20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

VÁLKA: Síla, slabost a Putinova hra

Předchozí článek byl věnován opakovaným pokusům Ruska nebo jeho fanoušků strašit jadernou válkou ve stylu: „Když Putin nedostane, co chce, tak se rozzlobí a vypukne nukleární apokalypsa a může za to Západ.“, a připomněl historicky osvědčené jaderné odstrašení, které fungovalo dlouhodobě i proti výrazně silnějšímu SSSR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 17.7.2022 20:53

Evidentně netušíte, co se kolem vás děje. USA napadly Afghánistán bez mandátu OSN, NATO bombardovalo Srbsko také bez mandátu OSN (prokazatelně tam zemřelo skoro 5 tisíc civilistů včetně dětí, a protože NATO používal zakázanou munici s obohaceným uranem, umírají stále další...), díky USA, Británii a aktivní účasti Belgie ve Rwandě tam byly zmasakrováno skoro 1 milion lidí... (ten seznam toho "skvělého" Západu, kam se vy řiťolezci tlačíte, by byl dlouhý a bolestivý), a vy si tu mažete lejna kolem svých úst, a vydáváte to za kolínskou? Jste duševně nemocen, nebo jen prosťáček, co neví která bije?

P. Diviš 17.7.2022 21:15

Umírání na Ukrajině může zastavit Putin. Jen Putin, nikdo jiný. Zbytek jsou jen kecy.

F. Navrátil 17.7.2022 17:10

Pane Vávro, vytrháváte z kontextu jen to co se vám hodí do krámu. V Budapěšťské deklaraci (žádné dohodě!) stojí, že Ukrajina se zavazuje být nejaderným neutrálním státem. Po majdanu svůj závazek porušila, stejně jako závazek o právech menšin, autonomii Krymu nebo později o plnění Minských dohod. Ukrajina se snažila cíleně o vyvolání konfliktu s Ruskem, a to se jí skutečně podařilo.

J. Koníček 19.7.2022 2:16

Žádná DOHODA o NATO a UKR mezi USA a Ruskem nikdy neexistovala. Co uvádíte "jedna bába povídala", je to něco, co by si naši čestí kolaboranti jako jste bezpochyby Vy, přáli aby bylo. Není to tak. Řeči se vedou a voda teče.

V. Hájková 17.7.2022 8:53

Vážený pane autore - vyjadřuji Vám velké díky za tento článek, který pokládám za jeden z nejlepších , které jsem na PSU - kdy četla . Smekám pomyslný klobouk!

Bohužel - poslední dobou jsou tyto stránky zavaleny proruskými TROLLY - a velkým počtem duševních IMPOTENTU !! Tím chci říci, že pochopení tu od 90% čtenářů nenajdete . BOHUŽEL - taková je skutečnost!

J. Vávra 17.7.2022 9:01

R^

V. Čermák 17.7.2022 13:08

Servilo-Burano úřaduje...;-D

J. Kunc 17.7.2022 17:53

Já jsem optimista a věřím, že většina čtenářů je normáln ích. Jen nic nenapíšou do diskuze. Ti co přispívají, protože se jim ten článek nelíbí holt nejsou z nejbystřejších (nebo to jsou ti proruští trolové). Obdivuji ty diskutující co jim oponují, ono diskutovat s nebystrým člověkem je velmi náročné, nelze je přesvědčit. No a pokud je to proruSSký troll, tak ty tuplem ne.

M. Hoblík 17.7.2022 7:54

Prezidentu Putinovi a Rusům se nesmí ustoupit! Zvítězíme a budeme se jim posmívat! V jeskyni při ohníčku...

V. Mokrý 17.7.2022 8:47

NEPŘIVOLÁVAT

!

J. Vávra 17.7.2022 9:05

No a co, pořád lepší než putinovský chomout a ruský bordel. Já jsem válečný ročník, mne trocha nepohodlí nerozhodí a mladá generace by měla čuchnout k tomu, že není jen ejchuchu, ale taky občas ouvej, aby zase mohlo být lépe.

