27.5.2024 | Svátek má Valdemar


USA: Povstání proběhlo už v den voleb (2)

4.2.2022

V prvním dílu jste si mohli přečíst rozhovor mezi Nigelem Faragem a Donaldem Trumpem, v kterém Trump mimo jiné komentuje podvody během posledních prezidentských voleb. Zmiňuje rovněž nepokoje, jež vyústily v útok na sídlo Kongresu během demonstrace 6. ledna 2021 ve Washingtonu. V tomto dílu detailněji rozebírám události z této demonstrace, protože některé důležité detaily americká korporátní (a česká) média vynechala a jak se říká - ďábel je skryt v detailech. Když sledujete dění v USA a pak si o tom přečtete v českých médiích, máte pocit, že se vám do ruky dostalo Rudé právo.

České redakce zřejmě neví, že zpravodajská stanice CNN či deník New York Times apod. jsou de facto PR oddělením Demokratické strany a podle toho to „zpravodajství” také vypadá. Analytická studie například zjistila, že americká média vysílají 150krát více negativních zpráv o Trumpovi než o Bidenovi. Je to dáno tím, že západní univerzity neplodí novináře, ale mladé levicové revolucionáře nenávidějící Ameriku a západní civilizaci jako takovou (ideově souznící s americkými demokraty).

Když se objeví někdo jako Trump, jenž svoji zemi miluje a chce uchovat její dědictví pro další generace, je v očích mainstreamových (levicových) médií ztělesněným zlem. Projektu Veritas se například podařilo na skrytou kameru nahrát technického ředitele CNN, když vyprávěl, jak vyrábějí cinknuté pořady o Trumpovi a covidu kvůli vyšší sledovanosti. Není proto divu, že sledovanost CNN v USA klesla zhruba o 90 %. Pro vyváženost zde proto uvádím některá fakta z konzervativních médií. Fakta, která mainstreamová média vynechala.

U příležitosti výročí násilností v americkém Kapitolu 6. ledna 2021 američtí demokraté označili tento den za povstání (insurrection) a přirovnali jej k útokům al-Káidy na newyorské obchodní centrum a k japonskému náletu na přístav Pearl Harbor. Proč takové přirovnání pokulhává? Zatímco během útoku na sídlo Kongresu zemřelo 4-9 lidí (podle toho, jestli počítáte oběti pouze ze 6. ledna, nebo i z následujících dnů), při bombardování Pearl Harboru zemřelo cca 2400 lidí a útok v New Yorku nepřežilo zhruba 3000 lidí.
Americká stanice CNN šla ještě dál, když přirovnala výročí ke genocidě 800 tisíc Tutsiů ve Rwandě. Jelikož demokraté tvrdí, že je Trumpovi příznivci přišli napadnout, je na místě v krátkosti zmínit, kdo a jak 6. ledna zemřel. Nejznámější obětí byla válečná veteránka Ashli Babbittová, kterou ochranka Kapitolu zastřelila; další žena byla zřejmě ušlapána v davu; třetí obětí byl muž, který zemřel na infarkt (trpěl srdečními příhodami), a další obětí byl muž, jehož skolila mrtvice. Pátou obětí byl policista střežící Kapitol.
Zřejmě chyběl exemplární příklad „Trumpova ozbrojeného povstání”, což je mantra, kterou média neustále opakují, a proto si média vymyslela příběh, ve kterém extremisté z Trumpova tábora, bílí to suprematisté, umlátili tohoto policistu hasicím přístrojem (hasící přístroj = zbraň = důkaz ozbrojeného povstání). Později se ukázalo, že to byl hoax, a média zprávu stáhla. Policista zemřel až druhý den, neví se přesně na co, protože jeho tělo bylo odvezeno ke kremaci. Čtyři z pěti obětí byli tedy Trumpovi příznivci. V průběhu roku několik policistů spáchalo sebevraždu, a proto se někdy hovoří o devíti obětech.

