12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jan hájek 14.1.2008 11:49

Re: Technologie jsou :)

Jo a CO bude dodávat těm řasám energii - tedy světlo - nejspíš výbojky napájené z té elektrárny. Kdyby to mělo jet jen na světlo od slunce, tak by se tu muselo udělat slušné moře, zvíci tak z doby trilobitů.

m.l. 14.1.2008 11:42

Re: Re: Re: Re: to je podpora jako HROM

To je otázka... Přece proto, že jsou výhodné pro příjemce dotací. Ostatní ať si trhnou nohou a platěj.

m.l. 14.1.2008 11:41

Re: Vyborne!

Nepřijdou, už mají určitě připravený plán B a vymyšlené proti čemu budou bojovat :-)

Beldor 14.1.2008 11:35

Re: Re: Re: to je podpora jako HROM

Kdyz jsou ty prilivove a vetrne elektrarny tak vyhodne tak proc potrebuji tak velkou dotacni podporu aby nebyly ztratove?;-D

Tajemny M. 14.1.2008 11:24

Vyborne!

Evropa konecne obraci ke zdravemu rozumu! Profesionalni protijaderni lhari typu Kuchtove, Beranka nebo Patocky prijdou o chleba...

qwert 14.1.2008 11:14

Re: Re: to je podpora jako HROM

A nebo je to taky jinak. Oni mohou - mají příhodné podmínky a využijí všechny zdroje, které se nabízejí.

Beldor 14.1.2008 11:11

Re: to je podpora jako HROM

To je ulitba zelenym volicum v GB,oni jsou radi ze tam zadnou ciste zelenou stranu nemaji tak se snazi nasat tyhle lidi zblble GO do svych volicskych okruhu...

Jara London 14.1.2008 11:08

Re: to je podpora jako HROM

Navýšení investic teď umožní jejich zastavení v budoucnu. Jak jinak dokázat, že to prostě nejde? Tolik komentáře v britském tisku.

qwert 14.1.2008 11:04

to je podpora jako HROM

ha ha, podpořila jadernou energetiku trojnásobným navýšením investic do OZE ;-P

Beldor 14.1.2008 11:00

Re: Naše vláda...

Vzdyt CEZ nebude mit jiste zadny problem si tu jaderku postavit sam,se svymi zisky by utahl vystavbu i 2-3 .)

Jara London 14.1.2008 11:00

Re: Re: Realismus

ČR bude opravdu "muset". Za a) nemá zdroje na nic jiného, b) nebudou mít peníze na ropu za 150 dolarů za barel, za c) v tichosti je projektována výstavba nových železničních uzlů a překladišť, počítajících s radikálním omezením nákladní i osobní silniční dopravy po r. 2012 - 2015, d) tlak vedení EU na budování evropské jaderné energetiky bude po roce 2010 prodce narůstat. Je fakt, že ČR v současné době nemá vlastní využitelnou energetickou koncepci. jak správně říkáte, bude vlečena těmito okolnostmi. Z mého pohledu prostě "bude muset".

R 14.1.2008 10:56

Re: Re: Realismus

R^R^

vita 14.1.2008 10:56

Re: Re: Re: Rakouští aktivisté a Zelení kritizují Topolánka

To je jeho starost. On zelené do vlády vytáhl - on má za ně odpovědnost.

Dokud jim umožní ohrožovat energetickou bezpečnost státu, nese za to ohrožení stejnou (ne-li větší) vinu.

A veškeré silácké řeči kolem, ze kterých jako obvykle vycouvá, jsou jenom a jenom kecy.

R 14.1.2008 10:56

Re: Realismus

R^R^R^

Kinski 14.1.2008 10:51

Re: Realismus

Považuji obsah článku za jednu z nejlepších zpráv poslední doby. Díky Bohu za sebeúctu UK a věcnost, s kterou problém řeší ve svém zájmu bez poddanství hloupému nátlaku Eu-zielených. Je fakt, mají to snažší než my na Kontinentu. Ale opravdu, Jaro Londone, myslíte,  že jen tak projde to, co píšete ve své glose  ..."CR bude muset .". Naproste s tím souhlasím, ale těžko,přetěžko to projde, asi budeme muset nejdřív zmršit  krajinu, vzduch atd  netechnickými hokusy pokusy vyhnout se inteligentnímu jádru za doslova každou cenu.

