22.6.2021 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

AKVARISTIKA: Perličky a resty

Na úvod pondělního vydání akvazvířetníku vám musím sdělit jednu perličku, která se mně, dá se říci, mile dotkla. V úterním vysílání ČR2 jsem se dověděl, že akvaristé jsou ti, kteří chovají v akváriích bílé myšky…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiří Růžička 18.4.2007 21:15

Re: O.T. - neonky - anomálie? pane Růžičko

Dobrý den Jardo, je to v každém případě zajímavé, nešlo by to vyfotit? Anomálie se pochopitelně objevují, ale toto jsem ještě neviděl. Již se objevily neonky s přerušeným pruhem, dokonce jsem viděl neonky tak bledé, že mi chvíli trvalo je rozpoznat, ale svítivý pruh na "zádech"?

Foto můžete poslat na moji adesu.

Díky za zajímavost, J.R.

jarda 18.4.2007 7:32

O.T. - neonky - anomálie? pane Růžičko

Omlouvám se, že jsem sem vpadl, ale asi to bude zajímavé i pro ostatní ... koupil jsem 12 neonek obecných - v obchodě byly naprosto normální, po přenesení domů (již v sáčku) jsem si hned všiml, že se něco stalo se svítivým pruhem ... a sice, že se pigmentová (?) zrníčka přemístila na hřbet (za hlavu) a tam normálně "svítí" - stalo se to u 11-ti z nich - jen jedna samička zůstala "normální" ... myslel jse si, že se to časem srovná - ale je to i po asi čtyrech měsících stejné. Normálně žerou, jsou čilé ... třou se (ve společné nádrži). Setkal jste se již s něčím podobným? A jak by asi vypadalo potomstvo?

Jiří Růžička 17.4.2007 7:22

Re: díky

Díky Zano, jen směrujte, směrujte...

J.R.

zana 16.4.2007 21:31

díky

článek je jako vždycky zajímavý - všechny je čtu, i když ne vždycky reaguju. Je dobře vědět, kam se člověk může třeba někdy obrátit (nebo někoho nasměrovat).

evva 16.4.2007 21:15

Re: Re: Rybičky zatím nemáme,

Dobrý večer, děkuju moc za odpověď. Nemám na ni kontakt, ale až ji zase uvidím, určitě  Váš vzkaz vyřídím. Ona má zvířata ráda a tohle byl dárek. Když o tom přemýšlím, možná sama je z té koule na rozpacích. Děkuju, i za  naše možná  budoucí rybičky:-)! e.

Jiří Růžička 16.4.2007 20:46

Re: Rybičky zatím nemáme,

Dobrý večer Ewo, nemůže. Můžu poprosit, dejte Vaší kamarádce můj mail, nebo ať se ozve na našich stránkách. Možná, že uděláme dobrý skutek.

Díky za zájem, a kdyby někdy, tak jsem tady....

J.R.

evva 16.4.2007 20:31

Rybičky zatím nemáme,

ale kdyby přeci jen někdy - jsem ráda, že vím, kde se poradit. Moc si vážím lidí, kteří něčemu opravdu rozumí. Děkuju za článek.  Zrovna dnes mi kamarádka vyprávěla o svých rybičkách, spokojených ve  skleněné kouli,  trochu se mi to nezdá - může to některým opravdu vyhovovat? 

Jiří Růžička 16.4.2007 8:11

Re: Krásné!

Zuzko paráda! Mám podobné vzpomínky, ale v nich je zase můj děda. Ten asi zasel to semínko...

Krásný den přeji, J.R.

Jiří Růžička 16.4.2007 8:09

Re: Eště nějakou dobu budu číst ty svůdné postřehy a varování a lákání

Dobrý den Jakube, budete-li chtít vyzkoušet tu nádheru, máte mě tu! Mimochodem, první akvárium je vždy to největší dobrodružství.

J.R.

adámek 16.4.2007 7:35

Perlička na ČT2. Soudruh Janeček perlí?

Jakub S. 16.4.2007 3:22

Eště nějakou dobu budu číst ty svůdné postřehy a varování a lákání

kamaráda Růžičky - a dám se na to taky... Kruciš, ty první rybičky bez pana Růžičky budou ale strašní chudáčci... první várka to asi zaplatí brzo životem, co?

Zuzka 16.4.2007 0:55

Krásné!

Vždy, když čtu vaše články, vybaví se mi můj strýček, který byl po jistou dobu majitelem nádherného akvária o asi 700 l objemu, které bylo dominantou jejich obývacího pokoje, no a asi šesti menších v kuchyni, kde se rybičky rozmnožovaly a chodily do rybí školky. Celé návštěvy u nich jsem trávila na židli před akváriem. Těch rostlin! Zadní stěna obložená břidlicí! Kameny a oblázky měl od nás, nosila jsem mu je z potoka, babička je pilně vydrhla a pak ještě vyvařila ve starém hrnci. No a rybičky! Sumečci, neonky a vím já, jak se všechny jmenovaly? No nevím. Ale byly všechny krásné. A měl i pár šneků. Celé akvárium měl zasazené do dřevěné skříňky (kutilská výroba, jak jinak) a vůbec to měl vymakané. Škoda, že po několika letech akvárium - pokud si vzpomínám dobře - prasklo a už ho nikdy neobnovil.