Američtí demokraté se jako správní neomarxisté nové levice řídí starým dobrým heslem levicových revolucionářů „Obviňuj druhé z toho, co sám děláš, a stav se do role oběti”. Ačkoliv představitelé Demokratické strany neustále obviňují Trumpa a republikány z ozbrojeného povstání, sami svými výroky podporovali několik měsíců trvající pálení a rabování amerických měst ze strany Antify a Black Life Matters (BLM) v létě před prezidentskými volbami, což mělo za následek miliardové škody na majetku a asi 25 obětí na životech. Politici z řad demokratů volali po zrušení policie a podporovali sbírky na kauce, díky nimž mohli být výtržníci propuštěni na svobodu.
Když členové Antify a BLM ve jménu lepších zítřků vzali útokem Washington, zapálili kostel sv. Jana a oblehli Bílý dům, musel být Trump evakuován do bunkru. Média toto řádění označila jako „poklidný protest”. Co na tom, že bylo zraněno 50 příslušníků prezidentovy ochranky a násilníci z řad BLM pokřikovali hesla jako „Vypalte Bílý dům do základů” nebo „Pošlete zkurvené policajty pod zem”.
V případě útoku na Kapitol média celou událost vykreslila jako snahu Trumpa o násilný převrat a většina českých komentátorů tento narativ převzala. Zapomněla zmínit, že Trump vyzval své příznivce, aby šli „pokojně” (peacefully) ke Kapitolu, že před demonstrací nabídl poskytnout 10 000 vojáků Národní gardy pro udržení pořádku a že šéfka demokratů v Kongresu Nancy Pelosiová tuto nabídku odmítla. Šéf policie Kapitolu Steven Sund rovněž před demonstrací žádal o posily, ale žádost byla jeho nadřízenými zamítnuta. Sund po prolomení zátarasů u Kapitolu navíc šestkrát žádal o posilu. Neúspěšně. Proč jeho žádosti nebyly vyslyšeny? V této souvislosti připomínám, že hlavní slovo v otázce bezpečnosti Kapitolu mají demokraté ovládající Kongres.

Většina příznivců Trumpa (několik desítek, možná stovek tisíc lidí), kteří se zúčastnili demonstrace ve Washingtonu 6. ledna, do sídla Kongresu vůbec nešla. A většina z těch, co tam šli (kolem dvou tisíc), se v sídle Kongresu procházeli jako v muzeu a dělali si selfíčka s obrazy otců zakladatelů Spojených států. Někteří se tam přišli pomodlit. Nikdo z Trumpových příznivců nevystřelil v budově Kapitolu z palné zbraně (a že je mají rádi).
Ti, co v Kongresu dělali největší brajgl, měli černou taktickou výstroj a výzbroj - rukavice, chrániče, helmy, teleskopické obušky apod. - typickou pro útočníky z Antify a BLM. Jiní členové Antify byli přistiženi v převlečení za Trumpovy příznivce. Na fotce „šamana s rohy”, jež obletěla svět a stala symbolem útoku na Kapitol, bylo možné identifikovat další osoby podle stránek Antify ve Filadelfii. Pravděpodobně proto si demokraté ovládající Kongres nepřejí zveřejnit čtrnáct tisíc hodin záznamů z bezpečnostních kamer.
Netvrdím, že se nikdo z Trumpových příznivců nepodílel na výtržnostech, ale jak brilantně poznamenal Dennis Prager, zakladatel nejvlivnějšího amerického konzervativního média PragerU: „V každé skupině naleznete pošetilé blázny, u konzervativců, liberálů apod. Ideologii však nehodnotíme podle pošetilých jedinců, ale podle toho, jak na tyto jedince reaguje ta která skupina.” Zatímco čelní představitele republikánů včetně Trumpa útok na Kapitol okamžitě odsoudili, představitelé Demokratické strany tleskali rabování a vypalování amerických měst ze strany Antify a BML a Joeu Bidenovi trvalo pět dní, než vlažným tweetem zareagoval na bouře po celé zemi.

