Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Snowden zaslouží Leninovu cenu míru!

Kdykoliv hledá Američan exil a politickou podporu u levicových či autoritativních režimů, soudím na hlubokou naivitu nebo duševní poruchu. Edward Snowden mi ze začátku tak připadal, ale po jeho vánoční zdravici mám dojem, že ten člověk patří mezi těch pár exulantů, kteří skutečně považují Spojené státy za Velkého Satana.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

6. 1. 2014 12:38
Čtenář

špionážní literatury těžko uvěří, že je vše tak prvoplánové. I menší česká stavební firma se snaží svého externího ajťáka kontrolovat a nenechává ho u počítačů samotného. Podle všech pravidel by měl za tím Snowdenem někdo stát. Někdo, kdo měl zájem, aby se ta data dostala ven. Buď je to ve vyšším zájmu celého systému nebo je to výsledek boje uvnitř systému s cílem zdiskreditovat protivníka. Tak by to bylo ve starém, funkčním světě. V novém, rozpadajícím se světě je ještě možnost, že těmi Snowdeny je tam už všechno prolezlé a chtějí, aby se starý svět už konečně zhroutil. Jsou to lidé přicházejícího lepšího světa, pro něž neplatí klasická psychologie a logika. Ano, Sovětský Svaz vítězí i dvacet let po svém formálním rozpadu.

0 0
možnosti
VN

6. 1. 2014 17:19
Zklamala "kádrová práce".

Snowden se nikdy svými libertariánskými pravičáckými názory netajil. Tudíž neměl být nikdy zařazen ve státní instituci na pozici, na níž se mohly jeho názory a svědomí dostat do rozporu s tím, co musel jako zaměstnanec vykonávat. Většina lidí poslechne spíše hlas svého svědomí než úřední příručky.

Jiná věc je zabezpečení "tajných" informací v USA. Když může stovky tisíc stran tajných informací stáhnout vojín (nehledě na to, že natolik nevyzrálá osobnost jako Manning(ová) měla vypadnout při prvním psychotestu) - a to aniž by někde zazvonil poplach, že 1) neoprávněná osoba 2) stahuje 3) kvanta dat, jež nemůže zpracovat - tak to není zabezpečení, to je bordel. Totéž u Snowdena.

Kde že udělali soudruzi z USA chybu? Inu - jak jsem napsal. V kádrové práci!

A jeden horrůrek na konec - kolik asi takových "tajných" informací se dostalo do rukou lidí, kteří neměli zájem na jejich zveřejnění, ale naopak na vy/zneužití?

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

7. 1. 2014 1:16
Re: Zklamala

Ano, kádry rozhodují vše. Copyright na tento výrok má tuším soudruh Stalin a ten věděl, co říká.

Někdo v USA nrubě zanedbal bezpečnostní procedury.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz