16.4.2024 | Svátek má Irena


USA: Povstání proběhlo už v den voleb (1)

3.2.2022

Překlad rozhovoru, v němž Nigel Farage zpovídal Donalda Trumpa

Informovala o něm pouze britská média, většinou posměšně, ta americká (a česká) vůbec. Důvod je prostý. Farage je zodpovědný za brexit a Trump coby outsider i přes negativní kampaň ze strany mainstreamových médií a „big tech” (Facebook, Twitter apod.) porazil v roce 2016 Hillary Clintonovou a navíc zpochybňuje legitimitu posledních voleb. A to se neodpouští. I přesto, že progresivní levice ovládá většinu korporátních médií, jež se snaží šílené kroky Bidenovy vlády - několikanásobné zdražení pohonných hmot, debakl v Afghánistánu, migrační krize na hranici s Mexikem apod. - lakovat na růžovo a většinou je přejde dotazem, na jakou zmrzlinu má zrovna Joe Biden chuť, lidé tu skutečnou realitu zažívají každým dnem. Ta přelakovat nejde.
A tak si Joe Biden po roce vládnutí odnesl snad nejhorší prezidentské vysvědčení za posledních několik dekád, když jeho vládu v průzkumu veřejného mínění podpořilo pouze 33 % dotázaných. Vzhledem k tomu, že američtí prezidenti se většinou těší podpoře kolem 50 %, představuje Bidenova (ne)popularita v podstatě volný pád. Podle dalšího průzkumu společnosti Rasmussen by v příštích volbách volilo Trumpa 51 % a Bidena 41 % dotázaných. Bidenova prostorová a myšlenková dezorientace (zřejmě způsobená stařeckou demencí) jeho popularitě moc nepřidává. Stejně jako nedávná tiskovka, při které Joe nazval jednoho novináře „hloupým zkurvysynem” (stupid son of a bitch). A to se voliči Bidena tolik těšili na prezidenta, který po Trumpovi konečně přinese do vládnutí „slušnost, jednotu a zdvořilost”.
V zítřejším článku se můžete seznámit s některými událostmi během nepokojů ve Washingtonu 6. ledna 2021, které média hlavního proudu nezveřejnila.

Rozhovor Nigela Farage s Donaldem Trumpem, 1. prosince 2021

Od chvíle, co v roce 2015 Donald Trump oznámil, že bude kandidovat na prezidenta USA, byl ve světových zprávách. Celých pět let jim denně po celém světě doslova dominoval: Donald Trump řekl toto, Donald Trump prý řekl tamto, co o něm řekli jiní…Od začátku letošního roku se ale děje něco divného. Vně Spojených států v podstatě přestal existovat. Byl umlčen? Je to jeho rozhodnutí? Co se vlastně děje? Dnes ono mlčení prolomíme a zjistíme, jak se věci mají. Půjde o první velký zahraniční rozhovor, který Donald Trump poskytne. Před světem tedy zde na kanálu GB News promluví Trump a bude si povídat se mnou – já jsem Nigel Farage.
Rád se s vámi setkávám.

Ani jsem netušil, že jsem tak potichu. Ale když říkáte… Nevadí mi to.

Je to hlavně kvůli sociálním sítím?

Nevím. Neslyšel jsem o tom, ale je to možné. Mám toho na srdci hodně, co bych chtěl říct, někdy to řeknu, jindy mám pocit, že by to nebylo vzhledem k mému postavení vhodné. Máme za sebou úspěšné volby, které byly ale bohužel zfalšované. Dostali jsme historicky nejvíc hlasů, co kdy prezident, který je už v úřadě, dostal. Bylo to víc než 75 milionů hlasů a o 12 milionů víc, než jsme získali v předchozích volbách, kdy to bylo přibližně 63 milionů. Už jsme se vyjádřili k mnoha tématům a je rozhodně o čem mluvit dál. Když se podíváte na situaci v Afghánistánu, to naše stažení, které bylo asi nejvíc ostudnou událostí v dějinách naší země, když se podíváte, co se nám děje na hranicích, když se podíváte na ceny energií – a to jsme byli energeticky nezávislou zemí, což už není pravda. Můžete se podívat na mnoho oblastí, o kterých bychom mohli mluvit celý den. To, co se teď děje ve Spojených státech, je smutné.

