20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Vítejte ve středověku

Od druhé světové války jsme byli ve Spojeném království – a v Evropě všeobecně – postupně přinuceni přijmout „život v multikulturalismu“. A toto je nyní náš největší problém s filosofií „woke“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 22.9.2021 21:19

Komu se nelíbí křesťanství, bude si muset zvyknout na islam.

Lidská společnost MUSÍ mít nějakou ideologii. Může to být komunismus, sluníčkářství, křesťanství, islam, budhismus. Nemůže to však být nějaký "čistokrevný ateismus". :-) Protože to je ideologické vakuum a velmi rychle sklouzne do nějaké totalitní ideologie.

J. Jurax 22.9.2021 20:56

Nechali se zamuslimit a teď sklízejí trpké plody. A diví se. A co hůř - nejsou schopni ani ochotni s tím něco udělat.

Pro nás z toho plyne - nepouštět do země muslimy. To není xenofobie ani rasismus, to je sebezachovná nutnost.

V. Pavelka 22.9.2021 21:48

R^R^R^!Jurax

A. Ová 22.9.2021 15:54

Notak udělejme ohraničené oblasti (státy) rozdělené podle náboženství (přesvědčení). Prostě až ukážu takhle... nebo na teď nebo na tři se všichni přesuneme. PROSTĚ NĚCO UDĚLEJME!!!!

Au, už jdu, už jdu, už se klidím, sorry

Z. Lapil 22.9.2021 16:39

A takhle, milé děti, začala třetí světová válka.

:-)

A. Ová 22.9.2021 19:48

Njn, lidé nevědí, co chtějí a o čem mají být přesvědčení. Nastal by zmatek, zřejmě na to narážíte. Nevědělo by se, kdo velí, ačkoliv jsem myslela, že by to šlo bez toho. Notak nevím, jak to právo popsáno výše, vyřešit. Nebo jako vím, ale nemám teď správnou barvu k nějakým návrhům, teď se to prostě moc nehodí, teď se musíme historicky znemožnit

Z. Lapil 23.9.2021 10:03

Neberte si odpovědnost za svět osobně. Co bude, to si nevybereme, prostě se to stane.

L. Vaculík: na vládu nenadávám, protože vím, že kdyby se to mělo dělat líp, musel bych to jít dělat sám.

P. Molík 22.9.2021 14:30

Multikulturalismus je nebezpečná utopie, protože prosazovatel této nebezpečné ideologie nechápe a ani nechce chápat, že nelze být tolerantní vůči tomu, co je vůči mně intolerantní a usiluje o moji záhubu nebo aspoň o ztrátu možnosti se bránit vůči násilí. Multikulturní fanatik se mně snaží dohnat do pozice, kde se budu radostně oddávat autodestruktivním aktivitám a stanu se pomocníkem při prosazování jeho anticivilizačních a zhoubných záměrů. Hlupáci a sabotéři lidství se mně snaží vmanévrovat do pozic užitečného blba. Multikulturalismus v současné době už má větší škůdcovský potenciál než nedávný fašismus.

M. Grundmann 22.9.2021 14:59

Multikulturalismus je typickým rysem matriarchální společnosti. Tyto společnosti jsou otevřené novým příchozím a nesnaží se bránit svou vlastní identitu. Silná vlastní identita je vlastností patriarchální společnosti. Výhodou matriarchální společnosti je, že tyto společnosti mezi sebou nebojují, protože jednoduše v nich není o co bojovat.

Z. Lapil 22.9.2021 16:38

Pro ověření vaší teorie navrhuji myšlenkový pokus: odeberte se do tak slušné společnosti, jaká jen existuje, a přilákejte je domů na dokončení večírku. Klidně šachisty k dohrání partie, žádné opilé výtržníky. A sledujte, jak moc bude vaše matriarchální (protože žena) manželka otevřená nově příchozím.

