25.9.2020 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Uč se novému myšlení, profesore

Staroslavné vysoké učení v anglické Cambridgi jde s dobou. V rámci takzvaného „reverzního mentoringu“ dostanou služebně starší bílí učitelé a pracovníci administrativy přiřazeného černocha, Asiata nebo příslušníka jiné etnické menšiny jako mentora.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 7.7.2019 19:36

Pakliže kdekoliv dosahuje téměř každý vysokoškolského vzdělání,

J. Jurax 7.7.2019 19:39

Pakliže kdekoliv dosahuje téměř každý vysokoškolského vzdělání, pak to vysokoškolské vzdělání u podstatného procenta těch téměř každých bude s bídou na úrovni průměrného maturanta před sto lety.

J. Kopis 6.7.2019 8:31

"kde se ten kult diverzity zastaví.

Moje odpověď zní, že sám od sebe nikdy" Nejprve musíme najít a pojmenovat příčinu problému. Co takhle třeba obyčejná, lidská hloupost? Vzhledem k tomu, že západní populace proti hypertrofování této neblahé lidské vlastnosti nemá nastaveny žádné korekční mechanismy, je tak masové šíření hlouposti v populaci nezadržitelné. Výsledkem jsou podobné nesmysly jako je gender, reverzní mentoring, multikulturalismus, inkluze. islám, neomarxismus, apod.. No, a protože hlupáci se mnohem snadněji rozmnožují, mají tak mnohdy v populaci větší zastoupení v poměru s jedinci inteligentními. Lidská populace tak od posledního světového konfliktu, kdy došlo mimo jiné i k významné redukci hlupáků ve společnosti, postupně ztratila schopnost vstřebávat a do jisté míry eliminovat hloupost bez výrazných škod hlupáky způsobenými. Vzhledem k výše uvedenému tak společnost s převahou hlupáků nemá ani možnost reverze k +- bezvadnému chodu, z prostého důvodu, že hlupák prostě z podstaty není schopen vytvořit nic inteligentního. Hlupák má však výjimečnou schopnost nenávratně ničit cokoliv a kohokoliv, to mu jde ze všeho nejlépe. Rozmach hlouposti ve společnosti se pak dá snadno identifikovat nárůstem jakékoliv ideologie a víry v nesmysly, kteréžto pak snadno vyplňují prostor uvolněný mnohdy bolestným používáním mozku k myšlení.

J. Pražák 6.7.2019 7:35

Ještě zbývá zaintegrovat lidožrouty

Pak bude ta diverzita dokonalá. Mají přece také svá lidská práva na své stravovací odlišnosti.

S. Sidlichovsky 6.7.2019 5:47

8 z 10 britských univerzitních profesorů voliči Levice.

Daniel Hannan se nedávno na akci Konzervativní asociace cambridgeské univerzity setkal se studentem historie, který byl přijat až na druhý pokus. Při prvním pokusu zkoušející profesorka vytáhla ze stolu kostku cukru - a cele v souladu s oxfordskou praxí - ho žádala, aby to komentoval. Podle Hannana kondidát odpovídal naprosto rozumně - mluvil o tom, jak obchod spojil vzdálená místa, zmínil růst konzumerismu, přechod od řepy ke třtině jako příklad, jak globalizace transformuje krajinu. Popsal nedávné změny v životním stylu, které snižují spotřebu cukru.

Profesorka reagovala na jeho výklad - vyhrkla "a nic o otroctví?"

Přijat nebyl.

Podle průzkumu Institutu Adama Smithe jsou 8 z 10 britských univerzitních profesorů voliči Levice.

R. Langer 6.7.2019 6:37

Re: 8 z 10 britských univerzitních profesorů voliči Levice.

Já bych jí řekl, že zmiňovat rasismus v tomhletom kontextu by bylo rasistické, a bylo by vymalováno. Stejně jako u nás by se v takovém případě dodávalo, že cukr je naše bílé zlato a podle pětiletých planů naší Strany a Vlády byla zajištěna dostatečná produkce pro nás i na export. Oni v tom ještě neumí chodit, ale přesně o tohle se jedná. ;-)

R. Langer 6.7.2019 6:38

Re: 8 z 10 britských univerzitních profesorů voliči Levice.

... teda ne rasismus, ale otroctví, pochopitelně...

J. Pokoutný 6.7.2019 7:52

Re: 8 z 10 britských univerzitních profesorů voliči Levice.

Oni v Saudské Arábii, Mauretánii a několika dalších muslizemích vyrábějí cukr? Předejte té geniální ženě mé ocenění, prosím.

Z. Lapil 6.7.2019 11:20

Re: 8 z 10 britských univerzitních profesorů voliči Levice.

Nechal jste se unést. Ona spíš narážela na cukrovou třtinu na Haiti (nebo tam někde) a tak.

V. Petr 6.7.2019 13:47

Já bych ale k tomu dodal "a které otroctví, bílé nebo černé"

Oni totiž bílí otroci v Karibiku na tom byli o dost hůře, než černí!

A samozřejmě, otroctví tak vůbec nepatří, pokud se jedná o CUKRU. Je to jako kdyby se na otázku "parní stroj" mluvilo o pracovních podmínkách v dolech 19 století. A mohlo vy se dodat o zneužívání koňů při těžbě uhlí...

J. Jurax 6.7.2019 0:44

No jo, barevná dobrá, bílá špatná. Toť nové myšlení.

B. Volarik 6.7.2019 0:37

Děsivé.

Černé košile, hnědé košile, modré košile ...... Stále to samé:Obyčejný fašismus.

M. Mikulec 6.7.2019 4:55

Re: Děsivé.

A obvyklí podezřelí. Běloši.

P. Lenc 6.7.2019 7:25

Re: Děsivé.

Umberto Eco-"fašismus je věčný"...

J. Pražák 6.7.2019 7:34

Re: Děsivé.

Pouze technologie moci se zjemnila. Dnes nepotřebují gulagy ani koncentráky, ani černé košile s obušky, ale stačí jim dotace a aktivisté neziskovek. Vše si platíme z daní. Cíle stejné, jen postupy jsou (zatím) humánější.

B. Volarik 6.7.2019 7:40

Re: černé košile s obušky

Černé košile s obušky máme v Americe. Říkají si Antifa. Mají černé mundůry, na ksichtech masky a bijí lidi odlišného názoru. Nedávno v oregonském Portlandu vážně zranili konservativního reportéra. Policie klidně přihlížela útoku a ani nezavolali sanitku pro člověka s poraněním hlavy. Musel se do nemocnice dopotácet sám.

M. Prokop 6.7.2019 8:41

Re: černé košile s obušky

Tahle verbež je v Evropě (hlavně v EU) také.

P. Lenc 6.7.2019 9:34

Re: Děsivé.

Ano, zatím...