19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

VÁLKA: K evakuaci ukrajinských vojáků z Azovstalu

Se stísněnými pocity čtu zprávy o hrůzostrašných poměrech, které panují v komplexu Azovstal v Mariupolu. Ti obránci tam zažívají skutečné peklo na zemi. A ještě stísněnější pocity mám při představě, co je čeká po evakuaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 18.5.2022 8:43

Rád bych se na to koukl, ale nemám tam email. A to video je přístupné jenom pro členy email-u.

R. Langer 18.5.2022 8:51

https://t.me/kedmi/15895

J. Nevrkla 18.5.2022 7:34

Putin Guterresovi jasně řekl, že civilisté mohou z Azovstalu kamkoliv odejít a stalo se přesně tak. Vojáci se mají vzdát, zraněnym bude poskytnuta zdravotní péče - stalo se. S ostatními bude nakládáno přesně podle mezinárodních konvencí - zřejmě se stane. Stejskalovy předběžné úvahy se nezakládají na realitě, ale jen na jeho nenávisti a účelové propagandě.

R. Meišner 18.5.2022 7:19

ano autore, Sovětský svaz zacházel ve druhé světové válce s nacisty ( překlad: s Němci) velmi špatně. možná to bylo proto, že jen v Bělorusku Němci doslova vypálili a srovnali se zemí 626 vesnic ( slovy: šest set dvacet šest)-jejich obyvatele často nahnali do kostelů, které pak zapálili.---tak tohle se zajatým ukrajincům zcela určitě nestane. autore. 8-o

V. Novak 18.5.2022 7:29

Vzor Azova - 2. SS Panzerdivision "Das Reich" (mají stejný znak Wolfsangel) to předvedl i na Západě - v Oradour-sur-Glane. Přesně podle mustru, který se naučil na Východě

J. Nevrkla 18.5.2022 7:35

R^

V. Novak 18.5.2022 7:18

Stejskale, neuvěřitelně sprostě lžete a urážíte i dávné sovětské vojáky. Což je sprostota na kvadrát.

Samozřejmě vás - oběť ukronacistické propagandy nelze přesvědčit o současnosti. Možná se jednou zastydíte, ale obávám s, že spíše ne. Ovšem o chování sovětských vojáků mohu argumentovat a mohu se opřít o fakta a statistiku - zatímco válku a zajetí přežilo jen 40-44% sovětských zajatců - včetně těch, kteří ze zajetí uprchli a přidali se k partyzánům, Němců a jejich spojenců z Osy to bylo 87%! Jen 13% fašistických vojáků v zajetí zahynulo.

To vaši fašističtí kamarádi byli vrahové, sprostý lháři Stejskale, jehož odmítám oslovit "pane"!

M. Džmuráň 18.5.2022 7:12

I média Rusku vyloženě nepřátelská zatím popisují zacházení se zajatci jako přiměřené. A to se jedná většinou o nacisty.

V. Novak 18.5.2022 7:24

Ono slušné zacházení s kapitulujícími je i taktický přístup - ten, pro koho není kapitulace vysvobozením, se bude zoufale bránit do konce. Němci u Stalingradu se bránili nejen na rozkaz, ale i ze strachu před Goebelsovsko-Stejskalovskou propagandou vylíčenými "východními vraždícími barbary". Tak dlouho, až bylo pro většinu z nich pozdě.

Naopak pokud ti zbývající v Azovstali nebo nově v Lisičanském kotli uvidí slušné zacházení, budou mít o čem přemýšlet...

A. Renjascu 18.5.2022 6:59

No myslím, že zde je to popsáno mnohem lépe než to popsal autor dnešního komentáře včetně zajímavých videí a reportáží:

https://www.nespokojeny.cz/ukrajina-bez-ruzovych-bryli-kdo-je-to-volodymyr-zelenskyj/

V. Kuhaj 18.5.2022 9:19

Děkuji. Potvrzuje to, co delší dobu tuším. Škoda, že takové články možno získat až na doporučení, resp. odkaz. Začínáme už skoro konspirovat, to to dopadlo. A ještě dopadne, bohužel.

P. Hák 18.5.2022 6:41

"Asi tušíme, jak Sověti zacházeli za Velké vlastenecké války se zajatými nacisty."

Lépe než Němci se zajatými Sověty, herr Stejskal. Ovšem na to jste nějak zapomněl, že?

V. Církva 18.5.2022 6:49

V článku není o Německu ani slovo. Asi proto, že nacisti už dnes Němci v obecně nejsou protože se Německo nějak vyvinulo k lepšímu. Totéž v menším platí pro Ukrajinu.

