3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

USA: Trumpova „americká“ válka

Na hamburském summitu G 20 se média věnovala pouze dvěma tématům, která považovala za zajímavá: první, v němž průběžně informovala, s jakou intenzitou probíhají kolize mezi německými policejními pořádkovými silami a desítkami tisíc anarchistů, levičáků či obyčejných pouličních rváčů; ve druhé zkoumala zda, na jak dlouho a s jakým obsahem se setkají americký prezident Trump s ruským protějškem Putinem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chodur 13.7.2017 0:49

Re: .....

Pani Kaniokova, ten prvni clanek co prikladate je velmi dobry. Jen bych dodal, ze lide kteri kritizuji Trumpa jsou za hranici soudnosti a jejich reakce se jevi vic emotivni a zlostne povrchni nez nejak promyslena. Zrejme Trumpovo zvoleni znamenalo pro levici daleko vic, nez si vetsina Trumpovych volicu uvedomuje, nevim do jake miry si Trump uvedomuje totez i kdyz vidim ze mu to dochazi pokud mu to nebylo jasne.

Zda se, ze Trump, i kdyz mozna ma pochyby, se aspon pokousi zmenit mechanismus mezinarodnich vztahu dobrym smerem. Dobrym pro vsechny zucastnene vcetne USA. Neco bude pracovat, neco ne, na tango museji byt dva. Uvidime jestli ma Putin zajem o parovy tanec. Trump potrebuje ty kreatury lokalnich bazin setrast ze svych gumaku, aby mohl delat dobre veci pro USA a tim neprimo pro svet. Ted jsem videl na internetu, ze Trump ma schvalenych kongresem 10% nominovanych clenu administrativy. Obama mel v te dobe 90% schvalenych nominaci. To rika hodne o ochote spolupracovat, Demokrati tvrde prosazuji sve zajmy a Republikani se jim prilis ochotne podvoluji, takze ta vetsina Republikanu v Kongresu a senatu je vice papirova, nez skutecna. Trump to opravdu nema lehke. Osobne mu ale nemam chut davat znamky za snahu.

M. Prokop 12.7.2017 21:24

Re: Politický lajk Trump snad jen zatím nepochopil,

Lajk je sameček od lajky?

Z. Čábelka 12.7.2017 19:35

Re: Jak dojemné a hloupoučké.

Vy Zelení vypatlanci stále nechápete nebo prostě lžete o tom, díky komu byl V. Havel vždy zvolen prezidentem. Byl to Klaus s ODS. Levicoví šmejdi byli vždy proti jeho volbě! A dnes máte tu drzost i překrucovat jeho názory a dělat jej větším levičákem, než kdy byl.

P. Han 12.7.2017 17:48

Re: Ono to bude složitější.

To je od vás pochvala, předpokládám.

D. Nowodny 12.7.2017 16:54

Re: Ono to bude složitější.

Lepe by to nenapsali ani v Rudasu !

J. Kanioková 12.7.2017 15:40

.....

TRUMP BRÁNÍ ZÁPAD zatímco jeho kritici prozrazují jejich trapnou neznalost dějin.- http://www.frontpagemag.com/fpm/267227/trump-defends-west-bruce-thornton#.WWO2MI8CwTA.twitter

Nejvíce a nejméně populární američtí senátoři -

http://www.zerohedge.com/news/2017-07-11/most-and-least-popular-us-senators

P. Vaňura 12.7.2017 15:39

Proboha, to, co řekl Klaus na pohřbu V. Havla bylo

přesně to, co jako president říci musel. Pokud bych byl, jako že to nepřipadá v úvahu, např. pověřen tím, abych Klausovi ten projev napsal, bylo by to více méně to samé, akorát méně obratně řečené. A totéž by napsal každý jiný! Nebo si snad myslítem že měl Havlovu smrt komentovat např. slovy "to je dost, že už je po něm" ????? Nehledě na to, že se oba pánové vždy nějak respektovali, neb se to jaksi slušelo.

J. Kanioková 12.7.2017 15:37

Souzním..

V. Javora 12.7.2017 15:13

Re: Jak dojemné a hloupoučké.

I o vás se z vašich výplodů dozvídáme věci. A nelžete, Klaus sice mohl, ale nechal ho být.

V. Javora 12.7.2017 15:09

Re: Politický lajk Trump snad jen zatím nepochopil,

Nic světoborného to nebylo, tak se moc nedurděte.

J. Šimek 12.7.2017 13:32

Re: Politický lajk Trump snad jen zatím nepochopil,

To jste si čistokrevně vymyslel, jako mlhu proti tomu, co jsem napsal.

