19.1.2020 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Ta zlá Amerika?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 9.8.2015 23:17, přehled diskusí

Kdo má:
Autor: J. Kraus Datum: 9.8.2015 13:28

ještě sílu podívat se občas na nějaký novodobý válečný dokument, tomu nepřipadá, že by se negace obracela cíleně proti Američanům nebo Západu, ale že negace je hlavním posláním díla, ber kde ber. Vše staré je špatné a jak říkají akademici svým studentům, naším cílem je positivní rozvrat. V kombinaci s dotáčkami, v poslední době rozostřenými a černobílými, takže divák už dává pozor jen na to, co je autentické a co podvod, a s rozrušenými hlasy adolescentních komentátorů, vzbuzují ty dokumenty už stejný odpor jako takřka vše, co se z té bedny line. Viz zcela otřesný včerejší hraný dokument o Jaroslavu Hlaďovi a Otto Smikovi. Jako něco nepatřičného v něm pak působí krátká sekvence s civilisovaným a věcným hlasem K.Čáslavského. Kdyby to K.Čáslavský blahé paměti komentoval celé, bylo by to lepší? Vyvolává tu negaci sám text nebo až jeho podání? Vydržel jsem to do konce a připadlo mi, že to přehrávání, předstírání emocí lidmi vnitřně vyžilými, vše spojené s presentací zduřelého ega, je součástí duševní podstaty dnešních tvůrců.

Němci, Japonci, Arabové. Němci v době druhé války lidé bez Boha, hnáni jen setrvačností předešlých generací, svými vůdci obětováni temným silám. Japonci, dosti vlažně se obracející k nižším božstvům (což je mimochodem cesta spolehlivější než některé jiné) a podle knih J.Clavella s „kulturním základem“ pochybné kvality – ještě ve druhé polovině 19.století jejich honorace ovládala masy bezprávných nevolníků, připravených za svého pána kdykoli radostně položit život. Taková smrt byla velká čest. Oba národy postupně své bohy vyměnily za falešné bohy demokratického konsumu a blahobytu. Až se tito bohové rozplynou v chaosu a nedostatku, kam se opuštěný lid obrátí? Vrátí se ke své podstatě? A Arabové, tedy blízkovýchodní muslimové? Můžeme si o jejich Bohu, o tom současném, nikoli starozákonním, kterého měli společného s Židy, myslet cokoli, ale nepochybujme, že svůj lid, který ho duchovně tak dobře živí, dokáže dobře odměnit.

Hodný Američan nám pomohl vícekrát!:
Autor: M. Hoblík Datum: 9.8.2015 12:10

Japonsko, Korea, Vietnam...! Radost pohlédnout na zabité civilisty, hořící proradné vietnamské děti, vypálené vesnice, zabité svatebčany, bombardované Srbsko.

Samí hodní lidé, a našinec je musí podporovat, jak je vidno v příspěvcích do diskuze.

Pokud by Američané nezachránili jih Koreje před:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.8.2015 13:27

komunisty, kdo by pak u nás stavěl fabriky???

Re: Hodný Američan nám pomohl vícekrát!:
Autor: P. Lenc Datum: 9.8.2015 13:28

Jó, když má někdo hlavu vyhoblovanou komunismem, tak opravdu nemůže napsat nic jiného. Jen tak dál, HOBLÍKU.

Re: Hodný Američan nám pomohl vícekrát!:
Autor: B. Hamáček Datum: 9.8.2015 17:21

Soudruhu Hoblíku a co říkáte na bombardované Helsinki v roce 1939 , napadené Polsko , přepadení Afganistánu 1979 a vůbec všemožnou materiální a hlavně zbrojní podporu všem zločineckým a teroristickým skupinám a režimům. To dělalo Rusko a SSSR v zájmu míru, že ?? Hladomor na Ukrajině , 20 milionů mrtvých jenom do 2. sv. války , to všechno má na svědomí váš milovaný bolševik !! Ani Hitler toho více ( naštěstí) "nedokázal". Bolševismus je to nejhorší co, lidstvo potkalo !

Re: Hodný Američan nám pomohl vícekrát!:
Autor: B. Hamáček Datum: 9.8.2015 22:52

A ještě , kdo tyto války začal ??? Američané to vážně nebyli .

Kéž by se to podařilo i Arabům.:
Autor: B. Volarik Datum: 8.8.2015 22:18

Jenže to by bylo potřeba jim vytlouct z hlavy Korán, nejlépe kladivem. Pak namluvit demokratickou ústavu na hůl a tu jim omlátit o hlavu. Jinak nepochopí nic.

