24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Uč se novému myšlení, profesore

Staroslavné vysoké učení v anglické Cambridgi jde s dobou. V rámci takzvaného „reverzního mentoringu“ dostanou služebně starší bílí učitelé a pracovníci administrativy přiřazeného černocha, Asiata nebo příslušníka jiné etnické menšiny jako mentora.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kopis 7.7.2019 7:20

Re: A ještě, přínos východní Asie - moc položek

Myslíte něco takového?

http://veeo.cz/4019_profesionalni-stavebni-inzenyr-nedokazal-namotat-obycejny-kabel/

R. Neveselý 7.7.2019 10:43

Re: Opravdu by mě zajímalo, jakými vynálezy a objevy

Pocházíme z Afriky??

Navštivte psychologa nebo lépe psychiatra!!

R. Dubravský 7.7.2019 19:11

Re: Opravdu by mě zajímalo, jakými vynálezy a objevy

Spíše antropologa. Ono to tak docela vypadá.

J. Jurax 7.7.2019 12:59

No, napadá mne vuvuzela ...

J. Lepka 6.7.2019 15:46

mám neodbytný pocit, že hledání materiálů

"...na seznamy literatury ke studiu bude zařazeno více barevných autorů," dopadne stejně jako Ovčáčkovo hledání Peroutky "vlevo dole"!

K. Dvořák 6.7.2019 16:22

Re: mám neodbytný pocit, že hledání materiálů

Ale Peroutkovy články " Dynamický život" a "Němci, Češi a židé" svou výživností daleko přesahují vše co o něm prezident Zeman řekl. Za druhý článek by dnes šel spolehlivě sedět. Peroutka.

M. Prokop 6.7.2019 17:49

Re: mám neodbytný pocit, že hledání materiálů

Máte holt o té době prd ponětí (Zeman také). Peroutka skutečně sedět šel. Zavřeli ho Němci, zřejmě jako ocenění.

V. Petr 7.7.2019 17:02

No, třeba soudruh Postyšev, jeden z protagonistů

Stalinova Holodomoru na Ukrajině, byl nakonec na Stalinův rozkaz zastřelen.

Jeden z mnoha tisíc potentátů, který takto dopadl.

R. Neveselý 7.7.2019 10:45

Re: mám neodbytný pocit, že hledání materiálů

Měl byste si něco o tom přečíst, než začnete plácat hámotiny.

J. Jurax 7.7.2019 19:44

Ano.

To by se mělo zavést i u nás při výuce české literatury. Kupříkladu pokud si pamatuju, tak když jsme probírali obrozeneckou literaturu, jediný barevný tam nebyl vzpomenut! Toť pole neorané pro aktivisty!

J. Kanioková 6.7.2019 15:06

Příšerné !

Ta V.B. a Švédsko jsou příkladem evropské degenerace.. a Jordan Peterson zase naopak.

Vladislav Rogozov-2014 - Neberme si příklad z Británie, je čas sundat šátek z hlavy. Islamizace Evropy je proces, který je nezadržitelný a zřejmě i nezvratný. Všichni, kdo tvrdí, že se nejedná o střet kultur (civilizací), nejsou upřímní k sobě ani ke svému okolí. Česko tak má možná jedinečnou šanci vyvarovat se vývoje, s nímž si nevědí rady naši západní sousedé. Vezměme si proto z nich odstrašující příklad. Pokud nebudeme hodnoty, jež tvoří základ naší civilizace bránit, přijdeme o ně. Tolerance nemůže být absolutní. Pokud tolerance toleruje netoleranci, jde o sebedestrukční mechanismus. Má-li naše civilizace přežít, musíme své hodnoty vymezovat a chránit proti všem ideologiím, které je nerespektují a/nebo nenávidí.-http://rogozov.bigbloger.lidovky.cz/

5.07.2019 - Británie na ostří nože. - http://jdem.cz/faxyt3

Počet útoků nožem v Anglii a Walesu v posledních letech prudce narůstá a jde o epidemii dosud nevídaných rozměrů. V roce 2018 bylo zaznamenáno více než 40 tisíc takových útoků, tisíce lidí musely být ošetřeny v nemocnici, 252 lidí útok nožem nepřežilo. Přičemž ve statistikách nejsou započítány oběti teroristických útoků a údaje z Manchesteru.

V průměru je každý týden nožem napadeno mnoho set lidí a mnoho desítek je se zraněními převezeno do nemocnice. Tato čísla skutečně představují historické maximum. Útoků nožem bylo v loňském roce v Anglii a Walesu nejvíce od roku 1946, tedy od roku, kdy se tato statistika začala zaznamenávat.

J. Lepka 6.7.2019 15:48

Re: Příšerné !

A to se do statistiky nějak nedostal řetěz od bicyklu.

R. Dubravský 7.7.2019 19:10

Re: Příšerné !

Podotýkám, noži v Británii přísně zakázanými (Angličanům).

M. Pivoda 6.7.2019 14:46

Diversitu nezastavíš. Obdržel jsem před 2 hodinami e-mail

Africa is ripe for AI research, thanks, in part, to the continent’s wave of young talent—and the and unique challenges the region poses. Disparate gaps in healthcare and access to electricity, unparalleled language diversity, high-risk subsistence farming, and climate change, are just a few of the obstacles AI is beginning to tackle.

AI = umělá inteligence a myslí se v současné době dominující směr AI, tj. programy strojového učení.