Jara London 14.1.2008 10:45

Re: prudký rozvoj technologií ukládání CO2:

Tady vidím problém. Zdražování piva a dalších v současnosti CO2 sycených nápojů (sektu apod.) určitě přijde, protože buď a) nikdo ty nesycené sra.dy nebude pít, tudíž klesne radikálně spotřeba, ergo naroste radikálně cena, nebo b) zbavení nápoje přirozeného CO2, jeho likvidace a opětovné nasycení inertním plynem (He apod.) bude drahá sranda, kterou bude muset opět zaplatit spotřebitel..

Jara London 14.1.2008 10:38

Re: Další rána

A ten navíc není ani zelenej, anóbrž a to tak že nestraník. To bude asi ono.

tomfuk 14.1.2008 10:33

Naše vláda...

Naše vláda,není v danou chvíli to pravé ořechové,v rozhodování o stavbách atomových elektráren.Dříve nebo později(raději dříve), bude muset příští vláda rozhodnout.Jelikož nepředpokládám v naší zemi soukromého investora,peníze na výstavbu půjdou ze státního rozpočtu a zisků ČEZu.Návrhy lokalit a typy atomové elektrárny,by  měly být už nyní na stolech odborníků,ať se pak nemusíme zbytečně v budoucnu handrkovat co a jak ,jak je v našem kocourkově obvyklé.

JJ 14.1.2008 10:33

Re: Dobré, ale ...

Offshore VE jsou celkem dobra vec, zkuste si nejprve zjisti fakta.

Zelene v UK prakticky v politice nemaji, agendu GO maji vsechny strany, vcetne konzervativcu.

žaba(k) na prameni 14.1.2008 10:32

Další rána

Brčálovým jihočeským stračenám, Grínpisoárům,  Duhovitým Beránkům, rakousko-německým ekomagorům a ostatním zeleným Khmerům..... (Y)

Jak to tak vypadá, jedinej zelenej, kterej si zachoval zdravej selskej rozum je pan kníže (nebo knížepán ?)....:-)

Bohužel.....!!

Jara London 14.1.2008 10:09

Realismus

Britové se opět ukázali jako realisté. Energetická budoucnost Evropy pro příštích 50 - 80 let jednoznačně spočívá v jaderné energetice. Kromě toho GB jako ostrovní, tudíž "plně přímořský" stát může kalkulovat s prakticky trvalou energií větru a mořských vln. Kromě toho vláda GB neuvažuje o dotacích pro výrobce a provozovatele "alternativních zdrojů". ČR bude muset postupovat stejně. Budoucnost české energetiky je v menších jaderných elektrárnách ve 4 lokalitách poblíž velkých měst, např. Prahy, Brna, Hradce a Pardubic a na Ostravsku, redukujících nároky na rozvody elektrické energie a podstatně snižujících riziko fatálních dopadů rozsáhlých blackoutů na ČR. Také rychlost výstavby těchto elektráren bude výrazně vyšší, protože je bude možné budovat z prefabrikovaných modulů. Stát kromě toho musí zastavit podporu tzv. "zelené energetice", která je v českých podmínkách naprosto nesmyslná a zbytečně vyčerpává již tak na mez únosnosti napnutou ekonomiku.

VladaPing 14.1.2008 10:09

prudký rozvoj technologií ukládání CO2:

Divím se, že ještě zelené nenapadlo jednoduché řešení problémů CO2 a to zdanění ekologickou daní (nebo nejlépe zákaz výroby) sycených nápojů kysličníkem uhličitým. Tím by se ve značné míře zamezil vstup kysličníku uhličitého do ovzduší. Sice bychom se museli rozloučit s nápoji, kysličník uhličitý obsahující (Coca cola, sekt, pivo !.....), ale co bychom pro atmosféru matičky Země neudělali.....