A když tak o tom přemýšlím - rozhodně doporučuju společnost pánskou, to je výrazně větší šance, že nikdo nedojde úhony větší než nějaké ty rozbité brejle :-).

P. Milan 22.9.2021 17:44

To by vám to matriarchální Thatcherka, Golda Meir, Indíra Gandhí nebo Sirimavo Bandaranaike pěkně spočítaly, ten váš matriarchát.

M. Grundmann 22.9.2021 18:40

Patriarchální a matriarchální společnosti nejsou stejné společnosti, kde pouze vyměníme nahoře muže za ženu. Obě společnosti fungují úplně jinak. Vámi citované ženy nebyly v čele matriarchální společnosti.

Skutečný matriarchát je znám (aspoň mě) pouze jeden, čínský kmen Moso. V tomto systému neexistuje otec rodiny, muži hrají ve společnosti nepodstatnou roli a spíš se povalují. U tohoto kmene funguje určitá obdoba dnešního Tinderu, muži se nabízejí ženám na jednu nebo více nocí, ženy je akceptují nebo ne a když se žena začne s mužem nudit, tak ho vyhodí.

V konkurenci s většinovou čínskou společností se tento matriarchát neprosadil a je na ústupu.

V. Pavelka 22.9.2021 22:08

Ženy v EU bojují za větší práva a svobody ale zároven jim nevadí že otvírají kultůru Muslimů která ženy ponižuje , a bere jim jejich práva !? Mají v tom guláš ,co vlastně chtějí ?!EU

M. Grundmann 22.9.2021 22:20

Matriarchát má určitá pravidla. Universalismus, pacifismus a otevření migraci jsou součástí matriarchátu. Otázkou je, zda matriarchát může vůbec dlouhodobě fungovat. Zatím tento systém fungoval pouze v některých isolovaných údolích ve vysokých horách v Asii někde v okolí Tibetu.

Osobně si myslím, že matriarchát u lidí fungovat nemůže.

M. Grundmann 22.9.2021 22:22

Matriarchát nutně neznamená lepší život pro ženy.

J. Jurax 22.9.2021 20:58

Mýlíte se, a to tak, že úplně.

V. Pavelka 22.9.2021 22:01

Co chcete po lidech kteří to zabalili ! Merkelová řekla že Multikulturalismus se neosvědčil . A po třech letech otevře bránu do země Milionu Muslimských migrantů ! Je otázka času kdy budou chtít řídit jaderné ponorky a armádu ! A dostanou to ! Evropané , si vygumovali vlastnosti které je dostali na špičku civis EU ted jdou do kytek !Rv

V. Bok 22.9.2021 13:28

Ano, základní lidské právo je to, že všichni budou dodržovat ty zákony a zvyklostí, kterými se řídí přistěhovalci...zejmena muslimové.

V. Kain 22.9.2021 11:58

Která ze současných stran které se derou k moci má v programu stop migrantům.TSS a SPD.ANO s námi hraje betla.Ostatní strany ani nijak nevymezují Green Dealu který podepsal Babiš.Celá západní Evropa úpí pod jhem multikulturalismu a to díky politikům které si lidé jako hloupí volí.Merkelová měla skončit silou protestů a demonstrací když otevřela hranice.Neskončila.Zvolili si ji znovu.

V. Braun 22.9.2021 11:57

Něco k tématu, poněkud jiné informace, než píše autor v článku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_Arbitration_Tribunal

J. Pokoutný 22.9.2021 14:13

Zapomněl jste ovšem dodat, že tohle heslo do Wiki jste sepsal sám. Ale gratuluji, slušná angličtina.

V. Braun 22.9.2021 16:35

Tak tady máte jiný zdroj. Dozvíte se z něj, že šaría soudy nejsou ideální, ovšem působí v rámci právního systému UK a mají spíše pravomoci jen v rámci náboženství.

https://www.theguardian.com/law/2017/mar/01/inside-britains-sharia-councils-hardline-and-anti-women-or-a-dignified-way-to-divorce

J. Jurax 22.9.2021 21:00

Což jen vypovídá o degradaci právního systému UK.