Pár citátů pro názornost:
Kamala Harrisová, viceprezidentka Spojených států, pár měsíců před volbami prohlásila: „Protesty (BLM) nepoleví a neměly by.” Nancy Pelosiová, šéfka demokratů v Kongresu: „Divím se, proč po celé zemi nejsou povstání. Možná budou.” Kongresmanka Maxime Watersová: „Pokud uvidíte někoho z té (Trumpovy) vlády v restauraci, v obchodě... jděte tam, vytvořte dav a zatlačte na ně (push back).“ V této souvislosti by se dalo říct, že Antifa a BLM jsou novodobé hnědé košile či Lidové milice, které dělají za demokraty špinavou práci. Nejedná se o přehnané přirovnání, jelikož všechny tyto ideologie - nacionální socialismus (nacismus), internacionální socialismus (komunismus) a dnešní „progresivní” socialismus (demokraté se k socialismu otevřeně hlásí) - mají jedno společné: socialismus. Ten socialismus, který si vždy potrpěl na ozbrojené křídlo trestající neposlušné a málo uvědomělé občany. A nejde jen o nějaké teoretizování. Podívejme se na takový Ku Klux Klan, jehož předními členy byli demokraté včetně nejméně jednoho prezidenta, dvou soudců Nejvyššího soudu a nespočetných senátorů a kongresmanů.

Když v roce 2010 zemřel Robert Byrd, bývalý člen Ku Klux Klanu, byl na jeho pohřbu Barack Obama a Bill Clinton, jenž prohlásil: „Řeknu vám, proč tam byl. V těch dobách musel být člověk v KKK, pokud se chtěl dostat v Demokratické straně někam dál.” Zajímavé zjištění. Všimněte si také, že Antifa nestrhává sochy otrokářů z řad demokratů, ani sochy demokratů působících v KKK. Po Robertu Byrdovi je například pojmenovaná půlka Západní Virginie. Dálnice, školy, nemocnice apod. Robert Byrd zůstává nedotčen. V Americe jsou obrovské budovy pojmenované po demokratických rasistech a segregacionistech, kterých se Antifa ani nedotkne a progresivní levice na ně neútočí.
Jediný rozdíl mezi demokraty z dob Ku Klux Klanu a těmi dnešními je ten, že zatímco dříve útočili na černochy (aby nemohli volit republikány), dnešní ozbrojené křídlo demokratů - Antifa a BLM - útočí na příslušníky majoritní bílé populace. Společným jmenovatelem zůstává rozdělování společnosti na základě rasy. Joe Biden o tom nenechal nikoho na pochybách, když po jmenování do úřadu prohlásil, že: „národ se musí postavit nadřazenosti bílé rasy“. V tomto duchu zavádí Bidenův režim ve školách, úřadech a armádě tzv. „kritickou rasovou teorii”. Jenom opravdový rasista může přijít s nápadem, že rasismus proti černochům lze odčinit rasismem proti bělochům (rasistický antirasismus).

Demokraté čtyři roky obviňovali Trumpovu administrativu, že byla zvolena nelegitimně. Média tento narativ ve svém vysílání neustále podporovala a sociální sítě za to nikomu účet nezrušily. Když však tu samou námitku vznesl po volbách Trump a ukázal na konkrétní podvody během prezidentských voleb, šlo najednou o „vyvolávání nepokojů” a „podkopávání demokracie” a Twitter smazal úřadujícímu prezidentovi účet (zatímco teroristé al-Kaidy Twitter používat mohou). Než začnete psát do komentářů, že soudy žádné volební podvody neprokázaly, přečtěte si článek „USA: Volby 2020” nebo „Co se skutečně stalo ve volbách v roce 2020” (v odkazech níže). Trump v souvislosti s volebními podvody obrací tvrzení demokratů, když říká, že povstání neproběhlo 6. ledna, ale v den prezidentských voleb 3. listopadu.
Za celou dobu v médiích hlavního proudu nezazněl skutečný záměr republikánů v den útoku na Kapitol. Měli v plánu projednat volební podvody během sčítání hlasů v Kongresu. Chtěli prezentovat některá z cca 4000 přísežných prohlášení Američanů, kteří během voleb pracovali jako dobrovolníci-pozorovatelé ve sčítacích centrech a byli svědky konkrétních podvodů. Ústava Spojených států totiž dovoluje pří sčítání hlasů vznést námitky, pak následuje hlasování, a pokud se na tom shodne Senát i Kongres, hlasy toho kterého státu nejsou započteny. To nezní jako násilný převrat.

