20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

VÁLKA: Síla, slabost a Putinova hra

Předchozí článek byl věnován opakovaným pokusům Ruska nebo jeho fanoušků strašit jadernou válkou ve stylu: „Když Putin nedostane, co chce, tak se rozzlobí a vypukne nukleární apokalypsa a může za to Západ.“, a připomněl historicky osvědčené jaderné odstrašení, které fungovalo dlouhodobě i proti výrazně silnějšímu SSSR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 17.7.2022 19:58

Jednoduchý Ideolog má jasno a ventiluje. Co taky čekat od Svědka Signála...;-D

P. Molík 17.7.2022 11:32

Zásadní je nepodlehnout jakémukoliv zastrašování. Budeme zastrašování ze strany Bruselu bagatelizovat a zastrašování z Ruska propagandisticky nafukovat ? Jak to, že nám Brusel vyhrožuje astronomickými pokutami, za to, že jeho choroboplodné výplody neimplementujeme dostatečně rychle ? Kam až zbytní arogance a impertinence Evropské komise a dalších institucí EU, které se chovají jako orgány okupační správy ? Odmítám budování eurohujersko-bruselské diktatury.

V. Čermák 17.7.2022 12:52

To je ovšem v ČR, která je odjakživa Papežštější než Papež, prakticky Nemožné. Dříve s SSSR na věčné časy a nikdy jinak, nyní s EU USA na věčné časy a nikdy jinak..Rv

V. Braun 17.7.2022 16:01

Tak ČR se k dodržování pravidel EU, kam patří i implementace směrnic, zavázala ve smlouvách. Srovnávat to s vojenským napadením jiné země může jen značně chorý mozek.

V. Čermák 17.7.2022 16:25

Tak když ČR vstupovala do EU, určitě se nezavázala k tomu, co po ní EU požaduje nyní. Takže Svazáku Braune: s EU USA na věčné časy a nikdy jinak, podobně jako dříve s SSSR na věčné časy a nikdy jinak...;-DRv

P. Diviš 17.7.2022 18:19

Pouze pro slabé duchem a jiné Svědky ...., myštoši.

V. Čermák 17.7.2022 19:56

Nějaký problém, Opimasi, Svědku Signála? ;-D

P. Molík 17.7.2022 19:21

Také naši představitelé se v Kremlu zavázali souhlasit s podmínkami okupační správy. Obhajovat nemravné smlouvy z Bruselu znamená být darebákem nebo člověkem, který má vážné problémy s logickým myšlením.

J. Kulheim 17.7.2022 9:37

Rusko vojensky napadli Ukrajinu, což je potřebné jednoznačně odsoudit. Podle mého názoru je potřebné si také říct, že historie Rusko – Ukrajinského problému nezačala 24.2. 2022, ale začala mnohem dřív.

Při rozhovorech o sjednocení Německa se prezidentovi SSSR Michailu Gorbačovovi dostává ujištění o tom, že NATO se nepohne ani o palec na východ; těchto ujišťování se dostává i dalším představitelům SSSR, a v dalších letech RF. Skutečnost je taková, že již 12. 3. 1999 - ČR, Polsko a Maďarsko oficiálně vstupují do NATO. 2004 – Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko, Slovinsko členy NATO atd. 2. 5. 2014 - Desítky pro-ruských demonstrantů záměrně upáleny zaživa v Domě odborů v Oděse. 5. 9. 2014 – „Minsk I“ jednání mezi ukrajinskou vládou a představiteli Doněcké a Luhanské oblasti pod záštitou představitelů OBSE, Německa, Francie a Ruska.  19. 2. 2022 – President Zelenský na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlašuje, že Ukrajina zvažuje odstoupit od smlouvy o nešíření jaderných zbraní; jinými slovy zvažuje získat jaderné zbraně. Proti komu?

Střílet se začalo na Majdanu. Politici ze západu a z ČR se účastnili tohoto mezinárodního mejdanu. Nikdo nevyšetřil, vraždění v Oděse, Mariupolu a v jiných východoukrajinských městech. Mlčí se o tom, že součástí Ukrajinské armády jsou vojenské jednotky Azov. Atd.

