25.1.2021 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

AKVARISTIKA: Živí tvorečkové v akváriu

Mám-li napsat v krátkosti o rybách a konkrétně akvarijních, musím nejdříve uvést všeobecné pravdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tojefuk 29.3.2006 10:35

rostliny a ryby

Pokud se nechcete obejít bez rostlin a máte rostlinožravé nebo dno přehazující ryby, je možné akvarium rozdělit skleněnou deskou, za ní rostliny, vpředu ryby. Filtraci a mísení vody zajistíte hrubým dnem pod deskou,čerpání pro filtr u rostlin, vývod u ryb. Sklo - návod p. Rudolfa Zukala (zamlada mne v Brně učil akvariovat-p. Růžička o něm asi taky slyšel), umístění filtrace jsem potřeboval, tak jsem to musel vymyslet. Použitelné i v akvaboxu pro nesnášenlivé ryby - čerpání u jedné, vývod na druhé straně, přes jedn. boxy perforací.
catfish 27.3.2006 9:36

Akvária bez rostlin

Já mám taky pro "šutrárny" pochopení. :-) Tohle je staršího data z výstavy AGA 2002. Jedno z nejhezčích akvárií s cichlidami, co znám: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2002.cgi?&op=showcase&category=1&vol=-1&id=105
catfish 27.3.2006 9:40

dodatek

Pro ty co mají FF a ukrajuje jim to sloupce při dlouhém odkazu: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2002.cgi?&op= showcase&category=1&vol=-1&id=105 Je to potřeba spojit dohromady jako jeden řádek.
Ladislav N. 30.3.2006 14:33

Re: dodatek

Vkládejte odkazy v IE "only" :-D Pak se dají vložit do konkrétního textu. Tahle diskuze patří Microsoftu :)) Tohle není chytře vymyšlený systém, jako třeba Akvarista.cz ;-)
Hela S. 27.3.2006 8:52

Nádhera

fotka i povídání! A těším se na pokračování. Už mám objednané nové akvárium. Techniku (filtr, osvětlení, topení) jsem si nechala doporučit odborníkem (snad je to opravdu odborník), rybičky a rostliny nebudu "tahat" přes půl republiky, takže ty budu doplňovat sama (po konzultaci s odborníky ;-) ). Něco už doma mám (v původním, ne zrovna povedeném akváriu). Těším se na virtuální akvárium, jako na inspiraci a přiznám se, že mě zajímají hlavně rostliny. V oblasti rostlin je moje představa hodně mlhavá a nedaří se mi ani v knížkách najít srozumitelnou odpověď, jaké rostliny, a jak je kombinovat, aby bylo akvárium pěkné na pohled. Aby nebylo dole poloprázdné s naprosto zarostlou hladinou. Takže se těším, těším, těším :-)).
Kačer 27.3.2006 8:32

Ta fotka je užasná!

Ráda bych věděla co to na ní je. Ještě k rybičkám, je úžasné, že když se Vám nepozdává zákazník tak mu prostě rybičky neprodáte, kéž by to tak fungovalo vždy a všude!
WWW 27.3.2006 7:57

akvaristika

Pane Ruzicka,
ja jsem si puvodne na akvaristiku kliknul, abych vedel, co vse na Zviretniku je. Ale vy pisete o te vasi zalibe  tak zajimave, ze ted uz  si ctu pravidelne. A ta nadherna fotka !!!!
Jiří Růžička 27.3.2006 8:32

Re: akvaristika

To mi před týdnem vykvetl jeden africký skvost. Jmenuje se Aponogeton ulvaceus.
Doufám, že se mi konečně podaří získat semena!
Díky za pochvalu, vyřídím mu to.
Dee 27.3.2006 7:16

Doufám,

že konečně budu mít taky akvárium. Kolega v práci mi nabídl jedno menší, kompletně zařízené, rodinou radou schválené, takže bude!!!!!! Doufám, ještě není doma.