J. Vavruška 12.7.2017 12:56

Re: Politický lajk Trump snad jen zatím nepochopil,

Trump ale ví, že vyjednávání předpokládá hovořit s protějškem. Kdežto ryk CNN a různých dalších vybízí, aby se vyjednávalo bez dialogu. Neumím si představit jak by takové vyjednávání mohlo probíhat.

Představte si, že by si Havel usmyslel, že bude tlačit na čínského předsedu kvůli porušování lidských práv, ale neměl by mu to jak a kde říct, protože by se odmítal sejít s představitelem režimu potlačujícího lidská práva. Lidově se tomu říká "koláč si zároveň celý nechat i celý sníst".

Obávám se, že elementární logika dává za pravdu spíše Trumpovi nežli CNN.

M. Valenta 12.7.2017 12:30

Re: Jak dojemné a hloupoučké.

O Klausovi vypovídá i to jak se pár dní po pohřbu začal do Havla strefovat.

J. Šimek 12.7.2017 12:25

Politický lajk Trump snad jen zatím nepochopil,

že Rus rozumí jen tvrdému vyjednávání a vše ostatní považuje za slabost ... viz anexe Krymu.

V. Javora 12.7.2017 11:28

Re: Jak dojemné a hloupoučké.

Nemyslí. Nejde to.

P. Han 12.7.2017 11:01

Re: Jak dojemné a hloupoučké.

Vím. A co jako? Trump něco prohodil, mimochodem dost zdvořile, že? A Václav Klaus to řekl dobře. To, že se s Havlem vzájemně moc nemuseli, je jedna věc. A uznat něčí kvality druhá. Vypovídá to dost právě o Klausovi.

Nějak vám ale uteklo, že Trump s Putinem spolu strávili dvě hodiny, to setkání komentovali až potom. Myslíte, že dvě hodiny kecali o fotbale a o ženských, nebo že skutečně hovořili k tomu, kvůli čemu se sešli?

J. Kanioková 12.7.2017 10:57

:))))))

V. Student 12.7.2017 9:56

Re: Ono to bude složitější.

Jsem stejného názoru. Možná je nás víc (možná je nás hodně!).

V. Novák 12.7.2017 9:47

Zajímavé, odkud mají američtí presstituti

tak přesné informace ze schůzky mezi čtyřma očima, kde kromě obou státníků (jejich oči se počítají) byli jen tlumočníci (jejichž oči se nepočítají).

Kdo to asi tak zpravodajům WPu nebo NYTu "pustil"? Ze by jejich vlastní ocucaný palec?

Jaká asi byla reakce pana politického geografa Romancova, který se před schůzkou škodolibě radoval, že Trump si na Putina vyhradil sotva 40 minut, PO schůzce. Ale nakonec - koho ještě pan politický geograf Romancov, manžel šéfky Odboru Pravdy na vnitru, zajímá?

J. Chaloupka 12.7.2017 9:45

MacCarty se musí v hrobě tetelit.

Tolik následovníků...

S. Donát 12.7.2017 9:28

Re: Ono to bude složitější.

Vadilo by to těm, kteří prostě nutně potřebují nějakého vnějšího nepřítele, aby si mohli užít každý den svouji patnáctiminutovku nenávisti :-)

V. Student 12.7.2017 9:23

Ono to bude složitější.

Nejde jen o diskreditaci Trumpa. Tady se totiž po x desetiletích otevírala reálná možnost ukončit antagonismus mezi USA a Ruskem. On totiž k němu dnes už žádný racionální (ideologický... atd.)důvod není. Chápu, že existují kliky, kterým vyhovuje zbrojení a šíření strachu z té druhé strany, ale my, kteří jsme si užili igelitové pytlíky na rukou a nohou a v rámci branné výchovy pochodovali s plynovými maskami na obličeji někam na kopec, bychom byli docela rádi, kdyby ledy roztály. Komu z vás by to opravdu vadilo?

M. Valenta 12.7.2017 9:18

Jak dojemné a hloupoučké.

Trump setkání označil za „úžasné“ a Putin je opakovaně charakterizoval jako „přátelské, otevřené, produktivní a úspěšné“.

A víte, že Trump označil Obamu při své první návštěvě bílého domu za skvělého prezidenta a Klaus při Havlově pohřbu hovořil o jednom z největších Čechů?

K. Frauknecht 12.7.2017 8:04

Naprostý souhlas

Dani Rodrik, profesor mezinárodní politické ekonomie na Fakultě veřejné správy Johna F. Kennedyho Harvardovy univerzity napsal:

"Letošní summit se stal příležitostí pro divoké pouliční demonstrace, namířené nejen proti Trumpovi, ale i proti Erdoğanovi, Putinovi..." (Zdroj: http://finmag.penize.cz/ekonomika/324810-g20-co-neni-chyba-globalismu)

Kam se hrabe ČT :-)))))).