30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

USA: Pravda a láska dostávají na frak

Je ironií osudu, že nejvíce je bijí ti, kteří se hlásí k odkazu autora této bubliny, jako například Karel Hvížďala v článku EU, fake news a politika (NP 24.12.2020).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 28.12.2020 7:54

"uvažování soudců. Prostě asi zvážili pro a proti a zvolili menší zlo" no já hlupáček si myslel, že soudce případ zvažuje podle zákona. No asi by bylo občas mnohem menší zlo kdyby občané soudili podle soudce Lynche a zloděje hned věšeli než se s nimi tahat k soudu. J.L. end

M. Mařák 28.12.2020 8:03

Soudce mimo jiné i vyhledává právo a spravedlnost v konkrétní unikátní situaci, což platí ještě více v anglosaském světě, kde převládá jusnaturalismus.

Ale znovu opakuji, že nikoho neobhajuji.

S. Zemitý 28.12.2020 9:06

Přiznat vítězství podvodníkovi je zárukou, že ciwil war se konat nebude ... nebo naopak ? Kdo to ví, odpoví .

T. Kohout 28.12.2020 9:07

Tak takhle funguje nezávislý soudní systém? Takhle to snad fungovalo za Vyšinského, ale v USA?

J. Vintr 28.12.2020 15:43

Myslíte, že je menším zlem předat v Americe moc poskokům čínských komunistů? Já bych spíš řekl, že je to kolosální průšvih (to správné slovo by cenzura nepustila), ze kterého se naše planeta jen tak nevzpamatuje....

F. Kusák 28.12.2020 9:12

No, lidi si to nepřáli, pouze jejich malá část. Spíše byli zděšeni z krutosti režimu, kterému pár let před tím část docela fandila. Že mlčeli, není divu, čekaly by je jen obrovské potíže až kriminál. Jó, dneska se to kecá.

A jestli americký volební systém nevede k přesným výsledkům (minimální chyba je přípustná), pak je špatný a musí být změněn. Tudíž ale nemají Američané mandát, mentorovat jiné. A pro nás v Evropě to znamená třeba bezpečnostní vakuum a v tom vidím obrovskou hrozbu.

P. Dvořák 28.12.2020 9:32

Američani, alespoň podle sebe, nepochybně mají mandát nejen na monitorování. Protože jak je někde bordel, mají i právo tam vlítnout a udělat pořádek po svém, jak to mají ve zvyku. Doma nebo venku, pořádek musí bejt, vy pitomci.

A mají výhodu v tom, že si nemusí dělat starosti s tím, ". . . . co by to ještě navíc udělalo již i s tak pošramocenou prestiží USA."

První jim to schválí Mařák, protože . . . "" dají přednost společenskému "smíru" před spravedlností.""

M. Mařák 28.12.2020 16:25

Vy mně dáváte do úst něco, co jsem nikdy neřekl. Pro mne je volební podvod v USA velkým zklamáním a je ostudné, že si nedokáží ani pořádně zorganizovat volby.

Jiná věc je, co se asi honilo hlavou soudcům, kteří se k tomu měli vyjádřit. To je to, co jsem se snažil vysvětlit a nikoliv to odsouhlasit.

R. Benýšek 28.12.2020 18:01

To, co předpokládáte o možné motivaci soudců, je zajímavé, a není vyloučeno, že i trefné. Ale je-li tomu tak, je to strašné. Uvažování takového soudce není daleko od uvažování soudce, který neodsoudí navzdory důkazům mafiána jen proto, že pak by si to mafie s ním (tím soudcem) vyřídila. Pak ale nejde o stát právní, ale mafiánský. Máte-li pravdu, pak bylo o výsledku amerických voleb rozhodnuto již dávno před volbami. Podle pravidla: Zvítězí-li Biden, příznivci a voliči protikandidáta budou maximálně jen hodně držkovat. Ale zvítězí-li Trump, jeho odpůrci začnou rabovat, ve velkém porušovat kdejaké zákony a střílet (což v USA by si ti střílení bez odvety líbit nenechali). A proto v zájmu bezpečnosti země Trump vyhrát nesmí. Bylo-li tomu takto, tak nejpozději začátkem volební kampaně přestaly být USA demokratickým státem, a začínají být neodlišitelné od zemí na jih od zdi s Mexikem. Tímto neříkám, že nemůžete mít pravdu. Naopak se obávám, že ji máte.