Meší zlo:
Autor: V. Běhal Datum: 8.8.2015 10:25

V Hirošimě zahynulo spousta lidí. Teprve až po shození druhé atomové bomby Japonsko kapitulovalo. V posslední době jsem viděl několik filmů z války  v Tichomoří. Japonci fanaticky bránili obsazené ostrovy a místa v Indočíně. Pokud by museli Američané dobývat Japonsko, museli by rozbombardovat řadu měsr a zahynulo by nespočet lidí a hlavně amerických vojáků, kteří válku nevyprovokovali. V každém případě Hirošima byla menší zlo. Nemohu souhlasit s autorem v dalším hodnocení americké politiky. Hitler by nemohl započít válku, kdyby ho finančně nepodporovali američtí bankeři, kteří se Hitlera snažili vyprovokovat k válce proti sovětskému "židobolševismu". Napadení suvereního státu Lybie je váílečný zločin a důsledky vidíme. Diktátoři jsou často menší zlo než chaos, zejména když jim jde o rozvoj vlastní země. "Po ovoci poznáte je". To vidíme v Lybii, Iráku , Islámský stát USA vyzbrojený a jiné.

Re:Hitler by nemohl:
Autor: J. Lancik Datum: 8.8.2015 16:21

Zapocit valku kdyby nemel spojence, spolecnika ke spachani zlocinu, to je prepadeni Polska. Za zlocin rozpoutani valku jsou oba partneri stejnym dilem zodpovedni. Jiste vite soudruhu Behale kdo tim spolupachatelem byl. Samy penize nestaci, i kdyz bez uvedeni jekeholiv dukazu je to Vase obvineni pouhe zvaneni.

Re: Meší zlo:
Autor: J. Plzák Datum: 8.8.2015 18:52

Nevím jak jinak spolupracovali američtí bankéři s hitlerem, než půjčovaním peněz. Halaně kdy to skončilo? V roce 1933, v roce 1939?

Žádní bankéři Hitlera nepodporovali. Prováděli s ním finanční transakce.

Tak jako my platíme Rusku za plyn.

Re: Meší zlo:
Autor: P. Mach Datum: 8.8.2015 22:49

Válečný zločin je použití otravného plynu masovým vrahem asadem na likvidaci umírněné syrské opozice a důsledky nezlikvidování totho masového vrahy vídíme .... statisíce mrtvých a miliony uprchlíků. Libye se tomuto katastrofickému scénáři díky zásahu západu vyhnula. A že k němu měla nakročeno bylo a je jasné. Občanská válka která v Libyi zuřila během posledního roku kaddáfího vlády unikla jen naprostým vylízancům. Jen kretén může z huby nebo klávesnice vypustit takovou hovadinu jako, že diktátoři jsou často menší zlo než chaos v souvislosti s Libyí či Irákem. Realita je taková, že vláda diktátorů často vede k chaosu, a Irák a Libye jsou toho dokonalými příklady. Kdy šlo saddámovi nebo kaddáfímu o nějaký rozvoj?? To už je naprostá sr@čka. Těm šlo vždycky jen o to aby upevnili svou moc, stavěli si zlaté paláce a hráli si na vojáčky (v případě Iráku to představovalo milionovou hekatombu). A výsledek? Obyvatelstvo extrémně bohatých ropných velmocí jako Libye a Irák bylo chudé jako kostelní myši. USA nedělají nic jiného než, že řeší problémy vyvolané kaddáfím, saddámem, asadem, teheránskými ajatolláhy, apod.

Re: Zajímavý pravopis.:
Autor: B. Volarik Datum: 9.8.2015 7:27

Jména zemí píšete s velkým písmenem, jména osob však s písmenem malým. Musíte být složitá povaha. Nebo nevyrovnaná?

Re: Zajímavý pravopis.:
Autor: P. Mach Datum: 9.8.2015 10:14

Na složitou či nevyrovnanou povahu se dá spíše usuzovat u osob, které řeší pravopis u internetové diskuze.

Re: Zajímavý pravopis.:
Autor: J. Jurax Datum: 9.8.2015 23:17

Nicméně forma by měla odpovídat myšlence. Napsané přetrvává a i dobrá myšlénka vyjádřená textem s gramatickými chybami je tím zpochybněna; jeden se neubrání otázce, zda pisatel je hlupcem jenom přes pravopis nebo je hlupcem obecně a tudíž jeho názor netřeba brát v potaz.

