18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: V politické bouři

Katastrofa, rozvrat, největší politická krize od války hlásí titulky anglických novin. Během půldruhého roku beznadějného vyjednávání s Evropskou unií odstoupilo na protest 14 ministrů a 10 vyšších státních úředníků a nikdo neví, jak dál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 17.12.2018 11:02

Re: Vliv marxistických Německa a Francie v Evropě je obrovský

Brání, jen o tom nevíte. Ulster je součástí GB.

M. Prokop 17.12.2018 11:01

Re: Navrhujete něco, co je utopické a neralizovatelné

Prakticky je to (zatím) neproveditelné. Nicméně, současný stav EU je neudržitelný.

M. Prokop 17.12.2018 10:58

Re:

Problém GB je v EU. A nejen GB, jen tam se nejdřív projevil. Viz závěr článku pana Tomského.

K. Garfield 17.12.2018 10:55

Re:

NJN, Mayová není Trump, aby řekla "Lepší žádná dohoda než špatná." a Británie by začala otevřeně připravovat Brexit bez dohody...

Brity nezlomilo bombardování Londýna, nezlomí je ani Brexit.

Ekonomika versus morálka a integrita národa? Co je pro Brity důležitější, to se ukáže za pár měsíců... Sázím na integritu a suverenitu.

J. Kratochvíl 17.12.2018 10:51

Re: Vliv marxistických Německa a Francie v Evropě je obrovský

Abyste nebyl překvapený. Současný brexit je problém hlavně vnitřní politiky VB. Přece mohou odejít bez jakékoliv dohody bez křiku, osočování a hádek. Proč tak neučiní? V tom jim přeci EU nebrání.

J. Kratochvíl 17.12.2018 10:47

Navrhujete něco, co je utopické a neralizovatelné

t.j. k ničemu. Nedovedu si představit např. jak se budete navazovat ekonomicky na VB místo Německa. Další nesmysl s tou zradou v Mnichově, bych byl opatrný. Britové přece v Mnichově tu dohodu podepsali a nemuseli, tak co blábolíte. Navíc Britové nebyli zakladateli EHS,ale vždy byli potížisty, tak jako my, to máme společné.

K. Garfield 17.12.2018 10:39

Re: Vliv marxistických Německa a Francie v Evropě je obrovský

...proto je taky jakákoliv dohoda mezi EU a GB prakticky nemožná.

Se všichni ohánějí ekonomikou, jako kdyby to byla jediná motivace Britů k Brexitu.

"Tvrdý brexit" bez dohody ale s čistým stolem, je čím dál pravděpodobnější. Zeměkoule se točit nepřestane, Slunce bude svítit dál. Věci opravdu k řešení se vyřeší, nepotřebné (nežádoucí) kraviny nikdo řešit nebude.

Generální úklid, jak má být...

I. Spálený 17.12.2018 10:34

Problém Británie zjevně není přímo v EU. Je v rozhádané politice vládnoucí strany, kde se politici odmítají řídit vůlí voličů. Místo toho jsou ve vleku skrytých vlivových skupin. Někdo rozkrádá přímé dotace, jiný bohatne na růstu cen tlačených masovou imigrací. Další platí daně "globálně", tedy nikde. EU tyto tendence jen posílila.

Mayová byla zvolena jako nejslabší kandidát, který nikomu nebude chybět. To ona řídila policii v době, když kryla zneužívání desetitisíců dětí v imigrantské pedofilní síti. Naopak prosadila zákony "proti nenávisti", aby nemusela nést následky pobouření obyvatel.

J. Pokoutný 17.12.2018 10:17

Re: rozklad

Jestlipak to, co p.Tomský popisujete, není tak trochu dáno skutečností, že má antibrexitářka Mayová za úkol vyjednat to, proti čemu sama byla?

S. Kneifl 17.12.2018 10:01

Re: Nepřesný pan Tomský

Nemáte pravdu. Problém je v tom, že (alespoň pokud jde o hranici se severním Irskem) se tomu sice říká "přechodné období", ale není stanovena jeho délka a nesmí být ukončeno jinak než souhlasem obou stran. Takže klasické "jednotka dočasnosti = jeden furt".

T. Hraj 17.12.2018 9:47

Re: Takhle to dopadne,

Brexit bude ze středně a dlouhodobého hlediska pro Británii pozitivní i ekonomicky. Toto Nigel Farage "vyhlašoval kudy chodil". A já s tím souhlasím.

T. Hraj 17.12.2018 9:42

Re: Takhle to dopadne,

EU (jak již z názvu plyne) není společenstvím ale (stále těsnější) unií. Ostatně právě tento posun v názvu je vypovídající.

Demokratický deficit EU opravdu neplyne ani tak z nějakého strukturálně procedurálního (systémového) diktátu. Spíše je dán vzdáleností voliče od institucí. Většina lidí ani neví, jaké že to instituce (neřku-li jejich funkce a lidi v nich) EU tvoří a co vlastně dělají. To nesvědčí o ignoranci těch lidí, ale o pochybné potřebnosti těch institucí.

Druhou věcí je, že v EU v poslední době vládnou globalističtí progresivisté (čti klidně neomarxisté). Lidé jako Mogherini, Schultz, Juncker, Verhofstadt, Cohn Bendit, Ashton, Barroso atd. Zejména anglosaské země jsou svojí kulturou tradičně v opozici této doktríně (viz brexit či Trump).

M. Valenta 17.12.2018 9:37

Re: Takhle to dopadne,

Ale on to vyhlašoval kudy chodil.

