23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

USA: Zbytečná úmrtí

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Szewczyk 10.5.2021 0:26

ano, plně souhlasím, aby policajt byl policajtem, soudcem i katem v jednom, mám nejednoho kandidáta na onoho pracovně nazvaného superpolicajta, ale jeden příklad za fšechny : Berdych,,,,anebo nějakej plukovník Jangl , vožralej ve službě, idealní policajti no asi tak

J. Cervenka 9.5.2021 19:09

kamaradi Floyda mu rikali "OG" = Original Gangster. Ted po nem cerni a bili pojmenovali namesti v Minneapolis, je to zona kam nesmi policisti. V predmestich ma mnoho baraku ( za 500 000$) na travniku sign "Black Lives Matter". Pred BLM take kleceli fotbalisti CS národního družstva.

K. Křivan 9.5.2021 9:09

Floyd

Při četbě Floydova trestního rejstříku je zřejmé, že jde o kariérního zločince, feťáka a násilníka. Byl nejméně 5x ve vězení, podílel se na zneužívání a prodeji drog, krádežích, loupežích, dostal trest pět let, když se v čele gangu vloupal do domu těhotné ženy, mířil jí pistolí na břicho a nutil ji, ať mu řekne, kde jsou drogy.

Floyd byl dlouholetým (zřejmě trvalým) konzumentem drog fentanyl a metamfetamin. Fentanyl je opiát 100 x silnější než morfin, užívá se různě, například náplastí, nebo jehlou. Metamfetamin je jiný název pro v Česku známý jako pervitin. Feťáci polehávající po parcích, kteří pak kradou a přepadávají občany, aby měli na dávku – to je George Floyd

Přepadení těhotné ženy

Dne 7. srpna 2007 zastavil před domem těhotné Aracely Henriquezové v Harris County v Texasu černý Ford Explorer. Vylezli z něj čtyři černoši v modrých uniformách. Zaklepali, Aracyl jim otevřela, ale když viděla obrovského černocha Floyda se zuřivým výrazem ve tváři, došlo jí, že je to přepadení.

Pokusila se zavřít dveře, ale Floyd, vůdce gangu, byl silnější. Vtlačil těhotnou ženu do domu, namířil jí pistili na břicho a chtěl vědět, kde má drogy a peníze, jinak že jí střelí do břicha. Žena křičela o pomoc, ale ostatní černoši ji umlčeli.

Zatímco členové gangu drželi ženu, Floyd prohledával dům. Nenašel ani drogy, ani peníze, tak vzal šperky a mobilní telefon. Poté odjeli černým Fordem. Soused ženy si ale stihl zapsat číslo vozu. Pokusila se zavřít dveře, ale Floyd, vůdce gangu, byl silnější. Vtlačil těhotnou ženu do domu, namířil jí pistoli na břicho a chtěl vědět, kde má drogy a peníze, jinak že jí střelí do břicha. Žena křičela o pomoc, ale ostatní černoši ji umlčeli.

Zatímco členové gangu drželi ženu, Floyd prohledával dům. Nenašel ani drogy, ani peníze, tak vzal šperky a mobilní telefon. Poté odjeli černým Fordem. Soused ženy si ale stihl zapsat číslo vozu.

K. Křivan 9.5.2021 9:15

Gang v čele s Floydem dopadli policisté až o několik táýndů později v listopadu, a to náhodou, když pátrali po drogách a objevili auto s hledanou poznávací značkou. Zfetovaný Floyd seděl za volantem.

Byl odsouzen k pěti letům vězení ve věznici v Harris County, kde se údajně zúčastnil vězeňské vzpoury v roce 2012.

Kromě toho byl Floyd byl v prosinci 2005 zatčen za držení kokainu a odsouzen na 10 měsíců ve vězení. Dříve byl za stejný trestný čin odsouzen na osm měsíců z důvodu zatčení v říjnu 2002. V srpnu 1998 byl odsouzen za krádež se střelnou zbraní a další.

Floyd nikdy nepracoval, jedinou dohledatelnou prací byl vyhazovač v nočním klubu El Nuevo Rodeo club (ve stejném klubu údajně pracoval i policista, který Floyda zabil). Floyd měl ženu a dítě, o které se nestaral.

Zdroj: https://www.arfa.cz/kdo-byl-george-floyd-jehoz-smrt-vrhla-usa-do-obcanske-valky-proc-miril-pistoli-na-bricho-tehotne-zeny-kdyz-v-jejim-dome-hledal-drogy-20-let-na-pervitinu-exkluzivne-soudni-dokumenty-a-prehled-tre/#.YJeI-91CT3g

P. Milan 9.5.2021 23:41

No prostě "něžný obr". :-(

Ideální osoba pro BLM (Black Lies Matter).

