Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

LN

Tleskají mu, nebo na něj lijí milkshake. Farage je zpět a chce zničit konzervativce

Velkou Británii za dva týdny čekají volby, které podle průzkumů nechystají žádné velké překvapení. Konzervativci po 14 letech ve vládě ztratili podporu voličů a do čela se s největší pravděpodobností vrátí labouristé. Na poslední chvíli se ale zdá, že s volbami může zamíchat jeden ze strůjců brexitu Nigel Farage, který chce se svou pravicovou stranou konzervativcům uštědřit ještě větší porážku.

(pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nigel-farage-velka-britanie-volby-navrat/r~edc4bc642e3511efa065ac1f6b220ee8/

KF

K74a91r94e74l 91F19i84l30i26p

23. 6. 2024 14:23

Británie je už několik let v hajzlu. Není ji pomocí.

TK

Proč kradou na ulicích mobily a "vyvážejí je do Číny"? Čína, která je zahlcená vlastními přístroji přece nepotřebuje kradené anglické. Kdyby je lifrovsli na Ukrajinu, tak to chápu. Tam se všechno kradené uplatní. Ale proč do Číny? To je fakt nebo výmysl?

IS

I77v69o 24S97a38m91s67o35n

22. 6. 2024 10:55

Z pera samotného autora, pri ktorom sme si v jeho príspevku zvykli na špičky tu viac, tu menej zarytého skepticizmu, ide tento článok tak trochu do autu.

Domáci čitateľ má k Farageovi a rozostavení kresiel v britskom parlamente asi tak ďaleko, ako k udalostiam v Bolívii.

Ale je dobre pripomenúť, že N. Farage je morálne skorumpovaný ́prevít ́, ktorý - ako ho sledujem - mení vznešený pojem idey podľa počasia, čo je v Británii často jadro diskusií.

Ivo Samson

PD

Názory měnil Boris Johnson, Farage je dost konzistentní. Jestli je "morálne skorumpovaný prevít" nevím, mně tak nepřipadá.

PH

P74e22t19r 18H91á27k

22. 6. 2024 10:32

Takže co? Nějaký závěr?

Dozvěděli jsme se, že

1) Voliči toryů jsou nespokojeni, 2) Konzervativní straně chybí lídr, 3) Labouristům taky chybí lídr, 4) je tu lídr, Nigel Farage, 6) Nigel Farage se v preferencích dotahuje na Rishi Sunaka, 7) Nigel Farage stejně neuspěje, protože reprezentuje nižší střední třídu.

Škoda, že autor nechodí sem, zeptal bych se třeba: Není náhodou britská lower middle class docela početná? Rishi Sunak reprezentuje nějakou početnější skupinu než miliardáře? Ten pochmurný právník je bývalý dělňas? (třeba je, nechce se mi to hledat) Pokud není, reprezentuje dělníky? Jaké jsou alternativy, co se může stát? Odkud bere informace, nejsou to doufám jen britská média? atd. atd.

Nechci tvrdit, že NF vyhraje/uspěje, nemám z Británie žádné informace o voličských náladách, ale od pana autora jsem zvyklý na lepší články, závěr byl opravdu slabý. Přitom začátek byl slibný. Když něčemu rozumí, proč to trochu více nerozebral? Nebo by mu v českém mainstreamu něco méně povrchního nevzali?

PD

Popis situace vypadá věrně a závěr si udělám sám.

FN

Ještě nedávno se probruselská média v čele s Českou televizí pošklebovala, že Nigel Farage odtrhl Velkou Británii od EU a zmizel z politické scény. Tvrdily to i bruselské hlásné trouby v diskuzích na Neviditelném psu. A najednou je zpět v plné síle v době, kdy jsou stát a společnost v krizi. Do krize přivedla stát skutečnost, že se sice dokázal formálně trhnout od Bruselu, ale neodhodlal se oprostit od sebevražedného koktejlu multikulturalismu, genderismu a grýndýlismu.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz