31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

ÚVAHA: Západ! Zdroj všeho zla?

Jsem stár, narodil jsem se za vlády amerického presidenta Trumana. Ve škole nám říkali, že to byl zločinec, co nechal schválně svrhnout A-bomby na Japonsko, aby mohl štvát Západ proti táboru míru a socialismu v čele se Sovětským svazem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Bryndza 1.7.2015 20:17

Když jsi to nepochopil do dneška

tak už se na stará kolena nesnaž....

J. Bořický 1.7.2015 21:28

Re: Když jsi to nepochopil do dneška

On se ptá,kdo mi to vysvětlí ? Od Vás ,jak vidět se odpovědi těžko dočká.Vy dovedete pouze ironizovat.

J. Jurax 2.7.2015 0:44

Re: Když jsi to nepochopil do dneška

Vy jste pochopil? Tak se o to s námi podělte, ať neumřem hlúpí :-)

M. Košťál 1.7.2015 19:25

Kdoví jestli to není tím, že bůh nemá rád rusko...

já bych se mu nedivil. :)

a pokud jde o našeho Prvního Milouše a jeho předchůdce uko ješitu, ti jsou rádi, když uřídí svoje kroky na hajzlík včas.

V. Kolman 1.7.2015 17:30

NEMNOZÍ ZÁPADNÍ "IMPRÁLYSTYCKÝ" PROPAGANDĚ

....i bídně podlehli!

Jako dítko školou povinné jsem byl (v padesátých letech) v kině, na rohu ulic Ruská a Na Míčínkách v pražských Vršovicích, na sovětském filmu "Mlha kryje nepřítele" - který byl opravdu "hodnotný"! Po skončení promítání v sále sice rozsvítili, leč soudružky uvaděčky (spolu s několika neidentifikovatelými divnými pány) nás držely ještě notnou dobu v sále. Když nás konečně pustili ven, šli jsme kolem podivně mokrých zdí. Proč tomu tak je - "nedokázala" žádná z dotazovaných vyváděček odpovědět. Důvod? Velice prostý! Zatím co hrdinové na plátně bojovali za mír, seč jim síly stačily, "imprálystyckou" propagandou infikovaný jedinec stačil na zeď napsat: "S.r na práci, dělej haura - budem vítat Adenaura!", jak jsem se později dozvěděl, ač byla velká snaha to ututlat. I takovéto "nepěkné poťouchlosti" se stávaly v "krásných a světlých letech nadšeného budování socialismu" za "nezištné pomoci" Svazu Sovětských Socialistických Republik.

M. Košťál 1.7.2015 19:30

Re: NEMNOZÍ ZÁPADNÍ "IMPRÁLYSTYCKÝ" PROPAGANDĚ

připomněl jste mi jednu moji starou tetu. jednou k nám přišla a povídá: slyšeli jste to? v pardubicích se otrávilo čtyřicet vojáků! my jsme věděli, že pečlivě sleduje černou kroniku, tak jsme pokrčili rameny, že jsme o tom neslyšeli. a teta povídá: Byli na ruským filmu!

J. Fleiszner 1.7.2015 16:37

Moudrý & chytrý

To, že někdo pořád kritizuje západ neznamená, že se západ chová dobře. Další věc je, co tím západem autor myslí. Kdyby myslel USA, tak mám pocit, že se chová chytře, ale ne moudře. Rozdíl mezi moudrým a chytrým je třeba Kalousek a Křeček. Kdo moudrý a kdo chytrý nechám na posouzení čtenáře.

J. Jurax 2.7.2015 0:46

Re: Moudrý & chytrý

Moudrý žádný, chytří oba.

J. Kanioková 1.7.2015 15:06

Hloupý článek

K článku ironicky - Na důkaz utužení putinismu a prohloubení porušování lidských práv a svobod. Putin ruským občanům zakázal žádat o azyl. Je jen otázkou času, kdy to zakáže i nám. Proto jedinou možnou obranou je umístění amerických základen a jejich rozšíření až k ruským hranicím. Jen to nás uchrání před ruskou rozpínavostí směrem ke hranicím NATO. Při tom je nutno důsledně požadovat dodržování lidských práv a svobod a demokracie, které jsou vyloučeny, dokud bude vládnout Putin a jeho spojenci. Je nutno na ně činit vytrvalý nátlak a současně podporovat všechnu opozici. Lidská práva, svoboda a demokracie v Rusku nenastanou dříve, dokud jeho zdroje, které jsou základem síly putinovského utlačovatelského režimu, nebudou dány pod mezinárodní kontrolu a spravedlivě distribuovány. Jedině takový důsledný postup může vést k nastolení demokracie, svobody, lidských práv, právního státu a všeobecné stability a prosperity, ke kterým vedl v Iráku, Libyi, Sýrii a jinde.

Wolfowitzova doktrína -

"Naším prvním cílem je, aby se zabránilo re-vzniku nového rivala, a to buď na území bývalého Sovětského svazu, nebo kdekoliv jinde, kde to představuje ohrožení. Tato dominantní úvaha je základem nové regionální obranné strategie, která vyžaduje naši snahu zabránit nepřátelským silám dominujícím v oblastech, jejichž zdroje by, pod konsolidovanou kontrolou, stačily k vytvoření globální moci."

"Takže pro Západ není "prvním cílem" mír, prosperita, ani lidská práva, není demokracie, není spravedlnost. Ale "prvním cílem" je hegemonie."

L. Kubeš 1.7.2015 15:36

Re: Hloupý článek

Nechápu, proč madam už dávno neemigrovala do toho jejího vysněného ráje na východě a nepomáhá ho bránit před těmi americkými kazisvěty =)). Ale možná že byla  Puťkou zaúkolována, aby tu její opakující se  propagandu šířila právě tady.

Z. Baldova 1.7.2015 18:31

Re: Hloupý článek

Proc ?? Protoze ta baba jak si rika je poradne na hlavicku trhla

J. Jurax 2.7.2015 0:53

Re: Hloupý článek

A co myslíte - co je ta Wolfowitzova doktrína? Víte o co jde?

Je to podle Vás žvást, podfuk, hoax nebo existuje? A když existuje, je to, co se o ní píše dezinterpretace nebo pravda?

F. Matousek 1.7.2015 12:20

Autore

Musím vás doplnit nekolika postrehy z mých zivotních zkuseností o zvrhlosti Západu a USA zejména !

Po válce nám chteli USA dodávat pod zásterkou tzv. Marsálového Plánu otrávené potraviny; potom nám zadrátovali republiku, aby k nám nemohli emigrovat soudruzi na Západe pronásledovaní; potom jste zapomnel na amerického brouka, co nám vsechnu úrodu sezral; potom nás Západ ohloupil dekadentní rockovou hudbou, byla to kulturní diverze; potom Západ vyskolil diverzanta Gorbacova a nasadil ho do Kremlu; potom v r. 89 rozdávali spioni z Wólsrítu na Václaváku lidem klíce, aby mohli cinkat ... a takto bych mohl ve svinárnách Západu pokracovat do nekonecna.  Nastestí zde byl Sovetský Srác, který nás od vsech tech lumpáren ochránil a dodnes by rád .....

J. Podešva 1.7.2015 12:32

:-)

L. Kubeš 1.7.2015 15:31

Re: Autore

Mám podobné zkušenosti jako pan Matoušek  =))

K. Janyška 1.7.2015 11:15

Zdroj všeho zla je socialismus! Prosazuje-li se na západě,

také západ je zla  zdrojem... Dzp.

R. Langer 1.7.2015 10:11

Kdo to řídí?

No přece Ilumináti, Svobodní zednáři a Světový Žid! To ví přece každý ;-)

J. Jurax 2.7.2015 0:54

Re: Kdo to řídí?

A cyklisti.

J. Plzák 1.7.2015 10:04

Pro doplnění.

Obama byl první americký prezident, který nebyl viděn německou veřejností a tamními škrabály (stejní znalci, jako ta veřejnost), jako blb.