J. Cervenka 8.5.2021 22:37

Gershowitz je po desetileti znam jako vynikající a objektivni expert na trestne zakony, vazeny v oboru vsemi.

V. Církva 8.5.2021 19:55

Ator se snaží bý objektivní. Vůbec nezmínil že Floyd byl darebák. Ukazuje, že to policie nemá jednoduché a že je třeba věnovat dost i jejich školení aby nedocházelo k excesům. Já bych přidal i výběru kandidátů na policajty.

Ale to nejde bez peněz a morální podpory policie. Z mých zkušeností před lety v USA. darebákům tam je plno a policisté většinou normální lidé, co se nenechávají vyprovokovat nebo že by byli rasisté.

Tak neomarxisté nám lžou.

Z. Lapil 9.5.2021 11:16

Objektivní sem, subjektivní tam, mně pořád připadá, že pokud neplatí klasické "1/ policista (na ulici) má vždy pravdu; 2/ Nemá-li policista pravdu, platí bod 1", bude ke konfliktům docházet. A konflikty lidí, z nichž jeden nevěří druhému ani bílý prapor, občas končí průšvihem, který nikdo nechtěl.

Zaujalo mě: mezi zvířaty stejného druhu se vzájemně zabíjejí daleko víc býložravci, než dravci. Zdůvodnění: vlk zabije zvíře velikosti vlka velmi snadno, takže rituály podřízení se jsou velmi vymakané a spolehlivé. A - tohle napadlo už mě - vlk je zkušený zabiják, takže, na rozdíl od toho býka, nejspíš nezabije omylem (roh vražený mezi žebra a tak).

K. Křivan 8.5.2021 14:13

Problém není zabití zločince Floyda, ale příliš malé zabíjení takových floydů.

J. Jurax 8.5.2021 17:22

No, dalo by se to vyjádřit jaksi kulantněji, ale v podstatě ano.

J. David 8.5.2021 18:07

Lehká derivace v závislosti na argumentu. Výsledkem bývá tečna (těžnice). Hold nebohý Loyd podlehl přírodním silám.

T. Hraj 8.5.2021 13:56

Nepokoje po smrti Floyda měly údajně upozornit na (a skoncovat s) údajný palčivý problém systémového rasismu v policii, který má prý na svědomí neviné černé životy. Policii a celé společnosti na těchto černých životech prý nezáleží.

Takže, jak palčivý je to problém? V roce 2019 (tedy v roce před Floydovou smrtí) bylo v celých USA policií zabito 9, slovy devět(!) neozbrojených černochů. V 7 z těchto případů soud rohodl, že policista jednal správně a ve dvou byl policista obviněn.

Takže, americká města po několik měsíců hořela, obchody byly rabovány a následně policie defundována a kriminalizována kvůli "palčivému národnímu systémovému problému" pochybení dvou policistů (které nota bene ten systém odsoudil).

K. Křivan 8.5.2021 14:16

Floyd byl zločinec recidivista. Jeho život nebyl přínosem pro Ameriku, ale jeho likvidace je obrovským přínosem pro všechny slušné lidi.

T. Hraj 8.5.2021 16:30

Na život nárok měl (třebaže takový, o kterém hovoříte). Co je ale obludné, je pojmenovávat po něm zákony nebo mu stavět sochy. Možná byl obětí (pochybení/překročení pravomoce) jednotlivce, ale zcela určitě nebyl morálním příkladem pro ostatní.

J. Uher 9.5.2021 0:57

A vy zase nejste normální.Rv

K. Křivan 9.5.2021 8:16

Pane Uher, ani nevíte jak moc vám přeji, aby vás pár floydů přepadlo, obralo o šrajtfli a rozkopalo vám hlavu a ledviny. Třeba by se vám v palici rozsvítilo. Člověk by neměl umřít blbej.

K. Křivan 8.5.2021 15:12

Kolik z těch 9 zastřelených neozbrojených černochů, mělo špinavý trestní rejstřík ?

T. Hraj 8.5.2021 16:10

To nevím, ale 7 z nich bylo v dané situaci zastřeleno oprávněně.

H. Lukešová 8.5.2021 8:53

Ve Spojených státech v Baltimore byl zavražděn Izraelec, obyvatel Jeruzaléma Efraim Gordon s jarmulkou na hlavě za pokřiku příšerných antisemitských urážek, během své návštěvy svých příbuzných, leč podle americké policie se nejedná o rasistickou vraždu z motivu zločinu nenávisti.

Kdyby byl usmrcen černoch, Hispánec nebo muslim levicová média by řvala o příšerném rasismu. Připomíná mi to případ vraždy nešťastné vraždy Sary Halimi, kterou usmrtil muslim Kobili Traoré, leč odsouzen nebyl. Vraždy Židů se zametají pod koberec, všude.