Některé události naznačují, že mohlo dokonce jít o „operaci pod falešnou vlajkou”, jelikož na útoku nejvíce politicky vydělali demokraté. Televizní stanice neodvysílaly projednávání volebních nesrovnalostí ze strany republikánů a výhercem voleb se oficiálně stal Joe Biden. Pochybnosti do oficiálního narativu například vnášejí zveřejněná videa, která odhalila, jak policie Kapitolu otevřela jeden ze vstupů a pustila dav lidí do budovy. Přítomnost Antify a BLM - ozbrojeného křídla demokratů - tyto pochybnosti ještě více rozdmýchává. Stejně jako velký světélkující a dopředu vyrobený transparent „Trump is guilty”, tedy „Trump je vinen”, jehož fotka obletěla svět.
Oficiální narativ také nabourává zjištění investigativních novinářů z Revolveru, kteří zveřejnili článek s mnoha videi, jež odhalují, jak bývalý mariňák jménem Ray Epps během demonstrací 5. a 6. ledna nabádal stovky Trumpových příznivců k útoku na Kapitol (a ti ho označili za provokatéra ve službách FBI). Videa také dokazují, že to byl Epps, kdo přivedl ke Kapitolu skupinu, jež jako první prolomila zátarasy ve 12:50 hod, tedy 20 minut před ukončením Trumpova projevu. Nejvíce zarážející je však skutečnost, že FBI jeden den po zveřejnění článku odstranila po půl roce pana Eppse ze svého seznamu dvaceti nejvíce hledaných osob.

Zatímco FBI zatkla mimo jiné ženy-matky za přítomnost na demonstraci, Ray Epps nebyl obžalován. Jaké bylo zapojení FBI při útoku na Kapitol? Proč FBI kryje provokatéra Eppse? Teď si asi ťukáte na čelo, co že to je za pitomou konspirační teorii. Nebylo by to ale poprvé, kdy FBI zinscenovala nějaký útok. Naposledy se jednalo o únos guvernérky Michiganu v říjnu 2020, kdy agenti FBI zorganizovali fiktivní spiknutí a čekali, kdo se přidá. Nemluvě o tom, že FBI protiprávně odposlouchávala Trumpovu volební kampaň, jak ukázalo Durhamovo vyšetřování. Když Ted Cruz zpovídal vysoce postaveného úředníka FBI v Senátu, na dotaz, jestli Ray Epps pracuje pro FBI, úředník FBI odpověděl: „Víme o něm… na váš dotaz nemohu odpovědět.” Další člověk, který není na seznamu hledaných osob, je pán, který byl zachycen na videu, jak demontuje plot před budovou Kongresu, takže nově příchozí nevěděli, že se dopouštějí přestupku neoprávněného vstupu.

Za zmínku rovněž stojí dvojí metr demokratů. Bidenova vláda, jež zastavila dostavbu zdi na jižní hranici s Mexikem, umožňuje statisícům ilegálních migrantů překračovat každý měsíc hranici, čímž migranti porušují federální zákony Spojených států (a pak jsou pod rouškou noci rozváženi autobusy a letadly po celé zemi). Na druhou stranu Bidenova administrativa drží více než rok stovky demonstrantů ve vězení za přestupky (misdemeanor charges) kvůli neoprávněnému vstupu (trespassing). Bez soudu a bez možnosti propuštění na kauci.
Jak poznamenal jeden právník, lidé obvinění z vraždy či znásilnění jsou každodenně propouštěni na kauci. To samé však neplatí pro účastníky demonstrace 6. ledna. Není jim dovolena konzultace s právníkem, jsou jim odpírány léky, je jim znemožněno využívat služby vězeňské knihovny s právní literaturou s odkazem na „proticovidová opatření”. Mnozí z nich „hnijí” na samotkách jako teroristé. V této souvislosti se hovoří o „politických vězních” či o „americkém gulagu”, protože takový přístup je typický pro banánové republiky a totalitně ovládané země, ale ne pro Spojené státy americké.
Srovnání s protesty Antify a BLM je ještě více do očí bijící. Celkem bylo zatčeno kolem 16 240 násilníků Antify a BLM a 90 % z nich bylo propuštěno. Oproti tomu kvůli nepokojům 6. ledna bylo zatčeno kolem 725 lidí a pouze jedna osoba byla propuštěna. Ti, kteří se dopustili násilností, si jistě vězení zaslouží, ale to není případ většiny vězněných.