Otázka pro hloubavější: Pokrývá lidská schopnost učit se, lidský itelekt zcela? Tzn. lze jen přes programy strojového učení se stát pánem světa (tak jak to v roce 2017 vyslovil V. Putin)?

A dále pak domyslete: Ohrozí (nás Evropany) v budoucnosti dopady ze své velké diverzity země jakou je Afrika, či jiné technologicky vynořující se země?

M. Mikulec 6.7.2019 20:31

Re: Diversitu nezastavíš. Obdržel jsem před 2 hodinami e-mail

S čím zacházíte, tím vás i krmí. Proto mohou dva různí lidé na googlu dostat absolutně protikladné odpovědi na své otázky,a pak se na třetím webu porafat. Internetové stránky nejsou objektivní, ale podbízející se, protože vás znají. Proto se také nikdy nemůžeme shodnout! Google to nedopustí.

M. Pivoda 6.7.2019 20:53

Podsouváte Googlu nečisté úmysly

Vedení Google určitě nejde o záměrné rozeštvávání lidí. Tito technologové naopak chtějí realizovat ambiciózní technologické inovace, které by život lidí na této planetě usnadnily.

Informační technologie jen umocňují to, co už je v lidech. Šíření fake news a demagogií zde bylo už velmi dávno, technologie tuto lidskou vlastnost jen umocnily.

J. Jurax 7.7.2019 13:04

No, Googlu jde hlavně o kšeft; celkem přirozeně, nejsou charita. A lze-li na záměrném rozeštvávání lidí vydělat, tak si nedělejte iluze.

L. Novák 7.7.2019 14:15

Re: dotazy na Google

No, ono asi záleží na tom, co si kdo zvolí jako klíčová slova. Na blbou otázku dostane nejspíš i blbou odpověď... ;-)

J. Fridrich 6.7.2019 11:03

Pan Kechlibar se pta, kdy se tento sebevrazedny proces zastavi - odpoved je snadna a jedine mozna - az na obou brezich Atlantiku prijdou k moci lidri typu Reagana, Trumpa, de Gaulla, Tatscherove....

M. Prokop 6.7.2019 11:23

Re:

Ten de Gaulle do toho moc nepasuje, Thatcher jo.

J. Fridrich 6.7.2019 11:33

Dle vas - pestrost nazoru vychazi ze znalosti doby a skutku urcitych osobnosti a z pramenu, odkud kdo z nas je cerpa...

J. Jurax 6.7.2019 11:44

Kdo je to Tatscherová?

T. Hraj 6.7.2019 12:12

Re:

Asi nějaká Němka.

J. Fridrich 6.7.2019 13:10

Ale no tak, panove, v letnim horku se nemaji pit silne alkoholicke napoje pred setmnenim.....

J. Jurax 7.7.2019 13:06

Ano. Tak je nepijte!

T. Hraj 6.7.2019 10:29

No speech anywhere

Pro doplnění, Jordan Peterson se odebral před budovu university, kde si kousek stranou stoupl na stůl a bez mikrofonu pokračoval v přednášce. Aktivisti ho (a studenty) ale následovali i tam a pokračovali ve výrobě hluku. Nejde jim tedy o to, že některým lidem by nemělo být umožněno promluvit na akademické půdě (i to je na hraně), ale že by jim nemělo být umožněno promluvit vůbec.

Podobných případů jsou spousty (Ben Shapiro, Dinesh D'Souza, Heather McDonald, Charlie Kirk, Milo Yiannopoulos, etc.). Konzervativní speaker dnes pomalu nepromluví na americké universitě bez ochranky. Vedení universit někdy zbaběle zruší přednášku s tím, že zajištění bezpečnosti by bylo příliš drahé (tj. akceptuje a podporuje možnost někoho umlčet násilím). Jindy chce dokonce náklady na bezpečnost po přednášejícím(!).

L. Harvánek 6.7.2019 10:42

Re: No speech anywhere

Možná se mýlím. ale podle mne termín mentor se dá vyložit jako vychovatel. A tak mi nejde na rozum, v čem může mladý a nedovzdělaný příslušník ne právě světlé rasy vychovávat člověka akademicky vzdělaného, ověnčeného mnoha prestižními cenami a váženého mezi odborníky podobného zaměření. Poměry za velké čínské kulturní revoluce jsem na vlastní kůži nezažil z důvodů geografických, pamatuji ale doby, kdy mladý, ale nedovzdělaný "odborník" školil zkušené a vzdělané odborníky (svazácký funkcionář učil sedláky, jak vést zemědělství).

M. Mikulec 6.7.2019 11:11

Re: No speech anywhere

Nejde o výchovu, ale o dohled. Takový barevný Big Brother, informant a slídil.

T. Hraj 6.7.2019 12:20

Re: No speech anywhere

Ten dohled je druhotný. Je to především legitimizace (zvrácené rasistické) ideologie a demonstrace síly:

"Podívejte se, jsme oficiální součást agendy universit!"

"Neopovažujte se odporovat, je-li vám vaše akademická kariéra milá!"

Z. Lapil 6.7.2019 11:52

Re: No speech anywhere

Myslím, že úvaha o akademické půdě je naopak. Právě akademická půda (a Hyde Park) je místo pro KAŽDÝ názor, protože tam může být v klidu zvážen.

Protože - jistě se mnou budete souhlasit - většina je ve vědě (někdy závažná) indicie, ale rozhodně ne konečný argument.