Místo toho, abychom dostali solidní informace, dostali jsme cenzuru. Život se mi vrátil do doby, kdy vládli komunisté. Je to jenom trošku sofistikovanější. USA v Srbsku neválčili, prováděli humanitární bombardování. Neptali se nikoho. AStd.

Myslím, že je tady řada otazníků, na které bychom měli dostat odpověď

J. Vávra 17.7.2022 10:10

Jděte s tímhle kremelským soft trollingem kamsi! Jaksi jste pozapomněl na budapešťské dohody, kde Rusko garantovalo Ukrajině její hranice za odevzdání atomových zbraní za asistence naivního Západu, který by teď měl držet ústa a bez keců lifrovat podporu na Ukrajinu, protože Putin si vysvětloval jejich jednání po Krymu jako slabost. Poněkud jste pozapomněl, že ve 21. století se v Evropě s výjimkou Balkánu války vedou v ekonomice a o problémech se jedná. Zmínil jste sice kolaboranty oblíbený symbol Majdan, takto jen jedna z řady revolucí a následek vlády proruských představitelů, ale už opomenul, že to vedlo k ustavení demokratičtějších vlád a režim na Ukrajině se začal zlepšovat. Zmiňujete minské dohody, kde Ukrajina nenaplňovala vše do písmene, ale už jaksi pozapomínáte na akce separatistů na Donbasu silně podporované Ruskem dodávkami zbraní i "zelených mužíčků". Po Krymu si taky naivkové mysleli, že to Putina zasytí a dá pokoj a přišla Ukrajina... Takže podle Vás má Západ přihlížet, jak Putin sežere Ukrajinu, vyvraždí nepohodlné, jak to Moskali na Ukrajině udělali už po WWII, Rusko se konsoliduje třeba už i pod jiným diktátorem a napadne další země, protože to je podstata toho imperialistického národa? Mne už se to týkat v mém věku nebude, ale pro své děti a vnuky rád v zimě obléknu i doma tlustší svetr, když to bude potřeba, aby ti hajzli dostali, co zaslouží.

V. Mokrý 17.7.2022 11:09

KDE JSOU TY DOBY,

kdy na Západě platili smlouvy, potvrzené podáním ruky.

J. Vávra 17.7.2022 13:32

A kdy pro Rusa někdy něco znamenaly i písemné smlouvy, pokud nebyly zastitene silou?

P. Diviš 17.7.2022 21:08

V Rusku neplatí ani ty na papíře, natož ústní.

J. Kulheim 17.7.2022 11:31

Putin není Mirek Dušín a politici ze západu nejsou klony Matky Terezy. Nevyjednali nic, co by zabánilo ozbrojenému konfliktu. Z vyjednavačů EU, tří ministrů z Francie, Německa a Polska, kteří podepsali s Janukovičem dohodu se stali užiteční idioti. Mlčeli a Západ fašizujícímu Pravému sektoru dokonce tleskal.

Proč bych měl věřit představitelům EU víc než Putinovi? Protože on je Rus a oni jsou Francouzi, Němci, Poláci atd.? Se všemi máme historické zkušenosti. Myslím, že dívat se na politické události prizmatem, mám rád nebo nemám rád, je špatné. Putin není o nic lepší ani horší jako skvadra socialistických politiků v EU. Hájí nebo prosazují si svoje zájmy, bez ohledu na důsledky. Jak to dopadlo se svobodou a demokracií v Líbii, víme.

Odmítám humanitární bombardování Srbka stejně jak na Ukrajině. Umírají mladí chlapi, Ukrajinci i Rusové, kteří mají doma rodiny, rodiče atd.

J. Vávra 17.7.2022 12:14

Nechte si tyto opakující se kecy. I Vy byste mohl pochopit, že patříme k tomu Západu a měli bychom se snažit o odstraňování jeho chyb a ne se snažit o podporu nepratelskeho agresora.