Jsou zatýkáni i lidé, kteří se pouze pohybovali kolem budovy (hranice zákazu vstupu začínala před budovou Kapitolu). Každý, kdo se byť jen přiblížil ke Kapitolu, je současnou Bidenovou vládou považován za teroristu. Jedním z mnoha politických vězňů je například Jeremy Brown, jenž dvacet let sloužil ve speciálních jednotkách americké armády. V roce 2020 neúspěšně kandidoval do Kongresu. FBI ho kontaktovala, aby pro ni pracoval jako informátor. Jeremy nabídku odmítl a posléze zveřejnil nahrávku svého setkání s agenty FBI. Ti samí agenti ho později zatkli za to, že se pohyboval kolem budovy Kapitolu, kam šel pomáhat a například zachránil jednu ženu před zmlácením policií.
Jeremy je dnes držen ve vězení s maximální ostrahou za přestupek (neoprávněný vstup) a další nesmyslná obvinění bez možnosti kauce, což, jak říká, je v rozporu s 8. dodatkem Ústavy Spojených států a právní tradicí presumpce neviny. Proč ve vězení nesedí například Ray Epps, který naváděl skupinu, jež jako první prolomila zatarasy Kapitolu a vnikla do budovy? Epps sice před speciální sněmovní komisí, jež má na starosti vyšetřování událostí ze 6. ledna, prohlásil, že nepracoval pro FBI jako informátor, ale to nijak nevysvětluje, proč je pořád na svobodě, když je snad jediný, kdo byl zachycen na videu, jak nabádá demonstranty k útoku na Kapitol. Nemluvě o pochybnostech týkajících se objektivity této vyšetřovací komise, kterou sestavili demokraté (a několik republikánů) známí coby zatvrzelí odpůrci Trumpa.

Protiprávní zacházení v případě Trumpových příznivců začne dávat smysl v souvislosti se slovy Joea Bidena, který prohlásil, že „bílí suprematisté a domácí teroristé” jsou pro národní bezpečnost větší hrozbou než teroristé ISIS či al-Kaidy. CNN rovnou označila 74 milionů voličů Trumpa za domácí teroristy. Za domácí teroristy nejsou označováni pouze demonstranti ze 6. ledna, ale také například rodiče, kteří při setkáních se zástupci škol protestovali proti zavádění kritické rasové teorie do školních osnov. I na ně Bidenův režim poslal FBI.
Konzervativní komentátor Dennis Prager trefně poznamenal, že znovu zažíváme „požár Reichstagu”. Nacisté tuto událost ve 30. letech využili k prosazení zmocňovacího zákona, který omezil občanské svobody členů opozice. To samé se nyní děje voličům Trumpa. Pokud jste během demonstrace stáli před budovou Kongresu (a nešli dovnitř) a FBI u vás doma najde nějaký důkaz, že nesouhlasíte s výsledkem voleb (od kdy je tohle důvod pro kriminál?), nebo například kšiltovku MAGA - Make America Great Again (Trumpův volební slogan: „Vraťme Americe její velikost”), americkou vlajku či model budovy Kapitolu ze stavebnice Lega (to není vtip) apod., strávíte bez soudu více jak rok ve vězení za pokus o násilné svrhnutí Bidenova režimu.
O mazání účtů na sociálních sítích ani nemluvě. Jen za minulý rok bylo smazáno kolem 250 tisíc účtů na sociálních sítích včetně účtů křesťanských skupin. Naposledy Twitter zablokoval účet úřadující kongresmance Greenové, jež upozorňuje na špatné zacházení s demonstranty ze 6. ledna ve věznicích. Kdo se v této situaci chová jako tyran, Bidenova administrativa, nebo voliči Trumpa?