Není vás slyšet ani na Twitteru, který jste dřív používal a mělo to masivní dopad. Mimochodem, z Twitteru byl pod tlakem akcionářů odstraněn generální ředitel Jack Dorsey a není jasné, bude-li to mít na kanál pozitivní vliv nebo ne. V den, kdy Tálibán (před chvilkou jste zmiňoval Afghánistán) získal nadvládu nad Kábulem, jsem uveřejnil příspěvek, že jsem překvapený a připadá mi absurdní, že vedení Tálibánu je na Twitteru dosud aktivní, zatímco vy tam máte zákaz.

No, v tom Twitter chyboval. Dát zákaz prezidentovi Spojených států, který byl navíc podle všeho oblíbeným prezidentem. Myslím, že Twitter i Facebook udělaly velkou chybu, a myslím, že kdyby se měly dnes rozhodovat znovu, už by to neudělaly. „Náš hlas je slyšet, musíme k tomu přistoupit, je to naše povinnost,“ jeho odchod byl ale asi vynucený, protože se Twitteru nedařilo a protože přestával být atraktivní. Pokud vím, tak se tam toho dřív hodně dělo, zatímco teď odcházejí nebo jsou mazáni nejen konzervativci. I v mém případě docházelo k obrovské interakci s liberály i všemi ostatními, a teď lidé říkají, že Twitter je nuda. A projevuje se to i v číslech, která výrazně klesají.

Ano, klesají. Ale k těm volbám. Řekl jste, že jste dostal o 11 milionů hlasů víc než v roce 2016. Víme ale, k čemu došlo. Loni 29. února jsem byl s vámi v zákulisí konference CPAC (konference konzervativců - pozn. překl.) a říkal jsem si: „Ten vyhraje ve 40 státech.“ Všechno vypadalo výborně. Pak udeřila pandemie a vás začaly kritizovat obě strany. Biden vás prohlásil za xenofoba, protože jste zavřel hranice s tím, že nechcete, aby se mezinárodními lety přinesl virus do země, zatímco druhá strana tvrdila, že uzavření nebylo dostatečně razantní. V pandemii je pro prezidenta nebo jakéhokoliv vůdce těžké vyhrát. Hlavní vliv ale mělo to, že vůbec poprvé byly v USA desítky milionů hlasovacích lístků rozeslány poštou.

Využili covid – nebo čínský virus, jak mu říkám – ke zfalšování a uloupení voleb. Rozeslali miliony a miliony hlasovacích lístků, v mnoha případech nikdo netuší, kam se poděly, jedna velká ostuda. Všichni to vědí. Stačí se dnes podívat na průzkumy veřejného mínění. Vysoké procento země si to uvědomuje a pro demokracii je to velmi zlé.

Součástí problému bylo, že mnohé státy nikdy nic takového předtím nezažily, a tak sbíraly hlasy způsobem, který vlastně nebyl protizákonný.

V mnoha případech to ale nebylo schváleno zákonodárným orgánem, což je povinnost, takže to nezákonné bylo. Nebylo to schváleno legislativou daného státu. Na něco takového nestačí soud, to musí být schváleno zákonem. Zákonodárci tento postup neschválili, soud neměl dost odvahy takovou praxi napadnout, takže vznikla zajímavá situace. Nicméně uvidíme, jak to celé dopadne.

Jak říkáte, mnoho Američanů má vážné pochybnosti o pravdivosti voleb. Z vlastní zkušenosti ve Velké Británii musím říct, že masové hlasování poštou vede velmi často k nepravdivým výsledkům.

Jednoznačně. Dochází k tomu automaticky. Když všechny ty miliony lidí musíte vložit do hlasovacího systému Honor, dojde k obrovským podvodům. Existují na to studie, každý to ví, všechny studie ve svém výsledku říkají, že poštou se nemá hlasovat, že hlasy doručené poštou – ať je to v USA nebo v jakékoliv jiné zemi – jsou otevřenou pozvánkou k podvodům.

Problém je v tomto. Viděl jsem několik poměrně rozsáhlých soukromě prováděných průzkumů, které říkají, že až 20 procent vašich potenciálních voličů a podporovatelů je tak demotivovaných těmi zprávami, že volby byly zfalšované, a to nejen ty speciální v Georgii, která byla jedním z jazýčků na vahách v Senátu, že mnoho z nich ani nešlo volit, protože byli z celého systému otrávení.

