18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

AKVARISTIKA: Interiér akvária

Vnitřní vybavení akvária je doslova intimní věcí každého akvaristy. Ale hned na začátku bych chtěl upozornit, jako už mnohokrát, že bychom měli vycházet z potřeb těch živočichů, pro které akvárium budujete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačer 6.3.2006 11:34

Ha! Tak teď mně napadlo,

že jsme asi používali špatný písek do akvárka. Chodili jsme ho hrabat k pískovcové skále, sice nebyl úplně jemný, ale štěrkovitý rozhodně nebyl. je tedy opravdu lepší zakoupit štěrk v akvaristice? A nemůžeme si třeba v řece nasbírat takové ty menší křemínky a dát je na dno místo štěrku?
Kardiak 6.3.2006 18:11

Re: Ha! Tak teď mně napadlo,

To rozhodně můžete.Jenom bych doporučil dvě síta,jedno s asi čtyřmilimetrovými otvory a druhé tak jeden až jeden a půl cm.Já jsem dno pro obě nádrže takhle narýžoval v Berounce v Lahovicích.Dvacet let již tomu .
Jiří Růžička 7.3.2006 15:59

Re: Ha! Tak teď mně napadlo,

Omlouvám se, ale počítač stávkoval.
Štěrk, jak jsem psal, je lépe koupit, pokud ale nemáte možnost si ho sami obstarat z dobrého zdroje. Jde také o to, aby v něm nebyl vápenec, který ovlivňuje hodnoty vody. Tak že: klidně "rejžujte", ale pozor. Štěrk desinfikovat a až potom umístit do nádrže. Po vyprání a odstranění mechanických nečistot, použijte troubu, nebo páru, po dobu 30 minut.