J. Vlček 22.9.2021 11:07

Článek jen potvrzujete dnes již známou skutečnost, že "multikulti" je nefunkční typ společnosti, který vede k zániku našeho evropského způsobu žití dle našich zvyků, zděděných po našich předcích, jež nám tento způsob žití během předešlých staletí mnohdy vybojovali, zajistili, a nám předali.

Po draze zaplacených zkušenostech západních zemí s míšením těchto nekompatibilních společností, je zachování a ochrana našeho způsobu života pouze v našich rukou, a spočívá v tom, zabránit pronikání islámu do naší společnosti.

Právě toto by mělo být klíčovým tématem programů našich politických stran. Bohužel některé propagují pravý opak tohoto nazírání. A právě to by mělo být prvotní hledisko nás voličů, při výběru strany, jíž odevzdáme svůj hlas! !!! [>-]

M. Grundmann 22.9.2021 12:27

Celá věc je podle mého názoru daleko složitější. V průběhu posledních 50 a zejména posledních 30 letech došlo k historicky unikátnímu a dříve nepozorovanému jevu v západních společnostech, k přechodu od patriarchální společnosti k plně matriarchální. Dnešní svět žije v novém schizmatu, kdy část světa pokračuje v patriarchální společnosti a jiná část v matriarchální. První výraznou událostí spojenou s tímto novým schizmatem byla islámská revoluce v Íránu v roce 1979 a toto schizma se postupně stalo od té doby základním civilizačním rozkolem v současném světě.

Protože podstata matriarchální společnosti není dosud známa a uspokojivě popsána, většina lidí si neuvědomuje podstatu současných společenských jevů. Obvyklý popis matriarchální společnosti je nesprávný, i vyšší mzdy mužů ve srovnání se ženami nejsou v rozporu s matriarchální společností. Její podstatou je fungování rodiny a zde došlo k obrovským změnám. Lidé však dosud nevidí v těchto změnách nějakou vnitřní logiku, k tomu asi dojde později s určitým odstupem.

Za islámem se pouze skrývá starší patriarchální společnost, která odmítá přechod k novému matriarchátu. Budoucnost ukáže, zda je matriarchát dostatečně životaschopný ve srovnání s patriarchátem a zda matriarchální společnost přežije. Osobně si myslím, že matriarchát životaschopný není a západní společnost nepřežije, pokud bude v současném kurzu pokračovat.

J. Jurax 22.9.2021 21:01

Zajímavé, ale mýlíte se.

R. Meišner 22.9.2021 11:01

jojo, není nad rozmanitost.---------největším neštěstím je, když se primitivům dostávají do ruky prostředky a technika moderní společnosti--hned je zaděláno na obrovský problém..... (zkráceno)8-o

P. Milan 22.9.2021 10:50

Zřetelně ví o čem píše.

Názorná ukázka, jak by přístup k migrantům neměl vypadat. A jakmile se jednou něco takového zažije, je to prakticky nevratné.

Názorné poučení pro nás, kteří ještě máme možnost udržet poměry doma v únosných mezích.

L. Severa 22.9.2021 10:42

Asi to nechává britské občany lhostejnými. U nás Muslimy nemáme, ale SPD má již dost příznivců. To úsloví "S klidem Angličana" má zřejmě svoje negativa.

M. Juraška 22.9.2021 10:21

Evropa mílovými kroky směřuje k střetu civilisací./islám/Buď se zbavíme té strašné politické korektnosti,vize mutikultralismu atd.a za cenu potu,slz a krve zachráníme evropskou civilisaci-nebo budou naši vnuci sami vykladateli života podle koránu.Můj názor je že za současného stavu EU toto není možné-závěr je jasný.