Vnímal jsem, že zfalšované byly už ty předchozí volby, ty prezidentské. A když pak měli jít lidé volit po pár měsících znovu, opravdu ztratili chuť. A upřímně řečeno, ztratili ji oprávněně. Guvernér státu Georgia odvedl hroznou práci, a to tak, že se to dotýkalo férovosti voleb. A lidé to vnímali tak, že volby byly zmanipulované a ukradené a řekl bych, že proto už neměli chuť jít volit. A chápu je. Dalším, kdo odvedl mizernou práci, byl Mitch McConnell. Ten mluvil v těchto těžkých dobách o daru 600 dolarů, zatímco oni mluvili o dvou tisících dolarů. Takhle se volby nevyhrávají. Tak či onak, takhle nevyhrajete. Mitch McConnell byl tedy katastrofa. Dostali hodně hlasů, ale hodně lidí taky ztratilo zájem. O tom není pochyb.

To samozřejmě. Když se teď ze současnosti zadíváte dál, je vaším poselstvím vrátit se k listopadu 2020 a to, co se stalo, zkritizovat a odsoudit, nebo je tím poselstvím dívat se dál dopředu a postarat se, aby takové slabé místo nemohlo už v systému dál existovat?

Myslím, že obojí. Musí to být obojí. Máme svou voličskou základnu. Například v Alabamě se na nedávné akci sešlo 69 000 lidí. Vypadá to, že kamkoli přijedu, přijde na akci víc lidí – však ty akce znáte, na mnoha jste osobně byl – mám největší návštěvnost, jakou jsem kdy měl. Takže si myslím, že potřebujeme obojí. Musíte nastudovat, k čemu vlastně došlo, a něco s tím pokud možno udělat. Myslím, že se s tím něco udělá. Nevidím to ale jako hotovou věc. Pokud se nejprve nepodíváte dozadu, nemůžete se dívat do budoucnosti. Proto si myslím, že jde o kombinaci obou pohledů. Silně do budoucnosti, ale silně i do minulosti. Lidé nechtějí něco takového zažít znovu.

To ne. A identifikace voličů. Existuje drtivá většina voličů, a to nejen republikánských, ale i demokratických, kteří jsou přesvědčeni, že prokazovat identitu u voleb má smysl, mají-li být volby svobodné a čestné.

Jako příklad: kdybychom nezažili to, co se stalo v roce 2020, všichni ti zákonodárci a další lidé, kteří se teď scházejí a odhlasovávají prokazování identity voličů – k tomu by bez takové zkušenosti nedošlo. Takže i pohled dozadu je správný. Je třeba se dívat oběma směry. Nezapomínat, co se stalo, protože jinak by se nedělo to, co se v současnosti děje. Děje se několik dobrých věcí a jednou z nich je prokazování identity voličů. Je třeba zastavit hlasování poštou, protože je otevřenou branou k podvodům – a taky k nim došlo.

Jsem rád, že jsme se k tomu v tomto rozhovoru dostali. Ještě poslední bod týkající se minulosti. Šestý leden, což je něco po čem vaši protivníci radostně skočili, hlavně ty největší sociální sítě na západním pobřeží, ale i ostatní. Vím, že úmyslně špatně citovali to, co jste toho dne řekl, protože jste říkal: „Rozejděte se v pokoji,“ tomu rozumím, to je mi jasné. Když se na šestý leden díváte zpětně, byla to chyba zorganizovat takovou demonstraci právě na ten den?