Novodobou totalitu nepoznáte podle tanků pod okny a bombardérů nad hlavami. Jak poznamenal český filozof Jiří Fuchs, současná totalita se vyznačuje tím, že je „měkká a plíživá”, jelikož totalitáři z řad progresivní levice - vedení EU a američtí demokraté - si vystačí s diskreditací neposlušných občanů ve veřejném prostoru, odstřihnutím od sociálních sítí, vyhazovem z práce apod.
Například takovému Miku Lindellovi, jehož v USA zná snad každý díky jeho reklamám v televizi jako „the pillow guy”, tedy „chlápka s polštářem” (provozuje firmu na ložní prádlo), byly zrušeny účty na sociálních sítích, korporátní řetězce mu vypověděly smlouvu na prodej jeho zboží a nyní mu banka vyhrožuje, že mu zavře účty, i když některé účty jsou na podporu drogově závislých. Čím se provinil? Investoval miliony dolarů do prošetření volebních podvodů, dal k soudu společnost Dominion provozující volební sčítací přístroje, založil si vlastní televizi a zpravodajský server frankspeech.com, kde uplatňuje své právo na svobodu slova podle 1. dodatku Ústavy Spojených států, když dává hlas lidem, již mají konkrétní zkušenosti s volebními podvody či negativní zkušenosti s očkováním atd.

Ať už si o Lindellovi myslíte cokoliv, i on by měl mít možnost vyjádřit svoje názory, aniž by na něho útočily korporace ideově souznící s americkými demokraty. Naštěstí pro Mika čím více na něho útočí, tím více roste sledovanost jeho televize.

Vzhledem k tomu, že se tyto informace neobjevují ve většině médií, není pochyb o tom, že progresivní levice má v této informační válce navrch. A ne náhodou. Více jak půl století trvajícím pochodem institucemi ovládla západní univerzity, média, politické strany a soudy. Drží v ruce všechny tlampače, jimiž udává „správné” vnímání reality. Kdo se odchýlí od povoleného narativu, je veřejně zdiskreditován, označen za extremistu, dezinformátora a je vymazán ze sociálních sítí - vaporizován.

Když si o nějaké události myslíte, že víte, jak „to bylo”, protože jste o tom četli v médiích hlavního proudu, na sítích (Facebook, Twitter apod.), na Googlu, říkali to v televizi, píše se o tom na Wikipedii a potvrdilo to několik fact-checkerů, i přesto se k vám může dostat stejná, několikrát zrecyklovaná propaganda levicových revolucionářů ovládajících výše jmenovaná média. Navzájem na sebe odkazují a tím dodávají svému subjektivnímu pohledu punc objektivity.

Spoluzakladatel Wikipedie Larry Sanger například uvedl, že Wikipedie se proměnila v levicovou propagandu cenzurující jiné názory. Vývojář Googlu Zach Vorhies zase vynesl interní černou listinu cenzurovaných konzervativních serverů. Chcete-li vystoupit z tohoto matrixu a mít informace i z druhé strany, doporučuji kromě článků na Neviditelném psu sledovat také například konzervativní think tank Gatestone Institute či zpravodajský server Epoch Times. Budete sice nějakou politickou neziskovkou označeni za šiřitele dezinformací, ale to je cena, kterou dnes zaplatíte, když chcete mít co nejširší přehled, abyste si o nějaké události mohli udělat svůj vlastní obrázek. Toho se nová levice bojí ze všeho nejvíce - kdyby neměla kontrolu nad tím, co si lidi myslí.

P.S. Vzkaz pro fact-checkery: pokud se nějaká informace v článku ukáže jako nepravdivá, nezneplatňuje to automaticky celý článek. Stejně jako právníci uvádějí ve smlouvách: Dílčí neplatnost nemá vliv na platnost ostatních ustanovení smlouvy.

Prameny:

Analytická studie: Americká média vysílají 150 krát více negativních zpráv o Trumpovi než o Bidenovi

https://www.epochtimes.cz/2020/08/20/americka-media-vysilaji-150krat-vice-negativnich-zprav-o-trumpovi-nez-o-bidenovi-uvadi-studie/

Projekt Veritas: CNN vytvářela cinknuté zpravodajství o Trumpovi a covidu

https://nypost.com/2021/04/13/cnns-charlie-chester-says-network-peddled-anti-trump-propaganda/

Fox News: Jak zemřely oběti 6. ledna 2021?