T. Hraj 8.5.2021 16:36

Paradoxní je, že po paní Halimi prý pojmenovali ulici. Tedy na jednu stranu říkají, že to byla v podstatě nehoda (momentálně mentálně nepříčetný, tj. vlastně příroda, něco jako když na vás v perku spadne větev) a na druhou stranu ta paní asi padla za princip nebo se stala obětí nějaké ideologické hrozby. Proč jinak po ní cokoli pojmenovávat ulice?

V podstatě se tím přiznávají.

H. Lukešová 8.5.2021 18:37

Jiný kraj, jiný mrav, v západní islamizované neomarxistické Evropě je možné vše, já netušila, že brát drogy je polehčující okolnost, být nadrogovaný znamená být vyviněn, ale nemusím všemu rozumět a chápat vše. Či hůře, na životech Židů absolutně nezáleží, záleží jen na muslimech a černoších.

T. Hraj 8.5.2021 18:58

Taky mám jiné představy o polehčujících okolnostech. Ale zaujal mě ten logický konflikt.

Není přeci možné říci, že to byla v podstatě ojedinělá nehoda, bez jakéhokoli náboženského nebo ideologického podtextu (kterého nebyl obžalovaný schopen a na to konto byl také osvobozen) a současně po oběti symbolicky pojmenovat ulici. Otázka je totiž, čeho to má být symbolická připomínka. Nehody?!? Útlaku a vraždění židů? (potom je ale ten rozsudek skandální).

Já myslím, že to je taková levnábezmyšlenkovitá emoční záplata. Takové "pojďme se semknout - mark 253". Je to ostuda.

J. Pokoutný 8.5.2021 8:16

"Policie musí nést odpovědnost za úmyslné použití nadměrné, zejména smrtící síly proti jednotlivcům a příslušníkům menšin." Takže proti davu a příslušníkům většiny nést odpovědnost nemusí? No, já si také myslím, že rázný zásah proti jakémukoli násilně se chovajícímu davu má svůj merit.

J. Jurax 8.5.2021 17:28

Ano.

Policajt střelí grázla, co na něj mířil, a pak bude komis měsíce posuzovat, jestli nepoužil nadměrné síly a jestli ho nemohl laskavým, lidským slovem přesvědčit. A bude-li grázl z vhodného, diskriminovaného etnika, kdežto policajt z majoritniho etnika vyznačujícího se bledou kůží, aktivisté budou vyzývat dav k lynči.

J. Lukavsky 8.5.2021 8:11

"v důsledku drastického snížení financování policie" od této nevděčné práce uteče spousta lidí. Jen idiot by riskoval denně život či soud a kriminál (v lepším případě) za pár šupů. A ti zbylí se naučí, že když uvidí jak někoho okrádají či vraždí... otočit se a nenápadně zmizet. A místo nich ale nastoupí všelijací aktivisté, slečny s kvítkem v ruce apod. a ti zpacifikují zločince a přivedou ho k nápravě rozhovorem. Někde už to vyzkoušeli a nemohou si to vynachválit, tedy ti gauneři. Ulice bez policajtů - toť syčákův sen! J.L. end

K. Křivan 8.5.2021 14:42

Divoký západ neměl spoustu policistů, a přesto viseli zloději koní a dobytka na stromech. Falešní hráči byli v barech stříleni, ...prostě idylka.

Tehdy se o právo a trest postarali sami slušní obyvatelé.

Nejvyšší čas, aby se tyto staré dobré časy opět vrátily. Policie by měla zavést pravidlo, že smrt gaunera se záznamy v rejstříku se nevyšetřuje !!!

J. Jurax 8.5.2021 17:21

Jojo, až se na takové slečně aktivistce s kvítkem vystřídá půl tuctu násilníků z nějaké diskriminované menšiny, možná změní názor. Při absenci policie to může očekávat dřív nebo později. Ale spíš dřív.

V. Kain 8.5.2021 8:03

13%tní černošská menšina umí s USA docela pěkně cloumat.

K. Křivan 8.5.2021 8:12

V Americe žijí lidi s černou kůží, 13% veškerého obyvatelstva, menší část se živí prací a platí daně. Jako policisti, dělníci,....ba i juristi a lékaři. Není jich mnoho, pár %, ale jsou.

Pak jsou tam dvounožci s černou kůží, živící se kriminalitou, prodejem drog, popásáním prostitutek a sociálními dávkami. Těch je většina z těch 13 %. Na sebe navzájem pokřikují "hey nigger". Slušní lidi jim říkají negři, hlupáci pak „Afroameričani“.

L. Písařík 8.5.2021 10:50

R^