Ta demonstrace tam prostě byla a byla to demonstrace obrovská. Stovky a stovky tisíc lidí. Myslím, že to byl nevětší dav, k jakému jsem kdy mluvil. A já to teď obrátím. K povstání došlo 3. listopadu, v den voleb. 6. ledna to byl protest, ale kdybyste se podíval na to, kolik lidí bylo kolem, o těch nikdo nechce mluvit. Myslím, že to byl největší počet lidí, jakému jsem kdy mluvil. Mluvil jsem k obrovským zástupům, ale nikdy ne k davu takového rozsahu. O tom nikdo nikdy nemluvil. Pak se bohužel staly některé nedobré věci, ale k nedobrým věcem došlo i na druhé straně. A k tomu přičtěte to, že jsem doporučil a nabídl národní gardu v počtu 10.000. Chtěli jsme ji tam v takovém počtu, případně i armádu, protože jsem věděl, že to bude velké. Věděl jsem o tom hněvu mezi lidmi kvůli zfalšovaným volbám a chápal jsem ho. Rozuměl jsem tomu víc než kdo jiný. Pelosiová a lidé kolem ní to zamítli. Bývali bychom to měli výborně zabezpečené.

A to by bývalo lidi zastavilo.

A to by bývalo jakýmkoliv problémům zabránilo. Oni to ale zamítli. A jak víte, ani policie nedostala řádné instrukce z Capitol Hillu, což je Pelosiová. Dostala několik naprosto chybných rozkazů. Když se tedy ohlédnete za tím, k čemu tenkrát došlo, a prostudujete si to… Ti lidé byli opravdu naštvaní, někteří brečeli. Lidé se tak nechovají, když prostě prohrajete volby. Oni ale věděli, že jsme volby vyhráli, a proto tam šli. Pro mě ale to skutečné povstání začalo v den voleb.

Teď ale máme v úřadu Bidena a Harrisovou, kteří v průzkumech veřejného mínění klesají, na hranicích máme krizi, jak jste správně řekl, „zákon a pořádek“, hnutí Black lives matter, které je čím dál političtější, nemyslíte?

Ano, je šokující. Začalo skandováním na adresu policie „pigs in a blanket“ a „fry them like bacon“ (usmažte je jako slaninu). A najednou se z toho stává mainstream. To nejde. A Antifa? To je moc zlé. Antifa byla i na té lednové demonstraci a hodně lidí vedli právě členové Antify. Je neuvěřitelné, že na rozdíl od protistrany jim se nic nestane. A takhle to trvá už roky.

Takže jim nejde jen o rasovou rovnost.

Myslím, že jim jde o politiku a o mnoho dalších věcí. Když se vrátíte k tomu, jak vznikli, vykřikovali „Zabíjejte policisty“. A z toho se stává střední proud? To není dobré.

Ne, to není. V průběhu let jsme viděli konkrétní ukázky, viděli jsme zneuctění Churchillovy sochy a mnoho dalších případů.

Viděl jste tu krásnou Churchillovu bustu, kterou z Bílého domu odstranili. Když jsem tam nastupoval, vyžádal jsem si, aby ji na místo vrátili. Volali mi, jestli tam opravdu chci Winstona Churchilla, a já jsem řekl, že rozhodně ano. Myslím, že ji nechal odstranit prezident Obama. A já jsem ji nechal přivézt zpět.

Joe Biden se jí zbavil hned první den.

Opravdu?

Ano. Proto taky nedošlo k žádnému pokroku v obchodních dohodách a dalších otázkách.

Proč dělat něco takového s Winstonem Churchillem, když se snažíme mít dobré vztahy s vaší zemí a on je tak důležitým symbolem. Já jsem ho tam měl po celou dobu, kdy jsem tam byl. A když jsem se na něho díval, on to byl sympaťák.

A rozhodně mu nechyběla odvaha. Ale teď Biden a G7. Biden se objevil na G7, a to bylo ještě předtím, než nechal všechny na holičkách v Afghánistánu, kvůli čemuž si teď všichni říkáme, kde dnes Amerika ve světě stojí. Přitom všude číhají vážné hrozby. Rozsáhlé ruské jednotky na ukrajinských hranicích, čím dál bojovnější rétorika Číny ve vztahu k Tchaj-wanu, je tu Írán. Věřil byste, že tento týden probíhají s Íránem jednání? Izraelci z něho mají vážné obavy. Kde dnes Amerika ve světě stojí?

Myslím, že se nachází v nejnižším bodě, v jakém kdy byla. Myslím, že v takové pozici ještě nikdy nebyla. Ztratili jsme respekt. Když jsem byl prezidentem, nad Tchaj-wanem nepřelétávala letadla a o Tchaj-wanu se ani nemluvilo. To, co se děje dnes, se nechystalo. Čekám, že počkají až na dobu po olympijských hrách a pak se možná něco stane. Situace ale není dobrá, pokud tam žijete a nad hlavou vám ve vaší vlastní zemi létají bombardéry – a létají tam stále. S Ruskem jsme neměli problém, ani já jsem s ním neměl problém. Nezmínil jste se o Severní Koreji a Kim Čong-unovi.