https://video.foxnews.com/v/6231022365001#sp=show-clips

New York Times vydaly opravu článku ohledně úmrtí policisty

https://www.foxnews.com/media/ny-times-corrects-report-capitol-officer-sicknick-death-impeachment

Dennis Prager, zakladatel PregrU: Žijeme v obrovské lži

https://www.youtube.com/watch?v=f_2HYRqKEz4

https://www.epochtimes.cz/2021/01/21/dennis-prager-o-svobode-slova-zijeme-v-obrovske-lzi/

Antifa a BLM: 25 lidí zemřelo během pouličních bouří v roce 2020

https://www.theguardian.com/world/2020/oct/31/americans-killed-protests-political-unrest-acled

Příslušníci BLM pokřikovali hesla: „Vypalte Bílý dům do základů” a „pošlete zk.rvené policajty pod zem”

https://www.thesun.co.uk/news/12538173/blm-leader-threatens-burn-white-house-police-graves/

50 příslušníků Trumpovy ochranky zraněno při protestech BLM

https://www.thesun.co.uk/news/11752998/trump-secure-bunker-friday-george-floyd-protests-white-house/

Čelní představitelé Demokratické strany vyzývali k násilí vůči republikánům

https://www.washingtonexaminer.com/news/democrats-physically-confont-twitter

Citáty čelních představitelů Demokratické strany volající po povstání

https://www.facebook.com/thetwdogs/photos/a.1577321269231043/2500965700199924/?type=3&is_lookaside=1

USA: Volby 2020

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-volby-2020.A210131_171137_p_zahranici_wag

Co se skutečně stalo ve volbách v roce 2020

https://cs.gatestoneinstitute.org/18146/skutecne-stalo-volbach-roce

Epoch Times: Prezidentské volby USA 2020

https://www.epochtimes.cz/stitky/volby-usa-2020/

Petr Štěpánek: Trump je vinen! Opravdu?

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-trump-je-vinen-opravdu.A210210_210710_p_zahranici_wag/diskuse/8

Ústava Spojených států umožňuje vznést námitky při sčítání hlasů v Kongresu

https://constitutioncenter.org/interactive-constitution/blog/the-constitution-and-contested-presidential-elections

Video: Policie Kapitolu pouští lidi do budovy

https://nypost.com/2021/01/07/capitol-police-hold-door-for-pro-trump-protesters-video-shows/

Video: Policie Kapitolu pouští lidi do budovy

https://thefederalist.com/2021/01/08/watch-the-capitol-police-open-the-doors-and-invite-protesters-in/

Video: Policie Kapitolu pouští lidi do budovy

https://twitter.com/christina_bobb/status/1347596278583197698

Aktivista Antify John Sullivan přiznal, že se převlékl jako Trumpův příznivec

https://www.ibtimes.sg/john-sullivan-antifa-member-admits-disguising-himself-trump-supporter-inciting-violence-54920

Členové Antify vystupují v převlečení za Trumpovy příznivce

https://nypost.com/2021/01/07/known-antifa-members-posed-as-pro-trump-to-infiltrate-capitol-riot-sources/

Násilníci z řad Antify a BLM pronikají do budovy Kapitolu

https://www.christianitydaily.com/articles/12201/20210612/pro-trump-insurrection-leaked-cctv-footage-reveals-antifa-or-blm-were-the-first-to-enter-capitol-on-jan-6.htm

Šéf policie Kapitolu žádal o posilu během útoku na Kapitol

https://www.christianitydaily.com/articles/12201/20210612/pro-trump-insurrection-leaked-cctv-footage-reveals-antifa-or-blm-were-the-first-to-enter-capitol-on-jan-6.htm

Revolver: FBI kryje záda provokatérovi Ray Eppsovi

https://www.revolver.news/2021/10/meet-ray-epps-the-fed-protected-provocateur-who-appears-to-have-led-the-very-first-1-6-attack-on-the-u-s-capitol/

Epoch Times: Je Ray Epps informátorem FBI?

https://www.epochtimes.cz/2022/01/13/exkluzivne-advokat-raye-eppse-ktery-se-ucastnil-protestu-u-kapitolu-reaguje-na-tvrzeni-ze-jeho-klient-je-informatorem-fbi/

