na konec...

Z. Jenny 10.10.2016 18:12

Re: Výstavy

Pro mně osobně jste všechny šampiónky a basta fidli. A pihy jsou vždy roztomilé. Chtěla bych jednou v tom kruhu lítat ty rozhodčí a hodnotitele, haha, to by bylo pokoukáníčko!

Z. Rpuťová 10.10.2016 7:31

Gratulace k úspěchu!

To jste si dali, ale jak vidno a zřejmo, stálo to za to!

A Meira je prostě xenofob - má recht! :))))

R. Menšíková 10.10.2016 8:09

Re: Gratulace k úspěchu!

Krásné pondělí všem a díky za gratulku! Jojo, bylo to moc fajn, na výstavu jsme navázali celkem vydařenou dovolenou, takže to byla paráda...

Z. Xerxová 10.10.2016 7:00

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Ufff - vystresovaného vyvlíknutého psa v cizím městě znám - udělal nám to kdysi dávno Xerxes v Andoře - přeletěl hlavní třídu, místní policistka mi ihned zastavila dopravu ze všech směrů - to já už pochopitelně startovala... a on seděl na chodníku o sto metrů dál a čekal... Jeho vybláznila lesklá mramorová nasvícená podlaha v pasáži, na jejímž konci měl být náš malý hotýlek... a prostě se rozhodl, že tam nepůjde... (nakonec tam stejně musel)

Gratuluji pochopitelně k výstavním úspěchům

R. Menšíková 10.10.2016 11:04

Re: hezký den

To je Xerxes šikulka. Vždycky dokáží překvapit. Předpokládám, že také není žádné ořezávátko, a neznámá podlaha najednou představovala problém. Hlavně, že to dobře dopadlo. Když jsem se shledala s Finchem, hned jsem mu oznámila, že si právě vybral velký díl svého životního štěstí

Z. Lika 10.10.2016 12:03

Re: hezký den

Hodně lesklá podlaha dělá problém i mně, musím zmobilizovat veškerá vnitřní ucha a nejradši bych si vzala i takovou tu tyč pro provazochodce.