Hitlera NIKDO nefinancoval, NSDAP se financovala:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.8.2015 11:39

sama až na volební příspěvky některých německých firem, které ale podporovaly skoro VŠECHNY parlamentní strany. Hitler začal válku dřív, než původně plánoval (on řekl svým admirálům termín kolem r. 1942 a ti podle toho naplánovali budování Kriegsmariene, kdyby jim řekl termín 1939, byli by připraveni LÉPE, hlavně by měli víc ponorek namísto stavby těžkých jednotek).

JENŽE r. 1938 už chyběly Německu valuty alespoň na nejnutnější dovozy. Krátkodobou pomocí byl anšlus Rakouska a okupace Česka. Toto lze nalézt v dobovém tisku. Hjalmar Schacht, šéf Říšské banky, chtěl r. 1938 hospodářskou politiku změnit, byl ale odvolán.

V rozhlase jsem poslouchal rozhovor:
Autor: J. Ptáček Datum: 8.8.2015 10:16

V rozhlase jsem poslouchal rozhovor s pamětnicí "hirošimy", dnes už starou Japonkou. Řekla něco v tom smyslu, že Američané přece mohli atomovou bombu nechat vybuchnout nad mořem a tím by dokázali jakou strašnou zbraň mají a Japonsko by stejně kapitulovalo. Že ale nedodala, že Japonští vojáci nemuseli americkým zajatcům řezat hlavy, že to mohli jen tak ve vzduchu naznačit jako pohrůžku.

Realita je taková, že jedna Hirošima japonským generálům:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.8.2015 11:56

NESTAČILA. Muselo následovat Nagasaki a i tak se část generálů pokusila o puč proti císaři, který chtěl uzavřít mír. Skutečností je, že císař Hirohito použil existenci amerických atomových pum k oficiálnímu ODDŮVODNĚNÍ, proč se rozhodl přijmout podmínky z Postupimi.

Jinak, r. 1945 by se našlo sakra málo Číňanů, Filipínců a Korejců, kteří by oběti atomového bombardování litovali.

USA budou takové jak je třeba a všichni se mohou postavit :
Autor: K. Janyška Datum: 8.8.2015 9:31

třeba na hlavu.  Neznám bohulibější stát světa. Civilizaci a civilizované je třeba bránit. Naštěstí ve vlastním zájmu, takže nehrozí, že by USA tuto pozici opustily... Dzp.

Re: USA budou takové jak je třeba a všichni se mohou postavit :
Autor: J. Lepka Datum: 8.8.2015 10:50

Když si 2x, opakuji DVAKRÁT, zvolili Obamu ???

Re: USA budou takové jak je třeba a všichni se mohou postavit :
Autor: K. Podhajský Datum: 8.8.2015 13:50

Zvolili 2x Obamu no a co? Po třetí se to už nestane, mnohem důležitější je, že AA dostal příležitost. Bylo by však daleko prospěšnější se zamyslet nad tím, zda dát Ing.Zemanovi druhou šanci o kterou bude bezpochyby usilovat. Pakliže jeho uvolení to voliči opět připustí bude to znamenat pro svět a především pro ČR daleko více než 2x po sobě zvolení Mr. Obami. Přinejmenším to prokáže naprostou ignoraci historických faktů a také inteletuální úroveň jeho voličů.

Re: USA budou takové jak je třeba a všichni se mohou postavit :
Autor: K. Janyška Datum: 9.8.2015 11:36

Já myslím, že Obamy... Dzp.

Ano a dík.:
Autor: P. Lenc Datum: 8.8.2015 9:23

Problém je, že tím prolhaným levičáckým hnojem je prosáklá nejen Evropa.

Re: Ano a dík.:
Autor: B. Hamáček Datum: 8.8.2015 19:03

A tento hnůj pro své zájmy podporuje Rusko, v současné i minulé době říše zla. Protože rozbordelený svět a Evropa jim náramně vyhovuje.

Moc pěkná úvaha,:
Autor: P. Khail Datum: 8.8.2015 8:54

díky pane autore.

Mrázku a Lesniaku,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 8.8.2015 8:16

NAUČIT NAZPAMĚŤ!!!!

Ta zlá Amerika ?:
Autor: A. Špronglová Datum: 8.8.2015 8:03

S autorem 100% souhlasím.

Re: Ta zlá Amerika ?:
Autor: T. Kočí Datum: 8.8.2015 9:36

Já taky. USA zachránily Evropu už 3x-WW 1 a 2.Studená.

Re: Ta zlá Amerika ?:
Autor: P. Lenc Datum: 8.8.2015 13:24

Mám obavu, že příště se na nás vys....