Vysoce postavený úředník FBI při slyšení v Senátu odmítl odpovědět,
jestli Ray Epps pracuje pro FBI

https://nypost.com/2022/01/11/cruz-rips-fbi-on-capitol-riot-conspiracy-theory-at-senate-hearing/

Kongresmanka Greene a kongresman Gaetz na tiskové konferenci v Kongresu zveřejnili videa odhalující provokatéry ze 6. ledna, kteří nejsou na seznamu hledaných osob FBI

https://rumble.com/vs2w5b-reps.-marjorie-taylor-greene-and-matt-gaetz-hold-press-conference-breaking-.html

Gatestone Institute: FBI musí být zrušena

https://cs.gatestoneinstitute.org/17664/fbi-musi-byt-zrusena

FBI protiprávně odposlouchávala Trumpovu volební kampaň

https://www.epochtimes.cz/2021/11/08/durhamova-velka-porota-obvinila-igora-dancenka-ktery-sehral-roli-pri-odposlouchavani-trumpovy-prezidentske-kampane-2016/

Šéf národní zpravodajské služby John Ratcliffe: Protiprávní odposlech Trumpovy volební kampaně (AJ)

https://www.youtube.com/watch?v=vQNl8PpcSHw

Ministerstvo spravedlnosti odmítá zveřejnit tisíce hodin videozáznamů

https://www.thegatewaypundit.com/2021/06/deep-state-doj-corrupt-politicians-refusing-release-thousands-hours-video-jan-6-capital-short-video-reason/

Video: Rozdávání zbraní mezi členy Antify během útoku na Kapitol

https://www.thegatewaypundit.com/2021/01/new-video-antifa-hands-weapons-bag-storming-us-capitol/

Joe Biden: bílý suprematismus je větčí hrozba než ISIS či al-Kaida https://www.thegatewaypundit.com/2021/06/watch-biden-absurdly-claims-white-supremacy-bigger-terrorism-threat-isis-al-qaeda/

Joe Biden: Kritická rasová teorie

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-biden-a-kriticka-rasova-teorie.A210518_124650_p_zahranici_wag

Bidenův režim označil protestující rodiče za domácí teroristy

https://nypost.com/2021/10/06/psaki-cant-say-why-biden-has-fbi-going-after-protesting-parents/

CNN označila 74 milionů voličů Trumpa za domácí teroristy

https://www.foxnews.com/opinion/cnn-trump-supporters-nazis-klan-dan-gainor

FBI zabavila model Kapitolu ze stavebnice lega

https://www.foxnews.com/media/fbi-seizes-legos

Americký gulag - příběhy demonstrantů z vězení

https://americangulag.org/

Interview s Jeremy Brownem, politickým vězněm Bidenova režimu

https://capp.tpj6c.com/jeremy-brown/

50 000 příznivců Trumpa se sešlo ve Washingtonu 6. ledna 2021

https://uncoverdc.com/2021/01/08/the-media-is-not-telling-the-whole-story-about-january-6/

Dinesh D’Souza: Demokraté v řadách Ku Klux Klanu

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/esej-trump-fasismus-rasismus-a-historicky-revizionismus.A201031_165448_p_zahranici_wag

Spoluzakladatel Wikipedie Larry Sanger: Wikipedie se změnila v hlásnou troubu vládnoucích skupin

https://magazin.aktualne.cz/wikipedie-uz-neni-spolehlivym-zdrojem-pravdy-tvrdi-jeji-spol/r~ac7a537aeae711eb966d0cc47ab5f122/

Společnost pro ochranu svobody projevu: Kde jsou fact-checkeři?
https://www.sosp.cz/kde-jsou-factcheckeri/

MÉDIA: Jak Google cenzuruje konzervativní zpravodajské servery

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/media-jak-google-cenzuruje-konzervativni-zpravodajske-servery.A211222_165435_p_zahranici_wag

Jak EU omezuje svobodu slova

https://www.sosp.cz/potirani-svobody-slova-aneb-lidska-prava-21-stoleti/

Mike Lindell založil vlastní zpravodajsý server Frankspeech.com a Lindell TV

https://frankspeech.com/shows/lindell-tv