26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

USA: Uzdravení je možné…

„Uzdravení je možné,“ řekla demokratická členka Sněmovny reprezentantů USA z newyorského Bronxu Alexandria Ocasio-Cortezová (31) k otázce, jak by měla vláda přistupovat k bílým rasistům a konspiračním teoretikům, kteří si stále, i přes desítky soudních rozhodnutí, myslí, že prezidenské volby byly zmanipulovány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 25.1.2021 9:15

Mě označení rasista a xenofob od nějakého bolševika plného nenávisti opravdu neuráží.

P. Dvořák 25.1.2021 9:14

Vezměte to pozitivně.

Zkušenosti z dob Stalina, z dob Velkoněmecké říše a z našich padesátých let by konečně byly zúročeny při celonárodním "Deradikalizačním ozdravném programu."

To právě přesně to, co USA potřebují.

Pro blbce: To je velice smutná a hořká ironie.

J. Novák 25.1.2021 9:12

Jako téměř vždy v tom bude nějaká lumpárna.

M. Pecina 25.1.2021 9:10

Přesně. Stačí si místo "převýchovy" dosadit "zvláštní ošetření" a jsme doma:-)

K. Křivan 25.1.2021 9:07

Snad je USA ještě dosti lidí se zdravým rozumem, zbran2mi a dostatkem munice.

J. Novák 25.1.2021 9:04

Přesně tak.

K. Křivan 25.1.2021 9:03

Pořád lepší být rasista a xenofob, než dementní rovnostář a hloupý sluníčkář.

Rasista je přesvědčen že se lidstvo vyvíjelo na různých místech v různých podmínkách různou rychlostí a směrem. Tím vznikly u různých ras a skupin různě položené Gaussovy křivky vlastností.

Xenofob má strach z cizích vetřelců. Já taky.

J. Novák 25.1.2021 9:01

S tím 'přeprogramováním' máme u nás z dob vlády nacistů a bolševika neblahé zkušenosti.

M. Valenta 25.1.2021 8:59

Nepřehánějte. Z těch 74 milionů volila estrádního umělce část z čistého zoufalství, další ze setrvačnosti a ten zbytek z podobných iracionálních pohnutek jako stoupenci dobyvatelky Cortézové. So geht das.

J. Novák 25.1.2021 8:58

V Americe právě přebírají moc komunisté a připravují svůj únor 48. Za komunisty tu jsou 'Demokraté', za svazáky antifa a různí aktivisté a proletariát tvoří indiáni, černoši a hispánci. Ostatní se jim budou klanět a budou je živit.

J. Anděl 25.1.2021 8:57

Oni za to nemohou. Chci říct - tyto skupiny jako takové se neradikalizovaly, protože - protože to nejsou skupiny!

Nebo... muslimy stranou, to je náboženství a je to na jinou debatu, ale černoši či homosexuálové nejsou skupina, nejsou komunita. Je to spousta různých jedinců, kteří mají jeden aspekt své existence společný, zatímco v jiných aspektech se liší. To, že já mám modré oči, ze mě ještě nedělá člena nějaké skupiny modrookých, která by se mohla radikalizovat.

Ale vznikají angažované skupiny, které za tyto vymyšlené skupiny bojují. Tyto angažované ideologické skupiny se radikalizují a ano, mimo jiné škodí, kudy chodí.

Napsal jsem "mimo jiné"? Pardon, to je překlep. Nedělají nic jiného, než že škodí. Třeba právě tou kolektivistickou lží.

:-)

P. Dvořák 25.1.2021 8:53

. . . „deradikalizovat tyto lidi bude trvat velmi dlouho a bude to stát hodně úsilí“ . . . „Federální vláda musí financovat přeprogramování bělošských rasistů a konspiračních teoretiků... Musíme zdvojnásobit, ztrojnásobit nebo zečtyřnásobit objem financování těchto ozdravných programů.“

Jak jednoduché. Několik desítek/stovek soustřeďovacích táborů (také se jim říkalo koncentrační), kde bude prováděn deradikalizační ozdravný program. Osm hodin v práci, osm hodin deradikalizačně ozdravovat a osm hodin spánku.

To by v tom byl čert, aby na sebe nevydělali a ti kteří přežijí, jistě budou deradikalizačně ozdraveni nadosmrti.

J. Anděl 25.1.2021 8:52

O převýchovu se pokoušely stovky dalších, nejen Rakušan.

Jedna věc je, co se děje a bude dít v USA. Druhá věc je, co říká tahle nemocná paní, posedlá konspirační teorií o spiknutí bílého muže.

Což neznamená, že se tam o tu převýchovu nepokusej a dávno nepokoušejí, v televizi, filmu, na internetu, ve školách... Ale přeci jen výkřiky agresivní extrémistky, byť shodou okolností členky vládnoucí politické strany, ještě nutně nemusejí vystihovat oficiální politiku USA. A americká kulturní fronta už je tak zoufale trapná a pokrytecká při tom, jak ustupuje ze svých ideálů, když chce film prodat do Číny nebo Saudské Arábie, že jsou podle mě na konci svých možností lidi ovlivňovat. Trapnější už být nemohou.

Zatím si v USA za prezidenta zvolili hodného dědu. Harrisová je někde napůl. Až bude prezidentkou Cortézová, tvl to bude mazec.

M. Moravcová 25.1.2021 8:45

USA - Planeta opic?

M. Moravcová 25.1.2021 8:44

Před deseti lety mě žádní černoši, muslimové, homosexuálové a jiné skupiny lidí nevadili. Svojí radikalizací, roztahovačností, agresivitou a levičáctvím mi dnes vadí, a to tak, že velmi.