Moc dlouho mu to nevydrželo a už je ve stejné kategorii jako ti ostatní.

Protože Američané po válce Německo pomohli postavit na nohy, jsou dodnes nekulturní blbové.

Protože Rusové během války a ještě i dlouho po ní, s Němci zacházeli ne právě vybíravým způsobem, byli vždycky ctěni.

Bývalý kancléř Schröder žije v Rusku a jak prohlásil, je Putin "lupenreiner Demokrat", což lze přeložit jako demokrat bez nejmenšího kazu.

R. Langer 1.7.2015 10:12

Re: Pro doplnění.

Ano, to by ledacos vysvětlovalo. Silná ruka na Němce vždycky platila.

J. Plzák 1.7.2015 14:51

Re: Pro doplnění.

A také to potvrzuje pravidlo, že žádný dobrý skutek nesmí zůstat nepotrestán.

Američani dobrodinci - Američani zavržení hodné kreatury.

B. Volarik 1.7.2015 7:55

Inu, Hussejnovič se rozhodl, že už bude Amerika hodná.

A poslal do Moskvy tu zlou čarodějnici Clintonku. Vezla ssebou takovej truhlík s červeným knoflíkem označeným RESET. Jakože, co jsme si, to jsme si...nynčko všecko dobrý. Tak to tehdy s Lavrovem zmáčkli. Jak to dopadlo, vidíme dneska na Ukrajině. Takže ten pitomec marxistickej stejně musí zase začít škodit a poslat do pobaltí a do Polska kontingent "živých štítů" v podobě amerických tanků a personálu. Americe už je asi souzeno škodit neustále, hlavně, když si Evropa něco zavaří a někdo pak musí tahat z ohně horké kaštany. V První Světové se těm vytahovačům kaštanů říkalo "dough boys", za Druhé Světové to byli "GIs". A zase budou řeči o americkém expansionismu, o imperialismu.....

J. Podešva 1.7.2015 7:53

pane Halško, to je bolševismus

Bolševismus vzniknul v Rusku a bolševické Rusko, později Sovětský Svaz, po celou dobu své existence, a trvá to dodnes, vytváří obraz "zločinného Západu". Proč to Rusko dělá ? Přeci proto, aby svému občanovi předložilo vnějšího nepřítele. Rus tomu rád věří, protože je zvyklý věřit tomu, co mu říká věrchuška. Že tomu věří i někteří lidé u nás svědčí o bolševismu v jejich duších.

J. Štrobl 1.7.2015 8:34

Re: pane Halško, to je bolševismus

Dobře jste to řekl. Bolševictví není světový názor, ale stav duše.

B. Hamáček 1.7.2015 9:37

Re: pane Halško, to je bolševismus

Bohužel ruský bolševismus kombinovaný s ruským imperialismem ( již několik století) je smrtelná kombinace pro vyspělý západní svět. Samozřejmě i západ má chyby , ale umí se občas poučit. Ten ruský stav duše je vážné nebezpečí pro Evropu .

J. Štrobl 1.7.2015 9:47

Re: pane Halško, to je bolševismus

Jistě máte pravdu, ale já myslel bolševiky obecně, včetně těch českých.

B. Hamáček 1.7.2015 12:39

Re: pane Halško, to je bolševismus

Já bych ty bolševiky klidně hodil do jednoho pytle, vždyť jsou stejně všichni řízení a vypouštění z Moskvy.

J. Mannheim 1.7.2015 10:50

Re: pane Halško, to je bolševismus

ano, a tím se dá vysvětlit i chování vrstevníků páně autora, toho současného i bývalého (i když ten bývalý nám tady předváděl rétorické cvičení na téma ryzí pravice, ale od bolševismu se nikdy ale nikdy neodpoutal)

E. Heusinger 1.7.2015 5:05

Je to právě naopak

Klid, mír, prosperitu po celém světě přináší americké humanitární bombardování.

Z. Baldova 1.7.2015 5:37

Re: Je to právě naopak

A Vam spadla ta jedna bomba na hlavu ze?  no urcite...