Byl jste to vy, kdo překročil tu hranici.

A rozuměli jsme si. Skoro tak dobře jako…

Vždyť jste ho nazval malým rakeťákem!

Ano, to je pravda, ale spřátelili jsme se.

Odpustil vám.

Jde o to, že jsme neměli problém, a teď máme problém i s nimi. Ten jste nezmínil, ale problém to je. On má totiž nebezpečnou jadernou sílu. Je i mnoho dalších problémů. Například energetická nezávislost. Vůbec poprvé jsme dosáhli energetické nezávislosti a teď chodíme žebrat o ropu. Vrátili jsme se k žebrání o ropu. Oslovujeme Saúdskou Arábii, Rusko, OPEC. Mívali jsme tolik ropy, že jsme nevěděli, co s ní. Když jsem odcházel, galon benzínu stál 1,87. Teď bude v Kalifornii za 7,50. Velkou věcí bude inflace, která zasahuje i vás. Týká se už všech. Inflace je na úrovni, jakou jsme nezažili možná už čtyřicet, padesát let. Jde o velký problém.

Zvláštním úkazem je Boris Johnson, vy jste k němu byl vždycky velkorysý… a přesto se zdá, že se Boris Johnson k Joe Bidenovi přimknul v otázkách větrné energie, uhlíkové neutrality či klimatické konference COP26 nebývalým způsobem. Jak vy vidíte tyto přísliby uhlíkové neutrality?

Myslím, že vítr je nesmysl a že pro Skotsko je to něco hrozného. Musím tam zajet, protože ve Skotsku a Irsku mám rozsáhlé majetky. Když se dívám na ta obrovská pole větrníků – a větrník, to zní pěkně, ony jsou to turbíny –, začínají rezavět. Po pár letech začnou být opotřebené a začínají rezavět. Pak vypadají ještě hůř. A to mluvíme o místech, která mají dostatek různých jiných forem energie, například vodní. Větrníky se musí dotovat, bez dotací nefungují. A je to v tolika zemích, nejen u vás v Británii. Když nad nimi letíte, je to hrůza, co tady vytvořili. Environmentalistům se to ale líbí, myslím, že nesnášejí svět.

Boris říká, že budeme takovou Saúdskou Arábií větru.

Myslím, že je to špatně. Byl jsem v Aberdeenu, kde postavili celou takovou větrnou elektrárnu v moři. Hrůza pohledět. Vybudoval jsem jedno z nejkrásnějších golfových hřišť, alespoň tak bylo ve světě hodnoceno, ale když se tam podíváte teď, nedaleko od něho – i když při výšce 20 nebo 30 pater mohou být taková monstra daleko, a přesto jsou blízko – trčí všude. Je to škoda, co se děje ve Skotsku v Británii i jinde. Irsko je na tom v tomto ohledu lépe, bylo odolnější, podobně jako jiné země. Vítr je nejdražším zdrojem energie a nezapomínejte, že každých 10 let se musí ta monstra vyměnit. V mnoha případech se ale dotyční neobtěžují a nechají je tam shnít. Zabíjejí ptáky…

Ale Boris se o ně tak zasazuje…

Jestli chce ve velkém přejít na vítr jako zdroj energie, mýlí se. Říkáte mi, že se zasazuje o zásadní přechod na vítr, je to chyba.

Vždycky jste se o něm vyjadřoval pěkně, ale…

Mám ho rád, dobře s ním vycházím a vždycky to tak bylo, i když teď přešel na liberálnější stranu. Ale v otázce energie mě překvapuje, že něco takového připustí. Máte totiž jednu z nejkrásnějších zemí na světě a těmito větrnými turbínami si ji všude ničíte. A přitom je nepotřebujete.

Musím říct, že ani já nejsem jejich velkým příznivcem. A uhlíková neutralita? Co znamená? Pokud budou chtít demokraté vládnout dalších 20 nebo 30 let, co by to znamenalo?