J. Kulheim 17.7.2022 12:48

Chovejte se slušné. Rodiče se určitě snažili vychovat z vás slušného člověka.

Já nejsem ani bych nechtěl být Rus, Němec ani Američan apod. Narodil jsem se a žiji na Moravské Slovácku a jsem tomu rád.

J. Vávra 17.7.2022 13:28

Tak pak nezvante o tom o čem víte málo a radujte se, že na svém Slováků se potykate jen s místními lotry, jejich semeniste Zlinsko neni tak daleko, a uvedomze si ze si na svem pisecku muzete v klidu hrat i diky tem zlym Amikum a EU a ze ve stretu s agresorem umiraji Ukrajinci a nas to stojí jen pokles životní úrovně ale ne životy.

K. Křivan 17.7.2022 14:02

Ale my nechceme pokles životní úrovně, aby mohl Zelensky dále hrabat miliardy ! My nechceme aby dále umírali nevinní lidi, jen aby zbrojovky a Západě vydélávali víc než kdy jindy ! Když umíral Azov v Marienpolu, to nevadilo. Byli to vrazi.

J. Vávra 17.7.2022 21:49

Bože to jsou žvásty! Do které kremelské zadele na to chodíte? Pokud nechcete snížení životní úrovně a aby umírali nevinní lidé, tak to prosaďte u Putlera právě tak jako aby se probudil ze snu o vlivu jako za časů SSSR. Já jsem ochoten snížení životní úrovně akceptovat, pokud půjde putinovský režim do hajzlu, protože to je větší šance pro mé potomky na život v míru.

Jenže všechny ty kecy o fašistech na Ukrajině a Azovu atd. mají zakrýt, že Rusku jde o zdroje na Donbasu a v Azovském moři, protože ta hovada nic jiného než těžit suroviny a válčit neumí. Apropó vlastně ani to pořádně neumí, když musí mít čerpadla od Siemensu a bojovat jen za cenu totálního ničení, válečných zločinů, vražd civilistů a stylem útoků "nas mnogo" nechat umírat mládež neruských národů. Co bránilo těm hovadám, aby si vyprávěli, jak vyhráli II. světovou válku, ukazovali si rakety na Krasnoj ploščadi, obraceli se na báťušku, jeho prevaschoditelstvo Pútina, aby jim blahosklonně hodil kopějku a svět by po nich neštěkl. Jenže to by Putin nesměl mít vlhké sny o své velikosti a důležitosti a iluzi, že jsou velmoc. Ať je ten skrček rád, když umře včas, než skončí u soudu pro válečné zločince.

J. Vávra 17.7.2022 13:59

Neopakujte kremelské narativy převzaté z dezinfowebu a bude to ve vsi slušnosti.

V. Čermák 17.7.2022 12:48

Částečně máte pravdu. EU a také ČR by se měly starat především sami o sebe. A cizí tzv. agresory neřešit. Koneckonců nejagresívnějšího agresora USA, současnou říši Zla, co do počtu válek i mrtvých dříve také Neřešila...;-DRv

R. Doubravský 17.7.2022 15:36

Podporou Ukrajiny se staráme o sebe.

J. Vávra 17.7.2022 15:55

Dalsi chytrak do party! Prave, ze EU podporou Ukrajiny a to vlaznou, se o budoucnost jakztskz stara. Pokud Putin ted neotevre kohoutek po ufrzbe, tak mimikry spadnou a uvidi se na cem jsme a jestli umime prekonat krizi. V konecnem dusledku na to, pokud se EU nepodela, na to musi Putlr dojet. I oslabena EU je nasobne silnejsi nez zaostale imperium.

J. Vávra 17.7.2022 16:00

Tý zas... automaticke opravy textu! Snad je to i tak srozumitelne.

