28.9.2021 | Den české státnosti


Diskuse k článku

ÚVAHA: Reinkarnace

Ota Ulč se v nedávném článku zamýšlel nad otázkou reinkarnace. Nedalo mi to, abych také nenapsal pár řádků na toto téma, které mne zajímá už řadu let. Reinkarnace je něco jiného než vzkříšení, zmrtvýchvstání, což je pojem nacházející se v křesťanském náboženství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Koreis 5.6.2018 14:18

Re: Židovství a metempsychoza

Metempsychoza a reinkarnace nejsou to samé. V zásadě, to první značí, že se duše může inkarnovat v celkem jakékoli formě, po lidské třeba i ve zvířecí a pod. Takto si to vykládají běžní věřící v buddhismu a, jak jsem zjistil, i například představený buddhistického kláštera. V reinkarnaci, tak jak ji chápou například vzdělanější brahmíni, se jedná striktně o znovuzrození v lidské formě. K tomu, aby se duše znovu zrodila ve zvířecí formě, může prý podle nich dojít jen v krajně ojedinělých případech. Jaké jsou takovéto případy můžeme jen hádat, nejspíš ale by mohl takový Hitler mít celkem šanci. Nebo Frau Merkel? Kdo ví?

A. Alda 5.6.2018 14:59

Mezi buddhistickou a hinduistickou reinkarnací

jsou zcela zásadní rozdíly, které Vy jste zjevně nepochopil.

P. Grigar 5.6.2018 9:27

Hm, a jiné starosti..

..nemáte?

K. Janyška 5.6.2018 9:03

Strýcu, musíte ke kompozitivní teorii. Tam je všechno to,

co lidstvo skutečně ví... Dzp.

R. Gramblička 5.6.2018 13:40

. Tam je všechno to,

no tohle, SŘLI snad zahrnuje i teorii relativity, evoluci či kvantovou mechaniku? Páni!

K. Janyška 5.6.2018 20:40

Re: . Tam je všechno to,

Ano... Dzp.

I. Mertl 5.6.2018 8:44

Ehm

F. Houžňák 5.6.2018 8:31

Od začátku světa je jenom určitý pool duší,

a ty to furt točí dokola. To my už dávno víme. Ostatně, pěkný popis reinkarnačního kolotoče vytvořil Montesquieu ve svém dílku "Histoire Véritable", česky "Pravdivá historie", které tímto panu Koreisovi vřele doporučuji.

J. Lepka 5.6.2018 8:26

Můj materialistický Alter ego

chce položit zásadní otázky :

1) je nás na této planetě cca 7,5 miliardy, kde se ty duše berou?

2) může fungovat software bez hardwaru ?

J. Jurax 5.6.2018 13:13

1) recyklují se; jak vznikají nové potřebné duše, anžto nás furt přibývá netuším. Třeba se klonují nebo se ty stávající množí dělením či se vypomáhá zvířecími - třeba hmyzu je dostatek a krys je taky víc než lidí, takže zdroje jsou; stačily by i na náhradu duší všelijak defektních, neboť opětovně použít duši kupříkladu sériového vraha, některých politiků či již senilní nebo napadenou Alzheimerem by asi nebylo moudré.

2) budeme-li předpokládat okamžitý přenos ze smrtí degradujícího hardware na hardware nový - v okamžiku porodu nebo hardware ještě v děloze jsoucí - námitka padá. Ovšem muselo by to být fofrem, hardware degraduje v řádu minut. Zbývá akorát vyřešit ten přenos - třeba dostatečně kapacitní přenosové kanály, aby se to stihlo v reálném čase, opravu přenosových chyb a s tím související protokol přenosu, eliminaci chyb snímání a zápisu, energetické požadavky a takové podobné vcelku podružné technikálie.

F. Houžňák 5.6.2018 14:21

Přenos duše jde razdva, od toho je tu rychlost světla,

a o dostatečnou kapacitu se postaral Adonai už dávno, stejně tak o opravné a další podpůrné algoritmy. Ostatně duše toho moc nepotřebuje, její jemná struktura není složitá. Dají se použít i duše sériových vrahů, provádí se u nich ovšem tzv. reinkarnační očista a repase, aby je to pokud možno hned zase nechytlo. Noví sérioví vrazi a podobná havěť vznikají dušními mutacemi, podobně jako jsou mutace u DNA, tam je to ovšem dáno fyzikou a chemií, zatímco u duší se jedná o nevyzpytatelný úradek, jehož smysl je pravděpodobně ten, aby nám byl předveden - dle Einsteina - špatný příklad. Přečtěte si toho Montesquiea.

Z. Frys 5.6.2018 8:13

Fakt

hustej blábol.

J. Sova 5.6.2018 5:40

Citace

"Podle něj (křesťanství), aspoň tak jak tomu rozumím, máme povstat z mrtvých v okamžiku posledního soudu. Je to zřejmě míněno tak, že povstaneme z mrtvých tělesně, nikoliv jen duchem. Proč? Připadá mi, že je za tím notná dávka západního materialismu, která se v této doktríně obráží."