Myslím, že uhlíkové daně, které chtějí uvalit na země, firmy i lidi, jsou absurdní. U nás máme tekuté zlato a oni nám ho berou, nedovolují nám ho používat. K tomu zemní plyn, ten je velmi čistý, funguje dobře. Existuje i čisté uhlí a zdroje v USA jsou neuvěřitelné. Ale nepřítel nám vnucuje, že se za ně máme stydět, bere nám je a naše firmy staví do znevýhodněné pozice. Ještě před rokem jsme byli v pozici, jakou jsme předtím neznali. A teď lidé neseženou benzín do auta, nebo když ho seženou, musí za něj platit horentní sumy. Smutné. O Británii něco vím, vlastním tam Turnberry a další velké majetky a mám ji rád. Mám rád Brity, mám na ní rád všechno. S Borisem vycházím výborně, ale to, co teď dělá, považuji za velkou chybu.

Dobře jste si rozuměli i s královnou, setkání se vám líbilo.

Je to fantastická žena. Audience měla trvat půl hodiny, strávil jsem ale s královnou víc než hodinu. Lidé říkali, že to bylo nezdvořilé. Já jsem ale oponoval, že když to jí i mně tak vyhovovalo, není na tom nic nezdvořilého. Prožili jsme spolu velmi příjemný čas. Pak ještě večer, jaký si člověk může přát. Usmívala se a smála, rozuměli jsme si a povídali celý večer. Je to vzácná a úžasná žena.

Na trůnu je téměř sedmdesát let. Neuvěřitelné. A to je stále také hlavou Kanady a Austrálie, opravdu neuvěřitelné.

A všichni ji respektují. A za těch sedmdesát let, co je královnou, neměla žádný osobní skandál, prostě nic. Neuvěřitelná žena.
(Následuje rozhovor o královské rodině, na který zde bohužel není prostor – pozn. překl.)

Zakončeme to zde v Americe. Velké vítězství před týdnem, Youngkin ve Virginii. Ten závod o místo guvernéra vyhrál, vyhrál ho s přehledem. Zajímavé mi přišlo to, že dostával hlasy v severní Virgínii, hlasy od obyčejných rodičů žijících na předměstích, kteří nechtěli, aby jejich dětem nalévali do hlavy kritickou rasovou teorii.

Přesně tak, a to nejsou věřící.

Nechtějí, aby se jejich děti učily, že Amerika je bídná země. Vy jste to zvládl se svou voličskou základnou výborně, nikdy jsem takovou podporu neviděl. Výborně jste zabodoval i u černé komunity.

Mimochodem, Youngkin je skvělý člověk a základnu mých podporovatelů dokázal oslovit. Uspořádal jsem tele-hovor, připojilo se obrovské množství lidí, kteří pak šli volit. Šla i moje voličská základna a volila jeho. Bylo to velké vítězství republikánské strany. Toho dne jsme zaznamenali i mnohá další vítězství. Prošlo to celou zemí, obrovský úspěch. Něco se děje.

Pro Republikánskou stranu jste získal víc černošských hlasů, to byl úspěch. Problém jste měl v příměstských oblastech, kde byli voliči váhavější…

Tomu nevěřím. Myslím, že jsem tam uspěl. A dalším úspěchem byla hispánská komunita. Hispánské hlasy pro mě se stávají pověstné. Jejich počty, nikdo nic podobného neviděl. Doslova před hodinou vyšla zpráva, jak výrazně jsem mezi Hispánci uspěl. Počet hlasů, jakého dosud žádný republikán nedosáhl, počet, který mění situaci. Skvělí lidé.

A to jsou lidé, kteří přišli do Ameriky legálně. Podobně jako máme my krizi na hranicích se všemi těmi čluny plujícími přes Lamanšský průliv, vy máte krizi na své jižní hranici. V květnu jsem byl v Arizoně a nevěřil jsem vlastním očím, v jak velkém měřítku se to děje. Jak velké politické téma to je? V Británii se problémy na hranicích stávají nejžhavějším tématem. Jak významné je to tady?