J. Anděl 25.1.2021 8:42

Cortézová je šílený nácek. Šílený ve smyslu šílený. Ruplo jí v kebuli.

K. Potoček 25.1.2021 8:37

Koukám, že v USA pokračuje inspirace na převýchovu, dle vzoru jistého kancléře,původem Rakušana ̈/jehož jméno se nesmí vyslovit/:-(8-o

J. Hanzal 25.1.2021 8:27

Už jsem to kdysi psal, že to smrdí novou občankou válkou, kterou se snaží vyvolat, byť skrytě, soudruzi kolem tzv. demokratů.

Snad je USA ještě dosti lidí se zdravým rozumem a tyto extrémně nebezpečné rudozelené idioty co možná nejdříve vyženou!!!!!!

J. Vaca 25.1.2021 8:21

Ta převýchova bude beztak stylem ... nabídni svou bílou dceru správně barevnému kriminálníkovi aby si s ní mohl pohrát (a tím vyrovnat její bělošské privilegium)

J. Vaca 25.1.2021 8:19

Nějak mi ti bílí rasisté připomínají třídního nepřítele.

J. Nevrkla 25.1.2021 8:18

Jsem rád, že v USA mají lidé zbraně a evidentně z dobrých důvodů jich mají stále vice. To preprogramovani na poslušne ovce brzy narazí.

S. Zemitý 25.1.2021 7:30

Nevěděl jsem, kdo je B.S. Tož jsem gúglil a našel třeba toto: https://www.forbes.com/sites/danidiplacido/2020/08/11/the-importance-of-humiliating-ben-shapiro/?sh=579bcccc4270. Vzpomněl jsem si na hubu plechovou doktora Sládka; ne, že by v lecčems neměl pravdu, ale občas/často šaškoval. Ve videu mluví B.S. za "nás mladé Američany". Jenže zrovna zde, na NP, byl nedávno článek o pochmurných vyhlídkách mladých, studovaných, kteří se během studia obrovsky zadlužili. A obecně: nejsou bohatí - zejména TAM - bohatí přespříliš ? Všichni ti Američané na potravních lístcích jsou Black ? Jsou jich desítky miliónů, že ?

Nevím, kam patřím: rozhodně zastávám názor, že šikovnější a pracovitější se má mít lépe. Na druhé straně jsem na rozpacích, když čtu, že nějaké obci u Prahy (zapomněl jsem jméno) chybí 10m na dokončení kanalizace a pár dní nato zprávu, že Kellner koupil své dcerunce koně za 500m.

Copak je s ním just now ? Nebude B.S. deleted and canceled ? Je nezávislý ? Vyžije z autorských honorářů ? Knihu už žádnou ve "svobodném světě" nevydá, to je jisté.

K. Salajka 25.1.2021 7:28

Kdyby se ty peníze do republikánů daly a oni zůstali trumpisty tak, jako si nechávají po "přeprogramování" svoje návyky teroristé, mohli by na tom vydělat.

S. Zemitý 25.1.2021 6:51

No proč ? Dohadů, tvrzení, hypotéz je povíce, ale Vy znáte čistou pravdu a máte pro ni tuny neotřesitelných důkazů, že ano ?

J. Fridrich 25.1.2021 6:43

" „Uzdravení je možné,“ řekla demokratická členka Sněmovny reprezentantů USA z newyorského Bronxu Alexandria Ocasio-Cortezová (31) k otázce, jak by měla vláda přistupovat k bílým rasistům a konspiračním teoretikům," - výborně. A nyní ještě by mohla tato dáma poradit jak " PŘISTUPOVAT K ČERNÝM RASISTŮM ".. Myslím, že na počet černochů a bělochů v USA - Afroameričané - 12,1 % asi 34,9 milionu, bělochů - Bílí Američané - 74,7 %, neboli 215,3 milionů to na počty RASISTŮ vyhrávají černoušci.. Je to nekorektní - ale pravda...

V. Církva 25.1.2021 6:42

USA udělaly chybu že si do země natahaly tyto exoty, komunisté měli kdysi vstup zakázán a muslimové ho měli mít taky. Bohužel jestli teď zlegalizují dalších 10 až 20 milionů voličů Bidena bude se pořád mluvit o tom že žádný volební podvod Demokraté neudělali, vždyť to bude evidentní přeprogramování struktury obyvatelstva..

O otci Omarové tyto detaily čtu poprvé, nakonec ještě budou v USA s láskou vzpomínat na McCartyho. Byla to hrůza ale rodiny Omarové i Cortezové by poslali kam patří.

A. Renjascu 25.1.2021 6:04

Jj Ben Shapiro o tom často mluvil.

https://m.youtube.com/watch?v=xdoglTI0wl0

K. Lilibínský 25.1.2021 5:10

no a co jako?

Že Marxismus-Leninismus zvítězí na celém světě učili soudruhové na Vokovické Sorboně už před 60 a více léty.

Jak zřiti vidno, nemýlili se.

J. Vintr 25.1.2021 2:44

Bill Gates nedávno skoupil v Americe obrovské pozemky. Můžete hádat proč...

J. Sinnreich 25.1.2021 1:02

Mladi studenti na US universitach nejsou znudeni. Ti do toho jdou s elanem hodnym komunistickych mladezniku po 48 roce. Opozici je nutne dehonestovat v mediich, umlcet cenzurou a kdyz to nepujde po dobrem, kriminalizovat. Joe Biden uz poveril bezpecnostni agentury sledovanim "podvratnych elementu" , ktere siri fake news o ukradenych volbach.