19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

USA: Kauza Kavanaugh

Psycholožka Fordová, odvážná to paní, si po více než 35 letech – jako na potvoru ausgerechnet když Brett Kavanaugh je v Senátu slyšen jako kandidát na soudce nejvyššího soudu - vzpomněla, že ji chtěl na nějakém mejdle, kde nejspíš byli všichni namazaní a možná i sjetí, znásilnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 5.10.2018 9:27

Vzhledem k tomu, že ani jeden z nás neví,

jak slyšení před sněmovním výborem v USA probíhá a jaká jsou jeho pravidla - tedy já to aspoň nevím, vy to víte? - jsou, tedy podle mě, jakékoliv vývody o tom, co Kavanaugh při slyšení měl nebo neměl udělat, zcestné a irelevantní. Nebyl tam jako soudce a odhadl bych, že může jenom odpovídat na dotazy, ne je klást.

R. Gramblička 5.10.2018 9:31

Re: Vzhledem k tomu, že ani jeden z nás neví,

ano a taky je otázkou, jak by zdejší hrdinové reagovali pod takovým tlakem v takové atmosféře

P. Dvořák 5.10.2018 10:27

Re: Vzhledem k tomu, že ani jeden z nás neví,

Je soudce, který rozhoduje mnohdy o doživotních osudech jiných lidí. Není od toho, aby byl nebo nebyl hrdina nebo neznámý vojín. Pokud není schopen podle práva ubránit ani sám sebe, jak má hájit právo jiných???!!!

Proto jednoznačně trvám na tom, co jsem již napsal:

Projevil se jako bezcharakterní podělanec. Nezaslouží si být soudcem.

F. Houžňák 5.10.2018 11:27

Škoda, že jste se tam nepřihlásil vy,

vy byste jim předvedl tvrdého chlapa. Nakonec v intěrnetu je každý králem bez bázně a hany, že ano.

P. Dvořák 5.10.2018 12:45

Re: Škoda, že jste se tam nepřihlásil vy,

Kecáte jak pitrýsek, kterým také jste.

Nepíšu o sobě, píšu o něm. Nejsem soudce, nemusím být papírový "tvrďas" jako soudce. Pořád platí, co jsem o něm napsal.

Je zbytečné vám psát něco o tom, že on nikdy nemusel být tím, čím jsem byl já. Jako soudce mnohokrát rozhodoval o jiných a měl na to dny, týdny, měsíce a někdy roky. Já jsem dvakrát za život měl asi dvě-tři vteřiny na to, abych se rozhodl, jestli použiji střelnou zbraň nebo ne. Nepoužil jsem ji. Naštěstí pro mě i pro toho druhého. Ten druhý mně v té chvíli byl ukradený, byl by mrtvý, zůstal živý, rozhodoval jsem jenom o svém životě.

Ale dost mě děsí představa, že by mě a moje použití zbraně posuzoval takový tvaroh, jako je uvedený soudce.

P. Grigar 5.10.2018 9:50

Re: Vzhledem k tomu, že ani jeden z nás neví,

.. jednu možnost měl, před sněmovním výborem obvinění odmítnout bez dalších komentářů a využít svého ústavního práva na řádný proces.

F. Houžňák 5.10.2018 11:22

Jistě, ale proč by měl

trvat na nějakém procesu? Teď jde o potvrzení do úřadu. Pokud ho potvrdí, můžou mu všichni vlézt na záda, pokud ne, má pak dost času se s babami soudit resp. je žalovat pro pomluvu. "Využití ústavního práva" by zablokovalo schválení, že ano.

P. Grigar 5.10.2018 12:55

Re: Jistě, ale proč by měl

.. nesouhlasím. Právní výbor Senátu má pravomoc navrženého předvolat, vyslechnout a kritizovat jeho jednání, ale jeho rozhodnutí a případné nedoporučení není závazné. Soudce Nejvyššího soudu volí Senát. Zde mají sice Republikáni většinu 51:49, jenže jsou mezi nimi i měkýši, vstřícně předpodělaní z veřejného mínění, které je bohužel pod velkým vlivem kampaně Mě taky...

F. Houžňák 5.10.2018 15:21

Víte, naučte se nejdřív chápat psaný text,

depa vidíte, že píšu, že právní výbor amerického senátu volí soudce Nejvyššího soudu (použil jsem slovo "potvrdí" ve stejném smyslu)? Až se to naučíte, tak teprv potom poučujte jiné.

P. Grigar 5.10.2018 15:41

Re: Víte, naučte se nejdřív chápat psaný text,

.. prozatím byla diskuse vedena v souvislosti s jednáním před výborem senátu, tak jsem i pochopil vaši zmínku o potvrzení ve funkci. Sám jste připustil, že o tomto nevíte nic. Co udělám, až se něco naučím, přenechejte laskavě na mém vlastním uvážení.

F. Houžňák 5.10.2018 15:52

No jo, ale pochopil jste to blbě,

já myslel, že se vybavuju s někým, kdo nepovažuje své spoludiskutující za neinformované blby, ale zjevně jsem se mýlil. Nařizovat vám nic nemůžu, to byla rada. Když myslíte, že všechno víte a žádné rady nepotřebujete, je to vaše věc. Ale děláte pak špatný dojem. To je ale taky vaše věc. My třeba radíme studentům, aby se naučili vyjadřovat kultivovaně a nepsali profesorům maily ve stylu, jaký používají pro své kumpány "hele, potřebuju todlecto, kdy mi to můžeš dát?", protože pak taky dělají špatný dojem. Nazdar.

P. Grigar 5.10.2018 16:01

Re: No jo, ale pochopil jste to blbě,

.. o kultivovanosti vašeho vyjadřování jste dnes přesvědčil už v diskusi s p.Pivodou. Sbohem.

F. Houžňák 6.10.2018 10:18

Můžete mi laskavě, až budete mít volnou chvilku,

sdělit, co se vám na mých poznámkách k pivodovsko-dubčekovskému tématu zdálo nekultivované? Rád se poučím u odborníků, kteří se v problematice hluboce vyznají, jako třeba u vás.

J. Cervenka 5.10.2018 2:51

volby

at hlasovani dopadne tak nebo tak-- tak republikani ziskaji mnohe nove volice. Vim o jednom co 50 let volil jen a jenom demokraty ale tentokkrat, poprve bude volit republikany. Ne s nadsenim ale z rozumu' neb se povazuje za liberala a ktery si vazi demokracie a odmita idiotskou politickou korektnos ad absurdum.

J. Vintr 5.10.2018 2:47

Je nad slunce jasnější, že tu babu najali demokrati

Měla by se na ni použít osvědčená metoda inkvizitora Muellera. Pohrozit jí vězením a ona by určitě práskla, kdo ji najal. A demokrati by před volbami měli pořádnou ostudu, která by jim jistě sebrala spoustu hlasů.

Š. Hašek 5.10.2018 9:06

Re: Je nad slunce jasnější, že tu babu najali demokrati

Tak nějak.

J. Růžička 5.10.2018 1:42

Trestně stíhat

všechny vypatlané míťačky, které po desítkách let , na objednávku a za peníze, lživě nařknou mediálně známé, významné nebo bohaté muže. A s nimi trestně stíhat i howada, která zákony tuto špínu umožňující, schválila.