V. Čermák 17.7.2022 16:22

Ruské Impérium vrací Údery. Tak ať se EU stará o sebe a svoje občany především. O Agresora z USA se také dříve nestarala. Ale Vy můžete jít přímo na bojiště, když chcete tak porážet Putina. ;-D Mimochodem, EU se už Podělává, protože Němci, Francouzi a Italové nejsou taková Trdla jako náš Signál, štěkající jako ratlík za plotem...;-D

J. Vávra 17.7.2022 17:07

Ja bojuju slovem proti Putimovi právě tak jako Vy slovně kopete za něho. Nevím jak Vy, ale já rok 68 zažil a pro své potomky to nechci jako idioti nebo placení hbajzlove Vašeho typu. Buď nevíte o čem mluvíte a nste hljpak nebo jste bezcharakterni šmejd jako Okamura.

M. Vaněk 17.7.2022 21:05

To jste na Hayata moc přísný... Ale k meritu: Asi jste si vůbec nevšiml, že už dvaatřicet let žijete v rozkradené, zdevastované, zotročené a zadlužené zemi: ČNB rozkradla náš zlatý poklad nedozírné ceny z 90%, díky EU zaplatíme usvědčenému a odsouzenému vrahovi 350 tisíc za tzv. újmu, kterou jsme mu způsobili "dlouhým" procesem, o podvodnících typu šťávy a CET21, kde jen v těchto dvou kauzách zaplatíme 26 mld., ani nemluvě. Stále si myslíte, že víte o čem píšete? Obávám se, že jste jen další nešťastník s vymytou lebedou...

V. Čermák 17.7.2022 22:32

Já jsem 68 zažil také a moji rodiče zase rok 45, kdy Rudá armáda porazila Němce, kteří popravili za války 360000 občanů ČSR a pro další miliony připravovali konečné řešení. Rok 45 má větší váhu, než rok 68. Jste obyčejný nenávistný Přepisovač Historie. A ty vaše směšné Nadávky ( Idioti, Placení hajzlové, Hlupák, Bezcharakterní šmejd), ty jste vytlačil z Kloaky, protože bez nich se taková hloupá trdla jako vy neobejdou, když jim dojdou argumenty. Omyjte si přirození vlažnou vodou a vypláchněte si nevymáchanou papulu. Mimochodem, nekopu ani tak za Putina, který si nezačal, ale proti Amíkům, současné říši Zla, co do počtu válek i počtu mrtvých....;-DRv

J. Vávra 17.7.2022 23:55

Myslíte v roce 45 ty "davaj časy" co znásilňovali, jako by byli na dobytém území a měli na to nárok? A co jim v patách šli agenti, co odvlékali lidi do lágrů? Fakt je, že v roce 68 to byl jen odvar a stálo to život "jen" 137 našich lidí a 500 těžkých zranění a pak potkávání nadutých ruských oficírů s báryšňami a pucfleky na nákupních nájezdech v Praze a morální marasmus komoušské "normalizace".

A myslíte ty, co vyprávějí pohádky, jak sami porazili Němce a přitom třetinu výbušnin měli z pomoci z USA a jezdili z 50% na amerických pneumatikách a žrali z 85% americké masové konzervy a kolik náklaďáku jim dodali nechci hledat? A myslíte ty, co za to nezaplatili, protože Stalin to vyřešil ač Gruzínec hezky po rusku a po bolševicku: od vás materiál od nás životy. A myslíte ty, co došli do poloviny Evropy, ale tu druhou osvobodil někdo jiný a myslíte ty, co si přisvojují celkové vítězství ve II. SVĚTOVĚ válce a přitom USA bojovaly především s Japonci, kteří počtem převyšovali Němce, a přitom jejich ekonomika stačila držet Rusy nad vodou dodávkou náklaďáků a spousty dalšího zboží, aby nepadli na držku? Ten rozdíl v síle ekonomiky je dnes ještě propastnější. Ty další kecy nebudu vůbec komentovat. Jestli nevidíte rozdíl mezi ruským vůči vlastním lidem násilným režimem a americkou demokracií není o čem mluvit, kloako.

J. Brabenec 18.7.2022 0:09

Co vám pane Čermák ty Američani udělali, že je nemáte rád?