V roce 2016 jsem byl zvolen kvůli hranicím a dalším tématům, ale v roce 2020 jsem už o hranicích nemluvil. Víte proč? Protože jsem to zvládl natolik dobře, že už to přestalo být problémem. I tak jsem dostal víc hlasů než předtím, takže to asi nebylo důležité téma. Teď už je z toho znovu nejpalčivější problém. Tentokrát ale nejhorší v celé historii země. Na hranici jsme nikdy takový problém neměli. Odvedl jsem výbornou práci, na hranici jsme měli historicky nejlepší situaci, podobně jako jsem vytvořil nejlepší hospodářskou situaci v historii země. Měli jsme na hranici nejlepší stav a o rok později je to už nejhorší stav. Přicházejí miliony neprověřených a nezkontrolovaných lidí. Je to ostuda a obrovský problém.

I pro nás. Měli bychom ty čluny plující přes Lamanšský průliv zastavovat?

Nechte na tom pracovat mě a problém vyřešit.

Jsme v Mar-a-Lago, což je úchvatné místo, u sebe máte rodinu, v životě jste zažil a udělal tolik význačných věcí – byznys, reality, televize, byl jste 45. prezidentem Spojených států, a přesto vám už od prvního dne dělali ze života peklo. Hoax o ruském vlivu, záplava konspiračních teorií, nepravdy… Sledoval jsem, jak některými těmi věcmi procházíte, zkoušeli na vás impeachment…

Falešné pokusy o impeachment, pořád jen Rusko, Rusko, Rusko, což se nyní ukázalo jako hoax od samého začátku, a všichni to vědí. Měli by odebrat Pulitzerovu cenu autorům, kteří ve většině případů vědomě psali výmysly. Nic jiného než fikce a ono se to ukázalo.

Naproti tomu Hunter Biden může dělat, co se mu zlíbí, a nikomu to nevadí – a všichni to víme. Proč by člověk, který má všechno to, co vy…

Možná vaše nejlepší otázka.

Proč člověk, který má všechno to, co vy, krásnou rodinu, úžasný život, vypadáte zdravě, proč se pro všechno na světě chcete do toho pekla vracet?

Miluji svou zemi. Dostal jsem ji na úroveň, jakou předtím nezažila. Pak přišel covid a já jsem ji přivedl zpět. Přišel jsem s vakcínami, které používáte i vy. Všichni je používají, po celém světě zachránily za necelých devět měsíců už desítky milionů životů. Nedávno jsem slyšel, že se očekávalo, že to bude trvat dvanáct let, a všichni říkali, že to nebude fungovat. A zafungovalo to výborně. Odvedli jsme dobrou práci. Jestliže svou zemi milujete, nemáte na vybranou, o tom se neuvažuje. Ano, mám krásný a příjemný život, to se mi také líbí, ale tu práci mám rád, protože to pomáhá lidem. Proto jsem to dělal. A myslím, že i vy budete v budoucnu šťastný. Protože to bude určitě vaše další otázka: „Budete šťastný i v budoucnosti?“

Vím, že na tu otázku nemůžete odpovědět, protože začne kampaň, čas běží a za méně než rok přijde polovina funkčního období, rozjedete znovu kampaň?

Ano, budu pomáhat mnoha lidem. Podporovali jsme různé kandidáty a mám skóre 152 ku dvěma. Z podporovaných vzniklo 152 vítězství a dvě prohry. A ti, co vyhráli, byli „trumpovštější“ než Trump, proto vyhráli. Teď chce každý podporu. Oficiální podpora či patronát se staly velmi důležitou a velmi silnou zbraní. Mám proto povinnost se postarat o to, aby byli zvoleni ti správní lidé. Zájem má mnoho lidí. Až tady teď skončíme, čekají na mě čtyři kandidáti, kteří chtějí můj patronát. Je to důležitá práce, protože očekávám významný rok 2022 a ještě významnější rok 2024.

Donalde Trumpe, děkujeme za rozhovor pro GB News.

Také vám děkuji.

Přeložil Tomáš Staněk, výsledný text upravil Jaroslav Pešta.

P.S. Věnováno památce mého otce, který měl D.Trumpa velmi rád.