Rusové se nevyvíjí vůbec nebo směrem k nacismu militarismu a debilismu. To je nechutné!

P. Hák 18.5.2022 7:08

Pabe Církvo, vidím, že nový dějepis funguje skvěle, působí i na starší, dříve pomýlené. Dovolím si připomenout, že ti "nacisté" z dob WW2, o nichž se v článku píše (citoval jsem v úvodu mého příspěvku) byli vojáci NĚMECKÉ Třetí říše. Pokud najdete nějaké starší publikace (nebo i nové anglicky psané publikace, v českých to už asi nebude) o WW2, uvidíte, že mám pravdu, že to byli Němci a jejich sympatizanti.

Přeji Vám pěkný den.

J. Nevrkla 18.5.2022 7:38

Cirkvo, nečumte jen na ČT, vždyť o realitě nevíte vůbec nic. A ještě někoho priblble poucujete. Trapné.

V. Němec 18.5.2022 8:48

Ve druhém odstavci jste se překlepl, určitě jste psal o modrožlutých fanaticích, jak přes kopírák 30. léta v Německu.

https://www.youtube.com/watch?v=YR5TZnFZ4tg&ab_channel=NBCLeftField

P. Hák 18.5.2022 6:39

To má být článek?

Vždyť je to jen agitka, výlev nenávisti. Za mého mládí už ani v Ruďasu takhle přímočaré výrony nebyly, to už bylo i komunistům trapný.

V. Církva 18.5.2022 6:45

Jo píše tam že tvoji (Rusové) jsou lotři co vraždí civilisty (to bohužel vojáci taky dělávají, ale kdo je tam poslal?), a jejich lídrům se nedá věřit a nedodržují mezinárodní dohody a zvyklosti (to lídři z demokratických zemí nějak respektují)

V. Novak 18.5.2022 7:11

Především neuvěřitelně sprostě lže.

P. Hák 18.5.2022 7:15

Aaa, soudružské tykání R^

Mně se líbí to komoušství, co z některých pisatelů čiší všemi póry. A ti pisatelé si myslí, že když se obalí americkou nebo bruselskou vlajkou, tak se z komouše stane demokrat.

Komouš se od demokrata pozná snadno. Kde demokrat diskutuje a argumentuje, komouš huláká hesla a nadávky.

Pravda, ne etnické nadávky. To by pak byl nácek. Ale to Vy nikdy.

Jo a mimochodem žádného Rusa nevlastním, tak nemohou být moji. Možná je ale v mrazáku ruská zmrzlina a v diskotéce určitě nějaký Čajkovskij, to jako důkaz zrady postačí.

V. Kuhaj 18.5.2022 10:02

Stejně je to zajímavé, pane Církvo, jak některá témata lidi spojují, a jiná zase rozdělují. Není to tak dávno, co jsem rád a s chutí četl vaše příspěvky, které se týkaly křesťanství, víry, muslimských nájezdníků apod. Z těch dnešních jsem ovšem, mírně řečeno, hodně rozpačitý. Ale asi je to vzájemné. To je holt život, no.

K. Klečka 18.5.2022 6:17

Autor asi "naskočil" do konfliktu za jízdy: neví, kdo jsou ti hrdinní obránci z batalionu Azov a jaká je historie jejich hrdinských činů. Pokud se jejich hrdinskými činy zabýval i kongres USA a odhlasoval dodatek k zákonu, zakazující jejich vyzbrojování z USA, věděl proč.

P. Hák 18.5.2022 6:35

Jsem přesvědčen, že autor to ví, ale jeho údajné sympatie k Izraeli (a tudíž odpor k nacismu) nejsou tak podstatné jako jeho etnická nenávist k ruskému národu.

Bylo by zajímavé, kdyby se nějakým řízením osudu ocitl 80 let zpátky.

J. Brei 18.5.2022 5:28

Pan Stejskal se obává o osud bojovníku praporu Azov. Co z Bible mu jako evangelikálnímu křesťanu připomenout? Snad Jehóšuovo varování, které je zapsáno v evangeliu Matouše 26:52: „Tehdy mu Ježíš řekl: „Vrať svůj meč na místo. Neboť všichni, kdo se chápou meče, mečem zahynou.“ (Český studijní překlad)

V. Církva 18.5.2022 6:39

Tak to platí především pro Rusy kvůli kterým Azov vynikl. Vám bych pak doporučil číst spíš Matouše 27:3:

Když jeho zrádce Jidáš uviděl, že Ježíš byl odsouzen, vyčítal si to a vrátil těch třicet stříbrných vrchním kněžím a starším. „Zhřešil jsem!“ zvolal. „Zradil jsem nevinnou krev!“

„Co je nám do toho?“ odpověděli. „To je tvoje věc!“

On pak ty peníze zahodil v chrámě, vyběhl ven a šel se oběsit.