V. Mokrý 17.7.2022 11:11

Pokud by se většina nevypařila - Hirošima, Nagasaki, zřejmě zapomenuta, že.

K. Křivan 17.7.2022 11:32

A není lepší neexistující "putinovský chomout" vymyšlený pitomým Vávrou , v teplém baráku a lacinou naftou v auté, než bruselský fašistický chomout s mrznoucím zadkem ?

J. Vávra 17.7.2022 12:54

Jste navedenej nebo jen blbej? To, že se tu s dalšími proruskymi trosky placatý po ramenou neznamená že nejste sr..či, pro které čím pro nás stát hůř tím líp. Flastenci patří k Okamurovi, proč opruzujete tady?

V. Čermák 17.7.2022 13:07

Tady něco Šplouchá. Fávrovi odtékají Nervy. Omýti přirození vlažnou vodou vám pomůže...;-D

K. Křivan 17.7.2022 14:06

Spíš by pomohla pilulka Plumbum.

J. Vávra 17.7.2022 18:20

V klidu hoši, kolaboranti jako vy mne nerozhodi a nahravar vza,jemne si muzete jak chcete. Jste s..ci a temi zustanete i kdyz vam to nebufu rilat.

J. Kostelanský 17.7.2022 3:33

Státy EU kopou Rusko několik měsíců do zadele, a pak kdosi naříká, že Rusko hrá jakousi hru. Možná plyn za týden pustí a možná taky ne.

Kdyby pozice Západ-Rusko byly vyměněny , Západ by kohoutky plynovodu do Ruska zavřel již dávno. Já se pak vůbec nedivím, že při způsobu myšlení "podle sebe soudím tebe" se státy EU obávají, co Rusko udělá.

Aniž by si to západní země uvědomovaly, udělali z Putina cara-báťušku, na kterém závisí, jak EU přežije nebo i nepřežije tuto zimu.

Teď jim zůstává jen čekat, zda to Rusko Západu oplatí stejnou minci nebo se bude snažit zachovat si pověst spolehlivého dodavatele surovin, který striktně odděluje ekonomiku od politiky.

Jako zajímavý scénář (z pohledu Rusů) se mi javí ten, v němž Rusko obnoví dodávky plynu do Německa, ale jen na takové úrovni, která postačuje Německu, ale vylučuje jeho reexport do jiných zemí.

V. Mokrý 17.7.2022 5:52

R^

J. Vávra 17.7.2022 9:00

EU kopalo do zadele putinovský režim nikoliv Rusko jako takové. Co se Vám na tom režimu líbí? Kvůli neprozíravým politikům jako Tante Merkel a obecně zpohodlnění a ztráty instinktu sebezáchovy západoevropanů jsme zůstali před Putinem jako holátka závislátka a opět za Západní Evropu tahají kaštany z ohně USA podporou Ukrajiny. Nezbude než přetrpět tuto topnou sezónu, potlačit kolaboranty, ke kterým, zdá se, tíhnete i Vy, a další kolo už Putin s jeho bídnou ekonomikou nevydrží. Ani Čína už si nedovolí otevřeně Putina podpořit, protože ty kšefty s USA a EU potřebuje víc. Jen aby ruská agrese na Ukrajinu byla pro EU dostatečný budíček, aby pochopila, že ty oběti a to naštěstí zatím jen ekonomické, jsou pro budoucnost a bezpečnost EU nutné - a nakonec poslouží i Rusku, aby se probudilo ze svých velmocenských vlhkých snů.