Prameny:

Originál rozhovoru Nigela Farage s Donaldem Trumpem v angličtině

https://www.gbnews.uk/news/watch-in-full-farage-trump-the-interview/169928

https://rumble.com/vq3h07-nigel-farages-interview-with-donald-j.-trump.html

Dennis Prager, zakladatel PregrU: Žijeme v obrovské lži

https://www.youtube.com/watch?v=f_2HYRqKEz4

https://www.epochtimes.cz/2021/01/21/dennis-prager-o-svobode-slova-zijeme-v-obrovske-lzi/

USA: Volby 2020

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-volby-2020.A210131_171137_p_zahranici_wag

Co se skutečně stalo ve volbách v roce 2020

https://cs.gatestoneinstitute.org/18146/skutecne-stalo-volbach-roce

Epoch Times: Prezidentské volby USA 2020

https://www.epochtimes.cz/stitky/volby-usa-2020/

Průzkum veřejného mínění z ledna 2022: Bidenovu vládu podporuje pouze 33% dotázaných

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10396013/Bidens-approval-crashes-33-Americans-disapprove-dire-poll.html

Průzkum spol.Rasmussen: 51% dotázaných by volilo D.Trumpa a 41% Bidena

https://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/general_politics/september_2021/trump_2024_would_beat_either_biden_or_harris

Průzkum spol.Rasmussen: 79% republikánů, 58% nezařazených a 41% demokratů jsou toho názoru, že podvody pravděpodobně ovlivnily výsledky prezidentských voleb v roce 2020

https://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/general_politics/december_2021/voters_against_zuckerbucks_influencing_elections

Konference amerických konzervativců CPAC: Soutěž o nejlepšího kandidáta pro příští prezidentské volby v roce 2024: Trump 70%, DeSantis 21%, Mike Pence 0%

https://www.thegatewaypundit.com/2021/07/trump-wallops-gop-competition-cpac-straw-poll-nikki-haley-gets-1-mike-pence-gets-0/

Trumpův proslov na setkání s příznivci v Alabamě

https://rumble.com/vlg993-live-president-donald-j-trump-in-cullman-al.html

Trumpův proslov na setkání s příznivci v Arizoně

https://rumble.com/vsky8v-live-president-donald-j.-trump-in-florence-arizona.html

Joe Biden: Kritická rasová teorie

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-biden-a-kriticka-rasova-teorie.A210518_124650_p_zahranici_wag

Dinesh D’Souza: Demokraté v řadách Ku Klux Klanu

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/esej-trump-fasismus-rasismus-a-historicky-revizionismus.A201031_165448_p_zahranici_wag

Čelní představitelé Demokratické strany vyzývali k násilí vůči republikánům

https://www.washingtonexaminer.com/news/democrats-physically-confont-twitter

Citáty čelních představitelů Demokratické strany volající po povstání a násilí

https://www.facebook.com/thetwdogs/photos/a.1577321269231043/2500965700199924/?type=3&is_lookaside=1

Příslušníci Black Lives Matter pokřikovali hesla: „Vypalte Bílý dům do základů” a „pošlete zk..rvené policajty pod zem”

https://www.thesun.co.uk/news/12538173/blm-leader-threatens-burn-white-house-police-graves/

50 příslušníků Trumpovy ochranky zraněno při protestech Black Lives Matter

https://www.thesun.co.uk/news/11752998/trump-secure-bunker-friday-george-floyd-protests-white-house/

Video: Policie Kapitolu pouští lidi do budovy

https://thefederalist.com/2021/01/08/watch-the-capitol-police-open-the-doors-and-invite-protesters-in/

Násilníci z řad Antify a BLM pronikají do budovy Kapitolu

https://www.christianitydaily.com/articles/12201/20210612/pro-trump-insurrection-leaked-cctv-footage-reveals-antifa-or-blm-were-the-first-to-enter-capitol-on-jan-6.htm

FBI protiprávně odposlouchávala Trumpovu volební kampaň

https://www.epochtimes.cz/2021/11/08/durhamova-velka-porota-obvinila-igora-dancenka-ktery-sehral-roli-pri-odposlouchavani-trumpovy-prezidentske-kampane-2016/

Trump žádá odebrání Pulitzerovy ceny novinářům

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-trump-zada-odebrani-pulitzerovy-ceny-novinarum.A211005_175343_p_zahranici_wag

Nigel Farage


I. Simonek 1:07 4.2.2022
I. Simonek 1:07 4.2.2022
F. Svoboda 9:25 3.2.2022