J. Brei 18.5.2022 8:03

Jehóšua, pane Církvo, neříkal, že to platí především pro Rusy. Kdo má uší k slyšení, slyš!

J. Kostelanský 18.5.2022 1:19

Jedním z důvodu, proč Rusové vpadli na Ukrajinu, byli práve jednotky AZOV a zvěrstva, která 8 let dělali Rusům žijícím na východě Ukrajiny. Ani Západ nepopírá, že jejich obětí se za těch 8 let stalo 14 000 občanů Luhanské a Donětské republiky - z velké většiny civilů.

A teď by měli to tvrdé nacistické jádro ukrajinské armády (AZOV měl v Mariupolu mimo jiné svou centrálu), vyměnit nebo dokonce propustit na svobodu? Měli by pustit na svobodu nácky, co od začátku března v těch ocelárnách jako živé štíty drželi stovky a stovky civilistů včetně dětí? Měli by pustit odstřelovače, co zpoza zdí Azovstalu stříleli civily v Mariupolu jako králiky, když si ti šli pro vodu nebo potraviny?

Pro Rusy mají daleko vyšší cenu živí ukronáckové než-li mrtví. Zejména ti "dobrovolníci" ze zemí NATO... Jen živí totiž mohou podat svědectví a pomoct zdokumentovat, co a jak s mariupolskými civily tihle zrůdy prováděli.

Já vím, že je to určitě ruská propaganda, ale koukněte, co pro nemocné a zraněné nácky z Azovstalu místo olova přichystali Rusové... Ukrajinská propaganda se má pořád ještě co učit. :-)

https://youtu.be/qa7lW6b7ZLs?t=48

L. Kuča 18.5.2022 3:05

Já nejsem zrovna velkej matematik, ale ať se na to dívám jakkoliv, tak 3400 ze 14000 nevypadají jako velká většina. A z toho, což je jen můj čirý předpoklad, bude ještě 'velká většina' ne zcela úmyslně zabitých civilistů - byť to bylo třeba bezohledně blízkou palbou Ukrajinské armády z nepřesných či brizantních zbraní v blízkosti obytné zástavby, což bych přisoudil klasickému postsovětskému disrespektu k člověku. Ale nic, co by ospravedlňovalo tuhle dementní monstrakci s ohromnými škodami (pravděpodobně vědomý úmysl co nejvíce poškodit Ukrajinu a ekonomicky ji podvrátit, což už v menším dělají léta), která vede k násobně větším počtům mrtvých a to to ještě zdaleka nekončí. A to vše původně jakože kvůli separatismu, vyrobeném v Moskvě a odtamtud hecovaném a materiálně podporovaném. A EU se celých 8 let tvářila, že nic, že Rusko je partner se kterým lze normálně obchodovat. V Německu tomu věří ještě teď.

J. Kostelanský 18.5.2022 7:39

A ty nesmyslná čísla máte odkud? Zdroje by nebyli? A i kdyby to bylo "jen" 3 400 civilů, to se vám zdá málo? Zabít 3 400 vlastních občanů vlastní armádou v mírových časech?

I teď posílají Ukrajinci granáty a rakety do vysloveně civilních oblastí. Jen včera zemřeli takhle 2 lidé při střelbě na mateřskou školku. Proč? Vždyť Rusové se neskrývají jako Ukrajinci v areálech škol, školek a nemocnic.

Podle vás střílení na civilní objekty je výsledkem "nepřesnosti". A co tedy bylo původním cílem, když v okolí nejsou žádní ruští vojáci ani vojenské objekty?

Lidský mozek, když chce, tak je schopen si zdůvodnit i tu největší pitomost.

L. Kuča 18.5.2022 9:14

Ale samozřejmě, že to je hrozné číslo. Každý lidský život má svým zvláštním způsobem nekonečnou hodnotu. 3400 lidí je jako u nás jako vystřílet komplet jedno menší maloměsto. Já to neschvaluju. Jenom mi připadá tahle speciální operace naprosto stupidní a ten důvod je spíše zástupný. Myslíte, že mě baví dívat se v televizi na ty fotky rozbořených měst? Já vím, že se to týká jen části území. Ale to nic nemění na tom, že to je zvěrstvo.