V. Čermák 17.7.2022 12:45

Nevím, proč by mělo EU kopat do zadele nějaký režim, který se mu nelíbí. EU se má starat především o sebe sama a vlastní občany. Váš problém a vám podobným je ten, že si myslíte, že Rusko je slabé a neumí ani budík. Rusko je ale Impérium, které vrací údery. No a teď Čučíte jako puk a s vámi již dosti Oprděná EU. Jen Signál Fiala s válečnicí Černochovou to ještě nepochopili. Vlhké, plačtivé probuzení čeká spíše Vás.....Rv

J. Červený 17.7.2022 0:01

Polský prezident Andrzej Duda vyzval ukrajinské představitele, aby přiznali svou ostudnou minulost, kdy ukrajinští nacionalisté za druhé světové války zmasakrovali přes 100 000 Poláků.Duda vyzval Kyjev, aby uznal etnické čistky Poláků ukrajinskými nacionalistickými milicemi, a trval na tom, že pravda o válečných masakrech a dalších podobných zločinech ve východní Haliči v letech 1944-1945 musí být „pevně a jasně“ přiznána. Ukrajinská nacionalistická milice, partyzánští členové Ukrajinské povstalecké armády (UPA) ovládaná banderovskou frakcí Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN-B), se vyvinula v to, co je nyní známé jako prapor Azov.

J. Vávra 17.7.2022 0:27

A to má ospravedlnit ruskou agresi?! Právě kvůli takovémuto násilí mezi národy - viz třeba historie střetů mezi Němci a Francouzi a Poláci nebyli taky ve vztahu k Ukrajincům úplní beránci - po II. sv. válce Evropa začala vyznávat to, že hranice se násilím nemění a o problémech a jejich řešení se jedná. Nezdařilo se to snad jen na Balkáně a pak, že tato doktrína nevyhovovala Rusákům. Neustále omílaný prapor Azov .... Už to, že je to prapor ukazuje, že to jen relativně malá jednotka, vznikl jako reakce na akce ruských separatistů na Donbase podporovaných Kremlem podobně jako byli "zelení mužíčci" na Krymu. Kromě toho po zařazení do ukrajinské armády byl od extrémistů očištěn, tak laskavě si najděte něco jiného z propagandistického kremelského balíku, tohle už je vyčpělé. Jestli někdo potřebuje očistit od nacismu, tak je to nemocné Rusko. Zatím má Putin kanonefutr z chudáků z Dagestátu, Baškirie, Sibiře ap., až mu dojdou a budou umírat i děti Moskalů, tak jsem zvědavý, jestli mu to projde.

F. Navrátil 17.7.2022 7:05

Nacbataliony jako je Azov nebo Karpatská Síč nejsou součástí ukrajinské armády, ale specializovanými operačními jednotkami Ukrajinské národní gardy.

V. Hájková 17.7.2022 8:47

JAKO - právný komouš lžete jako prase ! Pluk AZOV - už leta očištěný od extremistů , kteří jsou v určitém počtu v každé zemi - včetně té naši ! Pluk Azov je již dávno zařazen do armádních celků Ukrajiny!

Jen by mě zajímalo, zda jste za tyto LŽI - PLACENÝ , nebo je to dáno vaši naprostou stupiditou !

J. Vávra 17.7.2022 9:40

Já Vám to řeknu příměji než paní Hájková: jděte už konečně s těmi kremelskými propagandistickými kecy do hajzlu! Něco si nejprve zjistěte a nežvaňte! Ukrajinci nejsou ideál a kdo je, dost dlouho žili vedle Rusů, aby dost pochytili a taky si dost od Moskalů vytrpěli, aby v nich krev vařila, ale rozhodující je rozdíl v režimu - diktátorský režim v Rusku, který v historii vždycky vedl k agresím a válkám a pošramocený, nedokonalý ale demokratický režim na Ukrajině. Jen debil, antidemokrat a ten, co touží po podřízené roli trpící krasavice, jak se Putin kdysi vyjádřil, to nechce vidět.

J. Sedlář 17.7.2022 7:23

Sláma ukravína. Z4sr4né náledí.

J. Vávra 17.7.2022 9:23

Jo jo měl jste si dávat pozor na krok. Zvláštní, dobytek je obyčejně opatrný, proč ne Vy?

V. Čermák 17.7.2022 16:28

Proč On, to bylo určené Vám...;-DRv

J. Sedlář 19.7.2022 16:52

Nepochopil. Nevadí, nic si z toho nedělejte. Požádejte starší ročníky, oni Vám to vysvětlí.;-)