3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Jedovaté povídání.

V Klokánii máme největší množství jedovatých zvířátek a rostlin na světě v každém ekosystému. Na souši, ve vzduchu i ve vodě a to jak sladké, tak i slané

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 25.5.2021 18:11

Jirko, tohle je přímo hororový článek, co všechno nebezpečně jedovaté u vás žije a roste. Mně stačilo, mít vyrážku od "poison ivy" a teď koukám, že plody gympie, co vypadají jako maliny, jsem tu také viděla na nějakém keři. Ale naštěstí tu prý neroste a tak to je jistě jiný plevel. My jsme ve zdejší divočině opatrní, ale jak tohle čtu, asi bych se do té vaší bála vkročit. No, co už není Trixie, tak do zdejší vlastně už nechodíme. Když jsme se z Německa prvně stěhovali sem, bavili jsme se v manželově kanceláři, co vše nás tu asi čeká za floru a faunu. Jedna jeho sekretářka byla Jižanka a mimo jiné říkala "hlavně se při posezení v chládku pod stromy, koukněte do větví, zda vám nad hlavou nevisí had"8-o. Mně to tenkrát přišlo jako úsměvné varování, myslela jsem, že si dělá legraci. Jenže - téměř všechny hady, které jsme dosud na naší zahradě viděli (resp. ptáci nás upozornili) byli právě na spodních větvích stromů.

Kdysi byla ve zdejších novinách zpráva o mladém muži, kterého při sklizni fazolí ušktnul chřestýš. Jel hned do nemocnice, ruku už nateklou (v článku byly dvě fotky), ale i tam museli nejprve čekat a sledovat, jak rychle a v jaké síle otrava pokračuje, než mu - jak Jirka píše - mohli dát tu správnou dávku protijedu.

Asi před dvěma týdny, jak jsem byla na záhoně předkloněná, tak se mi pod dlouhou sukni až k pasu nějak dostal čmelák. Bzučel a než jsem ho "vymotala", dal mi pod pas 2 žihadla. No řeknu vám, bolelo to mnohem víc, než od vosy. Nejprve jsem viděla jen ty dvě ťupky a pálilo to, ale do večera se mi kolem nich rozlil pořádně velký horký rudý lívanec a bolest odeznívala dost pomalu.

Z. Jenny 25.5.2021 19:40

Šmánkote Maričko! Takovej sprosťák! ;-D;-D Ale jináč, lity,lity. VVMne něco kouslo onehdymo do kolena na vnitřní buclaté straně,bolelo to jako čert, pupenec pořádný, klíště to nebylo a hryzlo mne to doma, tak nevím asi jsem něco donesla v gatích z venku.8-o

Z. Lika 25.5.2021 19:48

Jenny, tohle dokážou muchničky - někomu se udělá červená bolavá hrča a drží i měsíc!