Výsledný efekt bude zajisté srovnatelný (přesněji, žádný) s efektem přidávání metylesteru řepkového oleje do nafty nebo biolihu do benzinu, ovšem odpadnou vedlejší účinky tohoto bohulibého postupu - tedy zdražování potravin.

Saul 14.1.2008 10:09

Dobré, ale ...

Samozřejmě vítám, že britská vláda přestala stupidně odmítat jadernou energetiku, ovšem jako problém vidím tu současně zvýšenou podporu dalších zelených ideálů (rozuměj: zdrojů enormních zelených příjmů), jako jsou větrné elektrárny a ukládání CO2. Zřejmě to bylo nutné jako úlitba zeleným a lze tedy doufat, že časem to upadne v zapomenutí stejně jako nyní zákaz výstavby JE. Ovšem pro nás to znamená, že až se u nás tyto realistické trendy s náležitým časovým odstupem prosadí, budeme ještě nějakou dobu doplácet na zisky zelených dovozců, výrobců a provozovatelů  větrných turbín a případně dalších šíleností. Zatímco dostavba Temelína se potáhne, dočkáme se dalšího "zkrášlení" země větrníky a kdo ví čím dalším, o destabilizaci energetické soustavy různými nespolehlivými zdroji nemluvě.

Raff 14.1.2008 10:06

Re: Technologie jsou :)

Je to blbost, stejně jako jiné snahy o zablokování CO2 ze spalování fosilních paliv. Ale zrnko racionality v tom je:

Množství vypuštěného CO2 je spojeno 2x s výrobou energie

Pavel 14.1.2008 9:55

Re: Re: Re: Re: Vidím problém v tom,

Pardon, chyba - místo investor patří dodavatel, a investor a stát (reprezentovaný oním úředníkem) jedno jsou.

Pavel 14.1.2008 9:54

Re: Re: Re: Vidím problém v tom,

No kdo na tom má zájem. Investor, který si nechává platit od státu za nicnedělání, a státní úředník, který toto nicnedělání za příslušnou část vyplacené částky přehlíží. Možnou variací místo nicnedělání jsou zbytečně prováděné práce.

Je třeba si uvědomit, že u státních zakátek nejde o to, co nejdřívě a nejefektivněji zakázku dodělat a jít vydělávat jinam, ale o to, co nejdéle se udržet u nevysychajícího prameme státních financí, jak pracovat co nejpomaleji a nejdráž. O tom, kdy se zakázka dokončí, rozhodují kriteria hlavně politická (výměna příslušného úředníka na ministerstvu, způsobená změnou vládnoucí strany po volbách).

Jara London 14.1.2008 9:49

Re: Re: Rakouští aktivisté a Zelení kritizují Topolánka

A jak by to podle nich měl v současné době udělat, voni myslitel!

karel 14.1.2008 9:46

Re: Rakouští aktivisté a Zelení kritizují Topolánka

Myrek s gulama by se měl především rychle zbavit Bursíka,pokud tahle slova míní vážně,jinak jsou to jen kecy.

karel 14.1.2008 9:43

Re: Re: Vidím problém v tom,

Nikdy jsem nečetl větší blbost,Pavle.Můžete mi říct, kdo má zájem na prodlužování realizace státních investic ? Investor ,který (dle vás) čeká na úplatek a čím rychleji proběhne investice,tím rychleji ho dostane ???!!!! Nebo dodavatel,který usiluje o co největší roční objem zakázek a čím rychleji ukončí jednu zakázku,tím rychleji a efektivněji využije stavební kapacity na další zakázce ???!!! Protože stavební trh v ČR i Evropě je obrovský a není v zájmu dodavatele "šetřit " si práci,protže na něj čeká další sousto.

yaroukh 14.1.2008 9:21

Re: Re: Vidím problém v tom,

přesně tak R^