Křesťanství je materialistické.

Mk 10,29 Ježíš odpověděl: „Amen, pravím vám: Nikdo není, kdo by opustil dům, bratry nebo sestry, matku nebo otce, děti nebo pole pro mě a pro evangelium, aby nedostal stokrát víc NYNÍ V TOMTO ČASE: domy, bratry a sestry, matky a děti i pole, a to i přes pronásledování, a v budoucím věku život věčný.“

J. Kovaříček 5.6.2018 5:21

Měl jsem to jasné....

Mým plánem jest reinkarnovat jako pes. Když jsem se však seznámil s islámem, uvědomil jsem si rizika. Nebude vhodné narodit se v Evropě, Kanadě, Austrálii, o středním východě ani nemluvě. Oni totiž muslimové nenávidí psy. Ani v Izraeli mne neláká znovu se narodit - při pomyšlení na obřízku. Inu, nebudemne to mít my psi lehké, ale lidi ještě horší. Snad se narodit na jiné planetě. Ale co když tam nejsou hospody?

F. Houžňák 5.6.2018 8:26

Psi se

neobřezávají, ani v Izraeli. Taky proč, žejo. To vám někdo něco nakukal. Hlavně jako pes né v Koreji, Číně a podobných destinacích.

R. Gramblička 5.6.2018 13:43

Re: Psi se

:-)))))

P. Sulc 5.6.2018 1:36

Takze tu mozna

nekde poskakuje reincarnovany Uljanov i Dzugasvili. Mame se na co tesit, jiste ti dva maji po ruce i Dzerzinskeho.

V. Koreis 5.6.2018 4:25

Re: Takze tu mozna

Džugašvilimu se třeba tentokrát uskuteční sen, který v útlém mládí údajně míval a sice stát se knězem!

V. Student 5.6.2018 7:58

Re: Takze tu mozna

Jasně. Nebo třeba Hitlerovi, že je malířem pokojů. Nebo vládce světa...

Jistým rizikem víry v reinkarnaci je určitá devalvace života, který žijeme dnes. Něco se podělalo? Nevadí, příště se to napraví.

Ačkoli jako křesťan vím, že používat v otázkách víry logiku může být za jistých okolností ošidné, rád bych vás upozornil, pane Korejsi, že lidí je stále více a více. Většinou mají všichni v hlavě mozek, tedy přemýšlejí, cítí, jsou prostě jako vy. Kde se podle vás berou, pokud jsou jen reinkarnovaní z minulých životů?

V. Koreis 5.6.2018 10:16

Re: Takze tu mozna

To riziko nejspíš rozpoznali církevní otcové bezmála před dvěma tisíci lety. Ovšem, v takové Indii a v asijských zemích vůbec, je víra v reinkarnaci naprosto převládající. To by znamenalo většinu lidstva.

Zabýval jsem se hodně těmito otázkami a napsal jsem o tom i knihu, v níž se pokouším víc osvětlit reinkarnaci z hlediska filosoficko-nábožného, tzv esoterního buddhismu. Tedy ne buddhismu či hinduismu, tak jak se podává běžným lidem mnichy z klášterů, ale tak jak to vidí například jogíni vzdělaní ve vedické tradici.

Lze nalézt na těchto stránkách:

http://reinkarnace.vkoreis.com/

V. Student 5.6.2018 13:12

Re: Takze tu mozna

Děkuji za vysvětlení, nicméně stále tápu, kde že se bere stále víc a víc lidí na zemi, procházíme-li reinkarnací. Někteří se tedy asi narodili poprvé. Kde se vzali? Kolik prvorozených (no, tohle slovo už je myslím terminologicky obsazeno, ale nešť)se narodí dejme tomu za deset let, a z čí vůle? Kouknu na odkaz, třeba to tam najdu.

Prozatím hezký den přeji a díky za reakci.

V. Koreis 5.6.2018 14:00

Re: Takze tu mozna

Existují odhady, podle nichž má se zemskou sférou mít spojení asi 40 miliard duší, tedy monádů, jak je nazývají theosofové. To by znamenalo, že momentálně se v inkarnaci nachází as tak každá pátá duše. Podle "expertů" na tomto poli, už tu podobná situace byla víckrát, je to prý kolísavé. Navíc tu prý jsou možnosti toho, že sem mohou migrovat duše z jiných sfér, to v přípsadě potřeby. Nebo když je sem andělská Merkelová pozve. Na internetu jsou různá fóra, na nichž se o těchto věcech intenzivně debatuje, hlavně anglicky. To je jen jeden ze zdrojů těchto informací.

O. Veverka 5.6.2018 19:35

Re: Takze tu mozna

Díky za tip pane Koreisi. To si s radostí přečtu. Zdravím z kambodžské džungle.