M. Krčmář 17.12.2018 9:24

Chyba není v Anglii,ale v EU. Ze strany unie nevidím žádnou sebereflexi.

Pro nás by bylo samozřejmě lepší, kdyby Anglie v unii setrvala,ale doufám, že tento hrdý národ(?) necouvne! Navrhuji vystoupit též,a obratem vstoupit do unie s Anglií. Narozdíl od Německa nás nikdy nenapadla,a nezradila jako frantíci. A argument,že jsme ekonomicky navázáni na Německo? Ve chvíli,kdy nás bude víc,a já věřím, že by bylo, bude v zájmu němců,a nejen jich,se s námi dohodnout. Pak již stačí zrušit zbytečné instituce, znovu oživit (jen) EHP,a máme po problému. A co s euroúředníky? Frontex zachovat,a šup s nimi na hranici! Tak slunce v duši.

K. Janyška 17.12.2018 9:16

Vliv marxistických Německa a Francie v Evropě je obrovský

a přináší zmar, mometálně EU. Ani se mi nechce vypočítávat ty historické ohyzdnosti, jako SSSR a Hitlerovo a nakonec i dnešní Německo a franouzský socialismus, odvozený od krvavé Francouzské revoluce, ty krvavé hnusy Francouzi dodnes oslavují, coby vítězství francouzského lumpenproletariátu nad historií Francie. Civilizace v Anglii probíhala jinak a je to znát. Proto nechtějí mít s Měmci, potažmo s Francouzi nic do činění... Dzp.

R. Tichý 17.12.2018 8:55

Europarlament je hnizdo placenych lobistu. EU ridi nevolena komise.

V. Braun 17.12.2018 8:55

Re: Takhle to dopadne,

Každé zevšeobecňování a přisuzování stejných názorů celé skupině zákonitě skřípe. Ale máte pravdu že ještě před referendem se mi zdálo Cameronovo zaměření se na ekonomické argumenty pro setrvání za slabé. Bohužel strana pro setrvání nevyužila možnosti apelovat na city a využít se to dalo - například zdůraznit, že v žádném svazku není jen dobré nebo jen špatné, ale je potřeba na tom pracovat.

Ještě poznámka na okraj, proč třeba nevyužil toho, že EU je společenství států a nikoli nějaký Brusel? To mi vadí i tady na různých anti-EU kampaních kde se od omrzení opakuje o diktátu Bruselu a nevolených byrokratů a přitom zásadnější rozhodnutí vždy schvalují buď ministři nebo premiéři členských zemí a pokud je to opravdu zásadní tak i národní parlamenty.

T. Hraj 17.12.2018 8:51

rozklad

Je opravdu velmi smutné vidět tuto hrdou zemi rozežranou globalistickým progresivismem zevnitř.

Brexit v referendu zvítězil, protože Britů hodných toho jména je v GB stále ještě těsná většina. Ale rozpolcenost země je obrovská, podobně jako v USA.

jedna věc by Británii zachránit mohla: Jacob Rees-Mogg for PM!

T. Hraj 17.12.2018 8:41

Re: Takhle to dopadne,

Ten výrok není nijak úsměvný. Je naopak odvážně pravdivý. A brexitáři mu rozumí. Brexit totiž pro ně není jen o penězích. Není dokonce ani primárně o penězích.

Zajímavé je, že toto je remainisty notoricky přehlíženo. Pro ty je brexit zřejmě pouze otázkou ekonomickou.

M. Valenta 17.12.2018 8:25

Takhle to dopadne,

když politici vyhlásí plebiscit a obě strany lidem nakukávají jeden nesmysl za druhým. Úsměvný je výrok Nigela Farage dosud sedícího v Bruselu za stranu které dal vale (jako bychom to u nás neznali, že): "Nikdy jsem neřekl, že v Británii bude po brexitu lépe".

Přesto by i tohle divadlo mohlo být užitečné, to když si z toho budoucí bruselské vedení něco vezme.

V. Braun 17.12.2018 6:04

Nepřesný pan Tomský

Pokud vím, tak Británie si zatím nevyjednala žádnou konkrétní budoucí dohodu, takže si ani nemohla vyjednat dohodu "vazalskou" jak uvádí pan Tomský. Británie se s EU jen dohodla na přechodném období ve kterém má být tato budoucí dohoda vyjednána. V přechodném období mají platit stávající podmínky, nic více a nic méně.

Dále je nepřesná formulace, že v Irsku nesmí vzniknou celní hranice. Opět pokud vím, tak se vždy mluví o tom, že tam nesmí vzniknout "pevná hranice", míněno hranice kde budou kontroly. Tento požadavek není požadavek EU, k tomu se Británie sama zavázala v tzv Good Friday Agreement, kterou byly uzavřeny dost krvavé dějiny v Severním Irsku (více než 3500 zabitých lidí). Je pravda, že bez Celní Unie je to těžké zajistit, ovšem brexitáři vždy říkali, že je to náramně jednoduché, až do doby něž měli navrhnout konkrétní řešení.

V. Kun 17.12.2018 3:43

Kdo jsou tvůrci? Vámi zvoleni poslanci!

Vytvořili nadstátní, neofeudální nevolenou vrchnost, omezili demokracii a rozdělili společnost ??? Kdo to vytvořil snad ne Trump, když už se všechno hází na něho???

Anglie si zavařila sama. At nechají Irsko plavat -osamostanit a GREAT BRITAIN může EXIT-OVAT s MAYKOU až do pekel.