16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

105 PLUS: Dvě zahrady, rok 2021 podruhé

Téměř všechny cestičky mezi záhony zmizely pod velkými listy a záhony samé jsou pokryty podivuhodnou směskou rostlin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 29.7.2021 19:14

Krásná a plodná zahrada, milá Vave! Já jsem měla představu bezúdržbové zahrady, a pokud jde o užitek, pak jen s ovocnými stromy a keři. No, navzdory tomuto konceptu plevel bují všude! A jinak mám zkušenost takovou, že to, o co v podstatě nepečuji, bují nejvíce. Keře stříhám každý rok, některé až brutálně, a přesto mám tu i onde náznak džungle. :-)

Nejrůznější živočichy mám na zahradě ráda a baví mě je pozorovat. Zejména ptáčky. No ale včera jsem málem vinou jednoho rehka utrpěla infarkt! Ten trouba totiž přenocoval v naší předsíňce, na věšáku - zřejmě tam vnikl, když MLP pokuřoval přede dveřmi a větral teplý vzduch ven - a usnul tam, ten rehek. Poněvadž pak MLP ještě zamykal, já před spaním ještě nakoukla, jestli je opravdu zamčeno, a nic. A ráno otevřu dveře a proti mně letí pták!8-o Hrůza jak v horroru! Teda v krovu na terase jsem rehky snesla, ale v předsíni, to už je moc!

M. Crossette 29.7.2021 21:34

Hančo, zažila jsem podobné. Střízlíci z garáže úspěšně vyletěli, ale pro jistotu jsme ještě asi tři dny nechávali dál vrata od spodu otevřená. Pak jsme je spustili úplně. Jenže hned další ráno, když jsem garáž otvírala, tři mrňata (stále krátké ocásky) splašeně létala v garáži, jeden prcek mi málen přistál na hlavě a take mě pěkně vylekali. Začali jsme garáž zase nechávat pootevřenou. Asi za další tři dny jsem ji zapomněla spustit ještě za světla a jak jsem vrata spouštěla ve tmě (a rozsvítilo se světlo), ven vystartoval zmatený střízlík :-(. Vidíme je poskakovat v keři vedle garáže a tak je jasné, že si její vnitřek považují za "ptačí ložnici".:-)

J. Hlavsová 30.7.2021 15:13

Mám na terase starou, poměrně velkou psí misku, do které dávám vodu pro ptáky a hmyzí zájemce. Vždycky jsem se večer divila, že v misce je vody na dně - přece se, byť je vedro, nemohlo tolik vody vypařit!8-o A onehda jsem přistihla pachatele! V živém plotě je prý několik ptačích hnízd - tvrdí sousedé, co bydlí nade mnou, a do plotu vidí lépe než já zdola.;-D V misce si užíval koupel kos, mával křídly, poskakoval a podařilo se mu té půl misky vycákat.;-DVR^

A. Zemanová 29.7.2021 21:46

No tak rehka člověk na věšáku v předsíni nečeká - vždyť kdo by si ho tam odkládal, že? Ještě tak pochopím kachnu, kdyby přišla na návštěvu Dáma s kachnou. :)

L. Jakovljevičová 29.7.2021 21:57

To já mám v předsíni na zdi kříž. A na jednom jeho rameni pravidelně nocuje vlaštovka. Často ji zapomenu za šera vyhnat a potmě už je mi jí líto :-) Ale ráno, když odemknu, hrozně ráda zase vyletí ven a ještě mi občas nadává, že vstávám pozdě ;-D

A. Zemanová 29.7.2021 22:00

To je kouzelné, Ludmilko! V